forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Uspon i pad Triganskog carstva knjiga 1.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/05/2023 : 11:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Promys

Verujem da je u svoje vreme (60-tih) ovaj strip bio vrh, ali za današnje vreme je jednostavno prevaziđen, predvidljiv i preterano naivan... Triganska civilizacija je neka kombinacija Zvezdanih staza i Ben Hura, gde vojnici koriste napredne letelice, brodove i laserske pištolje, obučeni u tunike s mačem o pojasu (??). A straža na kapijama drži koplja. Jedan broj priča se oslanja na književne klasike ("Put u središte zemlje", "Nevidljivi čovek" i td), tako da nisu baš originalne. Upoređujući Trigansko carstvo sa sličnim SF izdanjima tog vremena, ovo mi je još najslabiji serijal- meni lično interesantniji su bili Brodolomnici vremena ili Luc Orient (za ovaj poslednji mi je jako žao što je BG odustao od nastavka serijala).
Sve u svemu, respect za ono što je ovaj strip nekada bio, ali danas je istorija...



Mislim da nikada nije bio vrh, zabluda je da je "u svoje vreme" to bio vrhunski strip. Scenario je i onda bio lošnjikav. Nema to veze sa izgledom sveta koji je u njemu opisan, a koji jeste naivan, ali ima veze sa rešenjima u kojoj grupica ljudi podiže zidove ili gradove za nekoliko dana, a potrebni su vekovi, za način na koji rade, zatim prelaženja ogromnih (neodređenih) rastojanja pešice, jedan naučnik koji zna sve, neuverljivi postupci i psihologija likova i brojne druge stvari, kakvih u brojnim drugim stripovima tog vremena, koje su pisali iole talentovaniji scenaristi, nema.

Edited by - alexts on 26/05/2023 11:46:07
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 27/05/2023 : 00:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Sve što ste vi nabrojili je točno. Ali, prije svega crtež je odličan, a i taj strip sam jako volio kao klinac i nikad nisam pročitao sve jer kod nas nikad nisu sve epizode objavljene. I danas mi je simpatičan za pročitati. Kad sve to što ste nabrojili stavite sa strane, vrlo je zabavan, barem meni.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/05/2023 : 00:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Sve što ste vi nabrojili je točno. Ali, prije svega crtež je odličan, a i taj strip sam jako volio kao klinac i nikad nisam pročitao sve jer kod nas nikad nisu sve epizode objavljene. I danas mi je simpatičan za pročitati. Kad sve to što ste nabrojili stavite sa strane, vrlo je zabavan, barem meni.



Slažem se i sa tim.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000