forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 usagi yojimbo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/07/2009 : 20:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
ne znam koliko je ova vijest da bu se usagi još kod nas izdaval tocna.......ovo izdanje je stvarno ok, ali s obzirom da je to ono kaj je i kod izašlo onda se nema potrebe ponavljat!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 04/07/2009 20:26:30
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/07/2009 : 00:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

ne znam koliko je ova vijest da bu se usagi još kod nas izdaval tocna.......



Tocna je...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/07/2009 : 14:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by dosada

ne znam koliko je ova vijest da bu se usagi još kod nas izdaval tocna.......



Tocna je...


Pa kada će više...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/09/2009 : 13:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by dosada

ne znam koliko je ova vijest da bu se usagi još kod nas izdaval tocna.......



Tocna je...


Pa kada će više...



Jesen stiže, nadam se uskoro...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/09/2009 : 16:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

Nije zadnji. Naprosto nismo stigli sklopiti nov ugovor s Dark Horseom do sada. Nakon godišnjih odmora to ćemo riješiti i idemo dalje.


Hrvoje pogledaj koliko je prošlo od ove rečenice.
2 godine, 1 i pol mjesec...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/09/2009 : 18:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ma sad će, svaki čas...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2319 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 26/10/2009 : 11:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Dali netko zna kad izlazi ovaj famoznio Usagi Yojimbo Special Edition (Hardcover) od Phantagraphicsa,naručio ga odavna a nema nikakve obavijesti osim da su pomakli na 24.11? Ima li kakav službeni datum izlaska?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/02/2010 : 10:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Je li ovaj strip ugasio kod naših izdavača?
Neverovatno je da se dobro prodaje, strašno ga je teško naći iako je cena od 110 kuna veoma visoka za ovakovo izdanje, a Bookglobeu ne pada na pamet da nastavlja sa njim. O čemu se ovde radi ?
Markos pominje da će ga neko drugi nastaviti, ali i to se oteglo!
Anyone ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/02/2010 : 11:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Radi se o promeni vlasnika prava. Za knjige koje je izdao Bookglobe prava drži Fantagraphics, za ostale Dark Horse - a Dark Horse ja značajno skuplji od Fantaraphicsa.

A to što je nešto teško naći 10 godina (i kusur, beše?) nakon što je izašlo, nije baš ohrabrujuće za izdavače. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/02/2010 : 13:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Radi se o promeni vlasnika prava. Za knjige koje je izdao Bookglobe prava drži Fantagraphics, za ostale Dark Horse - a Dark Horse ja značajno skuplji od Fantaraphicsa.

A to što je nešto teško naći 10 godina (i kusur, beše?) nakon što je izašlo, nije baš ohrabrujuće za izdavače. ;)


hvala na informaciji, sad su mi stvari jasnije.
šteta je što Usagi ne izlazi (nadam se trenutno), jer je u pitanju zaista vrhunski strip, remek delo devete umetnosti, a dotle na primer BG gura masu nekih drugih junaka prosečnog pa i ispod prosečnog kvaliteta.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/02/2010 : 15:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bookglobe

Nije zadnji. Naprosto nismo stigli sklopiti nov ugovor s Dark Horseom do sada. Nakon godišnjih odmora to ćemo riješiti i idemo dalje.


info od 7.08.2007. Prošlo je dve i po godine.Ovi ljudi znaju što žive - godišnji odmor od dve i po godine!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/02/2010 : 15:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

hvala na informaciji, sad su mi stvari jasnije.
šteta je što Usagi ne izlazi (nadam se trenutno), jer je u pitanju zaista vrhunski strip, remek delo devete umetnosti, a dotle na primer BG gura masu nekih drugih junaka prosečnog pa i ispod prosečnog kvaliteta.


Slažem se da je Usagi fenomenalan, i meni je lično veoma drag strip, ali Bookglobe gura ono što im se prodaje, i to u nekom razumnom vremenskom roku. Can't blame them.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/02/2010 : 15:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Largo Winch - napokon procitao prvi album - svidja mi se, dobar komercijalni strip, nista pretjerano pametno, triler, fino izreziran, radnja tece brzo, usporediv s XIII, mada mi je bruno brazil drazi i od jednog i od drugog

Soda - isto prvi album - od ovoga sam ocekivao vise posto me Tome odusevio u malom spirou, nije mi bas legao, ni crtacki, ni scenaristicki

Murena - prvi album - bas su dosadni ovi rimljani, ovo mi je bilo toliko dosadno da sam se jedva natjerao procitati do kraja

Blacksad - prica prosjecna, ali zato crtez, jedan od rijetkih stripova koji me moze kupiti samo crtezom

Grunge genetika - crtez mi se svidja, ali strip mi je toliko konfuzan i nerazumljiv da ni iz druge nisam stigao dalje od desete stranice

Gil Jourdan - strip koji me natjerao da dam jos jednu sansu geg stripu, vrhunski strip iz nekog razloga relativno nepoznat kod nas

Ramiro - jednom rjecju - dosadno

Bruce J.Hawker - jos gore

Adler - lijepo crtano, ali poprilicno konfuzan scenarij, nije mi bas legao

Lincoln - kad ce 6. album?

Theodore Poussin - probao s prva 2 albuma 2 puta, ima neki sarm, crtez mi se svidja, ali i dalje prekonfuzno za moj ukus, nisam ga pohvatao

Blake i Mortimer - jednostavno mi je tesko citati nesto sto ima opis dogadjanja u svakom kadru, pregazilo ga vrijeme

Sillage - prvi album, ovo je ok za procitati i zaboraviti

Age of Bronze - ovo je super, steta sto ne izlazi cesce

Mali Spirou - procitao par albuma, ovo me bas iznenadilo, Tome i Janry su zakon

Zekan - ovo sto vise citam to je bolje, iako mi nije legao na prvu loptu

Belladone - nista posebno

Kgb - isto tako

Grga grimizni - takodjer

Srce Bitaka - crtez je super, ali volio bi vidjeti kordeja na nekoj malo zanimljivijoj prici


Ono sto mi jos ostaje za procitati:

bijela tigrica
kookaburra
universal war 1
tajni trokut
giacomo c.
cuvari koplja
durango
martin milan
norbert i kari
buddy longway
colby
jonathan cartland
luc orient
natasa
plave bluze
tounga
otok bourbon 1730
tiha invazija
tajna povijest
navis
moby dick
leonardo
slum nation
markiz od anaona
taras buljba
30 days of night
putovanja aleksandra ikara
zavjera srijedom
teorija zavjere

Đole evo ti sa jednog topica neki od stripova koje je izdao BG (ima tu i LL i SA izdanja).
Ima dobrih stripova ali ima i toliko teških proseka.
Ne možeš da me ubediš da im se većina ovog prodaje ne znam kako.Stvar je u reklami.
Zašto su stripovi kao što su Magični ili Zekan slabije prodavani od Dampira, Komandanta Marka, ... odnosno od Martina Milana,Belladonea, ....A oba su u svom segmentu vrh.
Samo bih voleo kada bi Markos ovo uzeo na sebe, isto kao sa Zekanom, i odradio to na pravi način

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/02/2010 : 16:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ima bogme i Algoritmovih. ;)

Ali bitno je koliko su i ulazni troškovi, negde prava koštaju manje, negde se ubaciš u štampanje tiraža za velika tržišta, negde dobiješ podršku strane ambasade, ponešto ti vlasnici prava uvale u paketu...

Da se razumemo, ovo što sam naveo ne mislim konkretno na Bookglobe, ne znam koja ima je računica, ali ne sumnjam da je ima. Sigurno nisu stali sa Usagijem iz čistog hira.

A za Magičnog je bar jasno - loše se prodaje jer je dosadni vestern. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/02/2010 : 16:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Nemoj se ljutiti, ali mislim da je svakla banalizacija necijih odluka sto ce se njemu isplatiti izdati, bespotreban. Jer, otkud znas kakve odnose, uvjete netoko ima s nekom stranom izdavackom kucom. Sto uvjetuje taj izdavac, koja izdanja idu u paketu, kolika je cijena itd. Svaki od gornje navedenih stripova je mogao kostati vise, manje, manje u kombinaciji s necim drugim, skuplje ako neces izdati 5 komada te godine, ne dam ti ovo ako ne uzmes ovo itd. Uglavnom to je posao.

Poanta, ti ne mozes imati pojma sto se nekom izdavacu u nekom trenutku isplati. Mozda je on duplo vise zaradio an necemu sto mu se duplo gore prodalo od neceg drugog...

Uglavnom, ne brini, starih usagija jos ima za kupiti, a novi ce se pojaviti kad tad. :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/02/2010 : 17:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Lepo rečeno
@Đole
Dosadni vestern , he, he.. - a jel Gea bolja ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/02/2010 : 17:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nije vestern - samim tim jeste. ;)

(šalu na stranu, znaš da me smaraju vesterni, pridrema mi se čim ih vidim na konjima, tako da nisam pravi kandidat za priču o MV ;) )

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/02/2010 : 17:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/02/2010 : 17:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Vestern. Jedini filmski zanr u kojem nema loseg filma. Evo, ja se ne sjecam da sam ikad pogledao los vestern.

Imas pm.


Edited by - Mord on 10/02/2010 17:55:33
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 12/06/2010 : 19:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
nabavio 4 i 5 knjigu, pa krenuo iz pocetka sa usagijem.
i do trojke sam znao da mi se bas dopada, ali cetvrta knjiga me je raspametila!
tako jednostavno, a tako dobro!
karakterizacija likova je neverovatna, crtez apsolutno fantastican, body count ogroman a ipak druge stvari su prioritet! :)
jedva cekam da krenem sa peticom ( i da nabavim hitno 6 i 7)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2010 : 09:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

nabavio 4 i 5 knjigu, pa krenuo iz pocetka sa usagijem.
i do trojke sam znao da mi se bas dopada, ali cetvrta knjiga me je raspametila!
tako jednostavno, a tako dobro!
karakterizacija likova je neverovatna, crtez apsolutno fantastican, body count ogroman a ipak druge stvari su prioritet! :)
jedva cekam da krenem sa peticom ( i da nabavim hitno 6 i 7)



Da da , takav je Usagi.
Samo da iziđu već jednom te nove knjige...
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2010 : 09:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by dosada

ne znam koliko je ova vijest da bu se usagi još kod nas izdaval tocna.......



Tocna je...


Pa kada će više...



I ja se pitam. Na prošlom Mafestu (2009.) imao sam informaciju iz prve ruke da je prijevod gotov, ali zbog krize nema pomaka. a prošlo već više od godinu dana, i nema novog Usagija
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 18/09/2010 : 16:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
sad kad je Sakai gost CRŠ-a vjerujem da će izaći novi Usagi.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/09/2010 : 18:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nezvanična informacija je da je _____ otkupio prava za nastavak Usagija !
Do CRŠ-a ćemo znati da li je ovaj info tačan !

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/09/2010 : 19:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nezvanična informacija je da je _____ otkupio prava za nastavak Usagija !
Do CRŠ-a ćemo znati da li je ovaj info tačan !


Ja sam neki dan odlučio da krenem skupljanje na engleskom.
Ovako ću sačekati još neko vrijeme...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000