forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Svaki petak izuzetak-Ovaj petak: Bengalski tigrovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 106

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 11/09/2018 : 13:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Politikin Zabavnik od 14.9.2018. će biti u znaku Zagora, povodom 50 godina ovog lika na nasim prostorima. Pored teksta o 50 godina Zagora (sa par ekskluzivnih informacija), i priče Gorana Skrobonje o Zagoru, biće i prvi deo drugog stripa o Zagoru "Nestali totem" u boji, prvi i jedini put objavljene u Srbiji u tom obliku.Feri je autor scenarija i crteža.


Ja sam očekivao neku neobjavljenu kratku priču, prije je bila prilika za to nego nešto od Ferija.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/09/2018 : 21:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Samo bih da ukažem ili podsetim da je maja naredne godine 50 godina Alana Forda :)

A za dve godine 50 godina u nas.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/09/2018 : 21:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Samo bih da ukažem ili podsetim da je maja naredne godine 50 godina Alana Forda :)

A za dve godine 50 godina u nas.



Nemojte samo reprint prvog broja u velikom formatu, tvrdokoricen i u koloru.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 12/09/2018 : 00:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Samo bih da ukažem ili podsetim da je maja naredne godine 50 godina Alana Forda :)

A za dve godine 50 godina u nas.



Jeli Jaško, planira li CPG da od 184 broja i epizode "Novi dan" promeni dizajn i zaglavlje AF budući da od tada zaista kreće potpuno nova AF faza, tzv. Minuette faza?

Edited by - vronski 3 on 12/09/2018 00:23:52
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/09/2018 : 18:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kako je krenulo u PZ nas uskoro očekuje DŽ.P.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 12/09/2018 : 22:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Kako je krenulo u PZ nas uskoro očekuje DŽ.P.



To samo ako se ja vratim u PZ!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 23/09/2018 : 12:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3




Kupio jučer ovaj zabavnik. I iskreno jako ugodno iznenađen izdanjem. Ne sjećam se jesam li kao klinac prije rata kupio ijedan broj, ali ovo je fenomenalno. Toliko interesantnih podataka, nevjerovatnih činjenica, odličnih tekstova. Na kraju mi Zagor ispao zadnja rupa na svirali u cijelom izdanju. Jest da mu je tečaj od 150 dinara prema 19 kn malo nabildan, ali ne žalim niti jedne lipe.
Palac gore
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 23/09/2018 : 12:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by vronski 3




Kupio jučer ovaj zabavnik. I iskreno jako ugodno iznenađen izdanjem. Ne sjećam se jesam li kao klinac prije rata kupio ijedan broj, ali ovo je fenomenalno. Toliko interesantnih podataka, nevjerovatnih činjenica, odličnih tekstova. Na kraju mi Zagor ispao zadnja rupa na svirali u cijelom izdanju. Jest da mu je tečaj od 150 dinara prema 19 kn malo nabildan, ali ne žalim niti jedne lipe.
Palac gore



Zabavnik je bio i ostao najbolji časopis na ovim prostorima ikada! To je više od časopisa, Zabavnik je INSTITUCIJA!

Edited by - vronski 3 on 23/09/2018 13:34:03
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 23/09/2018 : 12:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se s takvom ocijenom zaletao nakon samo jednog broja, ali mi se definitivno jako sviđa ideja. Meni kao nekome tko voli kvizove zanimljiv izvor informacija.
Sad još samo nabaviti preostalih 3000 i kusur brojeva 😂😂😂
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/09/2018 : 15:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Mene Zabavnik svakog petka prijatno iznenadi. Divim se kako nadju dobre i zanimljive teme svake nedelje.
Obrni jos par brojeva i garantujem da postajes stalni kupac. :)
Cena kod vas jeste preterana, jbg.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 23/09/2018 : 16:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Mene Zabavnik svakog petka prijatno iznenadi. Divim se kako nadju dobre i zanimljive teme svake nedelje.
Obrni jos par brojeva i garantujem da postajes stalni kupac. :)
Cena kod vas jeste preterana, jbg.



To je zato što Zabavnik ima najbolje novinare!
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 23/09/2018 : 19:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Meanwhile, on Earth...

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

canobi
Starting Member

55 Posts

Member since 05/11/2005

Posted - 23/09/2018 : 19:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send canobi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ne bih se s takvom ocijenom zaletao nakon samo jednog broja, ali mi se definitivno jako sviđa ideja. Meni kao nekome tko voli kvizove zanimljiv izvor informacija.
Sad još samo nabaviti preostalih 3000 i kusur brojeva 😂😂😂



Nećeš se razočarati, meni se čini da je takav časopis potreban cijelom svijetu. Nekako volim vjerovati da smo mi koji smo ga čitali u jugi (ja osobno od kad sam naučio čitati pa do kad je bio dostupan u HR, znači većinu 80-ih) ispali bolji ljudi od onih koji nisu. Šteta da nije dostupan i današnjoj mladeži kako je bio nama, i ne samo u HR niti samo na Balkanu nego i šire. Još uvijek sanjam da je netko ambiciozniji od Politike odlučio preuzeti taj koncept i da svaki petak idem na kiosk po svoj prozor u svijet realnosti i stripovske mašte
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/09/2018 : 20:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da je svojedobno revija Zov bila pokušaj zagrebačkog Vjesnika da kreira sličan časopis.

http://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=&Heroes=&What=HR&Publisher=ZOV&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=20&submit=Tra%9Ei

Nažalost nije imao puno brojeva.

Zabavnik je svojedobno izlazio na više pisama i jezika bivših yu-republika.
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
331 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 23/09/2018 : 22:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Od 1986.pa do 1992. nisam propustio nijedan broj. Poslije rata povremeno sam ga uzimao,i dan danas volim da ga procitam kad nadjem vremena
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/09/2018 : 03:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by canobi

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ne bih se s takvom ocijenom zaletao nakon samo jednog broja, ali mi se definitivno jako sviđa ideja. Meni kao nekome tko voli kvizove zanimljiv izvor informacija.
Sad još samo nabaviti preostalih 3000 i kusur brojeva 😂😂😂



Nećeš se razočarati, meni se čini da je takav časopis potreban cijelom svijetu. Nekako volim vjerovati da smo mi koji smo ga čitali u jugi (ja osobno od kad sam naučio čitati pa do kad je bio dostupan u HR, znači većinu 80-ih) ispali bolji ljudi od onih koji nisu. Šteta da nije dostupan i današnjoj mladeži kako je bio nama, i ne samo u HR niti samo na Balkanu nego i šire. Još uvijek sanjam da je netko ambiciozniji od Politike odlučio preuzeti taj koncept i da svaki petak idem na kiosk po svoj prozor u svijet realnosti i stripovske mašte


jos da je na latinici...ah puste zelje

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 24/09/2018 : 10:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by canobi

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ne bih se s takvom ocijenom zaletao nakon samo jednog broja, ali mi se definitivno jako sviđa ideja. Meni kao nekome tko voli kvizove zanimljiv izvor informacija.
Sad još samo nabaviti preostalih 3000 i kusur brojeva 😂😂😂



Nećeš se razočarati, meni se čini da je takav časopis potreban cijelom svijetu. Nekako volim vjerovati da smo mi koji smo ga čitali u jugi (ja osobno od kad sam naučio čitati pa do kad je bio dostupan u HR, znači većinu 80-ih) ispali bolji ljudi od onih koji nisu. Šteta da nije dostupan i današnjoj mladeži kako je bio nama, i ne samo u HR niti samo na Balkanu nego i šire. Još uvijek sanjam da je netko ambiciozniji od Politike odlučio preuzeti taj koncept i da svaki petak idem na kiosk po svoj prozor u svijet realnosti i stripovske mašte


jos da je na latinici...ah puste zelje



Izlazio je jedno vreme Zabavnik na latinici kao i na slovenačkom, to je bilo u periodu stare Juge...
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 24/09/2018 : 11:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Prvi broj slovenačkog Zabavnika je izašao 14. septembra 1973
a poslednji 10. novembra 1989. Ukupno je izašlo 843 broja.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 28/09/2018 : 20:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

U vreme mog detinjstva pojam za kiosk stripove i časopise bili su Zlatna Serija sa Zagorom četvrtkom i Zabavnik petkom!

Sada, mnogo godina kasnije, dobili smo Zabavnik sa Zagorom, ništa lepše redakcija nije mogla da uradi i hvala joj na tome!

Moj otac, koji mi nije tija davat novce za uobičajene junake (Zagor, Blek/Mark, Teler etc.) je cilih 70-ih kupova ˝Politikin Zabavnik˝ (iz meni nepoznatih razloga), pa san onda i ja čita sve te godine i svidilo mi se. Bilo je petkom i znam da je jedno vrime cijena bila ona največa kovanica od ˝5 Dinara˝. Tu san recimo prvi put sazna da je postoja Linijski brod ˝Titanic˝, i naravno cilu njegovu slavnu sudbinu. Naravno razne priče iz raznih razdoblja/stoljeća su mi bile top a i strip u sredini nije zaostaja, sićan se recimo tada vrlo popularnog ˝Čelično Gusara˝. Ukratko zaista smo mi iz 70-ih godina uživali u strip (mi smo tada to zvali ˝Romani˝) sceni (baš lipo djetinjstvo).
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/10/2018 : 11:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
U novom PZ Svestenik - Potera.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/11/2018 : 10:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Linije fronta u novom Zabavniku.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/11/2018 : 13:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
I još neki strip Odiseja podmornice Kiri.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/11/2018 : 09:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
U novom broju:
"Lešinari", scenario Obradović, crtež Gorski
"Ni na nebu ni na zemlji", scenario Dragana Stojiljković, crtež Dražen Kovačević, uspis teksta Jelena Kovačević, kolor Toni Anastasovski

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/11/2018 : 16:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio si "Utopljene duše", Milenko Mišić i Nebojša Pejić.

Edited by - delboj on 23/11/2018 14:42:11
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 23/11/2018 : 07:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
U novom broju:
"Pisati se mogu samo privatne vesti", scenario Nemanja M.Kalezic i Jasmina I .Tomasevic, crtez Darko Grkinic

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 106 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000