forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 KOMIKO u sezoni 2022/23 and beyond
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

mladeNS
Junior Member



Serbia
323 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 14/07/2023 : 23:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by john connor

Ne vidim da se nesto produkcija povecala prosle a pogotovo ove godine.


Pa prošle pet cele godine a ove sa ovim novim 5 u pola godine.
E sad jel se uopšte može računati kad je toliko niska cifra da je to neko posebno povećanje...



quote:
Originally posted by anto

četiri;habibi je reprint



Prebrojali ste izdanja, ali on kaze izdao je duplo toliko ove godine.

Prilazem jedan od odgovora Komikusa Lupusa od danas gde on kaze:

Znam ja da je svetu nemoguće 'leba napeći, a kamoli ugoditi. Veliki broj čitalaca mi govori da treba da objašnjavam iznova i pita me kada ću da razjasnim situaciju neobaveštenima, a sad opet ispada da se "nekome pravdam". Svašta. Moderacija je obrisala veliku temu koju sam pokrenuo u ovoj grupi pre par meseci, verovatno je bilo nekog vređanja. Što se tiče produktivnosti - ja napišem kako jeste. Imam brojke pred sobom, i to je lako izračunati. Nikad nisam imao 8 izdanja sa prosečno 320 strana po knjizi objavljanih u 6+ meseci. Ovo proteklo polugođe je u tom smislu rekordno. I to je činjenica koja je za mene značajna, kao i neke naše čitaoce.

Covek obara rekorde, leti u stratosferu, kida, lomi, stampa, izdaje, prevodi, prodaje, bori se kao lav da se oslobodi cizme izdavaca susedne zemlje koja mu je najveci i najljuci protivnik.
A moze da se kaze i da zivi u nekom svom svetu iluzija.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 15/07/2023 : 01:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Covek obara rekorde u svojoj glavi a o sebi i svojim "delima" prica sve u superlativima. Meni je to dijagnoza! ...ili je pravi srpski politicar. Mislim da je ipak vuku mesto u skupstini a ne u izdavastvu.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 15/07/2023 : 08:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS
Covek obara rekorde, leti u stratosferu, kida, lomi, stampa, izdaje, prevodi, prodaje, bori se kao lav da se oslobodi cizme izdavaca susedne zemlje koja mu je najveci i najljuci protivnik.
A moze da se kaze i da zivi u nekom svom svetu iluzija.


Ne shvaca da mu je najveci i najljuci protivnik Carobna knjiga.
Jedino ako su stripovi na srpskom po svaku cenu glavni i jedini cilj.

Ispada "zanimljiva" situacija da su udruzeni oko zabrane oni kojima je prodaja van Srbije najvise znacila (Carobna knjiga) i oni kojima je zabrana "najmanje" znacila (Komiko).
I jedan i drugi imaju razliciti motiv za svoje postupke...

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 15/07/2023 08:17:28
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 04/09/2023 : 22:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Moramo da cestitamo Komiku, napokon objavili jos jedan strip u minijaturnom formatu, sta reci, bravo...pritom dobio i forum za igraonicu...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/09/2023 : 03:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Moramo da cestitamo Komiku, napokon objavili jos jedan strip u minijaturnom formatu, sta reci, bravo...pritom dobio i forum za igraonicu...



Bas cudan format. Da ne kazem smesan. Ali strip deluje bas obecavajuce.

https://alanford.co.rs/stripovi/komiko/prvi-izbor/biblioteka-prvi-izbor-42-total/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/09/2023 : 08:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Totalu je to originalan format. Ali da, čudan je. Mislim da je to do Bienvenua, očito se poigrava s formatima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/09/2023 : 09:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Postavke sustava su takođe imale neortodoksan, kocka format. Ništa čudno za ovog autora.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 16/09/2023 : 03:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Bas cudan format. Da ne kazem smesan. Ali strip deluje bas obecavajuce.

https://alanford.co.rs/stripovi/komiko/prvi-izbor/biblioteka-prvi-izbor-42-total/


Meni su uvek fora neuobičajeni formati, pogotovo kad su ovako manji i zgodni za držanje,
ali me ovaj strip i ne privlači nešto, eventualno za pozajmiti na čitanje, al' ga ne bih kupovao... I naslovnica mi je odbojna.

Nisu me pruvukle ni Postavke sustava, vidim da se i ovde epizodno pojavljuje taj isti žuto-crni robot.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000