forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex klasik 55 - Planovi za osvetu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7053 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/01/2024 : 21:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by El Morisco

Ne znam jel netko uopće pročitao kompletnu priču Na stazi za Laredo ili iz doba ZS (Dimni signali/Slavlje u Laredu) ali radi se o vrlo zanimljivom Texu na gotovo 180 stranica. Neobičnost priče je što Tex djeluje sam, s neizravnom pomoći Tiger Jacka putem dimnih signala koje Navajo šalje Komančima, jer je naš rendžer na njihovom teritoriju. I još jedan detalj, Tex je ponovo postao tata! Naravno, ne biološki, ali zakonski. Da je netko od forumaša koji obično samo negativnosti pronalaze, sjeo i pročitao strip, možda ne bi imao vremena za tipkati bedastoće.....



Kao odgovor na tvoj post, evo moj kratki komentar (Usput, na ovom linku su moji osvrti za sve epizode do sada izašle u klasiku: http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=39191#post39191 ) :





Na putu za Laredo
(SAKL 54b/55, ZS 433/434, SR 48b/49a), 53+128=181 str.
- šezdeset i treća Texova epizoda

Scenarij: Gian Luigi Bonelli
Crtež: Aurelio Galeppini / Francesco Gamba
Naslovnice: Aurelio Galleppini

Kratak sadržaj:
Pismo od bivšeg rendžera s molbom za pomoć Texa vodi na granicu Meksika, a tamo će mu trebati potpora Komanča za uništenje bande na čelu s tajanstvenim El Morom.

Zanimljivosti:
- Ova epizoda originalno je izlazila od 09.02.1961. do 01.06.1961. u striscia seriji, dok u Bonelli formatu izlazi u listopadu i studenome 1964. godine.

Komentar:
Još jedna klasična priča s krađom stoke ispričana na zanimljiv, pa i uzbudljiv način. Uz standardne fore ima i dosta originalnosti, kao što je krucijalna pomoć Komanča, kasnije i Navaja ne čelu s Tiger Jackom.
Kad govorim o scenariju, primjetno je da nema puno teksta kao u ranijim Texovima, pa se cijela epizoda pročita brzo i bez zamora, a bitno je i da će teško nekome pasti na pamet da nastavi čitanje kasnije ili sutra.
U početnom dijelu avanture harači Gamba s mnogo precrtavanja iz ranijih epizoda, ali srećom je veliku većinu Galep sam odradio na poslovno visokom nivou.
Naslovnica opet nema u klasičnom smislu. U klasik izdanje su ubacili dvije naslovnice iz ranijih brojeva redovne serije (SR 17 = SAKL 55, SR 20 = poleđina SAKL 55).

(priča: 7, scenarij: 9, crtež: 7, naslovnice: 5) - 74%



Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.04 seconds. Snitz Forums 2000