forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 NAJKULA predstavlja: Super Karusel #4: Krcko
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Najkula
New Member

159 Posts

Member since 21/06/2021

Posted - 16/02/2022 : 13:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Najkula a Private Message  Reply with Quote


Super Karusel #4: Krcko - Opasnost vreba na ostrvu Lezileba (Zidru)

Taman kada je Krcko pomislio da će hibernirati snom pravednika, Minimalko i on bivaju pozvani na pretpremijeru filma, i to ne bilo kog... pustolovine naših junaka pretočene su na veliko platno! Povratak na Lezileb će značiti susret sa nekim poznatim licima, nekim novim... i nekim naizgled davno precrtanim.

Kako podmiriti očekivanja starije garde čitalaca koja se sa setom seća davnih avantura jednog malog puha, čija odvažnost je u obrnutoj proporciji s njegovom veličinom; sa interesovanjima mlađih čitalaca, koji su, može biti, od svojih roditelja čuli za nekog crtanog strip-junaka koji je nastao pre nego što su mnogi od njih i rođeni, a čije avanture su pripovedane sasvim drugačijim senzibilitetom i u suštinski drugačije doba nego što je današnje?

Tako što će Opasnost vreba na ostrvu Lezileba predstavljati omaž jednoj od najpoznatijih originalnih Mašeroovih epizoda – Halapljivci, i ujedno naše junake smestiti u izazove današnjice, uz sve njene prednosti i mane. Ah, vreme se vratiti ne može… ali pojedini junaci, koji to svakako zaslužuju, mogu se vratiti iz delimičnog zaborava pod svetla reflektora. U ovom slučaju doslovce reflektora, filmskih. I stoga… Krcko, spreman? Iiiii… Akcija!







Scenario: Zidru (Benoît Drousie – Zidrou)
Crtež: Godi (Bernard Godisiaboisi)
Naslov originala: Une aventure de Chlorophylle par Godi et Zidrou: Embrouilles à Coquefredouille

Format: 240 x 320 mm
Uvez: Meki s klapnama i tvrdi
Kolor: Boja
Broj strana: 48

Skrcani zavir:






Od danas u prodaji, preko sajta najkula.rs, mejla najnaj@najkula.rs i u striparnici Darkwood. Uskoro i u drugim striparnicama u regionu!

Cena:
– magazinsko izdanje: 890 RSD u promotivnom periodu preko sajta Najkule i u striparnicama (puna cena 1.190 din)
– albumsko izdanje: 1.490 RSD isključivo preko sajta i mejla Najkule (i u odabranim striparnicama u slučaju zaliha primeraka)

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2022 : 18:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Krcko (i to omaž epizodi Halapljivci) + Zidrou = jeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2022 : 19:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
palac gore za uključivanje na Klifton serijal od uleta Zidroua na njega - nakon tog 22.albuma (koji je najavljen),ima i 23.
A nadam se i onim starijima,pre svega Mašetovom trku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/02/2022 19:01:57
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6803 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/02/2022 : 23:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Neobično da je ime crtača na prvom mestu?

Edited by - alexts on 17/02/2022 07:57:00
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 23/02/2022 : 08:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ovaj svet je definirivno otišo u qr#c kad i u Krcku moraju da postoje homoseksualne scene.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/02/2022 : 10:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ovaj svet je definirivno otišo u qr#c kad i u Krcku moraju da postoje homoseksualne scene.



?! Nisam čitao, ali ako je tako ...

Mada je meni više od toga problematično da Zidrou piše scenarij za Krcka.

Ako djeca za Božić dobiju te stripove bit će zanimljivo .

Edited by - Peyo on 23/02/2022 10:54:07
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/06/2022 : 23:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao.

Crtež je ovdje korektan i boje su mi OK, ali scenarij je druga priča.

Sve ide po uobičajenom Zidrouovom receptu. Nakon relativno normalnog podužeg uvoda slijedi šokantni obrat i hrpa besmislica.

Zapravo uopće ne znam tko je ovdje ciljana publika.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/06/2022 : 23:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
е сад ћу да га прочитам,да видим о чему причаш!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6803 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/06/2022 : 23:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Korektan mi je scenario. Simpatična priča, drži pažnju, ali ništa posebno dobro.

Šta je još pisao taj Zidrou?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/06/2022 : 00:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Šta je još pisao taj Zidrou?


https://www.fibra.hr/autori/zidrou/160/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6803 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/06/2022 : 00:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Od svega navedenog, samo Učenika Dikobija sam čitao, što je dobar geg strip.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/06/2022 : 00:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ovaj svet je definirivno otišo u qr#c kad i u Krcku moraju da postoje homoseksualne scene.



?! Nisam čitao, ali ako je tako ...

Mada je meni više od toga problematično da Zidrou piše scenarij za Krcka.

Ako djeca za Božić dobiju te stripove bit će zanimljivo .


Neće biti ništa. To je nova stvarnost. Djeca se već u vrtićima preodgajaju.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/06/2022 : 09:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Korektan mi je scenario. Simpatična priča, drži pažnju, ali ništa posebno dobro.

Šta je još pisao taj Zidrou?



Ako misliš nešto njegovog čitati preporučujem: Emma G. Wildford i Posvojenje.

Inače nisam baš njegov fan.

On mi je nešto a la Desberg. Ima ga posvuda pa nešto i pogodi.

U ovom Krcku mi se najviše svidjelo (čini mi se da mi je to i jedino bilo smiješno) tretiranje Minimalka. Zidroua ne bih izabrao kada je u pitanju humor.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/06/2022 : 12:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, osim Emme i Posvojenja Zidrou sigurno ima jos keceva u rukavu, nema smisla da nabrajam jer je to vecina stripove koje je Fibra izdala, malo variiraju na teme ali sve je u sustini dobro.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/07/2022 : 22:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Krckove avanture na Lezilebu (Grbavici/Siromašku) u režiji Zidroua,što se mene tiče,ne mogu da ne valjaju.
Ne znam koliko su svi upućeni u ovaj kultni humoristički serijal belgijske strip legende,Rejmonda Mašerota,dovoljno je samo reći da su ga zvali francuski dizni.
Dosta godina kasnije,dobijamo svojevrsni omaž,nešto slično kao što imamo serijale Une aventure/Vu par... za Spirua i za Taličnog.
Zidrou daje modernije viđenje doživljaja Krcka i Minimalka,sa nekim elementima koji su mi se dopali (šutiranje u međunožje) i oni koji baš i nisu (ne može bez pederluka više,mada je ovde u maloj količini) - priča koja je poslužila za podlogu je Proždirači,na osnovu koje je snimljen film,te Krcka i Minimalka zovu na promociju u gradovima Lezileba;dok se u pozadini dešavaju teroristički napadi u cilju odvajanja jednog dela ostrva od monarhije.

Šta reći - nostalgija je ovde,u mom slučaju,odigrala značajnu ulogu,i uživao sam u stripu - bilo je tu prostora i za bolju priču,mogao je Zidrou uraditi nešto revolucionarno poput Brava na Spirouu,ili Bonom na Taličnom,ali zadovoljan sam pročitanim,pri čemu je sjajan kraj veliki plus.
Najkulino izdanje je odlično,uz primedbu da mi je nedostajalo što nije ostala Grbavica.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dzonka
Starting Member



Serbia
70 Posts

Member since 08/05/2022

Posted - 17/07/2022 : 14:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dzonka a Private Message  Reply with Quote
Hteo bih odmah da se ogradim da do sada nisam imao prilike da čitam Krckove avanture. Koliko sam shvatio Mašeroov Krcko je pre svega strip za mlađe i smatram da takav treba da ostane i da nema potrebe da se u takvom stripu pominju teme homoseksualnosti, mizoginije, grupi devojkama... Scenario je manje-više okej, ali Zidru je mogao da se potrudi da smisli nove likove gde će upotrebiti takve teme, a ne da na taj način "modernizuje" jedan humoristički strip sa velikom tradicijom.

Da ne bude da imam samo negativne komentare - dopala mi sama ideja stripa, odnosno na koji način je autor dao omaž staroj pustolovini kao i sama završnica radnje.

Pročitaću ovaj album nakon overavanja Mašeroovog opusa (nadam se da će Komiko to ubrzo izdati), sa nadom da će mi bolje leći.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/07/2022 : 23:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne Krcko je klasičan primer štiva za sve uzraste,od 7 do 77;mlađi će naći nešto za sebe u njemu,ali i matorci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/07/2022 23:45:49
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6803 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/07/2023 : 15:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Moram da priznam da nisam poznavalac Mašeroovog Krcka. S tim u vezi, ne mogu da poredim ovu sa njegovim epizodama. Hteo sam da malo upoznam "staro gradivo", ali mi odnos cena/kvalitet/kvantitet nekih skorašnjih izdanja nije baš odgovarao.
Što se tiče kvaliteta Najkulinog izdanja, Superkarusela 4 (SC) tu je sve u najboljem redu, a cena korektna.

U vezi konkretne epizode, korigovaću malo mišljenje. Radnju znamo - Krcko i Minimalko pozvani su na filmski festival na Lezilebu, kako bi prisustvovali prikazivanju filma snimljenom prema njihovim avanturama. Mislim da je Zidru dobro iskoristio osnovnu ideju i da je napisao zabavnu i zanimljivu priču (i likove), koja nema padova. Godijev crtež vrlo korektan. Možda nekom "to nije to" ili je previše moderno, ali svet životinjica ovde funkcioniše.

***1/2

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000