forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 565

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/07/2018 : 22:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#317 - Osveta u dimu

Prvi dio priče je Superhik "origin story" koji je bio iznimno zabavan, posebno su me nasmijale scene u kojima mladi Ezekijel razvija svoju životnu filozofiju gledjući kako se ponaša prljava sirotinja naspram kulturnih milijunaša i milijardera.
Zakon je kadar gdje kamion "društva zagađivača ulica" zatrpa ulicu tonama smeća odmah nakon što ju je ovaj očistio.
Ima još jedna antologijska scena na groblju kad vrhovni smetlarski zapovjednik govori malom Ezekijelu da su mu roditelji poginuli dok su noću mrtvi pijani čistili autocestu pa ih je netko pregazio.
Bilo je tu još materijala za smijanje ali da ne nabrajam sve.
Drugi dio priče s Morganom nije nešto posebno dobar, ulazi u prosjek.

Edited by - solar on 13/07/2018 22:46:09
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/07/2018 : 22:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Specijal #1 - Putovanja O.K sve uključeno

Ovo mi je jedna od najdražih post-magnus epizoda.
Prvi put sam je čitao tamo negdje u osnovnoj školi i neke scene su mi zauvijek ostale upržene u svijesti. Koliko mi je puta samo palo na pamet kad onaj kuhar pere noge u loncu tj. namače kurje oči, ili onaj "vozač autobusa" koji na mali motorin poslaže hrpu ljudi u obliku piramide pa onda prođu ispod mosta i oni s vrha se zalijepe u njega.
Što tek reći o tzv. bolnici u kojoj je doktor mrtav pijan pa ga stara rugoba od sestre poteže za ruku a on onda pita gdje je električna pila.

Babuskara sa mitraljezom u rukama kaže: "Dolje, smrdljive ništarije, da vas izbušim!"
Pijani doktor: "Pucajte... hik... branimo slobodu zakonitog ubijanja... hik!"



Dobar je i obrat na kraju gdje Shirley sa svojim gusarima dolazi ukinuti putovanja sve uključeno i u suštini je zanima samo lova, nema tu lažnih paravana u obliku borbe za potlačene ili nekakvog suosjećnja sa siromašnijima.

Što se tiče utjecaja Alan Forda na moju psihu najbolje svjedoči događaj iz prvog razreda srednje škole gdje nam je bio zadatak da opišemo kakav bi bio naš idealan odmor! Ja sam napisao sastavak pun alanfordovske ironije i sarkazma kako ja putujem sa agencijom Pera Karijole u Afriku gdje je u ponudu uključena i mogućnost da vas rastrgaju lavovi! Znači stil pisanja je bio na tragu ove epizode - naravno moja učiteljica je bila cijepljena protiv bilo kakvog smisla za humor i našla se uvrijeđenom pa se potužila cijelom razredu i počela im čitati sastav a ovi su se naravno počeli kidati od smijeha što ju je još više naljutilo pa mi je na kraju napisala nešto u bilježnicu i to sam morao dati roditeljima da mi vide i da potpišu.
Mislim da tu bilježnicu još uvijek negdje imam pa ako je pronađem pokušat ću slikati taj sastavak i staviti ga ovdje.

Edited by - solar on 13/07/2018 23:25:14
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/07/2018 : 23:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
"Slabi planduju, jaki crnče"

Grunf trademark
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/07/2018 : 11:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Specijal #1 - Putovanja O.K sve uključeno

Ovo mi je jedna od najdražih post-magnus epizoda.
Prvi put sam je čitao tamo negdje u osnovnoj školi i neke scene su mi zauvijek ostale upržene u svijesti. Koliko mi je puta samo palo na pamet kad onaj kuhar pere noge u loncu tj. namače kurje oči, ili onaj "vozač autobusa" koji na mali motorin poslaže hrpu ljudi u obliku piramide pa onda prođu ispod mosta i oni s vrha se zalijepe u njega.
Što tek reći o tzv. bolnici u kojoj je doktor mrtav pijan pa ga stara rugoba od sestre poteže za ruku a on onda pita gdje je električna pila.

Babuskara sa mitraljezom u rukama kaže: "Dolje, smrdljive ništarije, da vas izbušim!"
Pijani doktor: "Pucajte... hik... branimo slobodu zakonitog ubijanja... hik!"



Dobar je i obrat na kraju gdje Shirley sa svojim gusarima dolazi ukinuti putovanja sve uključeno i u suštini je zanima samo lova, nema tu lažnih paravana u obliku borbe za potlačene ili nekakvog suosjećnja sa siromašnijima.

Što se tiče utjecaja Alan Forda na moju psihu najbolje svjedoči događaj iz prvog razreda srednje škole gdje nam je bio zadatak da opišemo kakav bi bio naš idealan odmor! Ja sam napisao sastavak pun alanfordovske ironije i sarkazma kako ja putujem sa agencijom Pera Karijole u Afriku gdje je u ponudu uključena i mogućnost da vas rastrgaju lavovi! Znači stil pisanja je bio na tragu ove epizode - naravno moja učiteljica je bila cijepljena protiv bilo kakvog smisla za humor i našla se uvrijeđenom pa se potužila cijelom razredu i počela im čitati sastav a ovi su se naravno počeli kidati od smijeha što ju je još više naljutilo pa mi je na kraju napisala nešto u bilježnicu i to sam morao dati roditeljima da mi vide i da potpišu.
Mislim da tu bilježnicu još uvijek negdje imam pa ako je pronađem pokušat ću slikati taj sastavak i staviti ga ovdje.



Ponekad pomislim, kao da ih takve proizvode...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/07/2018 : 11:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
A što se najgore od svega ta učiteljica je tada bila stvarno mlada, nekih 23-24 godina.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/07/2018 : 12:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Pa ne predaju učiteljice u srednjoj školi.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/07/2018 : 12:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Pa ne predaju učiteljice u srednjoj školi.


Jebiga VALTERE ako tako nastaviš pretvorit ćeš se u Curunira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/07/2018 : 13:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Zene i humor....big no no

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 14/07/2018 : 15:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

A što se najgore od svega ta učiteljica je tada bila stvarno mlada, nekih 23-24 godina.



Imam slično iskustvo.
Tema je bila nešto NOB, Tito i te fore, a kako je nama tada Alan Ford bio napet, malo sam okrenuo na tu vrstu pošalica što je rezultiralo kuljom ko kuća.
Nije bila neki šaljivi lik, skoro sam na produžnoj završio.
Ni onoj iz Marxizma se nije dopalo kad sa za reformatora crkve napisao King u zagradi.
Žene očito ne čitaju Alana Forda.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/07/2018 : 16:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Zene i humor....big no no


Ajme, Zeljko tvojih komentara...ako nista, neiscrpan si s njima. Pa i zene citaju Alan Forda. I baratuju s hunorom...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/07/2018 : 12:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Zene i humor....big no no



Iako uvelike poštujem većinu objava senatora Željka, s ovim se ne bih složio. Žene i humor? Uvijek i svugdje!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 15/07/2018 : 21:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Af 591 (ITA)


... u kolovozu na kioscima u Italiji!

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 15/07/2018 : 21:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Af 592 (ITA)


... u rujnu na svim kioscima u Italiji!

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/07/2018 : 21:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by zeljko

Zene i humor....big no no


Ajme, Zeljko tvojih komentara...ako nista, neiscrpan si s njima. Pa i zene citaju Alan Forda. I baratuju s hunorom...


citaju moj

ako i sretnes neku onda je muskobara
koja igra lopte s muskima

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 15/07/2018 : 22:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

Af 592 (ITA)


... u rujnu na svim kioscima u Italiji!

Ah da. Ovo če izači za 10 godina ukoliko se nepojave pirati. Vjerovatno u EU IZDANJU.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 15/07/2018 22:38:03
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 16/07/2018 : 00:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

quote:
Originally posted by DOMI

Af 592 (ITA)


... u rujnu na svim kioscima u Italiji!

Ah da. Ovo če izači za 10 godina ukoliko se nepojave pirati. Vjerovatno u EU IZDANJU.



Yeahh! ... ako podivljam, krenut ću s izdavanjem - za početak
- Kriminala, Satanika i AF-a.... Samo ako se ovaj cirkus nastavi, nije nemoguće!
Naslovnice bi bile identične originalu, a novi brojevi bi se izvozili čak i izvan EU.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 16/07/2018 : 12:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Kako je lijepo vidjeti ove nove naslovnice Alan Forda, na kojima nema Minuette...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 19/07/2018 : 20:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Možda je bilo redova za kafu, možda su se stripovi štampali na "wc papiru" ali je bilo neuporedivo poštenije vreme nego danas, sa pravim emocijama, pravim ljudima, bez rijaliti pošasti, bez starleta, bez ratova...

Što bi se reklo u Maxmagnusu: "BILO NAM JE BOLJE KAD NAM JE BILO GORE"!



Vronski pravi si FRED KUKUMAVKA , šta se žališ a šta ti to fali
Živiš u demokratsku ,slobodnu i nezavisnu Srbiju , imaš ženu koja te voli (iako si malo berlav), na dobru si platu i radiš za reprenzentativne firme i kako tvrdiš imaš odrađen posal 3 godine unaprijed , te imaš vremena priko posla pijuckat kavice ,pivce i surfat forumom.
Forumski si besmrtnik i živi dokaz da reinkanacija postoji , svake godine ljetuješ u Grčku , nosiš markiranu robu šta je evidentno na onoj slici , mudantine marke "Spido" i kultne naočale "Reiban"
Sve u svemu forumski si ogled kako se treba živit a ti još kukumačeš

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/07/2018 : 21:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#320 - Šaljivčina

Ovo je bilo poprilično loše, najviše zato što je Šaljivčina toliko "over the top" da cijela radnja pada u vodu. Ništa nije bilo smiješno što mi se rijetko događa sa ovim AF periodom, čak ni Perucca nije pomogao.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/07/2018 : 21:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#344 - Izgrebi i kidaj

Izgrebi i kidaj već upada u neki pristojan prosjek, znači ništa previše dobro ali opet dovoljno kvalitetno da se čovjek koliko-toliko zabavi. Tu su skečevi sa Brojem Jedan i njegovim "pametnim" kompjuterom, pa šprdanje sa naivcima zaluđenim sa igrama na sreću a tu su i ona tri blesava krivotvoritelja
Najsmješnija scena mi je bila pri kraju kad se onaj debeli direktor banke ide objesit za luster ali je pretežak pa pada ko vreća cemenata na pod!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 19/07/2018 : 21:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by vronski 3

Možda je bilo redova za kafu, možda su se stripovi štampali na "wc papiru" ali je bilo neuporedivo poštenije vreme nego danas, sa pravim emocijama, pravim ljudima, bez rijaliti pošasti, bez starleta, bez ratova...

Što bi se reklo u Maxmagnusu: "BILO NAM JE BOLJE KAD NAM JE BILO GORE"!



Vronski pravi si FRED KUKUMAVKA , šta se žališ a šta ti to fali
Živiš u demokratsku ,slobodnu i nezavisnu Srbiju , imaš ženu koja te voli (iako si malo berlav), na dobru si platu i radiš za reprenzentativne firme i kako tvrdiš imaš odrađen posal 3 godine unaprijed , te imaš vremena priko posla pijuckat kavice ,pivce i surfat forumom.
Forumski si besmrtnik i živi dokaz da reinkanacija postoji , svake godine ljetuješ u Grčku , nosiš markiranu robu šta je evidentno na onoj slici , mudantine marke "Spido" i kultne naočale "Reiban"
Sve u svemu forumski si ogled kako se treba živit a ti još kukumačeš





Kada bi letovanje svake godine u Grčkoj bilo ostvarenje svih životnih ciljeva bio bih srećan... Ali daleko od toga da odlazak na more jednom godišnje znači da su svi snovi ispunjeni!

Jedino si u pravu za ženu, i na tome hvala dragom Bogu što me voli iako sam, kako ti kažeš, malo berlav!

By the way, šta znači to "berlav"?
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 19/07/2018 : 21:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
"puknut" , "udren" .......
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 20/07/2018 : 08:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

"puknut" , "udren" .......



Što bi Bosanci rekli "BENA"...
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 21/07/2018 : 00:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv podcast profesora povijesti Danielela Boellia, o tzv. "Magliana bandi", manjem gangu organiziranog kriminala (u usporedbi s Cosa Nostrom, Camorrom, 'Ndrànghetom - Magliana je bila tek "batteria") koja je djelovala u Rimu tijekom 70-ih i 80-ih, a okolnosti tog vremena, možda primarno nisu toliko obrađene u domaćim predstavljanjima Alan Forda, iako su očito usko vezane scenarističkim motivima - od Tajne lože P38 pa do Mangie:

Prvi dio:



http://historyonfirepodcast.com/episodes/2018/5/3/episode-34-the-magliana-gang-part-1

Drugi dio:



http://historyonfirepodcast.com/episodes/2018/5/30/episode-35-the-magliana-gang-part-2

Uglavnom, kako slušate, prepoznaje se niz detalja iz AF-a - tak' da, ovo definitivno ide pod ono kultno - "za one koji žele saznati više".

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/07/2018 : 09:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Lipe face, ovi iz magliane...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 565 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000