forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Striparnice
 Striparnica BUCH
 New Topic  Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 36

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/07/2007 : 21:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
tako je.
in?
v čem je finta prenašanja iz enega foruma na drugega?
če se že stalno bere tam naj se še odgovori tam.
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 02/07/2007 : 21:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message  Reply with Quote
buchovci jel ste živi,ni traga ni slike od vas...

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 02/07/2007 : 22:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

tako je.
in?
v čem je finta prenašanja iz enega foruma na drugega?
če se že stalno bere tam naj se še odgovori tam.



-Jang,u čemu je tu problem?-Osobno znam barem 10-tak ljudi iz Hr koji su iz simpatija glasali za Sandijevu striparnu(doduše,jedan je sigurno Slovenac,al živi u Hr!).Zašto se prepucavate?-Prije bih mislio da si ti,kao Slovenac,ponosan da vaša striparnica dobije najviše glasova.????Ako ja nosim majicu na kojoj piše "STRIPOHOLIK" -DRUŠTVO LJUBITELJEV STRIPOV-SLOVENIJA,zar je to nešto neobično?
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 02/07/2007 : 22:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:

doduše,jedan je sigurno Slovenac,al živi u Hr!



Jaka je slovenska diaspora.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 02/07/2007 : 22:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vid

quote:

doduše,jedan je sigurno Slovenac,al živi u Hr!



Jaka je slovenska diaspora.


-A,pusti ti to Vid,jedan,ali Germovšek vam vrijedi za 100!
-Znaš li ti bar jednog Slovenca u Sloveniji,koji ima viću kolekciju od našeg Germovšeka?????
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 02/07/2007 : 22:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Jang!

O, seveda berem slovenske internetne strani.
Ne boš verjel, tudi vse ostale.
Včasih par mesecev ne, včasih pa parkrat dnevno.
Več ali manj pa me na zanimiva objavljanja opozorijo prijatelji.
Huronski smeh povzroči, ko vidijo, da o računalniku nimam pojma.
Sem pač iz časov dimnih signalov.
No, kakor koli!
Da se zopet javljam, me je spodbudilo javljanje risarja 69.
Veš, da vsa naša nesoglasla raje rešujem na štiri oči, ali po telefonu, zakaj bi težili ljudem za stvari, ki se tičejo nas osebno, pa saj ti to veš.
Vendar!
Nekje sem prebral, da je risar 69, Sebastijan Adlešič.
Spoznal sem Sebo pred leti.
To, kar je napisal, strinjam se!
Vendar, ne verjamem, da je vse na slo. int. straneh napisal on.
Seba, pač, kupuje samo D.D. in trdovezanega A.F. ( ne več pri meni ).
In naenkrat je poznavalec.
Seba, sorry!
In kje sva midva, Jang, ta trenutek?
V paketu, kjer zopet dobivam gnojnico na glavo!
V vseh tvojih postih, ki sem jih prebral, sem dobil občutek, da hočeš biti duhovit.
Žal, pa za nas, katerih se tičejo tvoje objave, temu ni tako.
Šalo lahko sprejmemo do določe mere, potem ...
Nekaj je biti duhovit, nekaj je pa metati pasje bombice.
Iz pasjih bombic pa lahko nastane ...
Nekaj je komentirati mene ( saj se samo šalimo - kobajagi ), nekaj drugega pa je omenjati druge.
Naprimer Markosa.
Jah, tukaj pa ni več šale!
Za razliko od mene Markos spremlja internet.
In tudi vpraša, če kaj ne razume.
Najlažje je reči - oprostite.
Ali, da postaviš trditev in potem zahtevaš dokaz, da temu ni tako?
Še lažje je zbrisati svoja javljanja, če imaš, kakor ti, to možnost.
Jaz jo recimo nimam.
In potem izpade, da sem mali kretenčić, ostanejo samo moji odgovori, nihče pa ne ve, zakaj je do teh odgovorov prišlo, kako se je sploh začelo.
Jang!
Ne bo držalo!
Vse, kar napišem, so zgolj odgovori na vaše ( tvoje ) trditve.
In ti, in še kar nekaj vas, to ve.
Mi je pa žal, razen mene, ki sem vam tolikim trn v očeh, vseh ostalih, ki se res trudijo na področju stripa, da nikakor ne zmoremo nečesa več.
Zanimivo je, da se mi kot negativcu vsake nekaj časa ponudi roko.
In potem se me malček opljuva in se mi zopet ponudi roka ... in tako naprej.

Naj se tukaj opravičim Cortu, da nisem hotel sprejeti 3. št. fanzina Stripoholik, ker se ne strinjam s članikom Laž ime ... g. Matjaža Bertonclje - Macona.

Ja, včasih sem pa res trd.

In, da mu preko tebe sporočim, da sva se danes slišala z Vojkom Volavškom, ki mi je omenil, da se dogovarja z Maconom, da bi ga predstavil v eni od naslednjih številk.
Se strinjam!
Vendar, naj bi v naslednjih 10. št. bil objavljen njegov enostranski strip.
To, vidiš, mi pa ne diši.
Zakaj?
Na reviji piše: Revija svetovnih vrhuncev stripa.
Se ne strinjam!
Matjaž Bertoncelj - si je ( recimo ) zaslužil, da je predstavljen.
Z desetimi tablami v naslednjih desetih št. ?
In, da odgovorim!
Te št. v Strip.art.nici Buch ne bojo v prodaji.
Tebi in vsem vam v vedenje.

Se opravičujem, Jang, malce sem skrenil iz teme, dal sem samo odgovor Maconu, da ne bo v naslednji št. Fanzina članek, Laž imenovana Strip Bumerang, naj bo članek, Laž imenovana Strip.art.nica Buch.

In vsem v vedenje, včasih si pa res preberem kakšen strip.
In kakšen fanzin.

In si ustvarim mnenje.

In kaj sem trenutno jaz ?
Bralec, ljubitelj, zbiratelj, trgovec ?
Naj ti odgovorim !
Ne vem !

Če verjameš ali ne !

Kje sem finančno ?
Da ti ne razlagam !

Naj te pa še enkrat spomnim, šala je šala, vedno pa obstaja stopnica ko temu ni več tako !

Zato ti ponujam posel !

Če si mi sposoben uvozit Metabarone v Slovenijo po cenah, katerim bo cena ista kot v Hr., ali v Srbiji, jih od tebe odkupim cel šlepar.
Seveda legalno, s vsemi papirji.

Pa saj je to čisto preprosto !

Markosova naklada je 500 kom., Belog puta pa, kakor govorijo, 10.000 kom.

Jang, verjemi mi, oba bova zaslužila.
Ti daš denar, jaz pa te bom moralno podpiral.
Preprosto!

Ali še kaj ne razumeš ?

Še kdo ?



















Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 02/07/2007 : 23:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote

Osnutek za dogodek !

Samo par minut sem imel časa.
Ne glejte vejic ali kar koli ...


Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 02/07/2007 : 23:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote

In še kaj se naj bi dogajalo !
Sent: Monday, July 02, 2007 7:02 PM
Subject: Strip.art.nica Buch

Zdravo!

Pošiljam ti osnutek za moje obvestilo medijem.
Kakšno vejico bom še dodal, mogoče bom kakšno zbrisal.
Kar manjka in kar te moti zbriši ali dodaj.
Howg!



Pozdravljeni!

Likovna šola Umbra v poletnih mesecih organizira razstavo del svojih učencev v City parkih (centrih) v Celju ( 09. - 22. julij ), Mariboru ( datum ? ) in Ljubljani ( 01. - 16. september ). Ob petkih in sobotah bodo potekale delavnice v katerih bojo lahko sodelovali tudi mimoidoči.
V teh delavnicah bojo predstavljene risarske in slikarske tehnike. V vsakem centru bo ena od delavnic posvečena stripu. Ta dan bo Strip.art.nica Buch ( www.stripi.si ) organizirala slovenske risarje stripa, da vam bodo pokazali kako nastaja strip.
V Celju je za strip rezervirana sobota, 14.07.2007, med 10. in 13. uro, ter 16. in 18. uro. Risarji, ki jih boste ta dan lahko spoznali so Igor Ribič, Iztok Sitar, Vojko Volavšek, Mladen Melanšek, Saša Kerkoš, Ajda Mavser, Gašper Rus in Jakob Klemenčič in seveda vsi zainteresirani mimoidoči.
V Mariboru bo stripovski dan sobota, 26.08.2007 ( točne ure in sodelujoče vam javimo naknadno ), v Ljubljani pa 08.09.2007 ( ure in sodelujoči naknadno ).
Te dneve bo Strip.art.nica Buch prodajala stripe slovenskih založnikov ( Maus, Goražde, Odeje, stripe Mikija Mustra, Stripburger, Strip Bumerang, Asterix ... ).

Če smo Vas prepričali, da si ogledate razstavo, sploh pa, če boste poskusili z nami kaj narisati, vas čakajo tudi nagrade.
V vsakem centru bomo podelili tri glavne nagrade.
Prva nagrada vam prinaša enodnevni izlet za dve osebi na Dunaj, polletno šolanje v likovni šoli Umbra, okvirjanje likovnega dela, darilni paket za likovno ustvarjanje in vrednejši izvod stripa.
Druga nagrada je trimesečno šolanje v likovni šoli Umbra, okvirjanje likovnega dela, darilni paket za likovno ustvarjanje in vrednejši izvod stripa.
Tretja nagrada je enomesečno šolanje v likovni šoli Umbra okvirjanje likovnega dela, darilni paket za likovno ustvarjanje in vrednejši izvod stripa.
Podelili bomo tudi več manjših nagrad, ki jih podarjajo spodaj našteti.

Lepo Vas pozdravlja Slikarska šola Umbra in Strip.art.nica Buch, ter vsi ostali sodelujoči: Turistična agencija Sonček, trgovina Leonardi, Spirala, trgovina Art, Mladinska knjiga, Delo d.d., Didakta, Studio Risar - Strip Bumerang, Chargonet, Založba Tuma, Zavod Celeia in Forum - Stripburger.


PS

In daj, za hudiča, se že malo sprosti!
Vsaj kot tale stric na sliki.






Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/07/2007 : 09:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
"In, da mu preko tebe sporočim, da sva se danes slišala z Vojkom Volavškom, ki mi je omenil, da se dogovarja z Maconom, da bi ga predstavil v eni od naslednjih številk.
Se strinjam!
Vendar, naj bi v naslednjih 10. št. bil objavljen njegov enostranski strip.
To, vidiš, mi pa ne diši.
Zakaj?
Na reviji piše: Revija svetovnih vrhuncev stripa.
Se ne strinjam!
Matjaž Bertoncelj - si je ( recimo ) zaslužil, da je predstavljen.
Z desetimi tablami v naslednjih desetih št. ?"



Ja kaj si pa tukaj napisal? V 10. številki naj bi bil moj strip? V desetih številkah naj bi bil moj strip? Nauči se logično izražati, da se te bo dalo za silo razumeti.

Zdaj tebi nekaj ne diši in ti si tisti, ki bo odločal, kaj je v redu in kaj ne. A sploh veš, za kaj gre? A moram tebi dajati v odobritev svoje stvari? A imaš sploh kaj pojma, kaj pišeš? Poskušaj biti malo manj zavisten in pritlehen.

Odgovori najprej na moj post na striparni o tvojem pritlehnem obnašanju in žaljenju. Vem, da si ga prebral.

Lepo, da te moti moj tekst Laž imenovana Stripburger. Ti se ne strinjaš, ampak s čim se ne strinjaš? S katero točko? Kaj sploh čvekaš? V tekst sem vložil precej življenja in odnosa in ur in let dela, da ne bi vedel o čem pišem in da stoji in se nisem zlagal nič, ker mi tega ni treba.

Edited by - Macon on 03/07/2007 10:20:29
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/07/2007 : 09:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Evo, pisal sem o Buchu, ki se je pojavil iz nič in se začel delati arbitra stripa, ne da bi to rabil s čimerkoli utemeljiti. Neki Buch bo očitno povedal, kaj je kvalitetno in kaj ne, kaj je lahko v fanzinu ali pa v Stripbumerangu. Po 12 letih objavljanja in prebiranja razne literature o umetnosti in stripu se počutim kot nekdo, ki ve o tem prekleto več.

Moj strip izgleda po Buchovo ne sme biti objavljen v Stripbumerangu, da se bo ta smel prodajati v striparnici.

Včasih me je bilo za ene vas in vaše početje sram, ker sami tega ne premorete, zdaj se samo še obračam proč.

Edited by - Macon on 03/07/2007 10:02:02
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/07/2007 : 09:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
"Mi je pa žal, razen mene, ki sem vam tolikim trn v očeh, vseh ostalih, ki se res trudijo na področju stripa, da nikakor ne zmoremo nečesa več."

Tako nesebičen pa nerazumljen. Samo odgovarja samo na tisto kar mu paše, ostalo pa nekam spregleda. Kdo se trudi za strip? Ti pa Stripburger? Česa ne zmorete več?

Edited by - Macon on 03/07/2007 10:21:29
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 03/07/2007 : 12:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Macon!

Pa te ja nisem spet razburil?
Daj se no umiri, da ne bo uplivalo na kvaliteto tvojih stripov.
Kadar koli te kdo omeni se spomnim osnovnošolskih igric in vprašanja, kaj je to nesramnost?
Sosedu se popišaš skozi ključavnico, potem mu pa pozvoniš in ga vprašaš, kako daleč je neslo.
Točno tu te najdem. Zakuriš zadevo, potem se pa kalimerovsko čudiš posledicam.
Pa naj ti odgovorim na tvoja vprašanja.
Za razliko od tebe se nisem nikoli hvalil o svojem poznavanju stripa.
Lepo, da se počutiš kot nekdo, ki ve o stripih prekleto več od mene.
Sploh ker prebiraš literaturo že dolgih 12 let.
Vsekakor ne odločam kaj bo objavljeno v fanzinu ali Strip Bumerangu. Kdo pa sem jaz, da bi lahko imel vpliv na to!?
Lahko pa odločam kaj se bo prodajalo v moji trgovini. Ali podarjalo.
Napisal sem v moji trgovini. Da se ne boš zopet zmotil (zlagal?) ko boš pisal o lastništvu.
Če bojo v Strip Bumerangu objavljeni tvoji stripi potem jih jaz ne bom prodajal.
Iz spoštovanja do tebe, ker vem, da ti ne bi bilo všeč, da bi jaz, pritlehnež, s svojimi rokami skrunil tvoje umetnije.
Moti te moje obnašanje.
Se ne sekiram. Sploh če moje obnašanje moti človeka, ki si lahko dovoli vse. Ki obtožuje Stripburgerjevce da kradejo državni denar (kaj ni to kaznivo dejanje?), ki imenuje Ervina Rustemagiča pozer, ki si je za reklamo naročil strip Fax from Sarajevo (čeprav vsi vemo za tragedijo, ki se mu je zgodila), ki trdi da riše bolje od Kostje Gatnika ...
Vsaj dve od teh trditev bi lahko imenovali klevetanje!
Tvoj sestavek v fanzinu ne bi komentiral, naj ga v njem omenjeni, če želijo.
Me pa bega, kaj je ta sestavek.
Glosa? Kolumna? Pamflet? Šala, ki jo jaz ne razumem, ali čisto nekaj tretjega.
Potem ko Forumovce čisto sesuješ priložiš svojo sliko. Ves nasmejan in oblečen v ?
Pa menda ja ne!
V majico Stripburger!
Mogoče pa jaz res nič ne razumem!
Ti vendar delaš reklamo za njih! Važno da se piše, pa četudi slabo.
Vi ste vendar tahaupt prijatelji. Kako naj sicer razumem njihovo zahvalo tebi v zadnji številki Republike Strip, Dr. Horowitz - Mostovi.
Ja, ja, sigurno je vse to samo šala.
Kot tudi tvoj komentar k naslovnici zadnje št. Stripbumeranga.
A glej hudiča, na naslovnici fanzina pa ...
Moment, mogoče pa držim napačno obrnjeno?
Si to narisal s kravjim repom?
Nekje si omenil, da rišeš že od šestega leta.
Zelo pohvalno! Žal pa si ostal na tem nivoju.

Ja, letos bo pa res dolga zima.



Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/07/2007 : 13:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Lepo, da je striparnica tvoja. Nisem vedel.

"Za razliko od tebe se nisem nikoli hvalil o svojem poznavanju stripa."
A da ne?

"Sploh če moje obnašanje moti človeka, ki si lahko dovoli vse."
Zanimivo, kaj vse si lahko drugi dovolijo(te), pa je vse v redu. Pisal sem, kaj in kdaj.

"Ki obtožuje Stripburgerjevce da kradejo državni denar (kaj ni to kaznivo dejanje?)"
Laž, vsak si lahko prebere tekst. A me boš ovadil za kaznivo dejanje?

"ki imenuje Ervina Rustemagiča pozer, ki si je za reklamo naročil strip Fax from Sarajevo (čeprav vsi vemo za tragedijo, ki se mu je zgodila)"
?

"ki trdi da riše bolje od Kostje Gatnika ..."
Laž.

"V majico Stripburger!"
Nosim jo pač vsake toliko, kaj je tukaj za razumet?

"Kako naj sicer razumem njihovo zahvalo tebi v zadnji številki Republike Strip, Dr. Horowitz - Mostovi."
Kaj se pa tebe tiče Horjakova zahvala? Oni, njihovo?

"Kot tudi tvoj komentar k naslovnici zadnje št. Stripbumeranga."
?

"Nekje si omenil, da rišeš že od šestega leta.
Zelo pohvalno! Žal pa si ostal na tem nivoju."
Pravi se oglaša, da mi bo ocenil risanje. O risanju se pogovarjam z ljudmi, ki imajo o tem kaj pojma.


Lepo, kake otročje drobižke in malenkosti je Buch navlekel. Par dodatnih laži in klevet pa je odgovor(ček) od Bucha.

Edited by - Macon on 03/07/2007 13:29:20
Go to Top of Page

izzy
Starting Member



Slovenia
52 Posts

Member since 02/04/2007

Posted - 03/07/2007 : 13:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izzy a Private Message  Reply with Quote
Dejta si najdt en drug plac za vajino kreganje. Sandi pa nej tuki objavlja svojo ponudbo, tako kot je to počel že prej.


Hvala

If you would tell me, just what my life means.... Walking a long road, never reaching the end
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/07/2007 : 13:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Ne morem pomagat, če ne odgovarja na Striparni. In na pritlehnosti se čutim dolžan odgovorit. Ne da se mi otročje kopirat z enega foruma na drugi.

Edited by - Macon on 03/07/2007 13:23:06
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 03/07/2007 : 13:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Ponujam stavo za gajbo piva!

Kdaj se bo Matjaž Bertoncelj - Macon skregal s Stripoholiki?

Jaz mislim, da prej kot v enem letu.



Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/07/2007 : 13:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
To bo najlažje dobljena gajba piva. Kdo se javi?

Edited by - Macon on 03/07/2007 13:32:03
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 03/07/2007 : 16:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Ponujam stavo za gajbo piva!

Kdaj se bo Matjaž Bertoncelj - Macon skregal s Stripoholiki?

Jaz mislim, da prej kot v enem letu.



Striparnica BUCH



ne vem zakaj bi se skregal s Stripoholiki? Ponavadi se ljudje skregajo zaradi denarja ali žensk, tega pa pri nas ni v izobilju. Poleg tega je pa Macon poročen .
Je naš član že od vsega začetka; in prostovoljno pomaga pri urejanju fanzina ter piše članke- strokovne ali pa takšne bolj osebne.Ker sceno pozna in je njen član že lepo število let imajo ti članki dosti večjo težo...
stripoholikov je 68...gajba je premalo za vsa žejna grla. Vsak z lahkoto spije 3 komade kar znese 200 flaš ali 100 litrov. V platoju je 24 komadov.
V stavo ponujam 8 platojev piva + 3 litre vatrene vode povrh!
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 03/07/2007 : 17:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo
Avtor Sporočilo
BuDi
STRIPOHOLIK


Pridružen/-a: 21.01.2005
Prispevkov: 1351
Kraj: 1000 Ljubljana
Objavljeno: 08.01.2007 8:47:27 Naslov sporočila: Jonas o stripih in Kostji Gatniku

--------------------------------------------------------------------------------

http://jonas.blog.siol.net/2007/01/07/magna-purga/
_________________
http://www.slocartoon.net

Nazaj na vrh


macon
STRIPOHOLIK


Pridružen/-a: 24.12.2005
Prispevkov: 196
Kraj: škofja loka
Objavljeno: 08.01.2007 14:40:56 Naslov sporočila:

--------------------------------------------------------------------------------

Brezvezen svinčnik in k**čev junak, ubogi Jonas se pa z imetjem teh jajc še hvali. Boljše skice zrišem v pol ure, res pa da nisem Kostja Gatnik. Ime nimam pravo.


macon
STRIPOHOLIK


Pridružen/-a: 24.12.2005
Prispevkov: 196
Kraj: škofja loka
Objavljeno: 10.01.2007 9:05:26 Naslov sporočila:

--------------------------------------------------------------------------------

Jaz imam doma ponatis Magne Purge iz 1997. Kostja Gatnik je risal stripe kakih deset let, objavljali so mu jih v raznih mainstream medijih, zadnjega je narisal nekje sredi sedemdesetih (okrog '77). Še zdaj se razširja fama o nekakšnem super striparju (ki je pred 100 leti narisal, kar je narisal) v medijih tipa Mladina in ves čvek me spominja na čvek o "pankerju" in "rockerju" Peru Lovšinu, ki je zadnji rock in punk isto delal pred 100 leti, zdaj pa že dolgo dela muziko za stare mame.

Ampak se tako lepo sliši, da je nekdo rocker in punker, a ne? Ali pa "alternativni strip avtor". Takole nekam močno in "samosvoje".

Gatnik ni bil nikdar alternativa ničemur, lepo se je vklopil v glavni tok, ki je takrat pač bil, je pa ta glavni tok za naše omejene slovenske stripovske razmere dopolnil in nadgradil. Če se je Mustru vsak razvoj in razgled zataknil nekje v petdesetih, v Karlu Mayu in v izrazu za predpubertetniške bralce, je Gatnik črpal iz pop arta in ameriškega underground stripa šestdesetih (precej vpliva v Robertu Crumbu).

Moj glavni problem pri Gatniku (kateremu stripi likovno stojijo, kot celota nekako tudi izražajo duh časa), je vsebinski. Nekaj napleta in besediči, v glavnem nič ne pove, zame so njegovi stripi (s parimi svetlimi izjemami) dekorativni in lepo fino prazni. "Ljubljanski" v negativnem pomenu te besede.

Zame gre za precejšen konformizem pod krinko "alternative" (ne mislite, da je bil Gatnik kdaj kak silen upornik proti čemur koli, tudi prikrit ne, malce se je norčeval na predvidljiv način), količinsko je opus komaj omembe vreden (je pač delal, kolikor se je izplačalo). Ostalo je pa PR bla bla, čvekanje medijskih čvekačev, ki se na nekaj morajo opreti, ker ne zmorejo in ne rabijo premisliti.

Boljšega nimamo, bomo pa imeli Gatnika za tiste čase (drugi so takrat v najboljšem primeru risali klasične avanturistične stripe, spet razni Karli Mayi).





Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/07/2007 : 17:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Ojej, Buch me je razkrinkal. Koliko truda.

In kaj je narobe? Kje risem bolje od Kostje Gatnika? Eno skico narisem bolje, kot je bila tista na Jonasovem blogu pa kaj. Ni imel svoj moment. Tekst o Gatniku pac podpisem se enkrat.

Daj se kaj izbrskaj.

Edited by - Macon on 03/07/2007 17:48:23
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 03/07/2007 : 19:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Macon !

Ne ljubi se mi preveč, bom se pa potrudil.
Pomagaj mi najti tvoje poste o Rustemagiču.
Tisti so bili pravi biseri.
Si mogoče opazil, da nihče ne sprejme stave. Je mogoče, da nikomur nisi vreden niti gajbe piva.
Razen Jangu. Vendar njega ne jemljem več resno, vedno bolj se mi dozdeva, da je on en mali provokatorček.
Mi pa povej, Macon, ko že tako prijetno kramljava, koliko to boli, ko so te brcnili iz Stripburgerja (prav skoncentrirati se moram, da ne napišem zopet narobe, kot pri tvojem omenjanju zadnje naslovnice Stripburgerja).
Koliko to boli, da bolečina ne mine niti po sedmih letih.
Da nisi dovolj dober niti za v Stripburger.
Veliki umetniki večkrat niste razumljeni.
Omenjaš, nek incident so ti podtaknili v Kopru?
Mi je pa všeč, da svoje znanje prenašaš na mlajše rodove.
Vse, ki bojo vztrajni in marljivi pozivam, naj si pogledajo kakšen tvoj strip, da bojo videli časa bojo sposobni pri štiridesetih.
Prelestno!

Zdaj grem pa malce brskati za tvojimi biserčki.

Čisto spotoma pa še odgovor izzyu in risarju 69.

Izzy ne sekiraj se preveč zaradi nas. Mi se poznamo že dolga leta. In kakor je rekel Jang
jang
STRIPOHOLIK


Pridružen/-a: 26.01.2005
Prispevkov: 2901
Kraj: bled
Objavljeno: 28.06.2007 15:51:44 Naslov sporočila:

--------------------------------------------------------------------------------

mi smo čist cool...
ne verjamem da se kdo pretirano obremenjuje na tem forumu... mal teoriziramo da nam ni dolgčas
_________________
Številka članske izkaznice: Nr.11


Tebi risar 69 pa tole:

www.striparna.com
FORUM - Prva slovenska spletna stran o stripih !!!
Pomoč pogostih vprašanj Išči Seznam članov Skupine uporabnikov Registriraj se
Tvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočil Prijava
Spletna striparna Licitacije Galerije


RISBE [Sebastijan Adlešič - risar_69]
Pojdi na stran 1, 2 Naslednja

Kazalo po www.striparna.com forumu -> Stripi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo
Avtor Sporočilo
corto
STRIPOHOLIK


Pridružen/-a: 25.01.2005
Prispevkov: 2043
Kraj: Škofja Loka



Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 03/07/2007 : 19:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
risar_69 !

Oprosti, pozabil sem napisati podčrto v tvojem nazivu.
Ne vem kje sem kršil osnovno etiko internetnega komuniciranja. Z imenom in priimkom si bil predstavljen že prej.
Da te omalovažujem? Zakaj si dobil tak občutek?
Ko sva se pred leti spoznala si mi sam povedal, da te zanima samo Dylan Dog. Da vse ostalo znanje o stripu črpaš od svojega prijatelja.
Ob vseh tvojih obiskih v moji trgovini te nisem videl, da bi te zanimal kakšen drug strip.
Pritegnili so te šele trdovezani Alan Fordi, ki si jih po svojih besedah kupoval samo zaradi spomina na ljubo osebo.
Torej?
Če se seveda pogovarjam s teboj, Seba?
Ali kdo drug piše v tvojem imenu?
Ti le pridi naokoli, bova kakšno rekla.
Tudi o pikniku.
Naš je žal že bil, nisem pa vabil poimensko, prezaposlen sem. Si pa vabljen drugo leto, vendar, da ne boš razočaran. Vsi nikoli ne bomo na kupu. Saj veš, obveznosti, dopusti ...
Ni bilo ravno briljantno, bilo pa je prijetno.
Tudi nekaj Stripoholikov je bilo, tako da lahko povprašaš cbarksa, Vida, corta ...
Če se res pogovarjam s teboj, Seba?
Pa le prepostaj še tole, da si bojo bralci lažje oblikovali svoje mnenje.
Pozdravček!

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/07/2007 : 19:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
V Kopru so mi marsikaj podtaknili, ja. Zraven tega je bilo v tistih časih še več incidentov pa ne od mene. Dosti dober sem za kje drugje, Stripburger me že leta niti najmanj ne zanima.

Bedno primitiven in nizkoten si, ne mislim se več odzivati na tvoje zahojene nebuloze.

Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 03/07/2007 : 20:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Macon !

Daj no, ne odnehaj ravno zdaj, ko je postalo zanimivo.
Ko sem se ravno ogrel!
Te mogoče moti, da sem se spustil na tvojo raven?
Si opazil, da mi gre računalnik vedno bolje od rok. Naučil sem se prenašati iz drugih strani. Celo slikice znam prilepiti.
Prav ponosen sem sam nase!
Nikakor pa se ne morem spomniti, kje si omenjal Rustemagiča.
Daj no, pomagaj mi malo.
Saj na koncu boš ti zmagal!
Kakšne možnosti pa imam jaz, diletant (kakor si me imenoval v enem od svojih javljanj), proti tebi, poznavalcu, z 12 letnimi izkušnjami pri prebiranju razne literature o umetnosti in stripu.

Mladen Delić:
Igra je živnula!
Kakav tempo!
Prosto neverovatno!



Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 03/07/2007 : 20:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Macon in vsi ostali ?

Nič?
Pa ravno pirček sem si odprl.
Kakšen dolgčas!


Striparnica BUCH
Go to Top of Page
Page: of 36 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000