forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Striparnice
 Striparnica BUCH
 New Topic  Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 36

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 03/07/2007 : 23:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
hmmm...konec ali samo zatišje pred viharjem?

NOVI STRIPI V SLOVENSKIH TRAFIKAH: http://www.stripi.gajba.net
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 04/07/2007 : 00:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
kaj pa si sedaj pobegnil pred ponujeno stavo? Jaz toliko zaupam v naše sodelovanje z Maconom da sem ti ponudil mnogo višjo stavo.
Mogoče ne verjameš da je bila ponudba resna? kar verjemi, kar obljubim se zelo potrudim da izpolnim. Sploh kar se stav in denarja tiče!

Ali pa mogoče nisi preveč prepričan v svojo stavo? verjetno bo le to držalo

pa še bolj natančno bo potrebno definirat pojem Stripoholiki... S kom se mora Macon skregat? S petnajstimi najstarejšimi člani?
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 04/07/2007 : 13:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Jang !

Pa pojdiva še enkrat od začetka.
Kakor si že sam opazi, se nisem javljal od 04.12.2006, razen enkrat, 13.03.2007, vse do 27.06.2007.
Šest mesecev sem bil tiho.
Pa bi bil še dlje, če se ne bi zopet začeli napadi name.
No, težko rečem začeli, saj trajajo že odkar imam trgovino.
Na slo. int. strani si prenesel anketo o najljubši striparnici in pozval h komentarjem tudi ostale.
Vse lepo in prav.
Zmotil pa me je tvoj komentar, da se na stripovi.com lahko goljufa in da se čudiš moji visoki uvrstitvi.
To bi se dalo razumeti, kot da jaz goljufam.
Kar nekaj ljudi me je povprašalo o tem.
Vendar naj te potolažim, glasoval sem samo enkrat.
Za svojo striparnico.
In zakaj prav za svojo?
Ker mi je najljubša. Ker vsak dan previsim v njej vsaj 5 ur.
Razen v Utopii pa sem bil že tudi v vseh ostalih. Večkrat.
Da odgovorim na vprašanje, ki sem ga zastavil sam sebi, zakaj drugi glasujejo zame?
Mogoče zato, ker je moja striparnica največja, ker je v njej največ prostora, ker je najlepše opremljena ... Mogoče zato, ker je edina, ki ponuja stripe vseh založnikov s področja bivše Yu, ali zato, ker edini prirejam vsaj enkrat mesečno razne dogodke, kot so predstavitve novih albumov s podpisovanjem avtorjev, razstave, najave festivalov ...
Mogoče pa so k temu pripomogla tudi vsakotedenska srečanja ljubiteljev stripa ob četrkih, mogoče tudi vsakoletni piknik.
Trdim, da ponujam sprejemljive cene. Cene rabljenih stripov so pri meni primerljive s cenami v vseh ostalih striparnicah. Pri novih stripih pa seveda ne morem ponuditi istih cen kot hrvati hrvaških založnikov, ali srbi srbskih založnikov.
Ekonomski izračun tega ne dovoljuje.
Če ti to bolje obvladaš mi sporoči.
Se mi je pa zdela še ena situacija zanimiva.
Tvoja primerjava cene Fibrinih Metabaronov pri meni in cene Metabaronov Belog puta v Beogradu.
Tukaj pa naenkrat ni bilo več šale. Ko se je umešal Markos si popustil. In zbrisal svoje poste.
To, vidiš, se mi zdi zanimivo.
Če ti kje zajebeš, si lahko brišeš poste. S tem naenkrat javljanja vseh ostalih dobijo drugačen smisel.
Postavlja se mi vprašanje!
Če lahko brišeš svoje poste, ali lahko tudi spreminjaš tekst v svojih prejšnjih postih.
Prosim, da mi odgovoriš.
Glede stave pa!
Sprejmem! In definiram!
Staviva samo midva, za ostale stava ne velja več. Dovolj časa so imeli, pa se niso javili.
Za gajbo piva.
Jaz trdim, da Matjaž Bertoncelj ne bo sodeloval v uredništvu fanzina Stripoholik več kot eno leto, od danes naprej.
Višje stave ne sprejmem, ker Macon ne samo da mi ni vreden gajbe piva, ni mi vreden niti zamaška na steklenici.
Pa naj pojasnim še to.
Še enkrat si oglej datume mojih objav v začetku prispevka in kronologijo Maconovih in mojih javljanj.
Bistvo vsega je kdo začne in zakaj to počne!
To velja tudi zate, vendar, ti si brišeš poste. O kakšni kronologiji potem govorim?
Imajo moji odgovori sploh smisel?
Medtem, ko se nisem javljal, je bil Macon zelo dejaven.
Čisto spotoma je malce spljuval Rustemagiča, Stripburger, Marka Kocipra in mene.
Ne prvič in ne enkrat in edinkrat.
Označi me za diletanta ... da se ne ponavljam.
In potem hladno pride v trgovino, kot da ni bilo nič.
"Zdravo, kako si kaj?"
"Ja čudovito! Sploh ko berem kaj pišeš o meni."
Nekaj v tem stilu.
Seveda ga vržem ven.
In se zopet javi na net. In si izjoče nerazumljeno umetniško dušo.
Ampak ta njegov način pozna več ljudi.
Vi v društvu Stripoholik ga še ne poznate dovolj, ga boste pa še spoznali.
Do sedaj se je skregal še z vsemi, če se z vami ne bo, bom z veseljem plačal gajbo.
Pa mi je ne bo treba.







Striparnica BUCH
Go to Top of Page

bresh
Starting Member

Slovenia
32 Posts

Member since 28/09/2004

Posted - 04/07/2007 : 16:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit bresh's Homepage  Send bresh a Private Message  Reply with Quote
Najlaži je bit aroganten pa najbolj pametn.

Najlaži je vidt samo svoj prav, druge pa zanemarit.

Kar se tiče težkih opazk - it takes one to know one :)

...
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 04/07/2007 : 16:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
"Še enkrat si oglej datume mojih objav v začetku prispevka in kronologijo Maconovih in mojih javljanj.
Bistvo vsega je kdo začne in zakaj to počne!
To velja tudi zate, vendar, ti si brišeš poste. O kakšni kronologiji potem govorim?
Imajo moji odgovori sploh smisel?
Medtem, ko se nisem javljal, je bil Macon zelo dejaven.
Čisto spotoma je malce spljuval Rustemagiča, Stripburger, Marka Kocipra in mene.
Ne prvič in ne enkrat in edinkrat.
Označi me za diletanta ... da se ne ponavljam."



Moje iz 11.5. na striparni:

"Upam, da pokličejo prodajalce iz Big-Banga, da govorijo o stanju na slovenski glasbeni sceni. Ali pa vodjo oddelka s CD-ji.

Diletantska scena, vsak lahko govori in deli vrednostne sodbe v medijih. Otroški vrtec."



Nekomu večkrat zapovrstjo pokažeš, da laže. Potem to ignorira in piše nove laži. Kot zmuzljiva jegulja.

In kak patetičen trud, da bi naščuval kogarkoli proti meni.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 04/07/2007 : 16:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
dobro...naj bo za gajbo
seveda lahko brišem svoje poste, saj jih lahko vsak. Le da jaz kot moderator imam možnost brisat tudi poste drugih na našem forumu. Vendar se to uporablja zelo izjemoma, moderatorji imamo v posebnem delu tudi topic v katerem vsak pove če je kaj takega storil. Ponavadi gre za kakšna brezveze smetenja, pa topici jebenih spammerjev ki prodajajo viagro. No sedaj smo poostrili merila za registracijo in jih ni več. To je možnost katero ponuja večina forumov, verjamem da tudi tale katerega smetimo tule. Seveda lahko popravljam tudi tekst v svojih postih nazaj, saj to lahko počne vsak.
Glede na to da sedaj stalno omenjaš Markosa- med nama ni nobenih problemov. Večkrat si izmenjava kak mail, tudi pri fanzinu mu je ponujeno sodelovanje in možnost da napiše kak članek oziroma če želi tudi reklamira in predstavlja svoje izdaje. On pa nam posoja svoj prostor za elektronsko obliko fanzina. Če bi bil on res izjemno prizadet zaradi česar bi verjamem poslal tudi kak mail. Svoj post tam sem obrazložil, verjamem da so vsi vedeli kaj sem napisal v obrazložitvi. Pa saj ljudje niso neumni. Dobro vedo koliko kaj stane koliko v Beogradu, koliko v Zagrebu, koliko na raznih sejmih, koliko v Ljubljani. Pa saj nisem izdal nobene državne skrivnosti s tem ko sem napisal da so v tvoji striparnici po 42 evrov. Takšno ceno si pač postavil in tako je. Praviš da pač ceneje ne moreš in gotovo. kdor želi bo kupil, kdor ne želi pa pač ne bo. Jaz svoje primerke imam, in to Fibrine. pa čeprav so srbski po 21 evrov v Alan Ford striparnici, kaj mi to pomaga če je pa to 500km daleč. Poštnina bi me stala verjetno okrog 10 evrov, pa še potolkli bi jih pri prenosu. Moja napaka je bila v tem da sem primerjal ceni na različnih koncih, moral bi jo na istem mestu, se pravi v tvoji striparnici. Pa za srbske verjetno še ni znana. Omenjaš tudi nakladi; prepričan sem da je Markos vedel da se cenovno ne bo mogel kosati z močnejšim založnikom ki bo ceno zniževal z visoko naklado. On se poskuša kosati s kvaliteto, dizajnom, ter računa na domače kupce, ki imajo raje izdajo v svojem jeziku, na tiste ki ne želijo malce pomanjšanega formata, pisanja imen po Vuku, itd....

še o anketi:
napisal sem da se lahko goljufa, in tudi kako. in tudi da so to počeli že prej pri drugih anketah. In mislim da bi Markos moral to poskušat preprečit. verjamem da ve kako.
Zakaj se čudim rezultatu sem tudi razložil. verjamem da si prebral. prav naša anketa mi potrjuje moja predvidevanja da gre ponavadi za glasovanje po nacionalnem ključu. Seveda ne strogo po njem, sigurno si nekaj deset glasov dobil tudi iz tujine. Ne vem pa zakaj takoj v vsem vidiš zaroto proti tebi? Saj jaz nisem tvoja konkurenca, nimam svoje striparnice, tudi plačuje me nihče od ostalih udeležencev. In o kakšnem biranju postov stalno govoriš? se že sliši kot da se to stalno počne. nekako je tudi Markos izrazil željo da se stvar izbriše. nekateri so predlagali naj pustim da vse ostane, zgleda da se pri popravljanju ene naredil še drugo napako...
toliko zaenkrat, če želiš lahko nadaljujeva. v normalnem tonu, brez nepotrebnih besed
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 04/07/2007 : 17:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
bresh !

Si s svojim javljanjem mislil mene, ali koga drugega?

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 04/07/2007 : 17:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Macon !

Še pred tem pa:

ninel



Pridružen/-a: 19.04.2006
Prispevkov: 54

Objavljeno: 10.05.2007 13:45:08 Naslov sporočila: Strip na Valu 202

--------------------------------------------------------------------------------

V soboto, 12. 5. bo ob 14. uri pogovor o slovenskemu stripu. Iztok Sitar bo govoril o osemdesetletnici stripa, Sandi Buh o trenutnem stanju na slovenski stripovski sceni, Katerina Mirović pa bo predstavila Stripburger in projekt Živel strip.
Vabljeni k poslušanju.

Nazaj na vrh


macon
STRIPOHOLIK


Pridružen/-a: 24.12.2005
Prispevkov: 196
Kraj: škofja loka
Objavljeno: 10.05.2007 16:06:39 Naslov sporočila:

--------------------------------------------------------------------------------

Meni je precej zanimivo, da je Sandi Buh sogovornik za predstavljanje strip scene.

Od kod le to silno znanje?

-----------------------------------------------------------------------------------------------

In tale tvoj zgoraj objavljen:

macon
STRIPOHOLIK


Pridružen/-a: 24.12.2005
Prispevkov: 196
Kraj: škofja loka
Objavljeno: 11.05.2007 22:45:40 Naslov sporočila:

--------------------------------------------------------------------------------

Upam, da pokličejo prodajalce iz Big-Banga, da govorijo o stanju na slovenski glasbeni sceni. Ali pa vodjo oddelka s CD-ji.

Diletantska scena, vsak lahko govori in deli vrednostne sodbe v medijih. Otroški vrtec.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

In nadaljuješ:

macon
STRIPOHOLIK


Pridružen/-a: 24.12.2005
Prispevkov: 196
Kraj: škofja loka
Objavljeno: 12.05.2007 16:06:12 Naslov sporočila:

--------------------------------------------------------------------------------

Taka predstavitev ti pokaže, koliko je v umetnostnem in kulturnem smislu vreden strip v Sloveniji. Standardno čvekanje o slikicah in zgodbicah. Pa flancasta mantra o "avtorskem" stripu povezana s Stripburgerjem. Buch in Ninel sta sicer povedala par stavkov, ki so imeli rep in glavo. Ene in iste stavke poslušam že 15 let, razmislek se ni premaknil niti za 5 cm. Zamislite si tako predstavljanje recimo literature ali poezije ali slikarstva.

Potem je Zlatko Dobrič slovenskega stripa Kociper (ne Fredi Miler, Fredi je v svojem početju iskren in pošten) zajecljal, da svoj navdih poišče v bifeju. Res zelo življensko in "avtorsko". Dejal bi, da svoje zmazke tudi riše za šankom.


Pa še ena: kaj je to strip. Ninel je podal definicijo, da je strip zaporedje podob, ki podajo zgodbo, kar je pomankljivo.

Strip je zaporedje podob V ČASU, ki podajo zgodbo ali ČASOVNO zaporedje podob, ki podajo zgodbo.

Bistven element je čas, s katerim so podobe povezane me seboj. Druga za drugo ali s časovnim preskokom itd. Ninelova definicija recimo ustreza tudi slikanici z risbami, kjer risbe pojasnjujejo, ilustrirajo ločeni tekst in v glavnem nimajo nobene zveze druga z drugo (ali zelo šibko, če gledaš samo podobe, jih ne moreš povezati v zgodbo).

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Zelo zanimivo in poučno!


Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 05/07/2007 : 11:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Jang !

Imam te za pametnega možakarja, vendar zabadaš svoj nos v stvari, ki se te ne tičejo.
Ne znam si razložiti, si samo naiven ali to počneš namerno?
Želiš biti duhovit in se pohvaliti s svojim znanjem in vedenjem o stripu, ali si provokator?
Še vedno nisem čisto prepričan.
Kar nekaj tvojih javljanj se da različno razumeti.
Se potem, ko vidiš reakcije, hahljaš sam pri sebi in si ponosen sam nase?
Gre res samo za razbijanje tvojega dolgočasja?
In potem razlagaš, da nisi mislil tako, ampak tako ...
Uf, utrudljivo!
Brisanje postov me pa še kako zanima. Tudi popravljanje starih besedil.
Kot sem že zapisal, če se zbriše par postov, malce spremeni tekst v starih postih, zgodba dobi čisto drugačen smisel in pomen.
Pa ne trdim, da ti vse to delaš.
Si pa v zadnjih mesecih dvakrat brisal svoje poste.
Je tako?
Tako je!
Koliko napak si potem naredil?
Tista o zaroti je pa močna!
Bi moral začeti razmišljati v tej smeri?


Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 05/07/2007 : 13:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Macon !

Vau, kakšna debata na striparna.com!
Tvoj prispevek Laž imenovana Stripburger je pa res bomba.
Pa si dobro premislil kakšne posledice bojo zate in za vse nas?



Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Kitoslav
Starting Member

Slovenia
2 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/07/2007 : 13:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kitoslav a Private Message  Reply with Quote
Pozdravljeni vsi skupaj!

Sicer se nisem prijavil zaradi vaju, ampak se mi zdi, da je vseeno potrebno komentirat vajino pisanje. Upam, da ne zamerita, ker vaju bom tikal čeprav sem mlajši od vaju.

Kritika je potrebna, vendar naj bo konstruktivna in naj ne poseže na osebni nivo. Prepričan sem, da se oba spoznata na stripe. Vsak na svoj način. Nekdo jih izdeluje, nekdo prodaja, oba pa jih imata tako ali drugače rada, saj se drugače gotovo ne bi podala v to. Sem na eni strani - to je na strani stripa in mi res ni všeč, ko berem vajino "debato". Priznam, je zanimiva in sem izvedel par stvari, ki jih drugače ne bi. Ampak večino bi se dalo povedati na precej lepši in korektnejši način.

Ne se kregati oziroma "zajebavati", "podjebavati" in podobno - na primer naprej metati napake drugega. Sta odrasli osebi, ki bi lahko stvari rešili na bolj konstruktiven način. Priznajta si, da ima drugi tudi prav. Ni se potrebno v celoti strinjati z njim, saj ima vsak svoje mnenje. Oba pa se lahko tudi motita Bodita pripravljena sprejeti drugačno mnenje in iz tega potegniti kar največ. Imata različne izkušnje, ki se jih da koristno uporabiti, če se jih združi.


Sandi, Striparnica je res tvoja in se lahko odločaš kaj boš prodajal. Vendar pa ni profesionalno, da izjavljaš, da Bumeranga ne boš prodajal, če bo v njem Maconov strip. Mogoče ti osebno res ni všeč, vendar pa je edino prav, da zadevo prodajaš, če si se že podal v te vode.

Bodita zrela, sezita si v roko, pojdita na pivo. Zaradi mene se lahko grdo gledata, ampak naj ostane pri tem. Poskušajta pač razumeti drugega. Znanje drugega ni manj vredno, je le drugačno.

Preberita kak dober strip in se zamislita v kaj se je izrodila ta tema.


Ne skrivam se za vzdevkom, saj imam skoraj povsod takšnega že kar nekaj časa. Pripravljen pa sem obema osebno pogledati v oči in povedati isto.


S spoštovanjem,
Aleš
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 05/07/2007 : 14:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Kitoslav !

Celotna zgodba je stara več kot tri leta.
Verjamem, da nekdo ki jo spremlja samo "odzunaj", ne razume o čem se sploh gre.
Težko je vse prenesti v pisno obliko, ki bo razumljiva tudi vam ostalim.
Si prebral, da se več kot pol leta nisem javljal?
Sem bil pa zato večkrat omenjan.
Kako misliš, da se počutim (če malce karikiram), da se vsak pasji kurac vtakne vame, če ima le pet minut časa?
Predstavljaj si sebe v mojem položaju, potem bom mogoče lažje razumljen.
Vem, najbolje bi bilo, če bi molčal še naprej, vendar določeni ljudje hočejo porušiti še tisto malo, kar se s stripom dogaja pri nas.
Pa jim ne bo tako lahko uspelo.
Da ne bom prodajal Strip Bumeranga, če bo v njem objavljen strip Matjaža Bertonclja, pa sem dobro premislil.
Mislim, da s tem, razen samemusebi, ne bom škodoval nikomur.
Revija se bo prodala v isti količini, kupci jo bojo kupili kje drugje, kiosk imam čez cesto.
Hvala ker si se javil, toplo je prebrati tekst nekoga, ki pozitivno razmišlja.
Srečno!

Sandi


Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Kitoslav
Starting Member

Slovenia
2 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 05/07/2007 : 14:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kitoslav a Private Message  Reply with Quote
Verjamem, da ti ni prijetno, če se skozi vtikajo v tvoje delo. Upam, da bojo razumeli, da ima vsak človek svoje poglede na svet. Če se hočejo vtikati v tvoje delo, naj to počnejo drugače. Najbolje kar ob gajbi piva :)

V glavnem - ta tema naj bo res namenjena Striparnici in kulturnemu pogovoru. Če se pa kdo hoče kregati oziroma govoriti o kaki drugi temi, naj to počne drugje. Ker določene stvari hitro začno presedati.

Aleš
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 05/07/2007 : 15:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Cela zgodba je stara kakih 10 in več let, tebe Buch itak sploh nikjer ni in ne predstavljaš nič. Jaz sem pri stripu precej gradil, več kot je povprečje v Sloveniji.

Pasji kurac si pa lahko kar sam.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 05/07/2007 : 15:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Administratorima:


Molim za ban userja sa imenom Striparnica Buch za neko vreme sa foruma. Nazvao me je sa pasji kurac u mapi Striparnica Buch i mislim, da takvom jeziku nema mesta u bilo kakvoj civilizirani diskusiji.

Nije mu prvi put u sličnom stilu i toga je več dosta. I prije su bili neki skinuti sa foruma zbog sličnih rečenica.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/07/2007 : 15:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Obojici 3 dana hlađenja.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/07/2007 : 21:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Jang !

Imam te za pametnega možakarja, vendar zabadaš svoj nos v stvari, ki se te ne tičejo.
Ne znam si razložiti, si samo naiven ali to počneš namerno?
Želiš biti duhovit in se pohvaliti s svojim znanjem in vedenjem o stripu, ali si provokator?
Še vedno nisem čisto prepričan.
Kar nekaj tvojih javljanj se da različno razumeti.
Se potem, ko vidiš reakcije, hahljaš sam pri sebi in si ponosen sam nase?
Gre res samo za razbijanje tvojega dolgočasja?
In potem razlagaš, da nisi mislil tako, ampak tako ...
Uf, utrudljivo!
Brisanje postov me pa še kako zanima. Tudi popravljanje starih besedil.
Kot sem že zapisal, če se zbriše par postov, malce spremeni tekst v starih postih, zgodba dobi čisto drugačen smisel in pomen.
Pa ne trdim, da ti vse to delaš.
Si pa v zadnjih mesecih dvakrat brisal svoje poste.
Je tako?
Tako je!
Koliko napak si potem naredil?
Tista o zaroti je pa močna!
Bi moral začeti razmišljati v tej smeri?


Striparnica BUCH



najprej mi moraš povedati katere zadeve se me ne tičejo, šele kasneje ti lahko odgovorim na prva štiri vprašanja. No dolgočasja na žalost sedaj pri meni najmanj 2 meseca na žalost ne bo. Ne spomnim se kdaj se bil na zadnje tako zaposlen. Verjetno še nikoli.

Dvakrat brisal poste? Je mogoče tisto drugič mišljena zadeva zaradi katerega sem bil deležen kar močno nekulturnega telefonskega klica?

O zaroti ti ni potrebno razmišljat, kot sem ti rekel nisva konkurenta. Na nobenem področju, tudi v nikakršni odvisnosti eden od drugega nisva. Kar bi bila lahko odlična osnova na kateri bi se dalo kaj gradit...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 05/07/2007 : 21:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Administratorima:


Molim za ban userja sa imenom Striparnica Buch za neko vreme sa foruma. Nazvao me je sa pasji kurac u mapi Striparnica Buch i mislim, da takvom jeziku nema mesta u bilo kakvoj civilizirani diskusiji.

Nije mu prvi put u sličnom stilu i toga je več dosta. I prije su bili neki skinuti sa foruma zbog sličnih rečenica.


--Pa nije te Sandi tako nazvo,koristio je sintagmu,paralelu,usporedbu!!
-Macon,ono što si ti crtao,ako se uopće to može nazvat crtanjem,je na nivou 10-ogodišnjeg djeteta,pa ako ti smatraš da ti onakvo "djetinjasto" crtanje daje nekakvu satisfakciju,iliti pravo da si nekakav ekspert za strip,stvarno si "lajbek"!
-Dobro,stvar je demokracije i ljudskih prava da svatko može javno iznest svoje mišljenje,ali nje u redu da se od svakog seronje to mišljenje javno ojavljuje!(ovo "seronja" se ne odnosi na tebe,ali slobodno se možeš u toj kvalifikaciji prepoznat,što vjerojatno i jesi ,a meni je osobno drago da jesi!)!
-Činjenica je da o crtanju nemaš pojma(kao ni ja),a ne znaš ni dokumentirano iznest svoje mišljenje(studiozno napisano,ali nije potkrepljeno činjenicama).-Kada se to dvoje poveže,u najmanju ruku ispadaš diletant!-Što,dakako i jesi(po mojem skromnom nahođenju).
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 05/07/2007 : 21:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

Jang !

Imam te za pametnega možakarja, vendar zabadaš svoj nos v stvari, ki se te ne tičejo.
Ne znam si razložiti, si samo naiven ali to počneš namerno?
Želiš biti duhovit in se pohvaliti s svojim znanjem in vedenjem o stripu, ali si provokator?
Še vedno nisem čisto prepričan.
Kar nekaj tvojih javljanj se da različno razumeti.
Se potem, ko vidiš reakcije, hahljaš sam pri sebi in si ponosen sam nase?
Gre res samo za razbijanje tvojega dolgočasja?
In potem razlagaš, da nisi mislil tako, ampak tako ...
Uf, utrudljivo!
Brisanje postov me pa še kako zanima. Tudi popravljanje starih besedil.
Kot sem že zapisal, če se zbriše par postov, malce spremeni tekst v starih postih, zgodba dobi čisto drugačen smisel in pomen.
Pa ne trdim, da ti vse to delaš.
Si pa v zadnjih mesecih dvakrat brisal svoje poste.
Je tako?
Tako je!
Koliko napak si potem naredil?
Tista o zaroti je pa močna!
Bi moral začeti razmišljati v tej smeri?


Striparnica BUCH



najprej mi moraš povedati katere zadeve se me ne tičejo, šele kasneje ti lahko odgovorim na prva štiri vprašanja. No dolgočasja na žalost sedaj pri meni najmanj 2 meseca na žalost ne bo. Ne spomnim se kdaj se bil na zadnje tako zaposlen. Verjetno še nikoli.

Dvakrat brisal poste? Je mogoče tisto drugič mišljena zadeva zaradi katerega sem bil deležen kar močno nekulturnega telefonskega klica?

O zaroti ti ni potrebno razmišljat, kot sem ti rekel nisva konkurenta. Na nobenem področju, tudi v nikakršni odvisnosti eden od drugega nisva. Kar bi bila lahko odlična osnova na kateri bi se dalo kaj gradit...




-Jang
-Što ti želiš postić ovim stupidnim "pljuvanjem" po čovjeku?Budi barem konkretan.Zašto to radiš?Iz kojih pobuda,zbog čega?
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/07/2007 : 23:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
ne vidim da bi kje pljuval po človeku. če v tem sestavku vidiš pljuvanje kar povej...

p.s.
ne vidim v čem je finta da se vmešavaš v pogovor ko pa te noben ni omenjal. mislim da ne rabiva tvojega vmešavanja
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 06/07/2007 : 00:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
-Zakaj ne,ako možeš ti pisat podvale i žalit se na cijene,stvarat negativnu sliku o čovjeku,a još se praktički posprdno odnosit prema anketi,jer je tebi kao čudno što je STRIPARNA BUCH dobila najviše glasova,zašto ja ne bih mogo tebi postavit pitanje "u koju svrhu ti to radiš"?-I tko je taj Macon,zar je on za tebe crtač stripa?-Njegov tekst u fanzinu društva je tekst isfrustriranog diletanta!-Zar ja ne bih smio,ukoliko me interesira,pratit strip scenu u Sloveniji?
-Pa nisi ti jedini šumar u svijetu stripa,valjda se i ja mogu javit!
-Ponavljam,logičnije bi mi bilo da ste ponosni,što je stripoteka u Sloveniji osvoila najviše glasova u anketi!-Jednostavno me interesira,kog to smeta i zašto?-Zašto si baš ti izrazio potrebu za "sumnjivu anketu"?-Objasni mi to.
Go to Top of Page

BLUE BLUES
Starting Member

35 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 06/07/2007 : 12:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send BLUE BLUES a Private Message  Reply with Quote
Jang je sasvim u redu, i znam da ništa što je rekao u vezi sa onom anketom nije bilo zlonamjerno. Jedino je naveo neke činjenice koje i jesu istina. Što se brisanja nekih starih postova tiče ja o tome ne znam ništa, a to je sasvim njihova osobna stvar i kao takvu jedino je ispravno da se rješi između njih dvojice. Stoga nije mi jasno kako uopče možeš da očekuješ kako če on tebi da se zagovara i daje ti objašnjenja, koja se te uopče nimalo ne tiču.

A ono što Macon ima za reči, to su opet njegove stvari koje su očito več stare a uz to i dosta ozbiljne, stoga zbilja nije potrebno "uguravanje" neke treče osobe sa strane, koja vjerovatno ni nije upučena u sve činjenice i javlja se sasvim bezpotrebno, a uz to još se i spušta na takav nizkotan nivo, kakav ti sebi dozvoljavaš bacanjem nekih neumesnih žalopki i grdenjem ovih ljudi. Posebice Macon-a, koji u ovom trenutku ni nije u stanju da ti odgovara. Gledaj svoga posla, dveribade, jer ovde ti je najmanje mjesto. A ako več imaš potrebu za izlaženjem nekih svojih stavova, onda ih iznosi tako kako treba...


13
Go to Top of Page

Shugy
Starting Member

Slovenia
9 Posts

Member since 27/09/2002

Posted - 06/07/2007 : 14:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Shugy's Homepage  Send Shugy a Private Message  Reply with Quote
Ma dejte se fantje že nehat kregat. Sandi ti pa prosim še naprej
objavljaj novosti v tvoji striparnici. Jaz z veseljem zahajam vanjo,
nakupujem in si pašem oči. Hvala bogu da imamo tvojo striparnico, v
kateri lahko kupim stripe mesece preden pridejo v naše trafike, da o
HC stripih niti ne govorim. Stripe prebiram in zbiram že 25 let in
lahko se ti samo zahvalim za tvoj trud, jaz in kopica drugih stripfanov, ki zahajamo k tebi. Hvala.

Sandi, kapo dol !
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 09/07/2007 : 17:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote


CITY CENTER CELJE 09.-22. 07. 2007







Likovna šola Umbra bo v sodelovanju z več podjetji, od katerih je nekaj prisotnih v prostorih City centra, pripravila razstavo likovne šole Umbra in v okviru trajanja razstave izvedla več različnih delavnic za obiskovalce trgovin City centra. Na koncu razstave in delavnic bo žirija izbrala nagrajence, ki bodo prejeli nagrade vseh sodelujočih podjetij.

Pri programu izvedbe bodo sodelovala naslednja podjetja:

1. Art d.o.o.

2. Leonardo d.o.o.

3. Strip.Art.Nica Buch

4. Spirala

5. Turistična agencija Sonček

Z trgovinama Art in Leonardo uspešno sodelujemo že več let, saj nas oskrbujeta z umetniškimi materiali, v trgovini Leonardo pa smo imeli dve zelo odmevni razstavi v Celju. S Strip.art.nico Buch, ki je specializirana prodajalna stripov nas veže strast do risanja, ki jo bodo njihovi gostjev demonstrirali pred obiskovalci in jim tako pokazali, v kaj se lahko razvije risarsko znanje. V Spirali nam najlepše okvirjajo slike, saj imajo polg obrtniškega znanja občutek za umetnine. Če je potrebno, tudi unikatno izdelajo okvir. Sonček, kot tudi prej našteti, bo poskrbel, da bodo nagrade mamljive. Vso znanje o umetnosti se prične z umetnostno zgodovino. Takšna destinacija je tudi Dunaj, kamor bo dve osebi popeljal Sonček.


Predstavitev likovne šole Umbra

Likovna šola Umbra v Celju deluje že od leta 1993. Ukvarjamo se z likovnim izobraževanjem otrok, mladine in odraslih v Celju, zadnja leta pa tudi v Ljubljani. V Umbri pripravljamo učence in dijake za sprejemne izpite na srednje šole, fakultete in akademije likovnih smeri. Naši učenci opravljajo izpite zelo uspešno, večkrat so tudi med najboljšimi.V štirinajstih letih delovanja smo organizirali tudi 25 skupinskih razstav ter

številne samostojne razstave najbolših učencev. Razstave so bile v Celju, letos pa bodo tudi v Mariboru in Ljubljani. Delavnice bom vodila Damjana Brumec, ki poleg vodenja izobraževanja delam designersko ilustracijo.

V prostorih City centra bomo razstavljali izbor letne produkcije likovne šole Umbra v najrazličnejših slikarskih in risarskih tehnikah. Razstavljamo 21 otroških slik in 7 študijski risb in slik tistih, ki so se pripravljali na sprejemne izpite, ali pa ustvarjali zase.

Najbrž se sprašujete, kaj sploh počnemo v City centru. Kot sem že omenila, smo pripravili že veliko razstav, tudi v eminentnih razstaviščih, kot je Muzej novejše zgodovine v Celju. Vendar vse razstave niso imele takšnega odziva med celjani, kot zadnji dve v izložbah trgovine Leonardo, ko so slike neposredno nagovarjale mimoidoče. V tujini se umetnost seli iz posvečenih galerij med ljudi in po zgledu nakupovalnih središč se združujejo tudi galeristi pod eno streho. Zato je tudi likovna šola Umbra prišla v Citycenter in bo obiskala še Europark v Mariboru in City park v Ljubljani.


Predstavitev naših gostov:


Leonardo

Podjetje Leonardo je že 16 let zastopnik vodilne blagovne znamke umetniških barvic in pisalnih pripomočkov Faber-Castell. S svojo distribucijsko mrežo oskrbuje vse bolje založene papirnice v Sloveniji, prav tako pa ima 13 maloprodajnih mest v 7 slovenskih krajih. Poleg šolskih potrebščin za katere sta značilna sodobni modni trend in vrhunska kakovost, ponuja tudi pripomočke za likovno ustvarjanje in razvijanje kreativnosti-v prvi vrsti z bogato paleto izdelkov Faber-Castell in francoskega proizvajalca Clairefontaine. Naši najpomembnejši kupci so otroci, ki pa nam v veliki večini ostanejo zvesti celo življenje, saj so papirnice Leonardo mesto, kjer najdete ideje za preživljanje prostega časa, ideje za darila in drobne dnevne pozornosti.


Art

Trgovina Art s poslovalnicami v Citycentru Celje, Evroparku Maribor in Cityparku Ljubljana je eden največji ponudnik profesionalnega umetniškega materiala. Naša ponudba zajema napeta platna, vse za slikanje z olji, akrili in akvareli, materiale za grafiko in restavratorstvo, slikarska stojala in pribor, vrhunski papir proizvajalca Canson , airbrushe, pantone markerje, šolski likovni program in izdelke za kreativno popestritev prostega časa.

Smo zastopniki vrhunskih proizvajalcev kot so ; Lefranc&Bourgeois, Liquitex, Canson, Sparmax, Letraset in ostali.


Strip.art.nica Buch

Strip.art.nica Buch je odprla vrata pred dobrimi tremi leti in pol. Je edina specializirana trgovina za stripe v Sloveniji. V nakup ponujamo stripe s poudarkom na bivšo YU, po naročilu pa vam lahko dobavimo stripe s celega sveta. Nivo stripovske kulture poizkušamo dvigniti tudi z raznimi razstavami, predstavitvami novih izdaj, vsaj enkrat mesečno pa organiziramo srečanja z risarji stripov. Več o nas lahko izvzete na www.stripi.si.


TA Sonček

Turistična agencija Sonček - TUI potovalni center se je danes s svojimi 12.poslovalnicam po vsej Sloveniji in potnikom prijaznimi programi prikradla že skoraj v vsak slovenski dom. Sonček je zagotovo agencija, ki želi svoje programe približati sodobnim potnikom, bodisi so to družine, poslovneži, zaključene skupine ali pa popotniki z nahrbtnikom. Naj izpostavimo njihove Sončkove klube, to so aktivne počitnice, še posebej pisane na kožo družinam, ali pa vrsto cenovno ugodnih avtobusnih izletov iz serije "Plača eden -potujeta dva". Odgovor na vsa svoja vprašanja pri njih najdejo tudi najbolj zahtevni potniki za eksotična potovanja. Sončku se ne skrije prav noben kraj na svetu, zato lahko z njimi potujete praktično kamorkoli in kadarkoli.

Delavnice

Delavnice bodo ob petkih in sobotah in sicer: 13. in 14. 07., ter 20. in 21. 07. 2007.Potekale bodo na glavnem odru. Poslikave obraza in tatuji se bodo izvajali pred trgovino Leonardo. Delavnice se bodo izvajale z slikarskimi in risarskimi materiali, ki jih zastopata trgovini Art in Leonardo, en dan pa bo posvečen stripu. Art bo poskrbel za papir in barve (akril, tempera, panton markerji, tjulip barve, oljni in suhi pasteli,...), Leonardo bo ponudil bogat izbor iz programov Faber Castell ( flomastri, akvarelni svinčniki, oljni in suhi pasteli, prav tako pa tudi komercialnejše materiale, za poslikavo obraza in las, ter izdelavo tatujev.) Na dan stripa, 14.07., bo City center obiskalo več znanih avtorjev tega žanra. Napovedani so: Igor Ribič, Iztok Sitar, Vojko Volavšek, Mladen Melanšek, Saša Kerkoš, Ajda Mavser, Gašper Rus, Jakob Klemenčič. Nekateri bodo ustvarjali pred obiskovalci, animatorke pa bodo obiskovalcem pomagale ustvariti strip. Na prizorišču bodo razstavljeni originali stripov. Dogajanje bo povezovala moderatorka Nina Gorjup.



KAKŠNE DELAVNICE SMO PRIPRAVILI V CELJU:

KDAJ: KAJ: KDO: KJE:

13.07.2007

od 17.-19.00 ure
Slikanje z akrilnimi barvami
Likovna šola UMBRA IN Trgovina ART - POKROVITELJ DNEVA
Glavno prizorišče

14.07.2007

od 10.-13.00 ure

od 16.-18.00. ure




Predstavitev ustvarjanja stripa

Predstavitev risanja stripa
Likovna šola UMBRA in STRIP.ART.NICA BUCH z gosti – POKROVITELJ DNEVA
Glavno prizorišče

20.07.2007

od 17.-19.ure


Ustvarjamo z akvarelnimi svinčniki, akvareli in flomastri

Poslikave obraza in slikanje tatoojev
Likovna šola UMBRA in

Papirnica LEONARDO -POKROVITELJ DNEVA
Glavno prizorišče

In prostor pred papirnico Leonardo

21.07.2007

od 10.-13.00 ure







od.16.-18.00.ure



ob 18.30. uri
Poslikava majic







Slikanje spiral s suhimi in oljnimi pasteli

Razglasitev nagrajencev
Likovna šola UMBRA

In TURISTIČNA SONČEK- POKROVITELJ DELAVNIC

Likovna šola UMBRA in SPIRALA

Likovna šola UMBRA
Glavno prizorišče









Glavno prizorišče



Glavno prizorišče

09.-22.07.2007
Razstava Likovne šole UMBRA
AVENIJA CITY CENTRA





Nagrade

V soboto, 21. 07. bo žirija izbrala nagrajence in ob 18.30 bo razglasitev nagrajencev. Podeljene bodo tri glavne nagrade in več manjših. Že med delavnicami bodo vsi udeleženci prejeli drobne nagrade.

1.NAGRADA: potovanje na Dunaj za dve osebi, polletno šolanje v likovni šola Umbra , okvirjanje likovnega dela, darilni paketi za likovno ustvarjanje, izvod stripa

2.NAGRADA: trimesečno šolanje v likovni šoli Umbra, okvirjanje likovnega dela, darilni paketi za likovno ustvarjanje, izvod stripa

3.NAGRADA:enomesečno šolanje likovni šoli Umbra, okvirjanje likovnega dela, darilni paketi za likovno ustvarjanje, izvod stripa

Ostale nagrade so slikarski paketi Leonarda in Arta, ter stripi, ki vam jih preko Strip.art.nice Buch poklanjajo Mladinska knjiga, ZRC-SAZU, Studio Risar - Strip Bumerang, Založba Tuma, Chargonet, Zavod Celeia, Delo d.d., Didakta, Forum - Stripburger.



Prijazno vabljeni, da poprimete za "poletno paleto" v City centru tudi vi!


Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 09/07/2007 : 20:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
9.7.2007 -



PRODAM :

- Lale: 8, 10-14, 16, 17, 19, 20, 22-26, 29-32, 34, 35, 37-40, 42-44, 47-50, 52, 54, 56, 60, 62-65, 69, 71, 72, 75-77, 79, 85 (GLANC)
- Lale vanredna sveska: VI-VIII, XII (GLANC)
- Nikad robom: 37 (GLANC)
- Crtani romani: 5 (GLANC)
- Zenit (godina I): 1-15, 18, 20-26 (GLANC)
- Zenit (godina II): 27, 56-58, 60-63, 65-69, 72, 75 (GLANC)
- Zenit: vanredni broj 3, vanredni broj (Februar, 1966. godine) (GLANC)
- Zvitorepec: vsi letniki (GLANC)
- Zvitorepčevi romani v stripu: 247-253, 255-268, 270-280, 282-290, 292-310 (GLANC)
- Stripburger 1 (ocena 4)
- Miki Muster - Račka Žlobudračka (ocena 3)
- Magna Purga - original (ocena 4)
- LMS 1 (ocena 3)
- Cak extra 9 (ocena 4)
- Stripoteka Panorama: 2, 19 (ocena 4)
- Druna 1, 2 (ocena 5)
- Politikin zabavnik: številke med 800 in 1200 (nepopolno - cirilica) (GLANC)
- Nathan Never 1, 2 (Gigant - Libellus) (GLANC)
- Martin Mystere 1, 2 (Gigant - Libellus) (GLANC)
- Martin Mystere & Nathan Never 1 (Tim Up - Libellus) (GLANC)



Striparnica BUCH
Go to Top of Page
Page: of 36 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000