forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Spajdermen: Životna priča
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 22/10/2021 : 08:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
JEDNISTVENO DELO SJAJNOG ČIPA ZDARSKOG! ORIGINALNI PRISTUP ŽIVOTU I AVANTURAMA NAJPOPULARNIJEG MARVELOVOG SUPERHEROJA!

„SPAJDERMEN: ŽIVOTNA PRIČA“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 240
Štampa Kolor
Serijal The best of Marvel RIGHT NOW!
Junak Spajdermen

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Spajdermen-Zivotna%20Pri%C4%8Da%20-%20prelistavanje%20F.pdf

SPAJDERMEN KROJI ISTORIJU!

U stripu „Amazing Fantasy“ #15 iz 1962. godine, petnaestogodišnjeg Pitera Parkera ujeo je radioaktivni pauk i on je postao Čudesni Spajdermen! Od tog događaja je u svetu prošlo pedeset sedam godina – šta bi se, stoga, desilo da je isto toliko vremena proteklo i za samog Pitera? Čip Zdarski i Mark Begli udružili su snage kako bi ispleli jedinstvenu priču o Spajdermenu – pripovedajući ceo Spajdermenov istorijat, od početka do kraja, koji se odvija naspram ključnih zbivanja u decenijama u kojima je živeo!

Od rata u Vijetnamu, preko tajnih ratova i građanskog rata, pa sve do možda i konačne misije sedamdesetdvogodišnjeg Spajdermena, spremite se da gledate Pitera Parkera kako stari tokom 57 godina revolucionarne istorije – i otkrijte šta će biti s njim i onima koje najviše voli.

Pored priče koja kroz decenije prati Spajedermena koji stari, ovo izdanje sadrži i dodatak, Godišnjak #1, u kom se isto to dešava Dž. Džoni Džejmsonu, tj. u prilici smo da pratimo i njegovu životnu priču, od vremena kada je nastao Spajdermen, pa do savremenog doba.

„SPAJDERMEN: ŽIVOTNA PRIČA“ na Letećem je startu u okviru SAJMA ČAROBNE KNJIGE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara, od petka, 22. oktobra, do nedelje 31. oktobra 2021. Posle SAJMA ČAROBNE KNJIGE, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/10/2021 : 06:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Uf, nitko ništa o ovome...da to uzmem kao loš znak?
Paka, Bushido, Going...je li čemu ovaj Spidy?

EDIT: Brzo guglanje veli da je ovo odlično, ima i 4,2 na goodreads.
Vele depresivno, to mi se sviđa!
Svejedno bi volio dojmove od ekipice koja je čitala.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 25/10/2021 07:13:06
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/10/2021 : 08:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao, sori.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 25/10/2021 : 09:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam počeo da čitam sinoć, pročitao prve tri "glave".
Meni za sada deluje baš zanimljivo, kao neka retrospektiva spajdermena kroz istoriju sa dodatkom starenja lika.
Vrlo zanimljivo zamišljeno i u prve tri glave skroz ok izvedeno.
Drži pažnju, crtež u redu. Pojavljuju se raznorazni likovi, ima iznenađujućih situacija.
Evo dok ovo pišem javila mi se prevelika želja da nastavim s čitanjem, tako da jedva čekam kraj radnog vremena :D

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2021 : 23:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Spajdermen: Životna priča je serijal smesten van glavnog Marvelovog kontinuiteta u kom pratimo Piter Parkerov zivot kroz 6 decenija i 6 poglavlja u kom vidimo kako Spajdermen odrasta i stari prateci dogadjaje koji su se u to vreme desavali u pravom svetu uz novo citanje nekih kultnih i cuvenih Spajdijevih story arcova. Čip Zdarski preplice Piterov zivot sa vijetnamskim ratom i hladnim ratom i daje nam reinterpretaciju cuvenih prica kao sto su Noc kad je umrla Gven Stejsi, saga o Klonovima, Krejvenov poslednji lov, Tajni ratovi i Gradjanski rat, novog Venoma itd.

Dinamicno isprican uz sjajan crtez Marka Beglija ovo je strip koji ne smeju da propuste oni najveci fanovi Spajdermena koji su godinama pratili i citali spajdijeve avanture i koji su upoznati sa svim dogadjajima koje Zdarski citira, omazira i iscitava na svoj nacin. Ipak meni odaje utisak zbrzanosti, kad bi barem svako poglavlje bilo duplirano po duzini u odnosu na standardnih 20ak stranica americke sveske mozda bismo mogli da udjemo malo dublje u odnose likova (mada se ocekuje od citaoca da bude iskusan i upoznat sa svim likovima i da poseduje predznanje o njihovim medjusobnim odnosima pa tako strip sigurno mnogo vise dotice te citaoce) i da bismo mogli dublje da zadjemo u Zdarskovo tumacenje epohe, pogotovo su mi 60e interesantne zbog Vijetnamskog rata i Spajdijeve dileme da li da ode u rat kao superheroj ili ne. Nedostaje tu vise prostora da se Zdarski razmase.

Velika preporuka za dugogodisnje fanove stripa Spajdermen oni ce sigurno uzivati, alii i povremeni citaoci ili oni koji poznaju Spajdija samo preko filmova mogu da pronadju nesto vredno za sebe u ovom stripu, mene je ipak pomalo razocarao, ocekivao sam nesto jace i tvrdje i dublje.

6/10


Edited by - going going on 05/11/2021 23:31:41
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/12/2021 : 12:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bogami,prijatno sam iznenađen ovim stripom i mogu reći da sam baš uživao čitajući ga.

Spajdermen:Životna priča je priča o Čoveku pauku koja se drži glavnih postulata njegovog univerzuma (tipa da će Gven umreti u nekom trenutku,da će Goblin saznati njegov identitet ali ostati bez pamćenja,da će se "smuvati" dr. Ok i strina Mej...),ali u kontekstu šta bi bilo da Piter Parker i svi oko njega stare.

Odlična ideja,kao i još puno njih koje,nam donose jedan dinamičan,prepun obrta,dobre akcije i neočekivanih ishoda,strip.
Dobro,ima tu izvesnih preterivanja,ima scenarističkih rupica,ima malo više patetike,ali za mene,kad se sve zbroji i oduzme,ovo je jedan jako,jako zabavan strip.
Uz ogradu da mi je Spajdi ponajomijeniji superheroj.

I uz osvrt ne neke ozbiljnije momente koji su me iznenadili - kao recimo reakcije Kapetana Amerike na biranje strana u Vijetnamskom ratu (da ih ne nabrajam još,i ovo je dosta što napisah).

Eh,da - kraj ima emociju,što je meni pozamašan plus.A i dodatna priča,iz godišnjaka se lepo uklopila.

4.5/5

Naklon uredništvu za izbor stripa i moja topla preporuka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/12/2021 12:19:25
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 02/12/2021 : 14:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam ga, ali ga jos nisam citao, a sad si me bas zagrijao za citanje

Edited by - PaoloRivera on 02/12/2021 14:14:16
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/12/2021 : 11:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Mlako. Retrospektiva u šest nastavaka. Previše toga na silu kompresovano, ne može čovek da pohvata silne klonove, generacije, amnezije, povratke...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/12/2021 : 17:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mlako ti u gaćama

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/12/2021 : 22:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Heh, nisi moj tip, Antitju, zato mlako :)
Šalu na stranu, lepo što si ti to visoko ocenio, slab si na pauka kako reče.
Ja čitam sporadično Spajdermena, kao i ostale supergaćeše,i mnogo mi bolje legnu "autonomne" priče.
Ko što neko tu gore reče, treba dosta predznanja za ovo (imam ga i ja dosta), ali bez obzira na sve-ovaj strip je retrospektiva i sigurno bolje leže fanovima Spajdija.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3729 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/01/2022 : 16:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Među najzadnjijim naslovima o čovjeku pauku na ovim prostorima, u izdanju Čarobne knjige.
Izuzetno ambiciozan pothvat Zdarskog da kroz 6 sveska (desetljeća) ispriča životni put Petera Parkera koji stari u realnom vremenu, bez ikakvih rebootova i sličnih trikova.
Veoma mi se svidio taj koncept i prolazeći svaku dekadu dobije se posebna atmosfera, crtački vjerno prenesena te prilagođena vremenu u kojem se radi. Srećemo puno Spidermanovih klasičnih (i manje klasičnih) negativaca, prisjećamo se nekih od najpoznatijih storylineova u povijesti i susrećemo Spideyeve kolege iz Osvetnika, F4 i sl.
Vrlo gusta radnja za 200 stranica, ali opet nije zamorno i vrlo je user friendly. Sviđa mi se što se jako vjerno prikazuje taj neki koloplet nesreća vezanih za Parkerov život, njegov nesalomljivi duh i teški životni odabiri i nedoumice vezane za njegov dvojni život.
Bagley kao crtač još jednom pokazuje da mu Spiderman leži te se sjajno adaptira svakoj dekadi kroz ovaj strip.
Zdarsky je napravio maestralan posao s ovime i dao jedinstveni presjek i životni put omiljenog junaka, uzimajući ono najbolje o njemu i dajući autorski pečat, karakter i smisao svemu što se događa
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000