forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Vizija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 28/06/2022 : 15:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
MODERNI KLASIK SUPERHEROJSKOG STRIPA.

„VIZIJA“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.670 dinara!



Format 16,5 x 23,5 cm
Povez Tvrd
Broj strana 272
Štampa Kolor
Serijal The Best of Marvel

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Vizija%20prelistavanje.pdf

Vizija je među Osvetnicima iskusio trijumf, prijateljstvo, izdaju, poraz, smrt, pa čak i ljubav u naručju Grimizne Veštice – što se nije dobro završilo. Želeo je porodicu – suprugu i dvoje dece, možda i psa – pa ih je napravio. Želeo je dom u predgrađu.
I sve će biti u redu dok smrt ne zakuca na vrata njihovog doma. Spasao je svet trideset i sedam puta. Za svoju novu porodicu spreman je da ga uništi makar jednom.

Potresna superherojska priča o ljudskosti i gubicima, zahvaljujući kojoj je Tom King postao jedan od najuticajnijih scenarista nove generacije.

NAGRADA AJZNER ZA NAJBOLJI MINI-SERIJAL, NAJBOLJE IZDANJE I KOLOR.

VISION (2015) #1–12

„VIZIJA“ na Letećem startu od srede, 29. juna, do nedelje, 3. jula 2022. u svim klubovima čitalaca Čarobne knjige u Beogradu, Nišu, Kragujevcu i Novom Sadu, na našem sajtu i u Striparnici Alan Ford po ceni od 1.670 dinara. Posle Letećeg starta cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.850 dinara, a u ostalim knjižarama 2.499 dinara.

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/06/2022 : 15:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Je li ovaj junak prije objavljivan kod nas?
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 28/06/2022 : 16:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Je li ovaj junak prije objavljivan kod nas?

Mislim da ne

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 28/06/2022 : 19:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovo sa nestrpljenjem ocekujem
Bravo
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 15/08/2022 : 15:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Huh, i ovaj ludi strip me je držao prikovanog do zadnje stranice. Odlično je ovo. Meni je ovo imalo dosta poveznica sa stvarnim životom, ono kad zasereš nešto pa grozničavo gledaš da sve ispeglaš, znojiš se, nerviraš.... ovi roboti su fino zasrali pokušaj mimikrije i bilo je uzbudljivo pratiti sa bezbedne distance (voajerski, heheh) kako se čupaju iz toga...
Prvo sam se vratio da ponovno overim KuntaKintina razmišljanja
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=48358&REPLY_ID=2403604
pa onda ovde da i ja pohvalim strip :)
(Mogući spojleri)
I stvarno, puno toga ovde ima, može se tumačiti u puno pravaca.
Ono što me je opasno nerviralo, kad već udaramo po analizama i filozofskim razmišljanjima, je bolekurčev odnos prema okolini u kojoj pokušavaju da se uklope. Pa jbt, ako već imitiraš ljude i tražiš njihovo prihvatanje, ne idi kroz zid već kroz je*bena vrata u njihovom prisustvu, ako šalješ decu u školu medju ljude nateraj ih da idu pešaka... i koji je djavolji problem da ti poštansko sanduče bude na stubiću? A ako ti je žena je*eni robot kojeg si sam izdrk... napravio, trebalo je da joj ugradiš ona tri osnovna robotska zakona pa onda ne bi vršila čistke i lobotomije po komšiluku... :)
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 15/08/2022 : 15:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
I da, dosta tamniji crtež u stripu u odnosu na privju...
Jel tako i kod ostalih ili sam ja naleteo na primerak koji je mračnije odštampan?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/10/2022 : 14:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
a evoga i jedan odlican marvel. lepo je to kad bogata izdavacka kuca ulaze u bocne projekte, tako da i mi ostali koji ne pratimo klasicni marvel (jer je uglavnom losh) mozemo da pratimo desavanja.
cudnovate su porodice postaju danas, pa jos ako su roboti - problemi su gde god da se okrenes. a problemi ovde stvaraju ludila i sve vodi ka pucanju. nije bas da se sve to uspesno razresava, vizija lako spasava ceo svet, al porodicu teze. ima tu i malo retrospekcije, kako bez toga.

crtez lepo prileze uz pricu. naslovnica mi je bezvezna, ko za neki matori marvel

da pohvalim ovim putem u kumov (prevod), ne sto mi je kum al ga je pokidao svaka mu cast. ima taj neki ritam neophodan za strip

apsolutna preopuka da za ovo na sajmu da se pazari

Edited by - kasper on 08/12/2022 09:22:16
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 14/11/2022 : 22:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Hvala karvenu na predstavljanju Vizije za PreliStAvanje!


PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3536 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/12/2022 : 23:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Žali bože utrošenog vremena na WandaVision pored ovakvog stripa, strip je sve ono što je serija trebala da bude, i više, mnogo više od toga. King nam je servirao prividnu superherojštinu koja se pretvori u egzistencijalno delo koje nas tera da se zapitamo šta je to što nas čini ljudima, posmatrano kroz dioptriju androida koji pokušavaju da ostvare američki san gde porodice u predgrađu odgajaju decu da budu "normalna". Ko je uživao u sci-fi delima Dicka i Asimova ovo je nezaobilazno štivo.

Pohvalno za strip je činjenica da delo ima sve atribute superherojstva, iako u suštini to i nije, i u ovom delu mogu uživati i slučajni prolaznici jer čitanje ovog stripa ne iziskuje nikakvo prethodno predznanje. Kroz celu radnju je protkana retrospektiva Visiona kao junaka: od njegovog nastanka, karijere u Avengersima i brojnim sukobima sa Ultronom, zaključno sa svim specifičnostima istorije njegove veze sa Wandom.

Još jedna stvar, likovi u ovom stripu će često citirati Shakespeara, i ko je pažljivo čitao sigurno je primetio koliko je cela ova Vision saga u suštini inspirana Shakespearovim Macbethom i između ovog stripa i te priče se mogu povući brojne paralele. King je postavio složenu i kompleksnu premisu i radnju priče, ali ju je realizovao na lako shvatljiv način, i što je najbitnije - na način koji tera na razmišljanje i koji nas tera da se zapitamo i bolje sagledamo svet oko sebe. Veći kompliment za jednog scenaristu teško da mogu dati

Vision je po meni jedan od najozbiljnijih kandidata za najbolje štivo koje je Marvel izbacio u poslednjih par decenija. Čitajte Kingovog Visiona drugari ako već niste, sa ovim stripom ne možete pogrešiti

p.s. jedna od naslovnica neodoljivo podseća na čuvenu scenu iz Preachera

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/12/2022 : 09:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Fascinantno mi je kako je ČK odabrala doslovno najgoru moguću naslovnicu za svoje izdanje... Ovo čak nije ni Walta crtao, mislim da je ovo jedna od variant naslovnica nekog drugog autora, plus je skroz dosadna.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/12/2022 : 09:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
bilo bi dobro da se jos nesto objavi od tom kinga, tipa mister miracle
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3536 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/12/2022 : 11:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Meni su Omega Men zapali za oko.

@Paka; slažem se, nije dobra naslovnica jer je onako tipično superherojski generička, i odaje pogrešan utisak jer ono što se krije između korica je sve samo ne uobičajena superherojština. Bolji bi izbor bile originalna naslovnica prve sveščice ili ona koja je išla za deluks izdanje.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/08/2023 : 20:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Otkad je Karven uleteo u ČKartel,definitivno nam je podario neke sjajne naslove,a ovaj jedan od njih.

Viziju sam prvi put pročitao pre par meseci,a pod jakim utiscima kuntakintea (http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=2&TOPIC_ID=48358#2403604);a bolje da ih nisam čitao,jer sam imao prevelika očekivanja,jer je Vuk dao tako lep osvrt,da sam stvarno očekivao nove Nadzirače - što Vizija nikako nije.
Zato sam i pustio da stvar odleži neko vreme,pa jovo nanovo,i sad je to bilo već bolje.

Sve ono što mi je smetalo na prvu,pretencioznost (tipa rasprava da li su komšije dobri ili brižni i tome slično),dodirivanje sa superherojštinom (koje u stvari kao i da nema) i tako to,sad se totalno izgubilo,i sve je došlo na svoje.
Definitivno,jedna od boljih stvari iz Marvel kuhinje.Inteligentan i slojevit strip,za brojna čitanja.I što je najvažnije,ovo je delo o nama samima,o porodici,filozofiji života,veri...a sve to prikazano kroz jednu drugačiju prizmu,kroz bića koja nisu ni ljudi,ni roboti,ni klasični superheroji.

Pa ipak,Vizija (barem meni) nije nivo Nadzirača,stoga nemojte da vam se desi (ako ste fan pomenutih) kao meni da previše očekujete (kao što sam ja),već se samo opustite i uživajte u ovom originalnom delu.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/08/2023 20:46:22
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000