forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 206 - Django
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/03/2022 : 08:35:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Scenarist Salva Rubio i crtač Efa već su 2017. godine zajedno potpisali izvanredan biografski strip o Monetu, u kojemu su odali počast slikarevoj opsesiji svjetlošću. Ovaj, također biografski, strip posvećen mladosti glazbenog vunderkinda Djanga Reinhardta prikazuje strast i tvrdoglavost onoga koji je sebe uvijek smatrao najvećim gitaristom na svijetu i koji je već za života postao legenda.

U ovoj ispričanoj partituri, razlaganjem kvadrata poput akorda, crtač romantiku jednoga života animira trzajima naslikanim u akvarelu kako bi bolje pratio glazbeni i tehnički put začetnika gipsy jazza. Od musettea do jazza, od violine do bendža pa do gitare, Djangovu sudbinu kroji sudbina njegove vatrene ruke kojom upravlja „duende“, koji gori u duši ovog romskog glazbenika. Sudbina čudotvorca koji se ponovno rađa iz vlastitog pepela sjajniji no ikad. Glazba!

Kolorka 206 • Django: Vatrena Ruka • 80 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Salva Rubio • Crtež Efa • Prijevod Tonka Baričević • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.3.2022. • Cijena 100 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-206-django-vatrena-ruka/760/

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/03/2022 : 09:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nije da mi ovde ova stilizacija bas bas lezi, al opet tematika mi je super zanimljiva. pazari se
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/03/2022 : 11:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo je sigurno najs! Da 'cujemo' malo tog gitaristu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4598 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 09/03/2022 : 16:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

nije da mi ovde ova stilizacija bas bas lezi, al opet tematika mi je super zanimljiva. pazari se



Lepo receno. Isti slucaj.

sangue navajo
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 29/03/2022 : 09:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Istinita priča o romu, Bogu gitare skršene ruke?
Hijoj, moje.

Boja i tuš ko da je Guardino...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2022 : 22:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ja sve nešto zaobilazim te "muzičke" stripove,ali dadoh šansu Rebetiku,i ne pokajah se,a sada isto i sa Đangom.Ovde je to bilo zbog impresivnog Efinog crteža.
Ja za glavnog junaka stripa nisam ni čuo,niti me puno zanima ta tematika,ali sa obzirom da je ovo pre svega biografija jedne intrigantne ličnosti iz sveta muzike,što rekoh, nacrtane prekrasnim stilom prelepih boja,dadoh mu šansu "na keca" i ono što sam očekivao to sam i dobio,ni manje ni više.

Uvek je zanimljivo čitati o nekim drugim narodima,u ovom slučaju francuskih gancija,njihovim životima toga vremena (dvadesete dvadesetog veka),a koji su ispunjeni životnošću,emocijama,strašću. Jako dobar strip uz odličan tekstualni dodatak (sa fotografijama)

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 30/06/2022 : 19:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Uh, meni je ovo bilo top!
Začudilo me koliko malo znam o ovome čovjeku...
Jedina mana je što je strip prekratak i obuhvaća
samo Djangovu mladost a ono što će se dogoditi kasnije autori
nam daju tek naslutiti a u dodatku nam nešto i otkrivaju.
Čovjek ogromnog talenta koji je stvorio jedan sasvim novi pravac
jazza, takozvani gypsy jazz, i imao golem utjecaj na glazbu
a što bi bilo tek da je bio pismen?
Preporučam da se nakon stripa pogleda film Django iz 2017.
koji se "nadovezuje" na priču iz stripa i prati Djangov život
za vrijeme nacističke okupacije Pariza.
Oni koji vole jazz ili glazbu općenito uživat će.
Možete tokom čitanja pustiti i neke od Djangovih izvedba
na you tubeu (ja jesam) da bi doživljaj bio potpun.
4/5
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 01/04/2024 : 11:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Jako dobro. Nije tek pusti biografski strip već su autori odlično prilagodili temu, plus je crtano u stilu Podmukle Indije od Guarnida, dakle lijepo stilizirano i toplo obojano. Strip je kratak, događaji idu brzo, ni na jednoj stranici nije dosadno, mozda bi dio odmah nakon nesreće i kako je Django na novo učio tehniku sviranja sa invalidnom lijevom rukom mogao biti malo detaljniji, ali i ovako se radi o jako dobrom stripu.

Obavezno poslusati par pjesama prije , ali i za vrijeme samog čitanja. Sjajno ide jedno uz drugo.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000