forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 565

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/10/2017 : 14:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by bvagner3

Na novom Alanu Extra nema najave za idući broj.Ne znam da li je ikada bilo bez najave.Mislim priče su loše,crtež je ajd solidan,ali bi mi ipak bilo žao da prestane izlaziti.

neeeee! Pa ako stanu, to je rusenje sve tradicije koju smo imali!
Nek izdrze do 600 broja a mislim da ce i Bunker do tad umreti ili ce prestati. To je jos 2 godine kod talijana


Bez brige, nece stati izlaziti. To kada ce gospodin Luciano Secci "partit", pa da li ce serijal stati ne znam. Ali sigurno znam da se blizi kraj izdanju u tvrdim koricama. Sa zakljucnim brojem 200, stati ce se sa izdavanjem u ovom obliku.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/10/2017 : 14:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ali sigurno znam da se blizi kraj izdanju u tvrdim koricama. Sa zakljucnim brojem 200, stati ce se sa izdavanjem u ovom obliku.




govoriš za klasik?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/10/2017 : 14:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da, klasik. Tvrde korice. Staje ovakvo izdanje na broju 200.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/10/2017 : 14:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
šteta...
to su provjerene informacije?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/10/2017 : 14:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

šteta...
to su provjerene informacije?


Nazalost 100%. Rekao mi je izdavac, nedavno na jednom druzenju uz grill. Krivo mi je bilo , a nije mi drago ni sad.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 15/10/2017 : 19:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by bvagner3

Ovo da epizoda Alana o Titu dostiže ogromne sume kod kolekcionara nije točno,košta možda malo više ali ne puno.Ja znam za tri verzije tog stripa,tanki malo većeg formata,i dva normalnog formata s tim da je jedan sc a drugi hc,i svi su jeftini.


Tocno. Zelio bi samo napomenuti da jos postoji i Quark, epizoda koju sam zaboravio ko je tiskao,(pirat) i ta je dosta skupa. Za tanku knjizicu treba dati 50-tak eura, a i nema ih bas puno. Davno ih nisam vidio. Moja je srecom kuci na mjestu.



Ja imam Alana o Titu malog formata,imao sam i veliki format(sa zastavom),ali sam ga prodao kada sam nabavio mali format,a i zato jer je jako loše napravljen pirat.Što se Quarka tiče da,taj je pirat dosta skup i teže nabavljiv,što mi baš i nije jasno jer je riječ o stripu sa svega nekoliko stranica.Ja ga imam cijelog na cd-u usolidnoj rezoluciji,možda ga jednom odnesem u neku tiskaru da mi naprave jedan primjerak da ga imam na papiru,sigurno jeftinije nego da ga ganjam po aukcijama,ali otom potom.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/10/2017 : 19:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#301 - Klinika lake smrti

Glavna radnja se vrti oko Pochite i Dulsa koji vjeruje da je ona "lažna Pochita" a sve se na kraju riješi tako da ga netko mlatne po glavi - toliko o tome.
Subplot je krađa organa za nekog naci-psihopata što smo u ovom ili onom obliku vidjeli sto puta.
Crtež tako-tako zbog lošeg tušera.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/10/2017 : 19:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nedavno mi jedan clan rece da je Quark, "sveti gral" skupljacima Alan Forda. Meni je istina, trebalo dosta da ga nabavim... imam i tanki primjerak sa Yu zastavom kao i onaj manji, deblji sa Titom.... a veliko mi zadovoljstvo pricinjava i album samoljepivih slicica skroz popunjen,sa 3 epizode, od nekadasnje Vjesnikove press agencije...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 15/10/2017 : 19:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam Alanov album,popunjen i u gotovo glanc stanju,no bio mi je preskup da ga kupim odjednom,sklepan je od tri albuma,i došao me puno jeftinije nego da sam kupovao već gotovi,i ništa se ne primjeti.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/10/2017 : 20:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Ja imam Alanov album,popunjen i u gotovo glanc stanju,no bio mi je preskup da ga kupim odjednom,sklepan je od tri albuma,i došao me puno jeftinije nego da sam kupovao već gotovi,i ništa se ne primjeti.


Vis'ti dobre ideje... jesi li ga rasklamao, pa opet poslozio sa stranicama koje su imale vise, tj. bolje slicice?
Moj nije glanc, ali je vise od vrlo dobar, i zbilja je bio popunjen u ono doba...
Koliko te je to izaslo, tj. koliko ti je vremena trebalo?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 15/10/2017 : 20:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Quark ima ograničenu numeraciju. Vjerojatno ih ima i u više primjeraka ali općenito je teže nabavljiv. Moguće i zbog toga što je pirat pa se ne smije prodavati (barem dok netko ne uoči aukciju pa prijavi adminu).
Imao sam i obje inačice s bravarom, ali onu sa zastavom sam lifrao, dijelom jer mi se ona druga više sviđa a dijelom i zbog zastave. Ružna mi ta naslovnica.

Inače, postoji i novinsko izdanje albuma Alan Ford. Znači, nema korica nego je kompletan od novinskog papira, ali tiskan kao ovaj kartonski (nešto u stilu onih epizoda što su se davale uz Večernji). Dijelio se kao dodatak, ali više se ne sjećam u čemu.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 15/10/2017 : 23:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by bvagner3

Ja imam Alanov album,popunjen i u gotovo glanc stanju,no bio mi je preskup da ga kupim odjednom,sklepan je od tri albuma,i došao me puno jeftinije nego da sam kupovao već gotovi,i ništa se ne primjeti.


Vis'ti dobre ideje... jesi li ga rasklamao, pa opet poslozio sa stranicama koje su imale vise, tj. bolje slicice?
Moj nije glanc, ali je vise od vrlo dobar, i zbilja je bio popunjen u ono doba...
Koliko te je to izaslo, tj. koliko ti je vremena trebalo?



Ovak.Jedan album je imao super korice,ali je bio gotovo prazan,drugome je sredina bila koma,kao i korice,ali je zato ostalo bilo ok i imao je većinu sličica,treći je imao isto loše korice,ali odličnu sredinu,Rasklamao sam i potpuno rastavio sva tri albuma ,neke sličice sam preljepio,na sreću lako su se odljepile nakon toliko godina.Sve sam ponovo sastavio,jedan album sam ostavio sebi,druga dva sam prodao i vratio uloženo.Album me je tako došao manje od tristotinjak kuna,a vidim da se na aukcijama takvi albumi kreću od 500 do 800 kn.Jedino što moraš u početku imati novac za više albuma,treba vremena i živaca,ali na kraju vratiš uloženo i prođeš jeftinije.Nešto slično planiram i sa starim Zagorovim albumom,no kada budem imao novca da kupim više albuma,pa opet sastavim jedan kako treba.Jedino ne znam da li se i te sličice daju odljepiti.No vidjet ću.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 15/10/2017 : 23:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Quark ima ograničenu numeraciju. Vjerojatno ih ima i u više primjeraka ali općenito je teže nabavljiv. Moguće i zbog toga što je pirat pa se ne smije prodavati (barem dok netko ne uoči aukciju pa prijavi adminu).
Imao sam i obje inačice s bravarom, ali onu sa zastavom sam lifrao, dijelom jer mi se ona druga više sviđa a dijelom i zbog zastave. Ružna mi ta naslovnica.

Inače, postoji i novinsko izdanje albuma Alan Ford. Znači, nema korica nego je kompletan od novinskog papira, ali tiskan kao ovaj kartonski (nešto u stilu onih epizoda što su se davale uz Večernji). Dijelio se kao dodatak, ali više se ne sjećam u čemu.


Svojedobno sam na placu u svom gradu kupio pirate Alana Hladni pol,Viša rasa i Olimpijski plamen.Odlično su bili očuvani,ali kao izdanje dosta loše,hladni pol nije imao ni originalnu naslovnicu.S obzirom da te brojeve imam u klasiku odmah sam ih prodao i nešto i zaradio.Općenito piratsko izdanje me zanima za kolekciju samo kada ne postoji legalno izdanje.Imao sam i pirata Dilana i Martija onaj drugi dio,rješio sam ga se čim ga je Libellus objavio.Imao sam i te Večernjakove Alane,nisu me koštali ništa i prodaja je s toga bila čista zarada,a prodao sam ih jer su stvano bili loše kvalitete,ja to nebi ni nazvao stripom.Mogli su ga tiskati i na wc papiru.A ovaj tanki Alan o Titu došao mi je nazovimo glanc,ali kakav u biti samo listovi naslagani jedan na drugi,nepovezane sredine po principu strip si dovrši sam,a tisak koma.Jedva sam dočekao da izađe onaj malog formata koji je solidan da se ovog tankog riješim

Edited by - bvagner3 on 15/10/2017 23:46:36
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/10/2017 : 00:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dobra ti je ta ideja sa albumom za slicice i vrijedna truda. Nedavno se bilo raspravljalo o onom Texu, vrlo starom LMS-u, da li je prepravljan od dva primjerka...da li je to original? I tako to... naravno da je original, svi su "djelovi" isto godiste i ista serija...
Sto se ovih pirata tice, ne volim ih ni ja, ni blizu... nekad davno sam uzeo onih 5-6, formule, ekologija, olimpiski plamen, visa rasa i hladni pol, bio je jos onaj jedan s legionarima... samo zato sto nisu postojali u redovnom serijalu. Danas su mi srecom svi tu u hc verziji. A ove s Titom drzim samo neobicnosti radi s Quarkom i knjigom Cvjecarnica u kuci cvijeca...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 16/10/2017 : 18:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Da, klasik. Tvrde korice. Staje ovakvo izdanje na broju 200.

Cao Ivane.
Veliki sam kolekcionar Alana Forda, pa me zanima ova tvoja informacija. Da li AF klasik staje posle broja 200 i za HC i za SC?

Ili samo za HC?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/10/2017 : 19:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
samo za HC, koliko razumijem
veliki minus za strip agent od mene :(
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 16/10/2017 : 19:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
I od mene. Jos ako ukunu i extra seriju, stvarno su obicne seronje. To je da se osetis prevarenim. Skupljao si HC i sad jbg
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/10/2017 : 20:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

I od mene. Jos ako ukunu i extra seriju, stvarno su obicne seronje. To je da se osetis prevarenim. Skupljao si HC i sad jbg


A jbg. ljudi, smatram sebe stvarno velikim fanom Alana Forda, i prvome mi je masu zao, al to je ono sto mi je izdavac rekao. Dabogda bilo pogresno! Ali rekao mi je hc stop, na broju 200...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/10/2017 : 20:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 18/10/2017 : 10:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Da, klasik. Tvrde korice. Staje ovakvo izdanje na broju 200.



Mogli bi nakon broja 200 krenuti sa DVOBROJIMA u HC izdanju ako smatraju da je ovo skupo ili slabo isplativo...

48 god. ALAN Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/10/2017 : 11:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ne može biti neisplativo
prodaju remitendu sa novim koricama
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2017 : 16:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by ivanl

Da, klasik. Tvrde korice. Staje ovakvo izdanje na broju 200.



Mogli bi nakon broja 200 krenuti sa DVOBROJIMA u HC izdanju ako smatraju da je ovo skupo ili slabo isplativo...

48 god. ALAN Forda u HR


Smatram da 40 kuna po lijepoj i "ukusno" uradenoj hc knjizici nije puno, dapace ima se prilika kupiti je i jeftinije...
Nista ni od dvobroja...
A ako mene pitate, prava steta sto cineli komplet nece biti dovucen do sadasnjih taljanskih epizoda. Onako zutih hrbata, poredani u jedno 3 ipo metra na polici...steta.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 21/10/2017 : 07:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

samo za HC, koliko razumijem
veliki minus za strip agent od mene :(


Također i od mene. Neprofesionalno.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/10/2017 : 11:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
zato ću iskoristiti priliku i navedeno prigovoriti Bernardu na interliberu
ukoliko bude još takvih, možda i nastave
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 21/10/2017 : 14:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
HC, HC, ne kapiram? Prosle godine mi od Bernardovog direktnog dousnika doslo do usiju da je AF HC jedno od najprofitabilnijih izdanja za Ludens. O-ton Bernard. Mali format, tvrdo ukorici i cak, cak 40 kn.
Je li moguce da je prodaja odjednom toliko pala da mu se vise ne isplati?
Eto i ja bih uzimao dalje. Ja doduse stavim cesto mnoge svoje komplete na aukcije, ali nikad ne prestajem kupovati i dalje, bilo da se radi o AF, MR ili sto sve ne.
Go to Top of Page
Page: of 565 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.06 seconds. Snitz Forums 2000