forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ALAN MOORE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 31/08/2003 : 22:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message  Reply with Quote
Da, da, Boselli i Burattini nisu jedini strip scenaristi na svijetu... Ovaj stricek vec neko vrijeme piše scenarije, i to vrlo uspješno. Watchmen? V for Vendetta? Swamp Thing? Anyone? U zadnje vrijem drma sve u 16 sa vlastitom linijom superjunaka (America's Best Comics), preporucam Tom Stronga, League of Extraordinary Gentlemen i bilo koji drugi komad papira na kojem je ovaj genije ostavio trag, s izutetkom WC rola. A možda cak ni toga...
A kakvo je mišljenje drugih forumaša o ovom Bogu? Molim lijepo? Da vas cujem.

"Ja jesam plod ove civilizacije, ali nisam njezin sljedbenik."

Satan Panonski

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2003 : 22:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
You sad it yourself: BOG. Ni vise ni manje. Covek neverovatnih ideja, manicno preciznih scenarija, jedini strip autor koji me nije razocarao, jedini koji se nije prodao, majstor postmoderne, ludak sa bradom, manijak koga ne bi ste hteli da sretnete nocu u mracnoj ulici, iako ima dve kcerke, inspiracija mnogih a idol svih...

Alan Moore, the one and only.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 31/08/2003 : 22:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

You sad it yourself: BOG. Ni vise ni manje. Covek neverovatnih ideja, manicno preciznih scenarija, jedini strip autor koji me nije razocarao, jedini koji se nije prodao, majstor postmoderne, ludak sa bradom, manijak koga ne bi ste hteli da sretnete nocu u mracnoj ulici, iako ima dve kcerke, inspiracija mnogih a idol svih...

Alan Moore, the one and only.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."



Otkud mu samo ideja za League of Extraordinary Gentlemen? Samo se nadam da će film biti dostojan predloška. Uza sve to, anarhist je i istaknuti borac protiv cenzure. "Full of tits and innards."


"Ja jesam plod ove civilizacije, ali nisam njezin sljedbenik."

Satan Panonski
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2003 : 22:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Film, naravno, nece biti dostojan predloska.

A ideja? Pa imas ponesto o tome u mom textu o LOEG, ovde na stripovi.com. Nije nesto posebno nova, ali je naravno maestralno odradjena.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 31/08/2003 : 23:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
Grrrrrr!!!!!
A ima i super tekstic o mooreu i njegova biografika u Q-u.
Meni se svidja. Kad ce vise izaci issue 6 od drugog volumea?

Nema govneta znaci more je cisto.
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 31/08/2003 : 23:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
Ja planiram skupit neku lovu i nabavit watchmen.
naravno, sve je to "bliza buducnost":-)))))))

Nema govneta znaci more je cisto.
Go to Top of Page

deda
Starting Member



Croatia
69 Posts

Member since 14/08/2003

Posted - 31/08/2003 : 23:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit deda's Homepage  Send deda a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam Watchmena i From Hell. Talentirani čiko, zanimljivi scenariji, obrati, način pričanja priče. Super što je Q otvorio prvi broj s njegovom biografijom, koja je pomalo liči na izlog stripova koje treba nabaviti.

~ Moj nećak je stopostotni vegetarijanac. Čak ne igra ni šah samo da ne bi morao pojesti konja. ~
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 31/08/2003 : 23:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Da nebi sve bilo samo o Zagoru, evo malo edukativno-zabavnog štiva iz Klika!



http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2003 : 23:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Who the fuck iz Miljenko Jergovic?

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 31/08/2003 : 23:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Ha, ha...
Brale iz Sarajeva.
Najbolji pisac ovih prostora!

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2003 : 23:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nikad cuo.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 31/08/2003 : 23:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
search google
miljenko je legenda, živi u zg, a ovi rvatski pisci starog kova ga preziru.
aralica je čak napisao roman o/protiv miljenka
probaj nabaviti njegovu knjigu, mislim da se zove "sarajevski marlboro"
(davno sam je posudio i, naravno, nikad dobio natrag)!

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2003 : 23:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Hm, taj "Sarajevski Marlboro" zvuci poznato... nista, sometime soon...

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2003 : 23:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
btw, svima preporucujem predlozak za Mooreov Twilight, moze se naci po netu. Rec je o miini serijalu koji DC nije odobrio, ali koji su zato kasnije besomucno rabili i Waid, i Ross, i Chaykin... a i mnogi drugi.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 31/08/2003 : 23:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
o novom mooreovom radu yuggoth cultures možete pročitati na cbr
http://www.comicbookresources.com/news/newsitem.cgi?id=2739

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 31/08/2003 : 23:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Kod Magica sam pročitao dio LOEG i razgledao Swamp thing a već od prije imam Killing Joke.Priznajem da sam oduševljen.Šteta jedino što su ti stripovi kod nas poprilično nedostupni.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2003 : 23:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
A Magic ti je dao da citas moje stripove?! Izvuci cu mu usi! ;)

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 31/08/2003 : 23:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Istina!
Ali vrijedi naručiti iz, recimo, More Comics ili od nekog rođaka koji ide vanka (po mogučnosti nek' još to donese kao poklon! ;) ).
Ja sad čitam League II i da ostale još više napalim na seriju, mogu reči da je sveska broj 5 jedan od najboljih stripova koje sam u duuuugo (i stvarno mislim - dugo) vremena pročitao!

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2003 : 23:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Moore ima samo jedan sitan problem: ne idu mu emocije. Ne moze da me rastuzi.Doduse, nikada nije ni probao.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

deda
Starting Member



Croatia
69 Posts

Member since 14/08/2003

Posted - 01/09/2003 : 00:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit deda's Homepage  Send deda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Moore ima samo jedan sitan problem: ne idu mu emocije. Ne moze da me rastuzi.Doduse, nikada nije ni probao.


Pa ne bih rekao da je to neki problem. Mislim, ako hoćeš da te netko rastuži gledaj Oprah.

~ Moj nećak je stopostotni vegetarijanac. Čak ne igra ni šah samo da ne bi morao pojesti konja. ~
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 01/09/2003 : 01:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote
Ti bi Moora i Marchesellija u jednome? E pa neee moooze... :-))

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 01/09/2003 : 05:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote by BOC:
___________________
Da, da, Boselli i Burattini nisu jedini strip scenaristi na svijetu...
___________________

Eto, vidi se ko prvi pocinje
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/09/2003 : 10:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga tek nedavno poceo otkrivati i nasuprot uobicajnom razocarenju koje nastaje kad konzumiras nesto sto ljudi jaaaako hvale, Moore me odusevio. Watchmen, V for Vendetta, LOEG, zaista sjajno. From Hell mi stoji na polici, ali vec sam rekao da me crtez pomalo odbija, moram se prisiliti da toi idem citati (a to vec nije dobro). Ostalo cu polako pokupovati...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/09/2003 : 11:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Moore ima samo jedan sitan problem: ne idu mu emocije.

Jesi ccitao Halo Jones?

mcn
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 01/09/2003 : 11:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
WARNING!!! SPOILER ALERT (WATCHMEN)!!!
WARNING!!! SPOILER ALERT (WATCHMEN)!!!

quote:
Originally posted by Djole

Moore ima samo jedan sitan problem: ne idu mu emocije. Ne moze da me rastuzi.Doduse, nikada nije ni probao.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."



Ne moze te rastuziti?
E pa j**i ga Djole, ako te nije rastuzila ona scena u kojoj Daniel gleda Laurie u ogledalu, i izmedju njih je samo nekoliko metara, a kao da je cijeli svijet, onda si srca kamena ... mene je to strasno zbediralo (pogotovo sto u posljednjih par mjeseci osobno prozivljavam tu scenu )

...Da ne spominjem tuznu sudbinu Dr. Manhattana, koji je strasno tragican lik

_____________________
Cogito cogito ergo cogito sum. - Ambrose Bierce

Edited by - Witchblade on 01/09/2003 13:50:26
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1919 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 01/09/2003 : 11:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

Istina!
Ali vrijedi naručiti iz, recimo, More Comics ili od nekog rođaka koji ide vanka (po mogučnosti nek' još to donese kao poklon! ;) ).
Ja sad čitam League II i da ostale još više napalim na seriju, mogu reči da je sveska broj 5 jedan od najboljih stripova koje sam u duuuugo (i stvarno mislim - dugo) vremena pročitao!

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE



slažem se.hide je zakon,zakon,totalni manijak a sa time je i moore manijak,strip je odlićan

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000