forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 565

tex ciller
New Member

211 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 13/03/2019 : 15:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav. Alana Forda na svim stranama. Dakle, koliko sam upratio, Borgis je objavljivao AF od recimo 270. broja pa do 420. i nekog. Onda ga je naslijedio SA sa svojim Extra izdanjem od broja 424. do 539. Nastavlja ga Svet sa svojim, još jednim, izdanjem...Nova serija! Kakva šuma! Svet ima i svoje „osnovno“ izdanje koje ide od broja 245. i došli su do 432. Sad će ići dvomjesečno. Objavljuju i kolorca koga tek tako preskaču za sedam epizoda... Sad je u Italiji šestota epizoda i stiće ih nikad. Svet znači godišnje objavljuje osamnaest epizoda. Je li Borgis nastavio čuvenu Super Strip Biblioteku koja je izlazila u Jugoslaviji odnosno, je li SS Biblioteka objavila svih 270 brojeva? Jesu li vrijedne skupljanja nemagnusove epizode od 75. broja? Vaše mišljenje. Hvalaaa.
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 13/03/2019 : 18:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex ciller

Pozdrav. Alana Forda na svim stranama. Dakle, koliko sam upratio, Borgis je objavljivao AF od recimo 270. broja pa do 420. i nekog. Onda ga je naslijedio SA sa svojim Extra izdanjem od broja 424. do 539. Nastavlja ga Svet sa svojim, još jednim, izdanjem...Nova serija! Kakva šuma! Svet ima i svoje „osnovno“ izdanje koje ide od broja 245. i došli su do 432. Sad će ići dvomjesečno. Objavljuju i kolorca koga tek tako preskaču za sedam epizoda... Sad je u Italiji šestota epizoda i stiće ih nikad. Svet znači godišnje objavljuje osamnaest epizoda. Je li Borgis nastavio čuvenu Super Strip Biblioteku koja je izlazila u Jugoslaviji odnosno, je li SS Biblioteka objavila svih 270 brojeva? Jesu li vrijedne skupljanja nemagnusove epizode od 75. broja? Vaše mišljenje. Hvalaaa.



Super Strip biblioteka je izdavala Alan Forda do 277. broja Anten-boy, nakon njih izdavanje preuzima Korpus koji kasnije mijenja ime u Strijela 92, a zatim u Borgis (mislim da je išlo tim redom), oni su izdavali do broja 423., zatim izdavanje preuzima Strip Agent do broja 539. I sada je došao na red CPG.

Pa da rezimiramo:
SS: 1-277
Korpus: 278-423
Strip-agent: 424-539
CPG: 539-

Zaključak, šuma jest, ali barem imamo sreću što su sve epizode iz redovne serije izišle na ovim prostorima, osim nekoliko epizoda u izdanju Strip agenta koje su preskočene jer su reprinti specijalaca

Što se tiče dobrih epizoda nakon Magnusa, po meni ih ima mnogo.

Popis Alan Fordova redovnih epizoda u Hr

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Edited by - Lenco on 13/03/2019 18:11:11
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

211 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 13/03/2019 : 21:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Hvala.
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 13/03/2019 : 22:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
Dobro nam se matori Bunker drži.

Intervju na Max Bunkera

Nego,ima li tkogod ovu knjižicu s naslovnicama,molim vas recite!

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 13/03/2019 : 22:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana
Nego,ima li tkogod ovu knjižicu s naslovnicama,molim vas recite!

Ova knjižica je prije dve godine koštala 84€

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 14/03/2019 : 00:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Bob u Željezničaru


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 14/03/2019 : 00:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by Kila Banana
Nego,ima li tkogod ovu knjižicu s naslovnicama,molim vas recite!

Ova knjižica je prije dve godine koštala 84€

To sam i ja našao. Volio bih ovo imati.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/03/2019 : 00:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 14/03/2019 : 00:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
Koja točno knjižica, ova plava na kraju videa?

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/03/2019 : 04:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
O kakvoj knjizici je rijec? Knjizica sa svim naslovnicama? (Ne mogu pogledati video)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 14/03/2019 : 14:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

O kakvoj knjizici je rijec? Knjizica sa svim naslovnicama? (Ne mogu pogledati video)


Mislim da je do 583. broja.

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

texone
Starting Member

38 Posts

Member since 29/01/2019

Posted - 14/03/2019 : 14:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send texone a Private Message  Reply with Quote
Jel postoje koji rjeđi (vrijedniji) alan fordovi osim stari SS-ovi?
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 14/03/2019 : 19:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Prvi SS fordovi su najvrijedniji,a skupi su i oni pri samome kraju SS bibloteke,ali postoji Borgisov broj 71/1 koji je prilično skup i rijedak,i ja ga nemam i tražim,a imam sve ostale brojeve od Borgisa,jednostavno mi je previše skup,a i jako rijetko se pojavljuje.Na aukcijama dostiže cijenu oko 100€,više-manje.
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 14/03/2019 : 21:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Prvi SS fordovi su najvrijedniji,a skupi su i oni pri samome kraju SS bibloteke,ali postoji Borgisov broj 71/1 koji je prilično skup i rijedak,i ja ga nemam i tražim,a imam sve ostale brojeve od Borgisa,jednostavno mi je previše skup,a i jako rijetko se pojavljuje.Na aukcijama dostiže cijenu oko 100€,više-manje.



Epizoda supermarket? Zašto je rijetka?

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

texone
Starting Member

38 Posts

Member since 29/01/2019

Posted - 14/03/2019 : 21:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send texone a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Prvi SS fordovi su najvrijedniji,a skupi su i oni pri samome kraju SS bibloteke,ali postoji Borgisov broj 71/1 koji je prilično skup i rijedak,i ja ga nemam i tražim,a imam sve ostale brojeve od Borgisa,jednostavno mi je previše skup,a i jako rijetko se pojavljuje.Na aukcijama dostiže cijenu oko 100€,više-manje.


ja sam tu i tamo viđo specijale da se prodaju po 50-100 kn,al neznam da li bi se i prodali po toj cijeni.svoje sta imam sam nabavljo po 8-10 kn
Go to Top of Page

Kila Banana
stripovi.com suradnik



Sri Lanka
333 Posts

Member since 02/01/2019

Posted - 14/03/2019 : 21:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kila Banana a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lenco

quote:
Originally posted by bvagner3

Prvi SS fordovi su najvrijedniji,a skupi su i oni pri samome kraju SS bibloteke,ali postoji Borgisov broj 71/1 koji je prilično skup i rijedak,i ja ga nemam i tražim,a imam sve ostale brojeve od Borgisa,jednostavno mi je previše skup,a i jako rijetko se pojavljuje.Na aukcijama dostiže cijenu oko 100€,više-manje.



Epizoda supermarket? Zašto je rijetka?


Ne,Supermarket je broj 71. Bvagner3 govori o broju 71/1,"Tako se rodila grupa TNT". Ona epizoda s naslovnicom broja "Dan vještica". Ne može se naći baš često,a i kad je ima dođe po 600 kn minimalno(mada ju je jednom neki lik na njuškalu prodao za 15). Ja sam ju imao prilike kupiti na njuškalu jednom,ali tad nisam nešto bio lud za AF pa ju je vjerojatno nikotin kupio. Ne zna se čak ni u koliko je primjeraka odštampana,samo da je to bilo u Sloveniji.

Mili Bože, zašto si me stvorio, što me nisi u kamen pretvorio?
Go to Top of Page

texone
Starting Member

38 Posts

Member since 29/01/2019

Posted - 14/03/2019 : 21:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send texone a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by Lenco

quote:
Originally posted by bvagner3

Prvi SS fordovi su najvrijedniji,a skupi su i oni pri samome kraju SS bibloteke,ali postoji Borgisov broj 71/1 koji je prilično skup i rijedak,i ja ga nemam i tražim,a imam sve ostale brojeve od Borgisa,jednostavno mi je previše skup,a i jako rijetko se pojavljuje.Na aukcijama dostiže cijenu oko 100€,više-manje.



Epizoda supermarket? Zašto je rijetka?


Ne,Supermarket je broj 71. Bvagner3 govori o broju 71/1,"Tako se rodila grupa TNT". Ona epizoda s naslovnicom broja "Dan vještica". Ne može se naći baš često,a i kad je ima dođe po 600 kn minimalno(mada ju je jednom neki lik na njuškalu prodao za 15). Ja sam ju imao prilike kupiti na njuškalu jednom,ali tad nisam nešto bio lud za AF pa ju je vjerojatno nikotin kupio. Ne zna se čak ni u koliko je primjeraka odštampana,samo da je to bilo u Sloveniji.


treba gledat,garant se moze naletit na nekog ko prodaje a nezna i uvatit za 10-20 kn
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 14/03/2019 : 22:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
Ne razumijem, je li to samo reprint 50. epizode?

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/03/2019 : 22:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


AF SR 540: Gadna banda (AF SVNS 1)

Scenarij: Max Bunker
Crtež: Dario Perucca
Naslovnica: Dario Perucca


Kratki sadržaj:

Inspektor Brok poziva u pomoć agenciju TNT oko pljački i terora bande trinaest trubača nad nevinim njujorškim bogatašima u elitnim restoranima. Zvuči poznato?


Komentar:

Ovaj Minuette Ford ima nešto od onog prepoznatljivog Alan Ford humora. Pogotovo bih istaknuo scene s inspektorom Brokom i starim poznanikom - pozornikom Lukom Cikcakom, koji se u CPG izdanju zove Luke Pekmez. Najveći problem scenarija je u tobože glavnim likovima: Alanu i Minuette. Alan anemičan kao i uvijek, ali nema tu starih dobrih članova, koji tu anemiju pretvaraju u komičnu suprotnost. Umjesto njih imamo iritantnu Minuette. Ne znam što joj se desilo s njenim vještičjim moćima, ali barem toga ovdje nema. Nažalost, Perucca je više ne crta tako izazovnu kao na početku njene afirmacije kao stalnog člana serijala.

Peruccin crtež je ovdje dosta lošiji u odnosu na njegove ranije radove na ovom serijalu. Ovaj dugoočekivani nastavak A.F. serijala obilježava i prva pojava inspektora Broka na naslovnici u našim krajevima!

CPG izdanje i dalje ima jako loš papir i korice koje se izvitopere pri čitanju, ali to bi se trebalo vratiti u početno stanje pod pritiskom drugih stripova na polici. Cijena prevelika, a u prijevodu podosta čudnih, pa čak i (meni) nepoznatih riječi i izraza. Pohvalio bih precizne napomene u prozorčićima vezane za likove i zanimljivosti iz ranijih epizoda. Taj dio je impresivan i vidi se da je to djelo pravog ljubitelja ovog antologijskog serijala.

(priča: 5, scenarij: 6, crtež: 6, naslovnica: 7) - 58%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/03/2019 : 23:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lenco

Ne razumijem, je li to samo reprint 50. epizode?


To ti je malo cudna situacija. Hrvatski nakladnik je izdao tu epizodu, samo u Sloveniji. Ne zna se tocno broj primjeraka. Epizoda je originalni broj 50 Kako je nastala grupa TNT, sa naslovnicom Dana vjestica. Cudno je, i raritetno, pa stoga i skupo.
By the way, ako tko zeli prodati 71/1 Borgis, slobodno nek me kontaktira.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 15/03/2019 03:35:25
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/03/2019 : 23:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Prvi SS fordovi su najvrijedniji,a skupi su i oni pri samome kraju SS bibloteke,ali postoji Borgisov broj 71/1 koji je prilično skup i rijedak,i ja ga nemam i tražim,a imam sve ostale brojeve od Borgisa,jednostavno mi je previše skup,a i jako rijetko se pojavljuje.Na aukcijama dostiže cijenu oko 100€,više-manje.


Zadnji brojevi Vjesnika su skuplji jer se tada Juga raspadala i isao je manji tiraz samo u Hrvatsku. Jis su rijetko u dobrom stanju nalaze brojevi oko 200. Kartonci su naravno najskuplji. Ima neka urbana legenda oko broja 5 ili 9, zaboravio sam, koja govori o kamionu koji je stradao sa velikim tirazom tog broja...tako je isla prica, jos odavno...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 15/03/2019 : 02:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kila Banana

quote:
Originally posted by Lenco

quote:
Originally posted by bvagner3

Prvi SS fordovi su najvrijedniji,a skupi su i oni pri samome kraju SS bibloteke,ali postoji Borgisov broj 71/1 koji je prilično skup i rijedak,i ja ga nemam i tražim,a imam sve ostale brojeve od Borgisa,jednostavno mi je previše skup,a i jako rijetko se pojavljuje.Na aukcijama dostiže cijenu oko 100€,više-manje.



Epizoda supermarket? Zašto je rijetka?


Ne,Supermarket je broj 71. Bvagner3 govori o broju 71/1,"Tako se rodila grupa TNT". Ona epizoda s naslovnicom broja "Dan vještica". Ne može se naći baš često,a i kad je ima dođe po 600 kn minimalno(mada ju je jednom neki lik na njuškalu prodao za 15). Ja sam ju imao prilike kupiti na njuškalu jednom,ali tad nisam nešto bio lud za AF pa ju je vjerojatno nikotin kupio. Ne zna se čak ni u koliko je primjeraka odštampana,samo da je to bilo u Sloveniji.

Nisam nijedan kupio na njuškalu. Prvi sam nabavio preko pik.ba, sad je olx.ba a drugi u Sloveniji.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 15/03/2019 : 02:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lenco

Ne razumijem, je li to samo reprint 50. epizode?

To ti je ovaj strip.


Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

211 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 15/03/2019 : 10:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Jesu li na cijeni oni Vjesnikovi trobroji Alan Forda?
Go to Top of Page

tex ciller
New Member

211 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 15/03/2019 : 11:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Najviše čovjek vidi po Alanu koliko se u međuvremenu promjenio...Nekada, kada sam čitao ove dogodovštine grupe TNT...malo je reći da sam se kidao od smijeha,suze i bol u stomaku... svaka stranica je bila komična...A sada...samo čitam, ponekad se nasmijem, eto tako...
Go to Top of Page
Page: of 565 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.11 seconds. Snitz Forums 2000