forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mali rendžer 134,135,136,137,138,139,140
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/11/2021 : 17:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Nadam se da necu obeshrabriti izdavaca, ali ova tura je grozno odradjena.
Gore ne moze! Brojke gore-dole, slova manja, isto gore-dole, razlika u visini (ne usudjujem se mjeriti), otisak na hrbatu (rikni) vidljiv do pola, a druga polovica je dio naslovne ili zadnje stranice...
Unutra nisam ni zavirivao.

Mala naklada tamo-amo, ali za ovaj amaterski odradjen paket 49 kuna po komadu... Hm. I jos uzeo i HC, isto iskoseni hrbati, knister-knaster...

Tko ovdje koga zeza: tiskara izdavaca ili izdavac kupca?

Da ne bude zabune, kupujem ovo izdanje i kupovat cu i dalje, ali ovo ne prihvatam ovako bez kritike.



Baš sam usporedio svoje primjerke i:
Očito si dobio neke lošije primjerke jer (izuzev već spomenutih malih slova na hrptima) nemam nekih zamjerki.
Dapače, ovi brojevi su čak i bolji nego ranije. Mislim, brojke su išle gore-dolje i ranije. Nije to neka novost.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 03/11/2021 17:28:19
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 03/11/2021 : 19:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Nisam vican kacenju slika, ali evo, imam ih u rukama:
broj 135 je bar 4mm nizi od ostalih i ima dio naslovnice koji prelazi na hrbat jer je lose i ukoso zalijepljen. To se vidi kad se cijela tura gleda odozgo ili odozdo. Svi primjerci su lose zalijepljeni, debelo ljepilo izmedju korica i stripa i rupe u tom sloju ljepila.
Broj 140 ima tako lose zalijepljene korice da se cifra 1 iz broja 140 nalazi skoro na zadnjoj stranici, a 3mm naslovnice na hrbatu itd.

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/11/2021 : 19:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Nisam vican kacenju slika, ali evo, imam ih u rukama:
broj 135 je bar 4mm nizi od ostalih i ima dio naslovnice koji prelazi na hrbat jer je lose i ukoso zalijepljen. To se vidi kad se cijela tura gleda odozgo ili odozdo. Svi primjerci su lose zalijepljeni, debelo ljepilo izmedju korica i stripa i rupe u tom sloju ljepila.
Broj 140 ima tako lose zalijepljene korice da se cifra 1 iz broja 140 nalazi skoro na zadnjoj stranici, a 3mm naslovnice na hrbatu itd.





Naslovnice mi sigurno ne prelaze na hrbat.
Nisam primijetio razliku u visini, a o debljini ljepila i kako su mi zaljepljeni ne mogu jer nisam obraćao pozornost na to (stripovi mi sada nisu pri ruci).
Nisam primijetio ništa čudno i neobično kod ove ture iako imam takvih faličnih primjeraka u ranijim brojevima (2 ili 3), ali to me ne dira toliko.
Jedan falični primjerak sa tako krivo zalijepljenom naslovnicom sam svjesno kupio (bio upozoren od SNK) jer je bio zadnji primjerak u pitanju (VG 117).
Da nisi u Njemačkoj, preporučio bih ti da ih probaš zamijeniti.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 03/11/2021 19:33:33
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2717 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 03/11/2021 : 19:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Ja također nemam primjedbi na izdanje odnosno kvalitetno su kao i raniji primjerci. To mislim na HC izdanje.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 03/11/2021 : 21:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
@Spock

Razdaljina nije problem za zamjenu, no to mi nije prioritet. Vec mi je lakse ako kazete da nije takva cijela tura. Volim ovo izdanje zbog prelijepih naslovnica i smetalo bi me da sve buduce ture, a nadam se da ce ih biti dovoljno, budu ovakve, jer se "sve moze prodati"
Pomirujem se sa sudbinom da sam ulovio losije primjerke.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000