forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 223 - Štavitelj Alim
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1272 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 10/07/2023 : 18:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Nije loše. Ali nije ni dobro. Ne znam kako se bolje izraziti. Suštinski, glavni lik po kojem knjiga nosi naslov zapravo ne igra neku pretjerano važnu rolu u svemu ovome i nije toliko ni važan. Eto, par slučajnosti od njega stvorilo priču, ali i s njim i bez njega imaš dojam da bi Khelob sve opet napravio isto. Tork Džihid zanimljiv lik i čak je njegov put bio zanimljiviji za praćenje. Opet, kao neka preslika povijesti vezano uz religiju može biti zanimljivo nekome... Crtež je dobar, unatoč veselim bojama ima tu mračnih trenutaka i ne-veselih događanja. Sve skupa, ide od sredine prema dolje u nekim ocjenama, a ako gledamo po onoj - hoće li u kolekciju - i tako sudimo, onda -> neće.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/07/2023 : 01:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uf,zajeban strip,baš zajeban.
Moraću isto kao kod Azimuta ostaviti ga da "odstoji" jedno duže vreme,pa mu se ponovo vratiti,jer ima nekih detalja koje nisam najbolje povezao,nisam uhvatio pisčevu misao tačno kako je on to zamislio,a verujem da će i ovde na drugo čitanje strip biti bolji.

Ne slažem se sa svima onima koji kažu da je ovaj Lupano slabiji od većine;nije.Dobar je ovo strip,deluje kao pitka zabava,ali ispod toga se krije dosta ozbiljnije štivo.Barem to ja tako vidim.

Dakle avantura u jednom fantastičnom svetu,gde se pisac poigrava religijom,pre svega njenim fanatičnim aspektom - izmikosvana je tu muslimanska (pre svega),ali i hrišćanska te hinduistička vera.
Prva dva albuma se nekako "obična",a od trećeg fleš,radnja kreće u neočekivanom smeru.Strip postaje ozbiljniji,teži za praćenje,još brutalniji.
Kraj sasvim korektan,zadovaljan sam kako je Lupano to odradio.

Moram da kažem da skoro pola čitanja sam držao ćerkicu od pet godina u krilu,zaspalu,pa vam je valjda jasno da strip za mene imao dodatnu težinu (po temparamentu moja Mia podseća na Bulu).
I opet je Lupano našao sjajnog crtača,ovog puta crtačicu - jer Virdžinija to i jeste;a boje su predivne,kapa dole za sve koloriste.

4/5

*da li mi se čini ili su boje na pojedinim tablama pretamne?
*da li mi se čini ili je Macan u pojedinim dijalozima bio malo teži za razumevanje?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

740 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 27/10/2023 : 15:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Štavitelj Alim

Tek sad pročitano, a da je ranije čitan bio bi u 3-4 najbolja u prošlom Oskaru...
Zavarao me preview, možda sam ga površno čitao.

Počinje zmajem...
Pa slijede avantura, politika, religija, fantazija, humor... sve s puno likova i sve dosta brutalno, a nacrtano kao da bude djeci ugodno (a nije baš!).
Koliko je krvi potrebno proliti za procvat nekog carstva i što je to istina i čemu "istina" služi?
Lupano je uvijek jako dobar, a ponekad je genijalan. Volim angažiranog Lupana, ali ne volim kad tu i tamo objašnjava... kao ono, ako netko nije shvatio pa da nam kaže što je htio reći...

No, uživanje tijekom čitanja je bilo potpuno. Iako svaki album počne iznenađujuće, ili nekim mjestom ili nekim drugim vremenom, nema tu nikakvih padova u kvaliteti, od početka do kraja strip ide silovito. Kraj je često najteži dio, i dosta cjelokupnog dojma ovisi o kraju. A tu je izvrstan...
Završava zmajem...

Ocjena: Neka mi Jesamed oprosti - 9/10
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 30/10/2023 : 21:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Hvala za recenzije, ipak cu i ja da mu dam sansu :)
Sve je manje mesta po policama pa se suzdrzavam od neki kupovina
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000