forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli All star VČ
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/06/2023 : 22:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by d.r.p

Ne vidim neku poentu ovog izdanja...






Šteta da ne piše krvi ti Is`sove" ka da je neka žešća vlajčina.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/06/2023 : 23:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz





Ma glupost. Nakon svih ovih godina... Najavljeno 2016. ili 17. ne mogu ni da se setim kad. De facto nepotrebno izdanje.
Bolje da ubrzaju Dilan knjige, Mister NO knjige, Marti knjige itd.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/06/2023 : 06:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Bolje da knjige uhvate ritam od po par godisnje, plus da rade reprinte Zagora i Dilana, pocetne epizode sa ovim novim dizajnom, to bi se opet najbolje prodavalo, sada da izgledaju kako treba.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/06/2023 : 09:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Reprint svih kolekcionaraca im je potreban ako misle da im ljudi kupuju nove knjige.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/06/2023 : 09:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Logicno bi bilo.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/06/2023 : 09:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim što vam ima smetati ovo izdanje. Smatram dobrim znakom da domaći izdavači rade ovakve, stvari za prave fanove određenog serijala. Obogaćeno tekstovima i analizama. Sada, najgore što zbog toga mogu patiti druga izdanja, ali ona ionako pate zbog slabije prodaje.

Meni je jedno problem što me više zanimaju tekstovi od stripova koje sam već pročitao.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2023 : 09:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Logicno bi bilo.



Osim što je nakon reprinata prodaja novih izdanja PALA, nije porasla, nije čak ni ostala ista.

Što je opet logično - kad je nešto stalno dostupno, kupci prvo kupuju ono što neće biti stalno dostupno, a ovo ostave za kasnije. S tim što to kasnije neretko nikad ne dođe.

The name of the game is FOMO.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/06/2023 : 10:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
To je zacarani krug, ono novca sto bi dao na nova izdanja, dace neko na reprinte.

Ali kako doci do novih kupaca...kada nece krenuti bez prvih brojeva...ajd ako ovo sto kazes vredi za Teksa, MNoa, i Martija, kod DD i Zagora bi imalo smisla, odavno su rasprodate, dizajn bi bio u skladu sa novim, i profit bi omogucio da disu i gubitasi.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6862 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/06/2023 : 11:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne može ništa da se generalizuje, nisu isti slučajevi MM i DD.

Za MM, treba reprintovati prva 3, da bi čitaoci mogli da se uključuju (ne mora istovremeno), a naredne brojeve štampati u nešto većem tiražu, da se ne rasprodaju prebrzo (da ne "planu"), ako treba i uz napomenu da neće biti reprinta za njih.

Za DD je već više nego dovoljno vremena prošlo za novi reprint, od početka, kao što je bilo reči na drugom topiku.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2023 : 12:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Ali kako doci do novih kupaca...


To ne postoji. Bar ne za Zagora, Teksa, Martija i tome slično. Mmmmmožda za Dilana. Ako bi se uložile ogromne pare, krenuo crtani na Minimaxu, album sa sličicama, igračke i ogromna promocija, mmmožda i za Dragonera, samo što nisam siguran da bi cost-benefit bio pozitivan.

Postoji za mange, superheroje i „high brow” „višestruko nagrađivana umetnička dela”, ali ne pričamo o njima.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2023 : 12:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ne može ništa da se generalizuje, nisu isti slučajevi MM i DD.

Za MM, treba reprintovati prva 3, da bi čitaoci mogli da se uključuju (ne mora istovremeno), a naredne brojeve štampati u nešto većem tiražu, da se ne rasprodaju prebrzo (da ne "planu"), ako treba i uz napomenu da neće biti reprinta za njih.


Naprotiv, upravo je poenta da planu. Jasno je da se to kupcima ne dopada, ali, kao što rekoh, FOMO prodaje stvari.

quote:
Originally posted by alexts

Za DD je već više nego dovoljno vremena prošlo za novi reprint, od početka, kao što je bilo reči na drugom topiku.



Nije, evo ti trojka još u prodaji, o kakvom onda reprintu pričamo?

https://www.trafika.online/proizvod/488/dylan-dog-knjiga-3

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6862 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/06/2023 : 13:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
O lepo dizajniranom, kvalitetno urađenom, a jeftinom i SC.



I redovnoizlazećem.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2023 : 13:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
I da te napupele omladinke posipaju laticama sveže ubranog cveća dok kupuješ svaki broj.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/06/2023 : 15:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ni masiranje stopala nije naodmet.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2023 : 19:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by john connor

Ali kako doci do novih kupaca...


To ne postoji. Bar ne za Zagora, Teksa, Martija i tome slično. Mmmmmožda za Dilana. Ako bi se uložile ogromne pare, krenuo crtani na Minimaxu, album sa sličicama, igračke i ogromna promocija, mmmožda i za Dragonera, samo što nisam siguran da bi cost-benefit bio pozitivan.

Postoji za mange, superheroje i „high brow” „višestruko nagrađivana umetnička dela”, ali ne pričamo o njima.



Ne slazem se da ne postoje novi citaoci Zagora i Dilana. Na fakultetu sam upoznao dosta devojaka koje su od nedavno pocele da citaju Dilana a da ga ranije nikad nisu citale. To su devojke 1999. i 2000. godiste, mladje od mene.

A za Zagora uvek prepricavam pricu kako sam u autobusu na liniji 83 sreo klinca sa mamom kako se vozi i sedi mali i cita Zagor knjigu! Znaci ne Zagor s kioska jeftini, nego je mali toliko zavoleo strip da mora da je iscimao mamu ili tatu da ga odvedu u Darkvud ili Alan Ford da mu kupe kolekcionarsku knjigu Zagora. Mali je imao otprilike 10ak godina. To je bilo 2019.godine. Svaka cast malom a svaka cast i roditeljima.

Sad znam da moj uzorak nije reprezentativan, to sto sam video ili upoznao 5-10 novih citalaca, i znam da je mnogo veca, nova i najvaznije mlada citalacka publika usmerena na mange, ali nije da nema novih Bonelli citalaca. Bonelli je klasik kod nas i uvek ce biti, i treba nekako raditi na dodatnoj promociji i bonellija i stripa uopste ali ne znam kako. Darkvud je to vrhunski radio ranije ali pokazalo se kao neisplativo...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/06/2023 : 21:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
bukvalno samo zavijaš istu pravednjakovu makar pedesetoricu (i.e. "pedeset mitskih bića") u drugu oblandu xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 05/06/2023 : 21:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
ah, pa moraš priznati da "50 koleginica sa faksa između 99tog i 2000tog godišta" zvuči bolje od "50 forumaša koji nose čarape na japankama"...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/06/2023 : 21:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
mora da su to ove Đolove napupele omladinke što spopadaju Al Eksa xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6862 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/06/2023 : 22:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
I ja imam saznanja o nekim klincima koji čitaju Zagora. Ne kažem da je to česta pojava.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2023 : 23:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

ah, pa moraš priznati da "50 koleginica sa faksa između 99tog i 2000tog godišta" zvuči bolje od "50 forumaša koji nose čarape na japankama"...




Tako je!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2023 : 23:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Kupci. Ne novi čitaoci, novi kupci. To što ja kupim Paperinika pa dam klincima da “čitaju” ne znači da su oni kupci, ja sam, bio i ostao. A taj film da će oni sami kupovati stripove od svojih para jednog dana, bojim se, neće se davati.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1065 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 06/06/2023 : 15:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

stojsins
New Member

Serbia
110 Posts

Member since 15/02/2018

Posted - 30/06/2023 : 13:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send stojsins a Private Message  Reply with Quote
VČ je objavio još detalja kako o prvom broju edicije, u kojoj je Zagor, tako i generalno o planovima za druge brojeve...
Što se tiče prvog broja, izlazi 06.07.2023. Cena će biti 5.500, sa popustom 4.400. Više infomacija na linku na sajtu Veselog četvtka: https://veselicetvrtak.com/izdanja/bonelli-all-star/bonelli-all-star-zagor/
Što se generalno edicije tiče, planirano je 5 knjiga, tempo izlaženja je jedna knjiga godišnje, jedna knjiga po junaku. S obzirom da je prvi Zagor, znajući politiku VČ očekujem u drugom broju Dilana, trećem Teksa, a verovatno dalje Martija i pilota.

Every minute of the future, is a memory of the past...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000