forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 565

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 17/08/2017 : 10:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Klasik 189 od danas na kioscima.

Trombovci na okup! jos kad bi ko prosli put ispucali odjednom 10-ak epizoda i odmah u HC!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/08/2017 : 21:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#388 - Povratak u dimenziju XL

Nikad mi ove priče iz paralelne dimenzije nisu bile dobre. Najgore od svega što je Bunker mogao napraviti što god mu je palo na pamet, hoću reći, nikad nije sa dovoljno pažnje i promišljenosti prišao pisanju nego se većina svodi na blesave obrate i usiljena iznenađenja puna besmislene akcije.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/08/2017 : 21:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#390 - Sretan Božić

Ove već graniči sa nadrealizmom, ali za divno čudo - dosta toga mi se svidjelo, posebno kad se tamo na groblju počnu pojavljivati svakakvi likovi pa onda umiru ili ubijaju jedan drugoga. Kraj je najslabiji od svega.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 17/08/2017 : 21:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
"Sretan Božić" je jedan od čudnijih AF iz tog perioda. Glede paralelnih dimenzija, meni je čak ona prva "Dimenzija XL" sasvim ok epizoda. Ali "Povratak u dimenziju XL" je stvarno dno dna.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/08/2017 : 22:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
"Sretan Božić" je jedan od čudnijih AF iz tog perioda.

Sviđa mi se baš zato što je tako čudan, nije besmislen i bezidejan kao što je slučaj sa nekim drugim epizodam, tako da je Bunker ovdje koliko-toliko uspio.
quote:
Glede paralelnih dimenzija, meni je čak ona prva "Dimenzija XL" sasvim ok epizoda. Ali "Povratak u dimenziju XL" je stvarno dno dna.

Prvu sam davno čitao pa se ne sjećam puno toga jedino da nisam bio uopće oduševljen, a ovaj povratak je baš bezveze.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/08/2017 : 20:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#395 - Ubojstva izvlačenjem

U ovom periodu stvarno ima dosta epizoda gdje je radnja baš ono teški crnjak, ubojstva i prijevare na svakom koraku a gotovo svi likovi su teški psihopati. Bude tu i smiješnog materijala ali nekad je toga malo i previše, tako da i ova priča pada u tu kategoriju.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/08/2017 : 22:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#401 - Voyeurova banda

Ovo je bilo pristojno.
Ismijavanje svih profesionalnih pravednika kojima je krajnji cilj novac, bilo je tu zabavnih kadrova a i prijevod nije toliko loš (Drpana i Prpana).
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/08/2017 : 22:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#403 - Udovica s one strane groba

Udovica Killer ustaje iz groba i ide okolo osvećivati se.
Previše je tu banalnosti i nategnutih situacija potpuno udaljenih od kakve-takve stripovske stvarnosti.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/08/2017 : 22:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#405 - ?

Naslov je i više nego prikladan za ovu priču.
Paralelne dimenzije poput one XL mi se nikad nisu previše sviđale a ovdje je Bunker bez stvarne potrebe ili bilo kakvog objašnjenja Alana preselio u alternativnu stvarnost 1948. godine gdje je Hitler živ. Ali kao da to nije dosta, on u toku priče nastupa na pozornici i pjeva neke kretenske pjesme, samo da navedem jedan primjer.
Loše.
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 24/08/2017 : 12:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Sta mislite, hoce li u avgustu izaci AF Extra?
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 24/08/2017 : 17:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 5ypo

Sta mislite, hoce li u avgustu izaci AF Extra?

Zar nije McCvark izasao za avgust?
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 24/08/2017 : 18:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Jul.
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 29/08/2017 : 16:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#395 - Ubojstva izvlačenjem

U ovom periodu stvarno ima dosta epizoda gdje je radnja baš ono teški crnjak, ubojstva i prijevare na svakom koraku a gotovo svi likovi su teški psihopati. Bude tu i smiješnog materijala ali nekad je toga malo i previše, tako da i ova priča pada u tu kategoriju.



Meni je taj period uz prvih 75 najdrazi

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/08/2017 : 17:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#189 - Trombovci na okup

Tromb sudjeluje u ovoj priči samo zato što je Bunkeru ponestalo ideja.
Jedva prosječno.

Edited by - solar on 22/09/2017 17:17:12
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 31/08/2017 : 15:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#189 - Trombovci na okup

Tromb sudjeluje u ovoj priči samo zato što je Bunkeru ponestalo ideja.
Jedva prosječno.

?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/08/2017 : 15:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Što te konkretno zanima?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/09/2017 : 00:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#415 - Ars, Artis

Prilično zabavna priča za jednokratnu upotrebu.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 03/09/2017 : 07:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Što te konkretno zanima?

Nista licno... da me ne shvatis pogresno. Super si clan na svim ostalim topicima i volim da citam tvoje postove. Pogotovo kad se radi o nekim ekskluzivnim italijanskim izdanjima koja ce ko zna kad biti objavljena kod nas.

Al ovde na AF topiku ga ubi brate! Taman vidim da se pozicija topika podigla na vise jer je neko ostavio komentar a onda skontam da si to ti napisao svoju recenziju od jedne recenice. Iskreno su dosadne i glupe. Ne vidim potrebu da koji god AF procitas, sazmes ga u jednu sturu recenicu i time das neki sud epizodi. Kao da pises neki svoj dnevnik citanja i delis sa ostalima. Pogledaj samo sta si napisao za Ars Artis... Ova recenica nikom nece znaciti nista. I mislim da samo spamujes topik
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/09/2017 : 13:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Al ovde na AF topiku ga ubi brate! Taman vidim da se pozicija topika podigla na vise jer je neko ostavio komentar a onda skontam da si to ti napisao svoju recenziju od jedne recenice. Iskreno su dosadne i glupe. Ne vidim potrebu da koji god AF procitas, sazmes ga u jednu sturu recenicu i time das neki sud epizodi. Kao da pises neki svoj dnevnik citanja i delis sa ostalima. Pogledaj samo sta si napisao za Ars Artis... Ova recenica nikom nece znaciti nista. I mislim da samo spamujes topik

Ti komentari više služe meni kao orjentir da ubuduće izbjegavam neke epizode, npr. ako za godinu-dvije dobijem želju ponovo pročitati Ars, artis u search engine ću upisati naslov i vidjet ću ima li je smisla opet čitati.
Evo, ako i ostala ekipa sa topica kaže da spamujem sa ovim kratkim komentarima, prestat ću i ostavljat ću ih jedino ako budem imao nešto više za reći o epizodi.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/09/2017 : 13:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Dobri su komentari, meni ih je zanimljivo čitati. Meni ne smeta kratkoća. Ovo je stoput bolje nego prijašnje stranice topica gdje se samo najavljuju novi brojevi na kioscima.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 03/09/2017 : 14:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Meni su također dobri ti kratki komentari.
Ruku na srce, epizode koje se čitaju niti ne vrijede više od rečenicu-dvije.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 04/09/2017 : 20:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
A to vam je sve vrlo relativno, ja sam odrastao na tim borgis epizodama, citao sam tokom zivota sigurno svaku od njih 15 puta, znaci meni su to kultne epizode koje znam napamet, kao vama starijima one iz 70tih, znaci pol solarovih recenzija nije u skladu s mojim stavovima pa se ne mjesam nit raspravljam, mene ne smeta, pa sto bi druge smetalo, bar netko nesto pise
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/09/2017 : 13:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#416 - Mijaukanje tigra

Ok, kao što se vidi iz naslova - traži se tigar koji mjauče, naravno za taj zadatak (između ostalih) angažirana je grupa TNT. Koliko god ovo zvučalo apsurdno, sama potraga i ludosti koje se pri tom događaju su relativno zabavne, dalo bi se tu izdvojiti nekoliko trenutaka poput cameo povratka Shirley, Jeremijine i Šefove potrage ili meni najbolje scene kad za Bobom u potjeru idu vojnik, policajac, astronaut i šerif () nakon što je djetetu ukrao kameru. Ta apsurdna situacija u stvari ilustrira koliko je društvo nepravedno i kako mali čovjek najebe zbog sitnice gdje ga gone svi pravni organi z arazliku od moćnih i bogatih koji su uvijek zaštićeni.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 09/09/2017 : 14:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Mislim (ali nisam siguran) da je Mijaukanje tigra bila epizoda kod koje je Korpus prebacio izdavanje s jednomjesečnog na jednogodišnji ritam, o čemu se dosta pisalo na početnim stranicama ovog topica. To mi je pomalo nostalgično, sjećam se osjećaja nevjerice kad god bi se novi AF pojavio na kiosku nakon godine čekanja

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 09/09/2017 : 19:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#416 - Mijaukanje tigra

Ok, kao što se vidi iz naslova - traži se tigar koji mjauče, naravno za taj zadatak (između ostalih) angažirana je grupa TNT. Koliko god ovo zvučalo apsurdno, sama potraga i ludosti koje se pri tom događaju su relativno zabavne, dalo bi se tu izdvojiti nekoliko trenutaka poput cameo povratka Shirley, Jeremijine i Šefove potrage ili meni najbolje scene kad za Bobom u potjeru idu vojnik, policajac, astronaut i šerif () nakon što je djetetu ukrao kameru. Ta apsurdna situacija u stvari ilustrira koliko je društvo nepravedno i kako mali čovjek najebe zbog sitnice gdje ga gone svi pravni organi z arazliku od moćnih i bogatih koji su uvijek zaštićeni.

E ovo je prava kratka recenzija. Bravo Solar
Go to Top of Page
Page: of 565 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000