forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Pogrebnik 3 - Bijeli Indijanac
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/11/2021 : 22:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Već deset godina kruže strašne priče o Bijelom Indijancu koji jaše uz Salvajea, najokrutijeg apaškog ratnika, i skupa s njim kolje svakoga tko izgleda kao bijelac. Bijeli Indijanac zapravo se zove Caleb Barclay i sin je najmoćnije žene u Arizoni. Kad pogine i Indijanci ga zakopaju na svome svetom tlu, majka po njegovo tijelo šalje svoju privatnu miliciju - a ona pak treba pomoć čovjeka kojemu su mrtvaci posao i koji je dovoljno lud da se zaputi na indijanski teritorij... On je Jonas Crow, Pogrebnik.

Pogrebnik 3 • Bijeli Indijanac • 128 stranica • Kolor • 235 x 312 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Xavier Dorison • Crtež Ralph Meyer • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2021. • Cijena 160 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/pogrebnik-3-bijeli-indijanac/754/

Trouble will find me

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 10/11/2021 : 15:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Prva dva integrala su bila dobra, tako da se treći odmah kupuje.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/11/2021 : 15:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Prvi je bio meh, drugi je iznenađujuće opasno popravio dojam, ovaj će parat gaće :)
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 10/11/2021 : 15:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Meni je Stern osjetno jači!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/11/2021 : 16:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Meni je Stern osjetno jači!


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2342 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 10/11/2021 : 17:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Prva dva integrala su bila dobra, tako da se treći odmah kupuje.


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/11/2021 : 17:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by BeaGea

Meni je Stern osjetno jači!


+1


I od mene potpis na ovo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/11/2021 : 17:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Prva dva integrala su bila dobra, tako da se treći odmah kupuje.


+1


+2
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/11/2021 : 17:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
-1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 10/11/2021 : 18:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Prva dva integrala su bila dobra, tako da se treći odmah kupuje.


+1


+2



+3

Drugi album je malo oslabio utisak, ali je to nadoknadjeno odlicnim 3. i 4. sa odlicno profilisanim negativcem, pravi psiholoski-triler smesten u vestern okruzenje. Tako da su ocekivanja sto se tice 3. integrala tj. Belog indijanca i Salvajea ipak visoka.


Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/11/2021 : 05:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam i ja ovo, meni su Pogrebnik i Maršal Bass fantastični Tarantinovski westerni (i naravno Jodov Bouncer).
Nego kakve veze ima Stern sa npr ovo dvoje?! Po meni ih veže samo razdoblje divljeg zapada....prije bi Sterna usporedio sa Čovjekom koji nije volio oružje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 11/11/2021 : 13:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Zar Stern takodje nije pogrebnik po profesiji?


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/11/2021 : 13:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nije, Stern je obični grobar.

Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/11/2021 : 18:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam, i ovo je standarno dobar nastavak. Pogrebnik mi je uz Bassa vrlo dobar trenutno izlazeći moderni western.
Nemam nešto posebno za dodat, crtež je super, strip na velikom formatu, priča u 2 toma napeta do kraja. Ima sve sastojke i strpljivo čekam nastavke, kao i Bass-a. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/12/2021 : 14:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Peti i šesti album Pogrebnika sam pročitao u obe varijante;najpre peti album by Makondo,pa onda treći diptih by Fibra,i onda i Salvahe,da skroz overim Andertejkera.
Plus za oba izdavača što se išlo u velikom formatu,Ralf to zaista zaslužuje;AMD je odradio sjajan posao,kao i Petra Matić na prevodu.

Sad baš gledam šta sam pisao za peti nastavak pre dve godine (ali i za prva četiri albuma),i uglavnom,to je i dalje to (s'tim što mi se sad Beli indijanac više dopao) - Pogrebnik je jako dobar serijal,veoma dobar vestern.

Ralf Mejer čak i radi sjajan posao,i za njega se može reći da je koliko-toliko dostojan naslednik Žiroa (na račun da je serijal naslednik Bluba) - pa ipak,crtež nije konstantno na vrhunskom nivou,i katkad baš padne kvalitetom.Recimo 112 stranica (48. Salvahea),gornji kadrovi pre svega,su iritantno loši.Ali sveopšti utisak je izuzetno pozitivan,i uživanje je gledati oavakav crtež.

Dorison je neko ko je "vruće-hladan"; pre svega,pomenuh to,kad ga čitam,nema "lakoću" čitanja kojom odišu scenariji Šarlijea,Nurija,Van Ama...Ono kad čitaš i zastaneš i razmišljaš šta je sad pisah hteo da kaže - nema tu fluidnost čitanja kao što je slučaj kod nabrojanih.A kao drugo,ovo što kažem "vruće-hladno",primećujem kod njegovih scenarija delove koji su odlični,pa onda red nekih banalnih rešenja.
Konkretno prvi deo Salvahea mi je odličan,ali drugi deo,kad se voz vraća u Tuson pa na dalje, mi je za klasu,pa i više,slabiji.

Kako god,iako ne režem vene na Pogrebnika,u pitanju je jako dobar strip,za ljubitelje vesterna i akcije uopšte,vredan pažnje.Uz napomenu da mi je crtež taj koji više daje na kvalitetu.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 26/12/2021 : 00:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Pogrebnik 5: Beli indijanac

Prva dva diptiha (narocito drugi, sa vrhunskim negativcem) su postavile lestvicu kvaliteta visoko.
Ovde vidimo Dzonasa Kroua samog, bez Lin i Rozi, koje su scenarista i crtac izbacili iz "igre". Dzonas je sam, pijan i cinican. Pa ipak, zahvaljujuci starom prijatelju iz mladosti, Sidu, uspeva da bude upetljan u slucaj koji, po mom misljenju, nema neki wtf zaplet poput lika koji se ubija tako sto jede zlato, ili doktora-psihopatu, kakve smo imali pre.
Pa ipak, zaplet postoji, i dat nam je mozda sa previse teksta. Znam da neki kolutaju ocima na takav vid kritike nekog stripa, ali zaista, prvi deo 5. price ima previse teksta a to malo gusi kao eurokrem u palacinci.
Posle nekoliko manjih obrta sledi veliki, i tada se Dzonas nadje u milosti i nemilosti Apace indijanaca. Radnja se obrce i uvidjamo da iza Sida stoje mracne tajne iz proslosti, i on postaje negativac, a Apaska ratnica zvana Salvahe, dete i starac pozitivci. Kroz deljenje sto se kaze leba i soli, te raznovrsne dijaloge sa njima, Krou biva prindjen da stane na njihovu stranu.
Od svih epizoda do sada, ova mi ima najmanje kul zaplet - neki beli indijanac umire i treba mu preneti les... ali se iza te jednostavne narativne fasade kriju brojni obrti, zavere i tajne. Naravno sve se zavrsava klifhengerom u kome nasi junaci bivaju baceni na milost i nemilost zlikovcu, u ovom slucaju Krouovom bivsem pajtosu Sidu. U sustini vrlo dobra i dinamicna prica, u rangu keca ali slabija od trojke (psiho lekar je neprejebiv), pa se nadam i dobrom raspletu.

Nastavak sledi...




Edited by - Jocko on 26/12/2021 00:41:54
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 27/12/2021 : 01:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Pogrebnik 6: Salvaje

Najveći deo radnje je smešten u Tucson. Ima dosta visprenih dijaloga, Sid pokušava da privoli Kroua da bude na njegovoj strani, a sve to vreme vidimo kako se sa zarobljenim Apačima loše postupa, i kako matora babuskera pokušava da dresira jadno dete. Babuskera je jako iritantan lik, ali u pozitivnom smislu - čim nas je autor nahuškao da je mrzimo znači da mu je plan uspeo. Naravno, a to je očekivano za vesterne, sledi bombastična i eksplozivna završnica, koja se završava ne-realistično - Krou i par indijanaca protiv celog grada. I naravno uspevaju u svom naumu da vrate i dete, i telo pokojnog belog indijanca. Dorisonov negativac Sid je zanimljiv jer iako svakako nije dobar, nije ni sasvim loš, a poslednja scena sa njim je odlična. Baš je bombastičan način na koji je on odlučio da 'ode'. Imamo više referenci na prethodne epizode - jednu na Ogra, i nekoliko pominjanja Rose Prairie, što će reći da će se verovatno u narednim epizodama Krou sresti sa njom.
Sve u svemu vrlo dobar vestern triler, sa dobro prikazanim negativcima, ali ostajem pri tome da ovaj treći diptih ima najmanje interesantan zaplet, iako mi je sveukupno možda i bolji od prvog diptiha. I kao i Antu, Beli indijanac mi je bolji od Salvahea - možda zato što je smešten u divljinu, ili zato što autor na dobar način Kroua izmešta iz belačkog okruženja u indijansko. Vreme će pokazati kad se utisci slegnu.



Edited by - Jocko on 27/12/2021 01:37:57
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 29/12/2021 : 12:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Solidno, ali slabije od drugog diptiha. Krivac za to je Dorison, scenarij ima previše "suspension of disbelief" momenata.
Crtež jako dobar.
Kupac sam i za slijedeću knjigu.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 03/01/2022 : 13:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Još uvijek odličan mada mi polako počinje vući na sapunicu. Sin, koji je umro od metka a u biti nije. Sin koji je bio otet a u biti nije. Salvaje koji je okrutan a u biti je okrutna itd. Ajmo ga zakopati, pa odkopati, pa zakopati tako da ljudi misle da je zakopan a u biti nije itd. Ajmo pobit par ljudi koji ne žele da se zakopa i koji ga žele zakopati na svoj način. Mislim, jest zabavno ali što je previše je ipak malo previše.

Kao cjelina ovaj diptih je ok, ali kao da je tendencija autora da se usmjeri u neki drugi tok a ne zna se kako to napraviti i u koji tok točno.Kao što anto kaže, teško je pratiti DOrisona, uvijek se treba vraćati, pogledati bolje pokoji kadar itd.

Crowa skoro pa da i nema u akciji, cijelo vrijeme ga mlate, pljuju, guraju mu zemlju u usta.
Scenario kao da je ugušio crtež. Nema nekih nezaboravnih kadrova i tabli iako se Meyer baš trudi. Vizualno jako dobro, naravno.

Sa zadovoljstvom čekam nastavke.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/01/2022 : 17:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovaj treći diptih najslabiji do sada. I dalje je to zabavno i korektno izvedeno te vizualno na visokoj razini, ali se već moram naprezati da se sjetim šta se sve događalo a čitao sam ga pred tjedan dana.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 10/01/2022 : 17:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Još uvijek odličan mada mi polako počinje vući na sapunicu. Sin, koji je umro od metka a u biti nije. Sin koji je bio otet a u biti nije. Salvaje koji je okrutan a u biti je okrutna itd. Ajmo ga zakopati, pa odkopati, pa zakopati tako da ljudi misle da je zakopan a u biti nije itd. Ajmo pobit par ljudi koji ne žele da se zakopa i koji ga žele zakopati na svoj način. Mislim, jest zabavno ali što je previše je ipak malo previše.



Mudro zboriš, naročito ovo boldovano. Toliko frke oko jednog mrtvaca, a nije čak ni poj'o zlato kao onaj u prvom diptihu, pa da ga svi jure iz validnog razloga. Koga briga da l' će biti zakopan ovde ili tamo...



Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 11/01/2022 : 08:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Jao, kako me naživcirao ovaj Pogrebnik Prvi dio mi je bio super, polagana radnja, dobar crtež, lijepo se zaplela priča kad ono u drugom sve zbrzano, glupa rokačina!! Mislim, ok, neko je napisao da treba uključiti "supension of disbelive", tako sm i učinio i zato mi prvi dio i je tako dobro funkcionirao ali kraj je stvarno pretjeran, kad pogrebnik, starac koji se ne može popeti ni na konja i ženska sa opečenim rukama srede cijeli grad pun plaćenika. Jebate, pa to bi bilo kao da se u K. Marku Mark, Sova i Blaf naljute i sami napadnu i srede cijeli garnizon mundira. Samo, tamo se to nikad neće dogodit jer EsseGesse poštuju čitatelje i zanat.

A svidjela mi se u prvom dijelu ta suluda priča sa zakopavanjem pokojnika sad ovamo, sad onamo. Mislim, glupo je ali u kontekstu westerna di je glavni lik principijelni odmetnik pogrebnik je vrlo logično i funkcionalno. I negativci su interesantni, zlobni, a originalni.

Najveća vrijednost stripa je prekrasni crtež i veliki format, di možeš polako čitati i uživati u detaljima i over the top radnji. Doduše, akcijske scene su stripski slabo razrađene, nelogične, a znaju bit i crtački isfušarene, svode se na male sličice, nabrzinu nacrtane (ovo što je Anto naveo kao primjer). Da sam ja urednik, vratio bi scenarij na doradu - po meni se moglo ubaciti neka apačka banda koja pomaže glavnim likovima na kraju, bilo bi uvjerljivije. Angažirao bi još i dodatnog scenarista samo za akcijske scene.

Pohvaljujem Fibrino izdanje, kompletna priča u jednoj knjizi, odličan format, par dodatnih skica - prava poslastica

Edited by - pcoro on 11/01/2022 08:38:06
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/01/2022 : 10:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Još par dojmova o Pogrebniku 3:

- zadovoljan sam što ovaj put pogrebnik djeluje sam. Tako to treba bit - pogrebnik i njegov lešinar. Ona kineskinja i ona druga ženska su bile iritantne, strip se s njima doimao kao cirkus. Prava ideja je da je pogrebnik mračan, zlokoban lik, cuer koji drži samo do smrti i pogrebništva, a ne neki veseljko koji ide okolo sa hrpom ljudi kao Josey Wels

- bilo je primjerdbi (Jocko) da ovdje zaplet nije dovoljno mindfuck, ali meni se u zapletu svidjelo baš to što je jako naglašeno pogrebništvo, struka - di će se zakopati leš i kako. U stripu o pogrebniku to mora biti najvažnije. A ovdje pogrebnik kopa više grobnica, uronjen je u posao, ima tu grobova u zaleđenoj zemlji, zajedničkih grobnica, normalnih grobova, a čak i pogrebnik sam biva pokopan i onda otkopan

- lik lešinara je dosta promjenjiv veličinom, općenito mi se čini nacrtan premali jer je to velika ptica. Ima kadrova gdje stoji na pogrebnikovom ramenu i ne čini se veći od jačeg goluba. Trebalo bi paziti na to
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 18/01/2022 : 13:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Vraćam se još malo na Pogrebnika 3 da spomenem super detalj one glavne negativke koja crta fresku dok joj plaćenici nose vijesti. Ta nagativka je iritantna jer je bahata i misli da može sve, a te scene sa crtanjem freske još pojačavaju taj dojam, daju joj neku skoro mitološku crtu - ispada kao da svojim kistom kroji sudbine svojih podanika.

U stripu imamo i opreku između izvornog ali i nasilnog života Apača i korumpirane civilizacije grada. Pogrebnika nastoje pridobiti čas na jedan, čas na drugi način, ali na kraju ispada da se on odlučio za treći put, kad ostavi dječaka kod farmera. Dobro zamišljeno, samo šteta da nije bolje razrađeno.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 18/01/2022 : 14:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Vraćam se još malo na Pogrebnika 3 da spomenem super detalj one glavne negativke koja crta fresku dok joj plaćenici nose vijesti. Ta nagativka je iritantna jer je bahata i misli da može sve, a te scene sa crtanjem freske još pojačavaju taj dojam, daju joj neku skoro mitološku crtu - ispada kao da svojim kistom kroji sudbine svojih podanika.



Sa ovim se potpuno slažem. Dorison nije naivan scenarista, ume takvim scenama (kao ova s freskom) da, tek naizgled jednostavno, dobro profiliše likove. I raspored likova na fresci, uključujući centralnu figuru negativke na fresci, jasno ukazuje na narcisoidni stav negativke, te njeno nadmeno i fabrikovano viđenje stvarnosti. Oko njene glave je sunce (oreol), Apaši kao neki primati skupljeni oko nje, jedan čak i sa rukama u molitvenom položaju, dok ona drži sina u naručju, stereotip Velike Majke.


Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 20/03/2022 : 13:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nakon zadovoljstva s drugim diptihom, nisam puno duljio s ovim nastavkom. Dok bi se za drugu knjigu moglo reći da je prekretnica po kvaliteti u serijalu, ovaj je ipak vratio stvari na neki mirni standard.
I ovdje se susrećemo s jednim Jonasovim starim znancem i opet je u pitanju podmukli negativac, samo što je ovaj put očitija i već klišeizirana motivacija.
Dok su prve dvije knjige bile dosta pravocrtne u građenju napetosti, ovdje je dosta preokreta, tajni iz prošlosti koje stalno cure kroz knjigu i bitaka na više frontova.
U knjizi veliku ulogu igraju Indijanci i zanimljiv je taj sukob između dvije različite kulture i njihove razlike, ali ovo je već viđeno mnogo puta. Svidjela mi se ta neka melankolija koja teče kroz nekoliko likova i osjeti se da ovaj diptih ima dušu i emocionalnu težinu.
Usprkos svim skokovima u kvaliteti i blagim padovima, zbrojni učinak na kraju ovoga svega je da je ovo po kvaliteti jako slično prvom diptihu. Inovativno, zanimljivo i dovoljno dinamično da ne bude dosadno. Dorrison ima smisla u par kadrova osmisliti jako domišljate sukobe i rješenja, ali sveukupno na 100+ stranica ipak nije složio onako čvrstu i napetu priču kao u prošlom diptihu.
Uz i dalje kvalitetan crtež.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000