forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 vrucina i vlaga - neprijatelji stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 12/09/2005 : 23:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote
mister no napomeni me da nikad ne kupujem stripove od tebe [;D]

"I believe comic book heroes walk the earth..."
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 12/09/2005 : 23:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verter

mister no napomeni me da nikad ne kupujem stripove od tebe [;D]

"I believe comic book heroes walk the earth..."



ok kako ti kažeš.
sada sam saznao da mi je otac tamo farbao sa belom bojom zid i prolijo svu farbu na stripove.
sutra ču ih iznet na sunce pa posušit koji tedan pa onda ih pakujem u vreče za krompir.

http://freeweb.siol.net/rantoli1/stripi1
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 12/09/2005 : 23:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message  Reply with Quote


"I believe comic book heroes walk the earth..."
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 13/09/2005 : 08:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by verter

"Najbolje bi bilo drzati stripove u vakuumu"

pa kad ih vakumiras i jesu u vakuumu tj nemaju zraka

"I believe comic book heroes walk the earth..."


Nije to dovoljno dobro, treba nam onaj pravi svemirski vakum.


I po mogućnosti da su u bestežinskom stanju...tek da se više ne raspravljamo dali je bolje okomito ili vodoravno...

Imam samo pitanje kako je onda preživilo toliko Dnevnikova smeća...(mislim smeća po kvaliteti tiska, ne po količini šunda mjereno po sličici...to ionako volemo mucho mucho

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 13/09/2005 : 08:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
misim da malo komplicirate, strip če biti najmanje 100 godina ako ga barem kolko tolko na dobrom mestu imaš i paziš na njega a nas za 100 godina neče biti. I nečemo znati šta če onda sa njima biti, a stripovi za našu decu...šta znate da li če tada biti stripovi... a šta ako bude tada sve u elektronskoj obliki, a?

http://freeweb.siol.net/rantoli1/stripi1
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/09/2005 : 14:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
I po mogućnosti da su u bestežinskom stanju...tek da se više ne raspravljamo dali je bolje okomito ili vodoravno...

Imam samo pitanje kako je onda preživilo toliko Dnevnikova smeća...(mislim smeća po kvaliteti tiska, ne po količini šunda mjereno po sličici...to ionako volemo mucho mucho

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)


[/quote]
Dnevnikovo smeće(papir) ima trajanje oko 40 godina. To znači da će se u sljedećih 3-10 godina oni stariji stripovi rasuti u prah ili spontano sagorjeti. Zato ih brzo sve prodajte pošto poto dok još ima vremena - evo ja otkupljujem to smeće.

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 13/09/2005 : 15:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
quote:
[i]
Dnevnikovo smeće(papir) ima trajanje oko 40 godina. To znači da će se u sljedećih 3-10 godina oni stariji stripovi rasuti u prah ili spontano sagorjeti. Zato ih brzo sve prodajte pošto poto dok još ima vremena - evo ja otkupljujem to smeće.

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr



ja ti ih onda prodajem kada se to dogodi!

http://freeweb.siol.net/rantoli1/stripi1
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/09/2005 : 20:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mister-no

quote:
[i]
Dnevnikovo smeće(papir) ima trajanje oko 40 godina. To znači da će se u sljedećih 3-10 godina oni stariji stripovi rasuti u prah ili spontano sagorjeti. Zato ih brzo sve prodajte pošto poto dok još ima vremena - evo ja otkupljujem to smeće.

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr



ja ti ih onda prodajem kada se to dogodi!

http://freeweb.siol.net/rantoli1/stripi1


Onda će biti kasno.

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 13/09/2005 : 22:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message  Reply with Quote
PAŽNJA,PAŽNJA.rješavamo vas jeftino svog dnevnikovog smeća,ne čekajte da vam se vaše sveščice raspadnu u rukama od zuba vremena,preduhitrite taj nepovoljan slijed događaja za vaše kolekcije.jeftino ćemo se pobrinuti da taj otpad ne zagadi vašu ekološki osviještenu okolinu,samo nazovite,mi smo specijalisti za uklanjanje tog Lms i zs smeća iz vaših domova.CALL NOW,SAFE YOURSELF.
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 13/09/2005 : 23:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
sada sam odlučio da dajem stripove kao star papir jer vidim da če za par godina tako biti.
moram ih istaviti kada dodju smetlari da ih pokupe.

http://freeweb.siol.net/rantoli1/stripi1
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 14/09/2005 : 08:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

citaju ovaj topic i u strahu da mi se stari stripovi ne raspadnu ja sam bacio u smece prvih 500 epizoda ZS-a i 500 epizoda LMS-a. ostavio sam samo ove novije, koje cu isto za 10 godina baciti






Tako treba,sad se mirno spava

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 14/09/2005 : 09:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by Prodigy

quote:
Originally posted by wanderer

citajuci ovaj topic i u strahu da mi se stari stripovi ne raspadnu ja sam bacio u smece prvih 500 epizoda ZS-a i 500 epizoda LMS-a. ostavio sam samo ove novije, koje cu isto za 10 godina baciti



Tako treba,sad se mirno spava


istina, sad vise uopce nemam briga, a kako ce tek biti za 20 godina kada bacim i sve ove amerikance koje imam i sve Ludense i SD

_________________________
Fire walks with ME!!
_________________________






Bit ce manje zagusljivo,i dobit ces na prostoru.
Sve ce to biti popraceno sveopcim veseljem tvoje bracne druzice.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 14/09/2005 : 09:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by Prodigy

quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by Prodigy

quote:
Originally posted by wanderer

citajuci ovaj topic i u strahu da mi se stari stripovi ne raspadnu ja sam bacio u smece prvih 500 epizoda ZS-a i 500 epizoda LMS-a. ostavio sam samo ove novije, koje cu isto za 10 godina baciti



Tako treba,sad se mirno spava


istina, sad vise uopce nemam briga, a kako ce tek biti za 20 godina kada bacim i sve ove amerikance koje imam i sve Ludense i SD




Bit ce manje zagusljivo,i dobit ces na prostoru.
Sve ce to biti popraceno sveopcim veseljem tvoje bracne druzice.


hmmm, dobit cu i jednu prostoriju viska
mozda ja to vec sve sutra bacim (za mir u kuci)




baci ti samo, tako možeš da sakupljaš nešto drugo možda nešto iz plastike ili metala, jer duže drži

http://freeweb.siol.net/rantoli1/stripi1
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/09/2005 : 21:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Čuvaj se hrđe.

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
667 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 29/05/2010 : 14:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
Da li bi neko od ovih kojima su kesice ostetile stripove (skinule boju sa naslovne strane, zalepile se za naslovnu stranu, iskrivile ih,itd,itd) mogao da slika - fotografise neki od tih ostecenih stripova i da te slike ovde postavi, da vidimo kako to izgleda?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/05/2010 : 19:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ja ne držim stripove u nikakvim vrećicama. Par puta sam prije desetak godina počeo ali glavni je razlog bio što mi se ne nije dalo
Previše vremena ode, a nema baš nikakve posebne veze...
Mislim dobro, možda griješim, ali ja stripove, osim tih par i to jedno tjedan dana, nisam nikada držao u vrećicama i ništa im ne fali. Osim toga, smatram da se stripovi najviše ošećuju prilikom slaganja/vađenja na police, premještanja, preslagivanja isl.
A stripovi u vrećicama imaju prvenstveno psihološki učinak kod prodaje - djeluju"ozbiljnije". Nekako je lijepše kupiti ipak pomalo "zapakiran" strip. To ima nekog smisla. S tim da naravno, ja tu vrećicu ne koristim poslije.

Stripovi, po meni najljepše na polici izgledaju bez ikakvih "dodataka". Možda kakva figurica pored njih ili tako nešto...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 29/05/2010 19:57:20
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/05/2010 : 20:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Stripovi, po meni najljepše na polici izgledaju bez ikakvih "dodataka".


Amen.

Kad god bi pri kupovini dobija i tu kesicu, izvadija bi strip iz nje
i stavija ga na policu tako bez ičega na njemu.
Ne tribaju mi glanceri u životu, bar ne za ove stripove sa kioska.
Ne bi tija opet povuć onu glancer-kolekcionar raspravu pa neću dalje
pisat, al ono Strip kupujen da ga vrtin u rukama, pročitan i stavin
na policu sa ostalin stripovima, da bi ga nakon nešto vrimena moga ponovo
uzet i pročitat, a ne da mi lipo izgleda na polici

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 29/05/2010 : 20:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Osim toga, smatram da se stripovi najviše ošećuju prilikom slaganja/vađenja na police, premještanja, preslagivanja isl.



Apsolutno. Ali wear-and-tear je normalna stvar, bolje da ih ja lepo ishabam nego da mi stoje na polici neprocitani
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 30/05/2010 : 00:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Viidim da je pitanje dali strip držati u plastičnoj vrećici ili ne,istina jest da se strip može sljepiti se vrećicom nakon nekog vremene,no bez ičega je jako osjetljiv na vanjske utjecaje kao vrućina,hladnoća ili vlaga,svatko drži stripove kako može i kako smatra da je najbolje,no ja sam na osnovu toga napravio sredinu,strip jest u vrećici,a istovremeno i nije,skrojio sam platični omot za bilježnice i navukao na korice svakog rijetkog i pojedinačnog stripa ,malo komplicirano ali istovremeno strip vam se neće sljepiti,a istovremeno ostati prozračan i suh,jedini uvjet jest da bude u vetrini na suhom i tamnom mjestu,tako ja držim većinu starijih stripova i pokazalo se najboljim,dakle između folije i bez ičega i slažem se da se stripovi najviše oštećuju prilikom slaganja,ja sam neke micao par puta godišnje no no kada se zbroji petnaistak godina ispadne koda su obrušeni šmirgl papirom,zato ih preslagujem sada svakih nekoliko godina,ipak vrijeme ostavi traga.

Edited by - bvagner3 on 30/05/2010 00:35:57
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 13/11/2011 : 12:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
da malo podignemo topic....pa novi clanovi mogu nam pricati o njihovim iskustvima na ovu vecnu temu..vrecice za sripove ili bez vrecica....mene najvise zanima cuvanje zs i lms...sa vrecicama ili bez njih?.....sta kazete na to?....imali neko recimo komplet zs i lms a cuva ih bez vrecica?,to bi me recimo zanimalo da cujem ?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/11/2011 : 13:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ja jih baš ovih dana počeo pakirati pomoću sina...
Slobodna i Ludens komplet objavljeno do sada...dosta posla sam si dao na vrat...
U litar vrečice idu i do 3 komadi Slobodne ili 4 Ludens...
pazim da je vrečica taman popunjena in na kraju malo aero salotejpa...
ne smeta mi ako pakiram po tri-četri broja zajedno,ionako če na policama stajati zajedno...
jedna pakunga od 50 vrečica stoji 60 centa(pola evra) pa i to nije neki izdatak u borbi protiv vlage i prašine...
sin je uz mene u tom poslu pa če iz prve ruke očuvat sećanje na mene kad jih za jedno 50 godina odpakira...
emocionalan je to posao jako jer znam da te stripove neću prodati niti otvoriti nikad više...jer
uz ovu jedinstvenu zbirku kupujem i jedno za čitanje,kolekcija,za hćer ili ko zna zašto...sve stripove dupliram, znam
da je glupo ali ja sam tako odlućio več kod Lov na vuka(prvi SD Zagor).

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/11/2011 : 14:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Stripovi bez vrećica, definitivno... Ustakljene police u prostoriji bez prevelikih temperaturnih kolebanja i bez izravne sunčeve svjetlosti su po meni najbolje rješenje... Trenutno ga se ne pridržavam jer čekam da mi stolar napravi tu famoznu policu :)
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 13/11/2011 : 15:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
a zanima me recimo ko ima veliki broj zs i lms..vrecice ili ne ?....vecinu kolekcija na slikama zs i lms video sam u vrecicama
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 13/11/2011 : 17:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Kada se jednom kesica oznoji od daha ili ko zna cega strip smo automatski sami zajebali.Inace kada trcim najbolje se znojim kada sam opasan najlonom,prosto voli vlagu i zadrzava je.
Meni je najveci problem sprat.Leti je 40 stepeni a zimi je hladno,to ih ubija i pravi nabore i efekat osusenog pokislog papira.Uzas!!!
A manje vise jutros sam na ogledalu primetio znake starenja na licu.ako pronadju lek za besmrtnost posveticu se cuvanju stripova i uzivanju u njima kroz vekove.Ovako manje vise dok udarimo dlanom o dlan,posle nas neko ce to sve da pometla za nama,obrise dupe ili proda za sitne-krupne pare.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 13/11/2011 : 18:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message  Reply with Quote
Sad sam isao da gledam svoje stripove koji su neki id njih u kesicama 7 godina i bas ih gledam odozgo da vidim da li su promjenili boju papira(Ludens specijali).Uporedio sam specijal iz 2004 i zadnji specijal i nema razlike u boji, nijedan se nije iskrivio ili je vlazan, niti se kesica uljepila sa stripom. Izgledaju super.Svi moji stripovi su u kesicama kojima sam otkinuo cosak tako kad se stave strip uz strip izbacio vazduh.Sad kad su u kesicama mozes ih premjestati koliko hoces puta, nemogu se ostetiti (osim ako ti neispadne prilikom premjestanja...tad , udri se bekane "hrkljus").Salu na stranu, moje licno iskustvo govori da se stripovi trebaju drzati u kesicama, na suhom i mracnom prostoru (12 stepeni/stupnjeva C)npr prostorija za garderogu...idealna prostorija za stripove. Jedina svjetlost koja dolazi do stripova je od sijalice.

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000