forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Najbolji likovi iz epske fantastike
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

sawitch
Advanced Member



Serbia
39386 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/01/2023 : 09:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nisam se bas mnogo nacitao epske fantastike pa sada malo sirim temu da vidim sta iskusni lisci kazu. Koji su vam najbolji i najupecatljiviji likovi iz svih serijala epike koje ste procitali?

Sinoc bas razmisljam malo o tome i dodjem do toga da imam neke favorite za sada:

1. Krvava devetka iz Aberkrombijevog serijala Prvi zakon a ima ga jos ponegde. To njegovo padanje roletne me tako podseca na mene. :)

2. Sand dan Glokta takodje Aberkrombijev proizvod. Jednostavno mnogo zajeban um. Znam da je drugacija kopija Tiriona Lanistera ali ovaj je bio vitez pa je unakazen i ostao samo mozak, samo misleca glava..

3. Varis iz Pesama vatre i leda od Martina. Dosta je i uticala serija na tu odluku. Ali najvestiji politicar od svih. Kraljevstvo na prvom mestu a onda bez biranja sredstava se ide ka tom cilju.

4. Perin iz Martinovog Tocka vremena. Ta cela prica oko zutih ociju i vukova mi je bas upecatljiva nekako.

5. Elrond iz Gospodara prstenova. Jednostavno, vilenjak, zna celu istoriju iz prvog lica, majstor borbe, kovanja, prepametan, racionalan..

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 13/01/2023 : 12:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Tek sam pročitao 1.5 knjigu, ali Arlen iz Brettovog Demonskog ciklusa obećava.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39386 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/01/2023 : 13:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja sam taj ciklus pa skoro kompletno zaboravio. Mislim da nisam bio narocito odusevljen. Dobra ideja, dobar zaplet ali posle malo to bilo trulo. Koji je taj? To taj istetovirani glavni? Nijedno ime nisam zapamtio :)
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13369 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/01/2023 : 14:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Meni kod Martina omiljeni Snežni i Tirion. Kod Tolkina Sem verovatno
Abekrombi i Džordan isto.
A i Perin naš slovenski brat, mora da se podrži

Iz nekih ostalih svetova, Čejd od Hobove. Mada mu tu drag i Knežević, nema lika koga je autor toliko unakazio ko Hobova njega. Moja šolja kafe

I Adamat iz Barutnog maga.


Edited by - Imrahil on 13/01/2023 14:11:37
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 13/01/2023 : 15:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam taj ciklus pa skoro kompletno zaboravio. Mislim da nisam bio narocito odusevljen. Dobra ideja, dobar zaplet ali posle malo to bilo trulo. Koji je taj? To taj istetovirani glavni? Nijedno ime nisam zapamtio :)

Jep, to je taj.

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39386 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/01/2023 : 16:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni za sada Krvava devetka ostaje najjaci. Mada i onaj njegov protivnik, kako se zvao? Hama? Onaj skoro pa neunistivi, taj je upecatljiv.. :) Ali Krvava devetka je najjaci iz svih serijala koje sam do sada procitao...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 13/01/2023 : 17:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Karsa Orlong iz Malazana. Ubjedljivo.

...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39386 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/01/2023 : 18:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A to je taj sto si pricao. Ja sam na 50-ak strana tek. Ne stizem. Jos sam na poslu a petak. Posle jos 45 minuta voznje.. :) Ali iskreno za sada me vuce da citam.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/01/2023 : 20:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Krvava devetka & Karsa Orlong - kakva je to epska fantastika bez brutalnih gromada od ljudi koji se ne libe da prosipaju krv kada ih neko popreko pogleda. Prvo seci, pa onda razmišljaj o tome.

Tirion & Glokta - u svetu epske fantastike gde dominiraju mišićavi varvari sa velikim... mačevima, čarobnjaci sa svojim dugačkim... štapovima, i naravno svima omiljene dame sa bujnim poprsjem, dolaze dva žgoljava, izubijana, fizički inferiorna kepeca, koji britkim umom, snagom volje i crnim humorom objašnjavaju neke stvari.

Maloprstić & Nikomo Koska - u svetu epske fantastike gde se svi diče nekim plemićkim osećajem časti, dolaze dva lika koji spletkare kako stignu, dve zmije kojima ne treba ništa verovati jer prodali bi i rođenu majku za šaku zlata.

Go to Top of Page

SolidSnakeHR
Starting Member

4 Posts

Member since 26/05/2011

Posted - 14/01/2023 : 11:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send SolidSnakeHR a Private Message  Reply with Quote
Conan R. E. Howarda je apsolutni broj jedan.
Nifft the Lean i Barnar Hammer-Hand Michaela Sheae.
Olem, Adamat i Mihali iz Barutnog maga, jest da su sporedni likovi, ali su mi se svidjeli.
Royce i Hadrian iz Riyrie Michaela J. Sullivana.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 14/01/2023 : 12:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SolidSnakeHR

Conan R. E. Howarda je apsolutni broj jedan.



+1

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 14/01/2023 : 15:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni za sada Krvava devetka ostaje najjaci. Mada i onaj njegov protivnik, kako se zvao? Hama? Onaj skoro pa neunistivi, taj je upecatljiv.. :) Ali Krvava devetka je najjaci iz svih serijala koje sam do sada procitao...


Naručio sam komplet Prvi zakon pa ćemo vidjet. Tek sam počeo čitat fantaziju (ne računam tu Konana i Tolkinova djela, to su po meni djela koja zaslužuju posebnu kategoriju). Do sad sam uglavnom čitao SF. Ćapio sam od brata prvi dio Kola vremena i zarazio se...

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000