forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex klasik 46 - Brzaci Bijelog konja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jaki
Advanced Member



Croatia
25982 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/12/2022 : 13:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Mali Vuče, to je za najmanje 5-6 godina, i to ako se nastavi ovaj ubrzani ritam.
Zbilja ćeš toliko čekati? I to u ova nesigurna vremena



Ko živ ko mrtav do broja 101

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2998 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 27/12/2022 : 14:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Citajte malo brze vi koji se neckate...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 27/12/2022 : 19:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
@Curunir neda mi se čitati te početne epizode, dosadne su.. čekati ću sigurno morisca za čitanje.
Još imam i ostala izdanja texa koja mi stoje nepročitana(veseli, kolor, maxi...)
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7061 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/01/2023 : 21:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by murdo

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by jaki

Kakva je to Carsonova jaketa?


Poncho samo za ramena.
Ti kauboji su bas pratili sta se nosi u Parizu i Abileneu/TX. Šiki-miki.



U stripu je jaketa normalno obojena..


[url=https://postimages.org/][/url]

A nisu uzeli striscia naslovnicu.


[url=https://postimages.org/][/url]




Samo što to nije Carson, već epizodni lik koji se zove Gentry. Nažalost, u ovoj epizodi je u završio svoju karijeru, kao i ogroman broj ostalih sporednih likova.
Inače, pojam "etničko čišćenje" je šala za masakr u ovome stripu, ali bila su to neka druga vremena...

Usput, slažem se da je očigledan ogroman napredak po pitanju naracije u odnosu na ranije epizode.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 03/01/2023 15:03:33
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 03/01/2023 : 14:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
Pitam se zasto Strip Agent ne ubacuje ``original`` naslovnice nego ove isecke?
Steta.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7061 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/01/2023 : 15:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goodpaso

Pitam se zasto Strip Agent ne ubacuje ``original`` naslovnice nego ove isecke?
Steta.



Pa zato jer je tako objavljeno u talijanskom klasik izdanju.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/01/2023 : 15:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ok, ali loš izbor. Ja sam uzeo onu prošlu epizodu i nije mi bila nešto, više manje se svodi na ubijanje onih Mefistovih indijanaca koji em nemaju pištolje nego neke puhaljke em ne smiju ni ubit Teksa i Karsona jer ih Mefisto želi žive. Znači ima sto i nešto strana takvog neravnopravnog dvoboja...

Ali opet, da je atraktivna naslovnica, sa Mefistom, povuklo bi me pa bi uzeo ovaj broj isto, pa makar se radnja i ne popravila. Ali ovako, s tim brzacima me ne vuče. Prođem pored kioska i gledam ga i sve nešto - bi li, ne bi, ma me bi.

Glupa odluka talijanskog uredništva. Imaš tu najvećeg negativca u serijalu, a ničim ne daješ do znanja da se on pojavljuje u stripu

Kužim da će fanovi ranog Teksa ovo ionako kupiti ali ne bi li ipak bilo bolje privući i kojeg slučajnog kupca?

Edited by - pcoro on 03/01/2023 15:50:33
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25982 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/01/2023 : 20:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da naslovnica mora biti atraktivna ali ne virujem ni da bi Mefisto na naslovnici privuka više kupaca.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29552 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/01/2023 : 20:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Meni su retro naslovnice klasika baš super izbor!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/01/2023 : 23:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Meni su retro naslovnice klasika baš super izbor!



Ma stani, texe, pa i meni su baš super, pogotovo ove novije šta idu u Italiji. Al šta si stvarno zadovoljan izborom ovih naslovnica za ovu priču?!?!
Go to Top of Page

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 04/01/2023 : 00:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by goodpaso

Pitam se zasto Strip Agent ne ubacuje ``original`` naslovnice nego ove isecke?
Steta.



Pa zato jer je tako objavljeno u talijanskom klasik izdanju.



To jeste tacno ali talijani su vec imali izdanja sa lepim koricama a mi nismo ni u jednoj drzavi, moracu da skupim naslovnice na gomilu i da odstampam i da gledam slike
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25982 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/01/2023 : 00:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne muči se:

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29552 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 04/01/2023 : 14:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Bolje su od originalnih naslovnica prvog izdanja u Bonelli formatu. Sve te naslovnice nekadašnjih striscia imaju svoj šmek. Naravno da bi bilo bolje da je Mefisto na naslovnici, ali općenito tek u novije vrijeme se pojavljuju češće neprijatelji naslovnicama.

quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by tex2

Meni su retro naslovnice klasika baš super izbor!



Ma stani, texe, pa i meni su baš super, pogotovo ove novije šta idu u Italiji. Al šta si stvarno zadovoljan izborom ovih naslovnica za ovu priču?!?!


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/01/2023 : 18:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Na kraju sam popustio i kupio strip, možda i potaknut raspravom ovdje. Nije me oduševio, previše pucnjave i borbe puške vs puhaljke ili puške vs kamenje. Ali ajde, bar sam pročitao drugi službeni susret s Mefistom.

Nakon ovog, posjetio sam i temu na forumu o Mefiatu (super informativan topic) i začudio se da sad zapravo slijedi Mefistovo najplodnije razdoblje. Dakle do broja 100 Mefisto se pojavljuje još dv atri puta i onda i Yama dv tri puta u malo vremena. I onda su prošle godine do idućeg pojavljivanja...

Realno, čini mi se da us sve te epizode prilično slabe, čak i kultna Mefistov sin koju talijani drže za najbolju Teksovu epizodu.

Inače, za potvrsu genocidnosti epizode - u drugom dijelu radnje, koji se odvija par mjeseci nakon prvog dijela obračuna, Tex i Tiger prolaze staro Mefistovo uporište da nađu neki trag koji su propistili i prolaze pokraj hrpe kostura koje su prvi out ostavili

E i komentar o izdanju - lijepo je lai nekako ćutim da bi ovu priču najvolio pročitati u starim brojevima Zlatne serije.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5281 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/01/2023 : 00:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Na kraju sam popustio i kupio strip, možda i potaknut raspravom ovdje. Nije me oduševio, previše pucnjave i borbe puške vs puhaljke ili


E i komentar o izdanju - lijepo je lai nekako ćutim da bi ovu priču najvolio pročitati u starim brojevima Zlatne serije.[/b]



E bas toooo
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000