forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 565

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2038 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 30/12/2018 : 22:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Nabavio sam ponovo ovaj strip jer je moj bio loš kad ono nije isti kao moj.
Moj je sa mat koricama a ovaj što sam nabavio je sa sjajnim koricima.
Tako da imaju dvije verzije.

Znači totalno nevažna stvar ali eto da je objavim.


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 30/12/2018 22:55:53
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/12/2018 : 19:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/01/2019 : 19:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova Alan Ford recenzija:

AF SR 290: Ludnica u ludnici

Sretna nova 2019. i puno novih recenzija!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/01/2019 19:35:47
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/01/2019 : 12:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

Hvala Reem!
To što nisi pročitao nijedan Alan Ford bi trebalo promijeniti!
To ti je narealniji strip. Pogledaš samo stanje u našoj državi i političare i shvatiš da je Alan Ford blaga verzija toga.


Svi se čude kome god to kažem, a eto, nikad se susreo ali ako će me itko nagovorit da nekog kupim i pročitam, onda ćeš to biti ti vidio sam da ima onih paketa na kiosku, mislio sam nešto uzet, ali opet ne znam koje su priče dobre, dal postoji koje razdoblje brojeva gdje znaš da je dobro ili sl., svakako mi možeš tamo u AF temi preporučit kad stigneš




quote:
Originally posted by solar

Ako budeš počinjao s Alan Fordom obavezno kreni sa prvim Magnus&Bunker razdobljem jer ako te ne zakače te najbolje i najlegendarnije priče onda neće ništa.
Magnus i Bunker uradili su prvih 75 epizoda a vrlo lako ih je nabaviti jer ih je Strip-Agent prvo izdavao u "klasik" ediciji pa ih je zbog velike popularnosti opet reprintao kao "super-klasik" i "zlatni klasik", link:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=&Heroes=AF&What=HR&Publisher=SA&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=50&submit=Tra%9Ei

Treba napomenuti da se u prvih 4-5 brojeva autorski tandem pomalo zagrijavao pa možda možeš početi sa brojem 7, 15, ili 16 da uhvatiš duh stripa pa onda poslije toga možeš ići striktno po redu.



Evo ReemCP, solar ti je sve odlično napisao i opisao. Bolje ne može!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/01/2019 : 13:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Poceo opet citati...puk potraga za sinom piroman...krc fu...
I opet cu prestati skupljati poslije sjecam se...
Nije to to

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/01/2019 : 21:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Evo ReemCP, solar ti je sve odlično napisao i opisao. Bolje ne može!


Vidio sam, pa rekoh da odgovorim u pravoj temi

Vidio sam jutros Solar-ov post kao "gost", ali taman kad sam se spremao ići u grad. Reko, krenut ću na kiosk vidjet jel izašao novi Tex, ali usput pitat za AF-a. I zanimljivo da na kiosku gdje uvijek kupujem, bogata ponuda stripova, niti jednog AF-a!!! A viđao sam na tom istom prije koji mjesec, dosta ih bilo. Možda su kupljeni, tko zna, ako jesu, dobra je to vijest.

I onda odem na onaj kiosk iNovine, jedan paket od 3 komada je bio Extra serija, ali sam ja tražio klasik verziju jer se sjetio riječi Solara, bila su dva paketa po 3, ali jedan broj niži 39 čini mi se i dva preko 100. A ja sam uzeo ovaj koji je imao niži broj 35.

Znači, ovo su moji prvi kupljeni AF-ovi, tri komada za 24.90kn, a koliko vidim van tog paketa idu po 15kn, tako da je ušteda nekih 20kn na ova tri broja. I nemaju utore kao recimo Zagori u ovakvim paketima.

Jesu ovi brojevi dobri, što mislite?




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/01/2019 : 22:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Dvanaest umjetnika svakako da (recenzija: https://www.stripovi.com/recenzije/alan-ford-af-sa-34-35-dvanaest-umjetnika/1317/), iako nije pravi početak za početi s A.F.
Imao sam desetak duplih tih ranih brojeva, a sad mi je žao što sam ih poklonio kolegi. Bilo bi mi draže da sam ih tebi poslao!

#163: Pifarreiro crtač - nije dobro, a i ne sjećam se epizode.
#190: O.K. - imaš moj i solarov komentar: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/alan-ford-af-sa-190-oporuka-broja-jedan/35137/0/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/01/2019 : 22:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala na linkovima, pogledam nakon kad pročitam (kad nađem vremena, a bit će ga valjda)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/01/2019 : 04:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Jesu ovi brojevi dobri, što mislite?

Broj 35 je dobar ali nije vrhunska epizoda premda je iz razdoblja Magnus&Bunker.
Brojevi od 76 pa sve do 160-i-nekog su za mene jedna od "crnih rupa" serijala najviše obilježena staromodnim i prilično lošim Piffareriovim crtežom kojeg si morao čitati u djetinjstvu da bi ga zavolio.
Broj 190 je dio većeg kontinuiteta o smrti Broja Jedan, a te post-Piffareriove epizode su karakteristične po stilskom lutanju u grafičkom smislu, ali su svakako bolje od njegovih.

Edited by - solar on 03/01/2019 04:47:38
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/01/2019 : 16:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Solar, kod mene jedino problem što ne postoji taj element nostalgije, što ih nisam prije čitao. Pa je pitanje kako će mi se svidit, ali dat ću im priliku :)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 03/01/2019 16:48:12
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/01/2019 : 17:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Eh, sad kad sam opet čitao postove na prethodnoj stranici u vezi talijani vs Brixy... Ovaj je meni genijalan, mislim iz AF 11 (kad Bob Rock usisavačem skuplja lovu):

- Tornado!
- Bura!
- Budalo, u New Yorku smo, a ne u Senju!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/01/2019 : 13:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Hvala Solar, kod mene jedino problem što ne postoji taj element nostalgije, što ih nisam prije čitao. Pa je pitanje kako će mi se svidit, ali dat ću im priliku :)


Ovo ti je solar dobro opisao, s tim sto su meni 12 umjetnika vise nego dobri, jer su likovi tih 'umjetnika' i samog dirigenta, vode bande, urnebesni. A inace ti, sve od tandema Magnus & Bunker,preporucam, nema straha da je lose.
Nego ne mogu vjerovati da su ti ovo prvi Fordovi...to mi je 'ludilo'...samo naprijed i dobrodosao!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/01/2019 : 13:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Eh, sad kad sam opet čitao postove na prethodnoj stranici u vezi talijani vs Brixy... Ovaj je meni genijalan, mislim iz AF 11 (kad Bob Rock usisavačem skuplja lovu):

- Tornado!
- Bura!
- Budalo, u New Yorku smo, a ne u Senju!


Jedna od najboljih 'baza' koje pamtim jos od ranog djetinjstva. Vrh!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/01/2019 : 22:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Poštovana gospodo, kolekcionari i štovatelji Alan Forda, prilikom nasumične, periodične kontrole svojih primjeraka, na jednom od mojih brojeva, konkretno broju 76 Superstrip biblioteke, Potraga za sinom, uočio sam da 6 stranica nije odštampano. Kako imam tri kompleta SSB-a i tri takva primjerka, na ostala dva je sve uredno. Mene zanima, da li tko ima takvu anomaliju na svom primjerku spomenutog broja, i još me više zanima da li se to smatra raritetom. Broj je jako lijepo očuvan, samo ima 6 praznih stranica, jednostavno nisu odštampane...bijele su. Čudno, a čuo sam da se to smatra raritetom. Pa molim , ako itko to još primjeti, nek javi. Kao i saznanja o takvim sučajevima.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 04/01/2019 23:39:34
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/01/2019 : 22:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za taj, ali ja sam pred 30 i koju godinu imao jedan sa sličnim felerom, s tim da je bilo malo više stranica. Također, bio je i jedan s viškom stranica, tako da je umjesto 128 imao 144. Previše je to bilo davno pa se ne sjećam točno koji. A danas ih ionako više nemam, od '91.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 05/01/2019 : 11:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Bilo je toga u nekoliko brojeva,nasumicno,recimo 24,37..i sl.
Okaci te kolekcije "ivanl" da malo parimo oci.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/01/2019 : 11:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ha sad da li je to raritet...Trebalo bi vidjeti kako se to u (kolekcionarskom) svijetu tretira. Ja npr. na to gledam kao na robu s greškom, a ne kao raritet.
Inače, prije par godina je jedan lik htio uvaliti Očajnički krik od Zagora (ZS 779) sa totalno "razmuljanom" naslovnicom kao raaritet i tražio je neke bijesne pare, znam da mi je to bilo totalno smiješno (a i drugima:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2019 : 12:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma ne pomisljam ja na prodaju. Meni je to zanimljivo i ostavicu sebi. (bas sam jucer kupio 'novi' zamjenski no.76. Interesira me samo, ako je to sta 'bitno', vrijedno, jer sam citao da ima vrijednih knjiga sa stamparskom greskom. Pa pitam, ako je netko upucen...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/01/2019 : 14:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
I opet sam kupio taj novi Svetov..
Prodavacica mi ga stavila sa strane kao cuvala za mene..kako da kazem sad nebi uzeo...idemo izgleda dalje...na valovima Alan Forda.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 05/01/2019 : 15:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
ja nigdje u sl brodu nisam vidio taj alan ford a imamo sigurno 50 kioska
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 05/01/2019 : 16:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja ne kupujem to sranje,niti namjeravam,a ionako to imam u puno boljoj extri(kao i sve Alane od SA),s novcem koji sam nekad trošio na Alana sada sam krenuo kupovati Ken Parkera,i jako sam zadovoljan,ništa nije nezamjenjivo.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 05/01/2019 : 16:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ja to odavno ne vidjeh na dosta kioska gdje je inače dolazio po jedan-dva primjerka.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/01/2019 : 16:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To u Splitu nema, a ima par tisuća trafika, sad, nisam ih sve obašao...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 05/01/2019 : 17:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

To u Splitu nema, a ima par tisuća trafika, sad, nisam ih sve obašao...


Par tisuca!?Treba to obici sve...
Jesi okacio negdi na forumu te kolekcije Alan Forda?
Ako nisi,bas bi ih bilo lipo vidit u komadu...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/01/2019 : 17:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Mozda u Hrvatsku ne salju vise...
Kod nas stize po 2-3 primjeraka na kiosk...kud je spao nas Alan?
Nije mi jasno da su ljudi prestali kupovati sa 200 da ga Berni ukinuo? Zasto?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 05/01/2019 17:54:54
Go to Top of Page
Page: of 565  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000