forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 PRIČE I ESEJI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/07/2022 : 09:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ovdje će ići moja proza.
Možda svaka peta priča (esej) koju napišem je čista fikcija.
Velika većina ostalih su ili djelomično utemljene na istinom događaju - odnosno imaju istinite temelje - ili su (gotovo) potpuno istinite.
Često volim stvarne likove i događaje uzeti kao inspiraciju, ali onda im izmijenim imena, malo prilagodim radnju i sve pretvorim u urnebes. To bi bilo moje humoristično stvaralaštvo gdje si dajem oduška.
Onda je tu kategorija koja sadrži kratke životne priče, crtice iz života i sl. Ponekad se dogodi da mi baš ne odgovara pjesnička forma pa odaberem ovakav prozni izražaj.
I onda postoji ono melankolično, morbidno, krvavo pisanje puno cinizma, fatalizma i uništenja. Danas ga ima puno manje, ali smatram ga svojim najboljim pisanjem.
Odnosno pišem kako se osjećam, pa od tuda potječe ta raznolikost tematike ;)
I stavit ću poveznicu na tekstove u pdf-u. Vizualno je privlačnije i time izbjegavam one ogromne, nezgrapne "postove".

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/07/2022 : 09:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Za početak jedna posveta.

REKVIJEM ZA DRAGECA

https://docdro.id/ud6mnIg


A da, ovdje nema napomene za aj chavella.
Naime ni Dragec ni ja nismo znali kak se piše Ay, Chabela!
Čak smo i krivo izgovarali, tj. mislim da jesmo
I već tjednima zaboravljam to napokon provjeriti i ispraviti.
Zapravo sam, evo ovog trena to napokon uradio, pa nek vas ne čudi kaj-to-tam-piše
EDIT: Evo, izmijenjeno i gore na poveznici, nek napokon bude kak spada.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 18/07/2022 20:58:19
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/07/2022 : 09:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ova kratka priča je, moglo bi se reći, alegorijskog karaktera.
I inspirirana noćnom morom iz jednog mučnog razdoblja.
Često bih se nakon takvih buđenja pitao da li da se napijem ili to stavim na papir.
Često bih uradio i jedno i drugo

INSTRUMENTI NASILJA

https://docdro.id/dQSUY1k

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/07/2022 : 10:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Dragec je vrlo dobar, iako mi fali neki komičan dio da zakuca.
Primjerice:
Oboje nismo znali za kog vraga da se čuvamo, a Drageca sada više nema.
Čuvaju ga samo uspomene...
I ruski pisci.

A ja i dalje pijem cisterne vina
I nije mi dosta
...ne znam za kog vraga se čuvam



-------------------------------------------
Instrument nasilja mi je tak tak. Ali ima dobar Dylandogovski završetak 👍

Dej još

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 30/07/2022 10:19:56
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 01/08/2022 : 08:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Dragec je vrlo dobar, iako mi fali neki komičan dio da zakuca.
Primjerice:
Oboje nismo znali za kog vraga da se čuvamo, a Drageca sada više nema.
Čuvaju ga samo uspomene...
I ruski pisci.

A ja i dalje pijem cisterne vina
I nije mi dosta
...ne znam za kog vraga se čuvam

-------------------------------------------
Instrument nasilja mi je tak tak. Ali ima dobar Dylandogovski završetak 👍

Dej još



A ne, jer to bi onda bila izmišljotina.
Ovo je jedna sasvim istinita posveta, a ja sam cisterne vina prestao ispijati prije dosta vremena, pa bi to nekako bilo varanje.
Mada istina je da bi to bio dobar završetak

S druge strane, Instrumente nasilja treba sagledati u kontekstu noćne more, odnosno tu se nalazi i neka moja slobodna interpretacija - jer znam ja dobro na kojim (istinitim) iskustvima sam to usnuo - a tu sam si i oko epiloga dao malo slobode (inače sam se u stvarnosti probudio negdje tijekom rezanja )
Iako se tog "dylandogovskog" epiloga i dalje pridržavam i prouzrokovao mi je mnogo nevolja, pa ima i u njemu mnogo istine, odnosno životne simbolike

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 01/08/2022 08:23:33
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 01/08/2022 : 08:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ne znam objasniti nastanak ove priče.

https://docdro.id/8FBPLaT

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 06/09/2022 : 13:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam ovu "gospođu" jednog dana na ulici pa me inspirirala

https://docdro.id/stzEKCK

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000