forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Problem s wi Fijom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/12/2021 : 18:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nekidan mi promjenilo modem od tcoma i sad mi neće da spoji wi fi priko mobitela a jos sam pita tehničara da li će sve ostat isto..
Kao riješenje mi nudi na mobitelu gašenje pa opet paljenje wifija na mob.
Reset ruterea.
To sam proba visekratno pa se ponekad i spoji pa opet prekine.
Telefon nije moga dobit IP adresu od rutera...
Spominju se neke mac adrese i za mene su to španjolska sela...


Ja sam fetišist papira!

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 12/12/2021 : 19:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
Vidi na mobilnom u meniju "Podešavanja", trebalo bi da ima nešto "o telefonu". Kad se tu otvori prozor postoji opcija, nešto kao, "Status informacije o telefonu i mreži" tu je pod jednom stavkom navedena WIFI MAC adresa koju bi modem trebao da prepozna i da uključi mobilni u lokalnu mrežu - moguće da je ova MAC adresa nije vidljiva pa modem ne može da uključi mobilni u lokalnu mrežu. Provjeri ta podešavanja.
Inače na lokalnoj mreži se vide samo MAC adrese tj fizičke adrese samih uređaja koje su dobili od proizvođača.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 13/12/2021 : 22:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Jesi stavio na mobu da ti zapamti lozinku wifi mreže?
Jesi vidio u postavkama routera da je dhcp uključen da dinamički dodjeljuje adrese uređajima?
Zovi službu za korisnike Tcoma.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/12/2021 : 00:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
kako ću ući u ruter?
inače zna mi internet tj.ne brzina nego učitavanje štekati a pogotovu na youtubu pa onda resetiram ruter i onda se poboljša.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 14/12/2021 00:16:41
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 14/12/2021 : 08:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Bolje zovi tehničku službu i objasni im problem. Da vidiš što će ti reći.
I da uđeš u router ne znam jel bi mogao što napraviti.
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 14/12/2021 : 08:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
Trebalo bi da u dokumentaciji koja se dobije uz ruter budu i uputstva za pristup ili da tehnička podrška provajdera opiše kako prići ruteru. Najčešće se pristupa laptopom preko neke od privatnih IP adresa 192.168.x.x ili 10.x.x.x ili (rijeđe) 172.16.x.x preko ethernet kabla koji se direktno spoji na ruter/modem ili bežično. Ide se na konkretnu IP adresu i kao odziv se dobije osnovni meni rutera u kome se upisuju postavke.
Vrlo vjerovatno da nešto nije podešeno npr DHCP server na ruteru ne produžava važenje IP adresa koje dodijeljuje korisnicima nakon što istekne vrijeme važenja te adrese ili sl.
Moralo bi da u upustvu bude upisano koja je standardna konfiguracija, ako nema onda tehnička podrška mora da zna koja su standardna podešavanja. Moguće i da sam modem tj ruter tj switch (ne znam koji je uređaj u upotrebi) ima nekih kvarova i onda se traži njegova zamjena.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/12/2021 : 08:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ruter mi je zamijenjen jer je od groma(vjerovatno)pregorija ulaz za telefon.Internet,max tv i wi fi su radili normalno.
Donijelo mi neki zamjenski ruter bez ikakve dokumentacije i kutije.
Isti kao i onaj prije samo malo veći i s drugačijim rasporedom priključaka.
Valjda sad kad nisam pod ugovorom(istekao)sam im zadnja rupa na svirali.?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/12/2021 : 12:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Od preksinoć mi nešto ne radi kako treba internet na Mi Sticku. Povremeno ne radi nikako, piše da je veza uspostavljena, nema interneta, ali i kad piše da je povezano uglavnom neće. Na tabletu radi u redu. U čemu može biti problem?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/12/2021 : 14:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ponekad kod mene slicno bude.
I ja sam dobio novi ruter, na mobu izbrisao ime starog, ocistio cache/smece od aplikacija, moze se pojedinacno za svaki app ocistiti, skenirao mreze, nasao ruter i spojio se. Ako je mib imao update treba ga aktuelizirati rucno, ako nije stavljen automatski download update i instaliranje istog. Meni Samsung A71 skine update i onda pita hoce li ga instalirati.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/12/2021 : 15:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ne znam. Sad trenutno radi, ali nisam siguran da se neće ponovo pokvariti.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000