forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 239 Nezaboravak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2022 : 13:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


„Marie-Louise, zagrli more umjesto mene.“
To je posljednje što mi je mama rekla.
„Znaš što, bako? A da stvarno odemo zagrliti more?“

Clémenceina baka pati od Alzheimerove bolesti. Suočena s njezinim očajem, odluči je odvesti iz doma umirovljenika i krenuti na put prema bakinoj hipotetskoj rodnoj kući. Bijeg, potraga, lutanje, prilika za susret sa samim sobom… Ili oproštaj?

Kolorka 239 • Nezaboravak • 224 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alix Garin • Crtež Alix Garin • Prijevod Mirna Sindičić Sabljo • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2022. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-239-nezaboravak/824/

Trouble will find me

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 30/01/2023 : 22:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Čini se da Nezaboravak nije prošao zamjećeno. U jednu ruku šteta, jer riječ je o solidnom uratku. No problem je što ne nudi ništa "ekstra", odnosno ono nešto malo više čime bi se istaknuo. A u žestokoj konkurenciji remek djela kojima nas Fibra blagoslivlja teško se probiti kad si tek solidan.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/01/2023 : 23:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Strip kao da je rađen po narudžbi.

Odabir teme, unuka kao spašava babu iz staračkog, osjećaj krivnje?, likovi uglavnom žene, glavna junakinja i lezbijka. Sve se uklapa.
Strip ima sigurnu publiku a mediji će biti blagonakloni. Autorica je još jako mlada (1997) i ovo joj je prvijenac.

Naravno, treba i ovakvih stripova. Nisu svi zatucani kao ja.


Have mercy
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 31/01/2023 : 19:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Složio bih se da djeluje izvještačeno.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/04/2023 : 16:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da, urađeno kao po receptu za ciljanu publiku.

Preozbiljne i preteške teme su upletene u ovu pomalo neozbiljnu obradu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/08/2023 : 20:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prijatno iznenađenje;i ovo sam na prvu zaobišao,pomislivši "klinka neka bre mlati o smislu života,emocije ovo ono",kad vi'š,prevarih se.Meni je ovaj strip dobro legao,odnosno pogodio žicu,onu emotivnu.
Strip ceste što spomenu neko na forumu,ili kako bi francuzi rekli tranche de vie.
A na putu su mlađana Klemens i njena baka,koju izjeda demencija;cilj,bakina kuća u kojoj je odrasla (a koja je prično daleko od doma u kome je smeštena);prepreke,razne,totalno nepredviđene.

Ne slažem se sa komentarima poviše da je strip izveštačen;nažalost,moju majku mori ista bolest,mada je tek u zamahu,ali strip mi je ubedljiv,a kako rekoh,emocija pogođena.
Kod ovakvih stvari,jako,jako mi je bitno da me kraj zvekne;a on to jeste.

beton 4/5
ovakvi stripovi su mi za višestruka čitanja

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/08/2023 20:19:11
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000