forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 565

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2018 : 16:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Sva sreća pa živim na moru tako da ne moram ovo kupovat da bi gledao valove 😂😂😂😂😂


Bogami gledan ih cili zivot, i pun mi ih je ...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2018 : 16:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

Več sam pisao o tome. Valovitost nestane dosta brzo, tako da to nije nikakav problem.


Pa sto nismo do sad uvidjeli i jace probleme u svezi ovog izdanja?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/11/2018 : 17:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni je jedino valovitost problem..naravno uz to da su to reprinti onog sto vec imam..drugih problema ne vidim..za exyu mi je svejedno..mogli su o napisat Srbsko izdanje zbog mene...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2018 : 17:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Iako si veliki kiosk strip entuzijast, sto ti se ne moze poreci, sira slika oko ovog izdanja ti nije toliko bitna. Ne percipiras je toliko snazno kao dugogodisnji konzumenti/stovatelji ovog stripa iz HR.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/11/2018 : 22:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/11/2018 : 22:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
hahaha bas sam se ismijao

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 09/11/2018 : 22:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Meni je jedino valovitost problem..naravno uz to da su to reprinti onog sto vec imam..drugih problema ne vidim..za exyu mi je svejedno..mogli su o napisat Srbsko izdanje zbog mene...


Svejedno ti je što umjesto novih brojeva izlaze brojevi koji su već izašli i još uvijek su lako nabavljivi ako ti je koji i promaknuo ?????
Tebi bi onda valjda bilo svejedno i da cijelo vrijeme izlazi jedan te isti broj 😂😂😂😂😂
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 10/11/2018 : 01:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Več peto izdanje...


Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 10/11/2018 01:50:50
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 10/11/2018 : 01:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by teller

Meni je jedino valovitost problem..naravno uz to da su to reprinti onog sto vec imam..drugih problema ne vidim..za exyu mi je svejedno..mogli su o napisat Srbsko izdanje zbog mene...


Svejedno ti je što umjesto novih brojeva izlaze brojevi koji su već izašli i još uvijek su lako nabavljivi ako ti je koji i promaknuo ?????
Tebi bi onda valjda bilo svejedno i da cijelo vrijeme izlazi jedan te isti broj 😂😂😂😂😂

Meni jedino ne smeta valovitost, ostallo mi sve sve smeta.
Baš sam to i htio napisati ali onda izbrisah rečenicu da me neko ne pita što mi to sve smeta.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 10/11/2018 : 04:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

Več peto izdanje...



Baš sam i ja htio to danas / sutra da objavim

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 10/11/2018 04:08:26
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 10/11/2018 : 04:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote


U petom, dopunjenom izdanju Cvjećarnice u kući cveća, pored novog predgovora Lazara Džamića, očekuje vas ekskluzivni intervju sa Slobodanom Šijanom o vezama između Maratonaca i Alana Forda. Specijalno poglavlje posvećeno je „zabranjenoj“ epizodi sa Titom, objavljenoj u ljubljanskoj Mladini.

Nakon velikog uspeha prethodna četiri izdanja, pred čitaocima je nova i naprednija verzija ove nesvakidašnje studije, prve knjiga takve vrste na našim prostorima, o kultnom stripu Alan Ford i kulturološkom značenju njegove popularnosti u bivšoj SFRJ. Neizostavno štivo generacija koje su odrastale sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog veka, Alan Ford je sa svojim junacima i farsičnim zapletima umeo da nasmeje do suza, ali je zahvaljujući originalnom i prepoznatljivom likovnom izražaju i dijalozima uvek bio mnogo više od "običnog" stripa. Lazar Džamić je u Cvjećarnici u kući cveća pokušao da odgovori na nekoliko važnih pitanja. Najveće od njih glasi: zbog čega je Alan Ford ogromnu popularnost, osim u Italiji, zemlji svog nastanka, zabeležio još jedino u SFRJ i nigde više u svetu? Ne manje značajno pitanje tiče se prevoda: zašto istinski poznavaoci i ljubitelji Alana Forda u Srbiji priznaju samo briljantni hrvatski prevod Nenada Brixyja? Lazar Džamić je majstorski ukazao na duboke i prepletene veze ovog stripa i života u bivšoj domovini, ali i podsetio da Alan Ford i dalje živi, jer uprkos tome što ovaj deo sveta proizvodi više istorije nego što može da podnese, naravi i način razmišljanja na Balkanu postojano odolevaju zubu vremena, a matrica zbivanja proteže se i na naredne generacije.

Cvjećarnica u kući cveća ilustrovana je brojnim prizorima iz stripa, maštovito napisana i kreativno dizajnirana. To je knjiga koja će čak i onima koji nikada nisu čitali Alana Forda pružiti uvid u fenomen jednog doba, jedne zemlje, nedovršene prošlosti. To je i priča u kojoj će svako od nas pronaći i deo sebe...

Besplatni odlomak

http://www.heliks.rs/assets/text/af5_odlomak.pdf

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2018 : 11:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vec peto izdanje. I to je dokaz koliko je narodu zanimljiv ovaj serijal. I sve tehnikalije, oko njega, u bivsoj Jugi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/11/2018 : 03:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Uvečala se kolekcija na 2 rijetka i 15 trobroja od kojih 9 različitih.




Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/11/2018 : 03:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Evo kako je ispao debeljuca.
Uradio sam sebi i 4 kratke priče.
-Dječak sa žigicama
-Sablasni škorpion
-Pokrpani kositreni vojnik
-Ego
Tu su prve stranice kako izgleda.












Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 11/11/2018 03:30:23
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2018 : 05:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Meni se svida, ovaj 'telefonski imenik' koji si uradio, skroz dobar. Cudno mi je da nemas koji majstorov original, kad toliko volis Forda i Magnusa.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/11/2018 : 09:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Nemam novca za to. Evo počeo Dragonero izlaziti i nemam novca to kupovati. Kupiču samo nulti broj.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 11/11/2018 09:22:11
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/11/2018 : 11:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Super ovo izgleda. Koliko tu ima stranica?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/11/2018 : 12:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Trebalo bi biti tačno 1212 stranica.
Izbacio sam 1 ili 2 lista reklama na kraju stripova.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2018 : 12:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

Nemam novca za to. Evo počeo Dragonero izlaziti i nemam novca to kupovati. Kupiču samo nulti broj.


Tko zna, jednom mozda... 'Miritala' bi ti jedna originalna tabla na zidu doma, kad si dajes ovoliko truda i volje. Da vidis samo, kako su krasne uzivo, sa ovim nasim dragim junacima.
A dragonera sto se tice,(danas dobio info iz provjerene prve ruke), to mi je strip vijest godine.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 11/11/2018 12:56:36
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 11/11/2018 : 15:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Zemljace ovo super izgleda. Koliko te Bgt izaslo ovo koricenje ako nije tajna?

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/11/2018 : 15:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

Uvečala se kolekcija na 2 rijetka i 15 trobroja od kojih 9 različitih.







Bravo! Odlična ti je kolekcija, ovi Borgis trobroji mi jedini nedostaju (imam samo jedan takav broj).
Priče Br.1 su ti super, fenomenalna stvar i dobra ideja!

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/11/2018 : 15:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

Zemljace ovo super izgleda. Koliko te Bgt izaslo ovo koricenje ako nije tajna?

Javim čim budem platio. Dao sam da mi se urade neki neobjavljeni Lazarusi pa platiču kad budu gotovi.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/11/2018 : 18:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Af 595 (ITA)

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 11/11/2018 : 18:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

Evo kako je ispao debeljuca.
Uradio sam sebi i 4 kratke priče.
-Dječak sa žigicama
-Sablasni škorpion
-Pokrpani kositreni vojnik
-Ego
Tu su prve stranice kako izgleda.















Ovo izgleda stvarno perfektno!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2018 : 19:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne moras svaki put za komentar, iskipirat cijele slike i ispuniti novih pola stranice...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 565 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000