forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2059 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 05/02/2019 : 15:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 05/02/2019 : 18:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

Lakše malo,nećemo trošiti stranice topica na svađe. Ako trebate riješiti neke nesuglasice,odite na topic namijenjen za to gdje će svi oni koji se žele prepirati na osnovu stripa moći svoja mišljenja podijeliti s drugima.

No hate



Bravo za razmišljanje i potpuno si u pravu.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17662 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/02/2019 : 19:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kojeg stripa?
kad uskoro neće izlaziti :D ili će biti ne mikro nego pikotiraž

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/02/2019 : 19:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mir.
Prvo i posljednje upozorenje.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/02/2019 : 21:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ti si tek dosao, to jest, kasno si se ukljucio. Nema nikakve svade. Da sve tocno poslozis i shvatis, trebao bi prouciti zadnjih 100-tinjak stranica.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 05/02/2019 : 21:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Pa nismo u Sjevernoj Koreji da moramo samo glavom klimat. Ovo je forum i ako mi se ne sviđa ovo izdanje zašto to ne bi i napisao. Još da ovaj pametnjaković što ima veze sa izdavanjem posluša kritike fanova umjesto da iritantno tupi po svojem bilo bi bolje za svih...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17662 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/02/2019 : 22:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne svidja mi se zbog toga sto zbog onoga sto mi se ne svidja
ne izlazi na kioske ono sto mi se svidjalo
pa makar ga ja nisam kupovao dalje od 75. broja
ipak sam volio vidjeti zutaca na kiosku...
a sad mi je to uskraceno...moghu mislitzi kako je onima sto su kupovali 200 brojeva

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/02/2019 : 23:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by ivanl

Ti si tek dosao, to jest, kasno si se ukljucio. Nema nikakve svade. Da sve tocno poslozis i shvatis, trebao bi prouciti zadnjih 100-tinjak stranica.


Pročitao sam ja sve od prve stranice,ali budali teško sjeda u glavu...nije to neka ozbiljna svađa,ali uistinu nema potrebe za rasprave oko toga što se nekom neko izdanje ne sviđa. Svatko ima pravo na svoje mišljenje.


Onda nisi dobro apsorbirao materiju. To je sve,samo ne, ne svidanje nekog izdanja...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/02/2019 : 08:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Izmedu svih ostalih, da, i ti su navedeni problemi. Ali stvar je kompleksna i tko bi sad opet sve o toj situaciji. Teska je to i bolna tema, ja ne mogu ponovo o njoj...
Samo opusteno...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/02/2019 : 08:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Daj Ivane, pa nemoj tako bahato.

Čovjek je oživio ovaj topic u zadnje vrijeme!

@Kila Banana: samo naprijed i ne napuštaj forum!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 06/02/2019 08:22:19
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/02/2019 : 10:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Daj Ivane, pa nemoj tako bahato.

Čovjek je oživio ovaj topic u zadnje vrijeme!

@Kila Banana: samo naprijed i ne napuštaj forum!


Ma di? Nisam mu ni rici lose reka... krivo si razumija. Dapace, neka covika, ali nek zna da se ne svadamo, nego smo iznjeli stanje stvari kroz nasu prizmu dugogodisnjih stovalaca lika i djela; Alan Forda. Ali kazem, tko ce to ponovo sve...zamor materijala je. Ma di bahato, pobogu...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/02/2019 : 10:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by ivanl

Izmedu svih ostalih, da, i ti su navedeni problemi. Ali stvar je kompleksna i tko bi sad opet sve o toj situaciji. Teska je to i bolna tema, ja ne mogu ponovo o njoj...
Samo opusteno...



Bolno je čim netko ide izdavati reprinte loših i neprodavanih epizoda,a k tome je još i kvaliteta na nižem nivou(mada je prijevod bolji). Ali izgleda da je prodaja drastično opala kad su digli cijenu za 20%. Adio,CPG(osim ako ljudi ne krenu kupovati).


I da i ne. Da za sve osim prijevoda koji je neka inacica svih jezika s ovog prostora. S puno 'novogovora' tipfelera i izvedenica. Meni to ne lezi, za druge ne mogu govoriti. Mozda to nekome nije ni bitno. Meni jest.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 06/02/2019 : 11:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by ivanl

Izmedu svih ostalih, da, i ti su navedeni problemi. Ali stvar je kompleksna i tko bi sad opet sve o toj situaciji. Teska je to i bolna tema, ja ne mogu ponovo o njoj...
Samo opusteno...



Bolno je čim netko ide izdavati reprinte loših i neprodavanih epizoda,a k tome je još i kvaliteta na nižem nivou(mada je prijevod bolji). Ali izgleda da je prodaja drastično opala kad su digli cijenu za 20%. Adio,CPG(osim ako ljudi ne krenu kupovati).


I da i ne. Da za sve osim prijevoda koji je neka inacica svih jezika s ovog prostora. S puno 'novogovora' tipfelera i izvedenica. Meni to ne lezi, za druge ne mogu govoriti. Mozda to nekome nije ni bitno. Meni jest.


Ne kažem da je prijevod dobar(ako ćeš prevoditi,onda prevodi na jednom jeziku),ali po meni je svakako bolji nego onaj Tamare Pliško i Mihaele Perković.

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/02/2019 : 11:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Samo kratki upad... *thumbs up* za ime. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/02/2019 : 13:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by ivanl

Izmedu svih ostalih, da, i ti su navedeni problemi. Ali stvar je kompleksna i tko bi sad opet sve o toj situaciji. Teska je to i bolna tema, ja ne mogu ponovo o njoj...
Samo opusteno...



Bolno je čim netko ide izdavati reprinte loših i neprodavanih epizoda,a k tome je još i kvaliteta na nižem nivou(mada je prijevod bolji). Ali izgleda da je prodaja drastično opala kad su digli cijenu za 20%. Adio,CPG(osim ako ljudi ne krenu kupovati).


I da i ne. Da za sve osim prijevoda koji je neka inacica svih jezika s ovog prostora. S puno 'novogovora' tipfelera i izvedenica. Meni to ne lezi, za druge ne mogu govoriti. Mozda to nekome nije ni bitno. Meni jest.


Ne kažem da je prijevod dobar(ako ćeš prevoditi,onda prevodi na jednom jeziku),ali po meni je svakako bolji nego onaj Tamare Pliško i Mihaele Perković.



Meni također, iako ne podržavam CPG i njihova izdanja.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18395 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/02/2019 : 15:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Prevod je kod CGP-ja majmanji problem

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17662 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/02/2019 : 16:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jedan tjedan ćirilicom drugi latinicom :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/02/2019 : 16:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

jedan tjedan ćirilicom drugi latinicom :D



Jel' se sjecas omota Bijelog dugmeta, pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo iz 1986? Dizajna unutra, i kako je bio napisan text? Pola cirilica, pola latinica. Odmah mi je to palo na pamet.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2059 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 06/02/2019 : 17:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Slučajno imam dvije te ploče. I stihovi unutra pola latinica, pola čirilica.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17662 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/02/2019 : 18:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ne slusam cobanski rok
Samo domoljubne

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 06/02/2019 : 18:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

jedan tjedan ćirilicom drugi latinicom :D




Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
299 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 06/02/2019 : 23:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

Jel itko pročitao neke od ovih novijih epizoda u Italiji pa da kaže što se trenutno dešava u Minuette Fordu?



I mene zanima

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7010 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/02/2019 : 00:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


AF SR 291: Superhik ponovno među vama (AF BO 14, AF SV 42)

Scenarij: Max Bunker
Crtež: Warco
Naslovnica: Dario Perucca

Nakon prethodne epizode koja me oduševila i ponukala da napišem svoju prvu recenziju, ova mi je dosta lošija.

Svaka čast Superhiku kao najgenijalnijem liku Alan Forda, ali uvijek su me više privlačile priče koje nisu toliko nadrealne. Svjestan sam da je sve to parodija parodije, ali volim kada je u pitanju normalnija priča.
Mi, okorjeli Alanfordovci smo već na nadrealnost navikli, ali ako se stavim u poziciju nekoga tko se prije nije susreo s ovim serijalom, sigurno bi pomislio: "Šta je ovo, pa tko to može čitati?"
Taj netko vjerojatno ne bi ni primijetio ogroman broj genijalnih parola i citata koji se protežu kroz cijeli strip.
Kolega solar je u svome komentaru popisao većinu, a ja bih nadodao najbolju.
Na stranici 62 imamo antologijski natpis: "Mi ništa ne obećavamo i to ispunjavamo - Stranka Istine".

Warco nije ni blizu Perucci, pa je i to dijelom razlog slabijeg dojma, iako ovdje nije loš.

Boja naslovnice neuobičajena - roza. Ono baš čudna i bode u oči, ali daje joj to i neku draž. Lako se ureže u pamćenje, pa se odmah sjetim davnih dana kada sam je kao dijete čuvao kao najveću dragocjenost, zajedno s ostalim malobrojnim Alan Fordovima koje sam imao tada.

(priča: 5,  scenarij: 7, crtež: 7, naslovnica: 10) - 67%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 07/02/2019 00:48:27
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 07/02/2019 : 08:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
Pronašao sam nešto čudno u Vjesnikovom SuperStripu br.286,epizoda "Veliki banket" o čemu nitko na topicu nije pisao.

Naime,strip ide normalno do 96. stranice,a onda su stranice naopačke te iduća stranica nije 97 nego 112:



I tako su stranice naopačke i idu unazad od 112. do 97. stranice i tada se ponovo vraćaju u normalu na stranicu 113:



Jel ovo ovako na svakom izdanju ili sam dobio robu s greškom?

Hvala na odgovorima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?

Edited by - Kila Banana on 07/02/2019 10:11:55
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2019 : 08:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mozda je samo tebi. (I nikad necemo saznati kome jos, osim ako se ovde ne jave) Tako je meni u 'potrazi za sinom' 5-6 stranica totalno bijelo, cisto, naizmjenicno. Samo na jednom primjerku u jednom kompletu, ostala dva koja imam su uredni/normalni. (zamjenio sam ga odskora) Bas sam nedavno o tome pisao...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.79 seconds. Snitz Forums 2000