forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Novi Zagor u Italiji...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 762

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 04/06/2019 : 18:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pa, nakon tog Hellingena bi možda i sjela kakva svemirska priča. Ono, kozmos koji smo upozbali u Fanta Čiku ali na ozbiljniji način. Zagor kao neki Flash Gordon. Nakon sve fantazije koju je prošao jedan Star Wars Zagor i ne bi bio pretjerivanje.


Kome reći?
Zaista se nadam da će se Burattini skulirati i napraviti nešto vrhunsko.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/06/2019 : 19:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ak nije dosada, ne vjerujem da ce nesto famozno briljirati.
Bure je u stvaralckoj krizi i presusile mu ideje, jedino ako bas ne ode u fantaziju kako sam i ja jednom davno predlozio. Prije cemo prihvatiti kao sto veli forumas gore neki starwarsoliki fantastchicoliki strip nego bulaznjenje, prepricaj mi stoti put uzrocno-posljedicne veze zasto je netko nesto ucinio tako i nikako drugacije. Ne trebaju nam "san u snu",jelena ili kakvu drugu jaku zivotinju iz mitologije crvenog naroda u halucinacijama, Kikija na bizonu kako dijeli savjete, sad trebamo high-tech razvoj price u kontinuitetu sa radnjom bez flashbackova, prevrti mi film u rikverc podsjeti me zasto-zato, kako sam zeznuo strazare iz baze "drugdje",kako sam izmigoljio Wendigu ispod podocnjaka i trla baba lan…
Trebamo drugaciji pristup, spoj tog westerna 1850-tih, malo natprirodnog i SF-a. Bure kao pise svaki put "zlocin i kaznu".

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 04/06/2019 : 20:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Duke Zill

Meni se taj dio sa robotima još najviše i svidio tako da se veselim tom SF dijelu priče. S nestrpljenjem iščekujem Wendigovu ulogu u svemu tome.


Mene baš zanima koju i kakvu će ulogu odigrati Wendigo. Bosellije je svojom pričom nekako dao do znanja da je zapravo Wendigo taj koji drži sve konce a Hellingen vrlo važan lutak na konopcima ali ipak samo lutak.
Ako Bure ignorira ili samo površinski objasni i ispriča cijelo to klupko oko Wendiga... biti će to neviđeni promašaj.
Imam osjećaj da je ovo nekako baš prekretnica, nakon ove priče stvari idu gore ili dolje do konačnog gašenja serijala.



Wendigo je Maunituov protivnik i protivnik dobra općenito. Hellingen je pak Zagorov nadneprijatelj, tehnomanijak i čista suprotnost prirodi i prirodnom poretku, no ipak je razinu ispod Wendiga.

Ja se uvijek sjetim onog, možemo reći, "dobrog" Hellingena koji je došao Zagoru u močvaru. Znači da ipak u njemu ima malo dobrote, makar u nekoj drugoj dimenziji. Možda ta mrvica dobrote i prevagne, pa će Hellingen stati na Zagorovu stranu u borbi protiv Wendiga, u ovoj ili nekoj budućoj priči.
Možda će se čak i žrtvovati za Zagora, tako da će njegov lik imati iskupljenje na kraju.
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 05/06/2019 : 18:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
Sve nakon susreta sa Hellingenom i Wendigom, Sjene nad Darkwoodom i tim krajem se po meni nije dogodilo. Kad Wendigo zatvori Hellingena u paklu, uvijek sam mislio da će nastavak priče biti otuda, a ne neki klonovi, Garthovi pičke mamine, čim neprijatelju izmisliš nakon 40 godina prvo ime i daješ mu background, tražiš lošu priču. Razlog zašto je Boba Fett npr tako zanimljiv je jer nikada ne skida masku, unatoč relativno maloj ulozi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/06/2019 : 18:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Sve nakon susreta sa Hellingenom i Wendigom, Sjene nad Darkwoodom i tim krajem se po meni nije dogodilo. Kad Wendigo zatvori Hellingena u paklu, uvijek sam mislio da će nastavak priče biti otuda, a ne neki klonovi, Garthovi pičke mamine, čim neprijatelju izmisliš nakon 40 godina prvo ime i daješ mu background, tražiš lošu priču. Razlog zašto je Boba Fett npr tako zanimljiv je jer nikada ne skida masku, unatoč relativno maloj ulozi.


Kraj je bio u Demonu ludila, sve nakon toga je mrcvarenje Hellingena.
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 05/06/2019 : 18:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Sve nakon susreta sa Hellingenom i Wendigom, Sjene nad Darkwoodom i tim krajem se po meni nije dogodilo. Kad Wendigo zatvori Hellingena u paklu, uvijek sam mislio da će nastavak priče biti otuda, a ne neki klonovi, Garthovi pičke mamine, čim neprijatelju izmisliš nakon 40 godina prvo ime i daješ mu background, tražiš lošu priču. Razlog zašto je Boba Fett npr tako zanimljiv je jer nikada ne skida masku, unatoč relativno maloj ulozi.


Kraj je bio u Demonu ludila, sve nakon toga je mrcvarenje Hellingena.

Ne mogu se složiti, priča sa uskrsnutim Kraljem Orlova i Wendigom je meni vrhunska.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 05/06/2019 : 19:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Sve nakon susreta sa Hellingenom i Wendigom, Sjene nad Darkwoodom i tim krajem se po meni nije dogodilo. Kad Wendigo zatvori Hellingena u paklu, uvijek sam mislio da će nastavak priče biti otuda, a ne neki klonovi, Garthovi pičke mamine, čim neprijatelju izmisliš nakon 40 godina prvo ime i daješ mu background, tražiš lošu priču. Razlog zašto je Boba Fett npr tako zanimljiv je jer nikada ne skida masku, unatoč relativno maloj ulozi.


Kraj je bio u Demonu ludila, sve nakon toga je mrcvarenje Hellingena.


To je kraj nekog drugog Hellingena, ne ovog našeg.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/06/2019 : 19:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Ne mogu se složiti, priča sa uskrsnutim Kraljem Orlova i Wendigom je meni vrhunska.


E pa sad...Ima ljudi koji su i Buretovom Helliju dali stotku.

Edited by - King Warrior on 05/06/2019 19:45:52
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/06/2019 : 20:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Sve nakon susreta sa Hellingenom i Wendigom, Sjene nad Darkwoodom i tim krajem se po meni nije dogodilo. Kad Wendigo zatvori Hellingena u paklu, uvijek sam mislio da će nastavak priče biti otuda, a ne neki klonovi, Garthovi pičke mamine, čim neprijatelju izmisliš nakon 40 godina prvo ime i daješ mu background, tražiš lošu priču. Razlog zašto je Boba Fett npr tako zanimljiv je jer nikada ne skida masku, unatoč relativno maloj ulozi.


Kraj je bio u Demonu ludila, sve nakon toga je mrcvarenje Hellingena.



Istina, mada moraš priznati da je Burattini dobro zaobišao zamku, odnosno "Demona ludila" i Bosellijev "nastavak" u svom Hellingenu. To što je zeznuo na drugim poljima je već druga priča.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/06/2019 : 22:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Sve nakon susreta sa Hellingenom i Wendigom, Sjene nad Darkwoodom i tim krajem se po meni nije dogodilo. Kad Wendigo zatvori Hellingena u paklu, uvijek sam mislio da će nastavak priče biti otuda, a ne neki klonovi, Garthovi pičke mamine, čim neprijatelju izmisliš nakon 40 godina prvo ime i daješ mu background, tražiš lošu priču. Razlog zašto je Boba Fett npr tako zanimljiv je jer nikada ne skida masku, unatoč relativno maloj ulozi.


Kraj je bio u Demonu ludila, sve nakon toga je mrcvarenje Hellingena.


Ne bih se složio. Možda zato što sam pročitao Bosellijevog Hellingena prije demona ludila.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/06/2019 : 22:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FelipeKajetano

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Sve nakon susreta sa Hellingenom i Wendigom, Sjene nad Darkwoodom i tim krajem se po meni nije dogodilo. Kad Wendigo zatvori Hellingena u paklu, uvijek sam mislio da će nastavak priče biti otuda, a ne neki klonovi, Garthovi pičke mamine, čim neprijatelju izmisliš nakon 40 godina prvo ime i daješ mu background, tražiš lošu priču. Razlog zašto je Boba Fett npr tako zanimljiv je jer nikada ne skida masku, unatoč relativno maloj ulozi.


Kraj je bio u Demonu ludila, sve nakon toga je mrcvarenje Hellingena.

Ne mogu se složiti, priča sa uskrsnutim Kraljem Orlova i Wendigom je meni vrhunska.


Mislim da neću pogriješiti ako je kažem da mi je to najbolja Zagorova priča, odmah blizu je Morska strava.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/06/2019 : 09:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
bozeli je tako ubio i kandraksa na način da je stvorio još neke nadmoćnije likove pa je ovaj ispao neka marioneta.
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Duke Zill

Meni se taj dio sa robotima još najviše i svidio tako da se veselim tom SF dijelu priče. S nestrpljenjem iščekujem Wendigovu ulogu u svemu tome.


Mene baš zanima koju i kakvu će ulogu odigrati Wendigo. Bosellije je svojom pričom nekako dao do znanja da je zapravo Wendigo taj koji drži sve konce a Hellingen vrlo važan lutak na konopcima ali ipak samo lutak.
Ako Bure ignorira ili samo površinski objasni i ispriča cijelo to klupko oko Wendiga... biti će to neviđeni promašaj.
Imam osjećaj da je ovo nekako baš prekretnica, nakon ove priče stvari idu gore ili dolje do konačnog gašenja serijala.

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14515 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/06/2019 : 22:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da. Zadnji kandrax mi se nikako nije svidio, previše fantazije.
Ok, početak i zaplet ali kako se bližio kraj sve gore i gore.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/06/2019 : 17:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2


Enoh je pisac Epske fantastike, ili Fantazije.
Helingen spada u SF.
Nije to isto, a Demoni i Helingen se slažu k'o dupe i oko.




Nema to veze, dobar autor je dobar autor.
Sclavi je takodje poznat kao horror autor, pa je napisao Demona ludila.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/06/2019 : 18:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by King Warrior


Nema to veze, dobar autor je dobar autor.
Sclavi je takodje poznat kao horror autor, pa je napisao Demona ludila.




To kao kad bi rekao: dobar sportista je dobar sportista - daj Djokovića nek' igra levo krilo (bek?) na SP u košarci.



Nije, brate, nije to isto.
To je isto kao kada Djokovic igra na sljaci ili na travi. To poredjenje stoji. Isti je sport, ali drugaciji teren. Tako ti je i sa pisanjem stripova sa razlicitim zanrovima.

Mnogo si tvrdoglav, znas.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/06/2019 : 17:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Skrivena naslovnica sljedećeg broja, izgleda da se vraćaju Akronijanci
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/06/2019 : 17:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
To sad neki novi? Dajmon je mrtav?
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 14/06/2019 : 17:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Mislim da na naslovnici piše "I discepoli", odnosno "Učenici" (vjerojatno Daimonovi/Hellingenovi učenici)
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/06/2019 : 17:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno su to one biljke mesožderke iz svemira. Znate onu epizodu u kojoj se naši junaci onesvijeste da ih taj biljomesojed ne pojede.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 14/06/2019 : 18:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Vjerojatno su to one biljke mesožderke iz svemira. Znate onu epizodu u kojoj se naši junaci onesvijeste da ih taj biljomesojed ne pojede.



Tko zna koja su to bića.... Možda su to oni svemirski kažnjenici, koji se kod nas još nisu pojavili u Ludensu, oni iz "Ubujica iz svemira". Možda se Daimonova brojna rodbina doša osvetiti. Svašta bi tu Bure mogao iskemijati. Samo da dobro ispadne.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/06/2019 : 18:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
A svemirski Zagor na Akronu?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/06/2019 : 18:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Vjerojatno su to one biljke mesožderke iz svemira. Znate onu epizodu u kojoj se naši junaci onesvijeste da ih taj biljomesojed ne pojede.


Ma one biljke je već i Burattini sigurno zaboravio, ipak je prošlo puno godina a Zagor i Chico više nisu tako naivni da traže nepostojeće blago.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
839 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 14/06/2019 : 19:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Jao, gde je sve to otislo u PM... Ja kupujem jos redovni do piramida odnosno do zadnje Ferrijeve naslovne, a onda prestajem. Kapitulacija totalna. Nije mi to više to-to. Svemirci-ok, bili su i prije... Ali Hellingen sad kao sto sam skapirao, Jao.... nije to više za mene. Prestajem. Nadam se, da sam jedini :-(

Edited by - giant on 14/06/2019 19:05:47
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
241 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 14/06/2019 : 19:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Sve nakon susreta sa Hellingenom i Wendigom, Sjene nad Darkwoodom i tim krajem se po meni nije dogodilo. Kad Wendigo zatvori Hellingena u paklu, uvijek sam mislio da će nastavak priče biti otuda, a ne neki klonovi, Garthovi pičke mamine, čim neprijatelju izmisliš nakon 40 godina prvo ime i daješ mu background, tražiš lošu priču. Razlog zašto je Boba Fett npr tako zanimljiv je jer nikada ne skida masku, unatoč relativno maloj ulozi.


Kraj je bio u Demonu ludila, sve nakon toga je mrcvarenje Hellingena.

Ne mogu se složiti, priča sa uskrsnutim Kraljem Orlova i Wendigom je meni vrhunska.


Mislim da neću pogriješiti ako je kažem da mi je to najbolja Zagorova priča, odmah blizu je Morska strava.



Bravo!! I meni je to najbolja Zagorova epizoda uz Morsku stravu!

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/06/2019 : 21:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

To sad neki novi? Dajmon je mrtav?


Nemam pojma, meni ovo na naslovnici izgleda kao Akronijanski leteći tanjur, vidjet ćemo.
Go to Top of Page
Page: of 762 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.36 seconds. Snitz Forums 2000