forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 usagi yojimbo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/08/2003 : 10:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Od Millera obavezno pročitaj Batman:Year One.
Milligan je odličan, a isto tako i Warren Ellis.
Vertigo izdanja su jako dobra. To su uglavnommini-serije i kompletne priče, a bliže su nama Europljanima jer su "ozbiljnije" od onih serija o super-herojima.
100 Bullets je obavezno štivo, ali treba čitati po redu od početka. Za sada su izašla 5 tradea i to ti je pun pogodak! ;)

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/08/2003 : 10:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Hm, da, takodje preporuka: cekaj da se neki serijal zavrsi pre nego sto pocnes da ga skupljas (ukoliko je povezan, of course - ako nije, go ahead), ja sam se zeznuo sa Bone i Preacherom, pa sam godinama morao da cekam na kraj price (za Bone cekam jos uvek). Ne bas najprijatniji osecaj...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Vlaad
New Member



USA
217 Posts

Member since 31/07/2003

Posted - 23/08/2003 : 10:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaad a Private Message  Reply with Quote
Od Millera bih dodao i "300", opet "samo" zbog crteza...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/08/2003 : 11:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
I Martha Washington od Millera i Gibbonsa. Da preduhitrim one koji traže dlaku u jajetu, Martha ima nedostataka, možda ju je i vrijeme malo načelo, ali to ipak ostaje jedan od ponajboljih stripova! ;):)

1. Give Me Liberty
2. MW Goes To War
3. MW Saves The World
+ dva one-shota:
Happy Birthday MW
Stranded In Space

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/08/2003 : 11:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
MW ma potpuno iste teme kao i gomila drugih Millerovih stripova - reductio ad absurdum americkog drustva. Super. Ali SVE SMO TO VEC VIDELI. Miller se strahovito ponavlja... a o MW Goes to war i Atlas shrugged (i kastrofalnom Gibbonsovom spoju crteza i PC grafike da i ne govorimo...)

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/08/2003 : 14:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Fala na preporukama, ali to sam sve vec pribiljezio. Vise manje se sve radi o vertigovim naslovima. Samo volim da imam sto vecu listu jer nije bas sve to lako nabavljivo. Jedino ovog morisona sam nekako preskocio. Evo pocinjem citati njegov the invisibles: entropy in u.k. Sto je on jos pisao?

Od Macana sam citao captain america:dead man runing i ovog mugambija. oba dva odlicna.

A nekakav "grom iz vedra neba" kao sto je ovaj yojimbo?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/08/2003 : 14:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
U brate, pa nemoj pocinjati od sred serijala, narocito ne sa Invisbles, nista ti nece biti jasno...

Kreni od Say you want a revolution, ali neka ti odmah budu pri ruci Apocalistick i enthropy (a pomugucstvu i ostatak serijala), jer je sve veoma povezano i zahteva puuuno citanja...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/08/2003 : 15:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Imam ellisovog hellblazera - degmanova preporuka. Platice on onda.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/08/2003 : 15:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Na Hellbalzeru se izmenjalo toliko pristupa i timova da je on jedna velika brljotina... sa naravno nekoliko odlicnih prica.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/08/2003 : 16:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Ellisov Hellblazer je meni najbolji Hellblazer od svih! Uzmi i uživaj!
Nažalost, samo je napisao Haunted i još 4 ili 5 one-shotova nakon njega. One-shotovi su kao i kod Sin Cityja negdje jedna priča u sveski (ti brojevi su odlični), a negdje po dvije kraće u sveski (to su onako, poetičko-atmosferični stripovi; za one koji vole takve stvari super, za ostale dosadno). No, ti one-shotovi nikad nisu (i neće) izači u TPB-u.
Također, Azzarellov Hellblazer je odličan. Za sada su izašla 3 tradea: Hard Time (crtao Corben), Good Intensions (Fruzin, crtež podsjeća na Rissou, malo slabiji, ali dobro funkcionira; priča ludilo do jaja - kad Constantine ima dobre namjere onda treba bježati što dalje od njega ;) ) i novi Freezes Over (crtao najviše Fruzin, ima jedna sveska od Dillona i dvije od odličnog Guy Davisa). Ovaj mi stoji na stolu već desetak dana i nikako da ga uzmem u ruke kad se stalno nalazim na forumu! ;):)))

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/08/2003 : 22:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Poceo citati Haunted. A na kojem jeziku je ovo pisano?
Go to Top of Page

Vlaad
New Member



USA
217 Posts

Member since 31/07/2003

Posted - 23/08/2003 : 22:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaad a Private Message  Reply with Quote
Ja se izvinjavam sto se vracam na temu i prekidam Morda u sastavljanju shopping lista, ali stvarno me zanima u cemu je fora sa Usagijem iz naslova topica? Mislim, strip mi je OK, katkad i vrlo simpatichan, ali vi ste ocigledno nasli nesto vise od toga. U cemu vidite vrednost ovog stripa?

Edited by - Vlaad on 23/08/2003 22:11:44
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/08/2003 : 22:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Poceo citati Haunted. A na kojem jeziku je ovo pisano?



Engleski jezik ulice!
Zajebano za popizdit! I to, ne toliko riječi i vokabular (iako ima puno slenga), već one fucking londonske ulične konstrukcije rečenica. Vidjet ćeš, nakon 20-ak stranica čitatelj uđe u štos.

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/08/2003 : 22:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

quote:
Originally posted by Mord

Poceo citati Haunted. A na kojem jeziku je ovo pisano?



Engleski jezik ulice!
Zajebano za popizdit! I to, ne toliko riječi i vokabular (iako ima puno slenga), već one fucking londonske ulične konstrukcije rečenica. Vidjet ćeš, nakon 20-ak stranica čitatelj uđe u štos.

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE



Jebote, jos malo pa cu se morati doskolovavati da bi citao stripove.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/08/2003 : 23:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote


A vidim da je Degman počeo posuđivat stripove.
Hmmm... Super za tebe!
Moji pak nigdje ne idu iz moje sobe.

BTW, Usagi je super. Mislio sam da se oko tog ne treba posebno izjašnjavat. Jedino, prebrzo se čita!

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/08/2003 : 23:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Jebote, jos malo pa cu se morati doskolovavati da bi citao stripove.


DVA jezika sam ja naucio da bih mogao da citam stripove... (posto bih engleski naucio kako god ga okrenes).

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Vlaad
New Member



USA
217 Posts

Member since 31/07/2003

Posted - 24/08/2003 : 15:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaad a Private Message  Reply with Quote
Francuski i italijanski?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/08/2003 : 16:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Yup.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/07/2007 : 20:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Evo, kao i obično, kaskam nekoliko godina iza aktuelnosti...
Kupio od Risbozg-a Usagi 1-7 i odmah se bacio na čitanje. Pročitao prvi koji sam već ranije čitao i još mi je bolji na drugo čitanje. Čitam drugu knjigu i moram reći da mi je još bolja od prve... Strip stvarno na površan pogled nije ništa specijalno. Neki standardni crno bijeli crtež i priča o nekom zeki samuraju. Ali (veliko ALI), kada počnete čitati... Rijetko me koji strip ovako zarazi da moram čitati i ne ispuštam iz ruku. Izvanredna lakoća čitanja, štivo lagano i dubokoumno u isti mah (zvuči čudno, ali baš je tako).Odlični zapleti, dijalozi, male priče koje se majstorski prepliću i čine veliku priču. Znam da sam tek na pola druge knjige, ali ne sumnjam da će kvalitet ostati isti, a ne usudim se nadati nečemu još boljem (ako je to uopšte moguće)...
Ostaje enigma, zašto ih je Risbo prodao...

Attachment leeds to jealosy. The shadow of greed that is...

Edited by - Obi-wan on 31/07/2007 21:01:24
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 31/07/2007 : 21:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam 3 knjige Usagija i japanska specifika je super. Samo mi malo smeta, da Sakai scenaristički dosta rešava tako, da zec ubije hrpu protivnika i tako se spašava iz nemogučih položaja.

Deus Ex Machina.
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 07/08/2007 : 15:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
Mene je strip odusevio ali na zalost izgleda da je sedmi broj poslednji koji je bookglobe izdao i da vise nece izdavati usagija

Edited by - wildboar on 07/08/2007 15:23:32
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/08/2007 : 17:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wildboar

Mene je strip odusevio ali na zalost izgleda da je sedmi broj poslednji koji je bookglobe izdao i da vise nece izdavati usagija




Attachment leeds to jealosy. The shadow of greed that is...
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 07/08/2007 : 18:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message  Reply with Quote
Nije zadnji. Naprosto nismo stigli sklopiti nov ugovor s Dark Horseom do sada. Nakon godišnjih odmora to ćemo riješiti i idemo dalje.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/08/2007 : 21:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

Nije zadnji. Naprosto nismo stigli sklopiti nov ugovor s Dark Horseom do sada. Nakon godišnjih odmora to ćemo riješiti i idemo dalje.




Attachment leeds to jealosy. The shadow of greed that is...
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 07/08/2007 : 22:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

Nije zadnji. Naprosto nismo stigli sklopiti nov ugovor s Dark Horseom do sada. Nakon godišnjih odmora to ćemo riješiti i idemo dalje.



Odlicna vest! Jedva cekam osmicu!
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000