forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 188 Kako se obogatiti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jaki
Advanced Member



Croatia
25760 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/09/2021 : 22:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Film bi bija bolji ali sasvim Ok strip.
Brzo se i lako čita..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/11/2021 : 13:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Dobar je ovaj nury, od svih stripova koje je fibra objavila (odnosno koje imam) ovaj mi je i najfilmičniji. Nije na nivou nekih meni vrhunskih nuryjevih stripova ( kataloga, bili jednom..) ali zabavan, dinamican i sa neočekivanim završetkom.

Edited by - Kerempir on 17/11/2021 13:33:28
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/11/2021 : 18:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Dobar je ovaj nury, od svih stripova koje je fibra objavila (odnosno koje imam) ovaj mi je i najfilmičniji. Nije na nivou nekih meni vrhunskih nuryjevih stripova ( kataloga, bili jednom..) ali zabavan, dinamican i sa neočekivanim završetkom.



Katanga. Mobitel?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/11/2021 : 18:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Kerempir

Dobar je ovaj nury, od svih stripova koje je fibra objavila (odnosno koje imam) ovaj mi je i najfilmičniji. Nije na nivou nekih meni vrhunskih nuryjevih stripova ( kataloga, bili jednom..) ali zabavan, dinamican i sa neočekivanim završetkom.



Katanga. Mobitel?



Ma je, ni prvi ni posljednji put gdje se mobitel pravi pametniji
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1240 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 18/05/2022 : 12:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Simpatično, filmično, brzo i efikasno. Spada u ona djela koja se lako čitaju, glava ne boli, ali lako se i zaborave. Ostane onaj osjećaj da je to ok bilo i vrijeme utrošeno nije uzalud bačeno. Crtež na trenutke pretjeran, karikaturan, akcija na granici normalne, ali sve u svemu... Dobro je, zadovoljan.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 12/02/2023 : 00:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Tematski me ovo privuklo, a Nuryjev potpis na scenariju je svakako dovoljan razlog za interes. Već smo vidjeli Nuryju na djelu kad je u pitanju 2.svjetski rat, ali BJUF je vrlo visoka letvica koju ovaj strip ne doseže ni blizu.
Strip je kratak i dinamičan. U suštini je ovo klasični thief scenarij ubačen u ratno okruženje. Takva radnja nosi sa sobom neka ograničenja i mane. Likovi su nepamtljivi i stereotipni, radnja je svrsishodna i stvari su podosta predvidljive. Ratno okruženje daje možda neku relevantnost svemu, ali nekako je sve to slabašno. Rasplet je zadovoljavajuć, sve je ovo školski odrađeno, ali nema nečeg što bi ovo izdvojilo u sjećanju.
Nury se svakako zna okružiti dobrim crtačima pa je i ovdje jako dobro to odrađeno. Vrlo mudro kadriranje akcijskih scena.
Sveukupno je ovo jedan solidan strip. Dobro je što se zna što se dobiva s ovim stripom jer je dosta tipičan primjer svog žanra. No, nije nešto što će se pamtiti i čuvati u kolekciji.
3/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 03/02/2024 : 18:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Sasvim ok, opuštajući avanturistički BD. Filmski scenario, road trip varianta, šaroliku glavni likovi među kojima neki i umiru, twist na kraju, lijepe boje..pa što bi još htjeli? Nemora svaka kolorka bit teška obiteljska drama. Neka ovakvih stripova u što većem broju. Zadovoljan.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/02/2024 : 08:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nury još jednom dokazuje da je neprikosnoveni majstor žanrovskih (u punom smislu te riječi) strip scenarija. Ovo bi bio sjajan macaroni combat film iz 70ih. Tu je i crtež koji odlično paše ovakvoj vrsti akcijskog stripa. Nema širinu Nuryjevih najuspjelijih naslova, ali nepretenciozna lako konzumirajuća zabava je garantirana.

Nury ranked, from the top:

BJUF
Tyler Cross
Katanga
Silas Corey
Staljinova smrt
WEST
Atar Gull
Kako se obogatiti u lipnju 1940.
Smrt caru
Zlato i krv
Sin sunca

(moram stvarno onog snajperista pričitati da kompletiram)
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000