forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 565

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2019 : 01:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo su Magnusove prekrasne ilustracije za Druzinu od vjesala koja je izlazila od strane Vjesnika 1987-88 godine. 10 godina nakon taljanskog objavljivanja pod imenom La compagnia della forca. Gdje je veliki majstor Roberto suradivao sa Giovannijem Romaniniem. Prekrasno nacrtan strip, kao uostalom i svaki drugi njegov.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 09/02/2019 : 07:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Slobodna Dalmacija - 20.01.2019 (Nedelja)




https://imgur.com/4mgvACD

https://imgur.com/CfoLiIa

https://imgur.com/YP91szG

https://mega.nz/#!42YhzIgB!5ibkVL8dhQd0iruZBwwaBTTzeaEUpnnGIPH0JPp_ZN8

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2019 : 07:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Solar je postavio topic o nastavcima Neznanca , kojeg je radio veliki majstor Magnus, u skoroj buducnosti u Italiji. Iako bi se reklo da je to offtopic o Alanu Fordu, sigurno nije i o njegovom najvaznijem crtacu, pa zato me interesira vase misljenje o takvoj situaciji. Jako me to zanima ali sumnjam u kvalitetu nakon onakve Robertove stripcine. I inace, volite li ostale radove Roberta Raviole Magnusa, ili vas zanima samo nas najdrazi junak?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 09/02/2019 : 09:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Solar je postavio topic o nastavcima Neznanca , kojeg je radio veliki majstor Magnus, u skoroj buducnosti u Italiji. Iako bi se reklo da je to offtopic o Alanu Fordu, sigurno nije i o njegovom najvaznijem crtacu, pa zato me interesira vase misljenje o takvoj situaciji. Jako me to zanima ali sumnjam u kvalitetu nakon onakve Robertove stripcine. I inace, volite li ostale radove Roberta Raviole Magnusa, ili vas zanima samo nas najdrazi junak?


Pa Magnus je Magnus,normalno da volimo i ostale njegove radove.

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2019 : 10:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Naravno. Naravno. Ali Neznanac poslje njegovog Neznanca... to me muci. Meni je on,(Neznanac), osobno, 'teska rasturacina', uz Texonea kojeg je napravio pred kraj zivota, i 'Druzinu' koju jako volim. Ne znam tko je citao/proucavao pravog, prvog Maxmagnusa koji je kod nas izlazio u Zovu, to mi je isto izvanredno. Ali kako si rekao, i sve ostalo volim, najbolje igre sjene i svijetla koje sam ja vidio kod devete umjetnosti.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/02/2019 : 20:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Naravno. Naravno. Ali Neznanac poslje njegovog Neznanca... to me muci. Meni je on,(Neznanac), osobno, 'teska rasturacina', uz Texonea kojeg je napravio pred kraj zivota, i 'Druzinu' koju jako volim. Ne znam tko je citao/proucavao pravog, prvog Maxmagnusa koji je kod nas izlazio u Zovu, to mi je isto izvanredno. Ali kako si rekao, i sve ostalo volim, najbolje igre sjene i svijetla koje sam ja vidio kod devete umjetnosti.



Meni je problem kod Magnusa što sam se toliko navikao na njega kao crtača AF-a da mi ga je teško zamisliti bilo gdje drugdje, odnosno u svakom njegovom radu ga odmah povezujem sa grupom TNT. Evo konkretno u tom TEXONEU svaku stranicu sam očekivao da će izletiti Bob Rock i mlatnuti Texa po glavi :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/02/2019 : 20:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Isto mi je i npr. sa Disoom i Mister Noom.
Kad sam čitao Disa na Texu isto sam očekivao da će se iznad glava Texa i Carsona pojaviti Pajper :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 09/02/2019 : 21:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dejan borca

alan ford je kruna kolekcije
ovo je moja kruna



fali ti italijanski no.1 i kosovarski no.1...i još koji...ali svejedno dobra kolekcija

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2019 : 04:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ivanl

Naravno. Naravno. Ali Neznanac poslje njegovog Neznanca... to me muci. Meni je on,(Neznanac), osobno, 'teska rasturacina', uz Texonea kojeg je napravio pred kraj zivota, i 'Druzinu' koju jako volim. Ne znam tko je citao/proucavao pravog, prvog Maxmagnusa koji je kod nas izlazio u Zovu, to mi je isto izvanredno. Ali kako si rekao, i sve ostalo volim, najbolje igre sjene i svijetla koje sam ja vidio kod devete umjetnosti.



Meni je problem kod Magnusa što sam se toliko navikao na njega kao crtača AF-a da mi ga je teško zamisliti bilo gdje drugdje, odnosno u svakom njegovom radu ga odmah povezujem sa grupom TNT. Evo konkretno u tom TEXONEU svaku stranicu sam očekivao da će izletiti Bob Rock i mlatnuti Texa po glavi :D


To sigurno stoji, posto smo toliko oci napasali njegovim crtezina za A.F.
A i relativno kasno su ovi prostori spoznali njegovu caroliju crteza na drugim djelima. I do dan danas imamo nepotpun njegov opus. Evo prvo sto bi se mogli izdati, to je gore spomenuti Maxmagnus. Ima taman dovoljno stranica za jedan regularni album. S jos nekim dodacima, eto lijepe knjige... Kad je 'Zov' mogao, onda, mozda se moze i danas objaviti. Fibra? Marko?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/02/2019 : 06:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pa zar nije bilo nekog spominjanja MaxMagnusa i Fibre?
Ili je to bilo samo "Bilo bi dobro jednom..."

Ne sjećam se više

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2019 : 09:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mislim, u smislu bilo bi dobro...
Ja sam prije par godina to spomenuo ovdje...ali nije zgoreg, opet potaknuti to pitanje, i bas taj strip, odlican je, a ako cemo iskreno, bas je Alanfordovski...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/02/2019 : 10:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by VALTER

Podrška CPG-u! Počinjem kupovati njihovog Forda, jer imam neki osjećaj da su oni koji su našli na Ivanlovoj tapeti vrlo vjerojatno na strani pravde i istinskog stripofilstva. Čak mi dođe da kupujem po četiri primjerka.


Pa treba pola Hrvatske obići za četiri primjerka koliko su zastupljeni



To je laž, pa samo u Tisku na zagrebačkom Autobusnom kolodvoru (onom Tisku koji je poput dućana, gdje se može ući) ima 4-5 primjeraka Slagalice. Podržimo svi kupovinom, recimo ne prljavoj kampanji!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2019 : 10:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo sad cemo, samo cas...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/02/2019 : 11:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote




• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/02/2019 : 15:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Dobio sam ovu poruku od druga i nažalost odbio sam je.




Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2019 : 15:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E pa trebao si. Zasto da ne? Oni pitaju, ti odgovaras, ljudi saznaju ponesto, zanimljiva tema, svi zadovoljni. Steta...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/02/2019 : 15:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/02/2019 : 15:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
skromnost je vrlina

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 11/02/2019 : 19:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
Prevodim trenutno intervju Broja Jedan,ali nikako mi nije jasno što bi trebalo značiti "fustigatore" pa ako netko možda zna...(pokušao sam prevesti preko Google prevoditelja i dobio riječ "flogger",ali ne znam što bi to trebalo biti,nema nekog objašnjenja koje bi odgovaralo stripu)

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?

Edited by - Kila Banana on 11/02/2019 19:08:21
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/02/2019 : 19:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

Prevodim trenutno intervju Broja Jedan,ali nikako mi nije jasno što bi trebalo značiti "fustigatore" pa ako netko možda zna...(pokušao sam prevesti preko Google prevoditelja i dobio riječ "flogger",ali ne znam što bi to trebalo biti,nema nekog objašnjenja koje bi odgovaralo stripu)

Može li ovo.

https://vukajlija.com/sibati

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 11/02/2019 : 19:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikotin

quote:
Originally posted by Kila Banana

Prevodim trenutno intervju Broja Jedan,ali nikako mi nije jasno što bi trebalo značiti "fustigatore" pa ako netko možda zna...(pokušao sam prevesti preko Google prevoditelja i dobio riječ "flogger",ali ne znam što bi to trebalo biti,nema nekog objašnjenja koje bi odgovaralo stripu)

Može li ovo?

https://vukajlija.com/sibati


Mislim da bi ova druga definicija odgovarala. Hvala.

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/02/2019 : 19:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

Prevodim trenutno intervju Broja Jedan,ali nikako mi nije jasno što bi trebalo značiti "fustigatore" pa ako netko možda zna...(pokušao sam prevesti preko Google prevoditelja i dobio riječ "flogger",ali ne znam što bi to trebalo biti,nema nekog objašnjenja koje bi odgovaralo stripu)



Zavisi koji je kontekst. Mogao bi biti zlostavljač, bičevatelj!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Drof Nala
Starting Member



9 Posts

Member since 11/02/2019

Posted - 11/02/2019 : 19:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Drof Nala a Private Message  Reply with Quote
Kako je preveden ovaj lik u Extra seriji? U Italiji se zove Oskuro. Hvala.

Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 11/02/2019 : 19:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Kila Banana

Prevodim trenutno intervju Broja Jedan,ali nikako mi nije jasno što bi trebalo značiti "fustigatore" pa ako netko možda zna...(pokušao sam prevesti preko Google prevoditelja i dobio riječ "flogger",ali ne znam što bi to trebalo biti,nema nekog objašnjenja koje bi odgovaralo stripu)



Zavisi koji je kontekst. Mogao bi biti zlostavljač, bičevatelj!


Ne bih rekao,pošto na toj slici starac spominje da je ekspert za kostime pa je vjerojatno majstor u nečemu.

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 11/02/2019 : 19:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page
Page: of 565 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000