forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Svaki petak izuzetak-Ovaj petak: Bengalski tigrovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 106

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 17/02/2006 : 14:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
Dakle Skorpija u protekla tri Politikina Zabavnika ,a u novom broju ( i naredna dva) druga epizodaelona(Font) sjajne Ulice Bejker, epizoda "Serlok Holms iklub opasnih sportova". Ako je zabavna kao i prva imate se cemu radovati.

Edited by - manhunter on 19/01/2024 16:42:42

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 17/02/2006 : 21:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam da ga pročitam.

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

majmun
Average Member



Croatia
571 Posts

Member since 20/11/2003

Posted - 18/02/2006 : 22:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit majmun's Homepage  Send majmun a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Jedva čekam da ga pročitam.


Bes kad u Varazdin PZ vide ne dolazi. :-(((((
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 20/02/2006 : 12:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by majmun

quote:
Originally posted by Dr. Westax

Jedva čekam da ga pročitam.


Bes kad u Varazdin PZ vide ne dolazi. :-(((((


Juce ga procitah, stvarno imas za cim da zalis.
Pretplata? Ili prijatelj u Zagrebu (ili Srbiji)bi resili tvoju muku.

Edited by - Profesor on 20/02/2006 12:50:33
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 20/02/2006 : 14:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
Zabavnik ima sve bolji izbor stripova a i svidja mi se sto se strip lako odvaja za koricenje.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 20/02/2006 : 14:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by majmun

quote:
Originally posted by Dr. Westax

Jedva čekam da ga pročitam.


Bes kad u Varazdin PZ vide ne dolazi. :-(((((


Ma mora biti negdje samo moras pronaci kiosk. Ja ne kupujem PZ ali kupujem Stripoteku i u Karlovcu sam nasao jedan kiosk (mozda ih ima i vise) na koji redovno dolazi.

Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 10/03/2006 : 08:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
U novom Zabavniku Dzeremaja "Rodjak Lindford". A sto je ekskluziva po sebi, konacno su uslisili moju molbu i stampali strip na masnom papiru vise nije na onom zutom. KOOONACNO pravi kvalitet strip izdanja u Zabavniku!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/03/2006 : 08:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
jeste. receno je da ce u toku marta zabavnik konacno poceti da stampa strip na kvalitetnom, glatkom papiru.
konacno.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8225 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 10/03/2006 : 09:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Hvala Bogu, i bilo je krajnje vreme.

Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju. Reč se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tuđu reč u svoja usta. Uzmeš li tuđu reč, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potuđio.
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 10/03/2006 : 11:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message  Reply with Quote
Odlicnoo!

Tri put ura za PZ !!!! :)

Halo Bing, kako brat?
Cijena prava sitnica!

www.marketing2510.blog.com
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 10/03/2006 : 17:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Profesor

U novom Zabavniku Dzeremaja "Rodjak Lindford". A sto je ekskluziva po sebi, konacno su uslisili moju molbu i stampali strip na masnom papiru vise nije na onom zutom. KOOONACNO pravi kvalitet strip izdanja u Zabavniku!


auuuuuu dobre vijesti
Zabavniče,eto dolazim........
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 11/03/2006 : 08:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message  Reply with Quote
Od kojeg je datuma taj Zabavnik,odnosno u Hrvatskoj bi trebao ovaj petak,barem koliko je meni poznato u prodaji biti Zbavnik od 03.03.2006.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/03/2006 : 08:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
od juce, 10. marta.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 11/03/2006 : 09:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Skoro neprimetno povećanje cene časopisa za one iz SCG od svega deset dinara, a za sve ostale po istoj tarifi kao i prošli broj.

A nov vredi svaku paru, sad bar ima šta i da se koriči.





Prah si bio i u prah ćeš se pretvoriti, ali će ti pokoja čaša pića u međuvremenu dobro doći.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/03/2006 : 12:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
rođak Linford-Jeremiah br. 21,dosada neizašao u HR.Berni ga preskočio.kupite !!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/03/2006 : 18:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kupio danas.tisak super,dobar kao u Bernijevim albumima,samo je malo tanji.Kompletna epizoda đeremije za 24 kn.Ovo nisak očekivao da ću ikad
reći-djeco učite ćirilicu!Također svidjela mi se ilustracija rimskih legionara na stranici 8 od Predraga Ginevskog.Znate li da li taj tip radi stripove??
Go to Top of Page

dimi
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 13/03/2006 : 19:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit dimi's Homepage  Send dimi a Private Message  Reply with Quote
Valjda je skontao Grasi i urednistvo da im je X godina samo strip na fus papiru.Mada bilo je i pre na ovakvom slicnom ali je bilo c/b.Valjda stripom ne pogadjaju ciljnu grupu od 5 do 15 godina pa im nije ni vazno bilo toliko. Nego zna li neko od Beogradjana ovde gde mogu da se nadju prosli brojevi, propustio sam par dok nisam bio ovde. Ne mislim 100 brojeva pre, nego 15-20....
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/03/2006 : 19:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kupio danas.tisak super,dobar kao u Bernijevim albumima,samo je malo tanji.Kompletna epizoda đeremije za 24 kn.Ovo nisak očekivao da ću ikad
reći-djeco učite ćirilicu!Također svidjela mi se ilustracija rimskih legionara na stranici 8 od Predraga Ginevskog.Znate li da li taj tip radi stripove??



radi. osnovni podaci ovde:
http://www.upps.org.yu/html/inside.php?area=leks&subarea=domaut&id=130

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 13/03/2006 : 19:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kupio danas.tisak super,dobar kao u Bernijevim albumima,samo je malo tanji.Kompletna epizoda đeremije za 24 kn.Ovo nisak očekivao da ću ikad
reći-djeco učite ćirilicu!Također svidjela mi se ilustracija rimskih legionara na stranici 8 od Predraga Ginevskog.Znate li da li taj tip radi stripove??


Do kada je u Splitu taj Zabavnik na kioscima,da se zaletim?
Ili još bolje,kupi jedan meni.
Kažeš i kompletna epizoda?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/03/2006 : 20:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma ne Kićo,nije kompletna epizoda Jeremiaha,nego prvi dio od tri.Ja sam htio istaknuti da će sva tri dijela koštati ukupno 24 kn.Inače zabavnik u Split dolazi ponedjeljkom,tako bi ovaj trebao biti do idućeg ponediljka.Ako hoćeš kupit ću ti ga.javi mi ovdje na ovom topicu.
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 13/03/2006 : 20:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message  Reply with Quote
Je li Đeremaja na latinici ili ćirilici?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/03/2006 : 20:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico
Do kada je u Splitu taj Zabavnik na kioscima,da se zaletim?
Ili još bolje,kupi jedan meni.
Kažeš i kompletna epizoda?



Pa zar nema u MA???? PZ u Gradac redovito stiže na kiosk Tiska.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/03/2006 : 21:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Originally posted by deangelis

Je li Đeremaja na latinici ili ćirilici?
Na ćirilici.
Go to Top of Page

redneck
Starting Member

15 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 14/03/2006 : 01:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send redneck a Private Message  Reply with Quote
E,deco moja.Dugo se spremam,da iskritikujem urednistvo Zabavnika,a vi ste ga na hvalili.Kao dugogodisnji kolekcionar i vlasnik oko 2600 komada,imam pravo da zalim za starim Zabavnicima.Od stripova su ostali samo Hogar i Garfild,a nekad kompletni strip su razvukli na tri broja.Zaboravili su da im je popularnost bila od Diznija,Flasa,Hazarda i dr.Prodaja bi im se udvostrucila da opet stampaju i latinicom za eks Jugoslaviju.Analizirajte na koliko strana samoreklamiraju svoje proizvode.Izbrojte koliko strana ima enigmatike.Odustao bih odavno od kupovine,ali ga vec uzimam iz navike,ovog puta za unuke.
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 14/03/2006 : 09:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by redneck

E,deco moja.Dugo se spremam,da iskritikujem urednistvo Zabavnika,a vi ste ga na hvalili.Kao dugogodisnji kolekcionar i vlasnik oko 2600 komada,imam pravo da zalim za starim Zabavnicima.Od stripova su ostali samo Hogar i Garfild,a nekad kompletni strip su razvukli na tri broja.Zaboravili su da im je popularnost bila od Diznija,Flasa,Hazarda i dr.Prodaja bi im se udvostrucila da opet stampaju i latinicom za eks Jugoslaviju.Analizirajte na koliko strana samoreklamiraju svoje proizvode.Izbrojte koliko strana ima enigmatike.Odustao bih odavno od kupovine,ali ga vec uzimam iz navike,ovog puta za unuke.


Kao veliki fan Zabavnika hteo bih da kažem da mi je najdraža faza izlaženja bila između 1973. do 1988., pre nego što su prešli na mali format (tu fazu izlaženja imam i ukoričenu). Kvalitet članaka (iz istorije, geografije, nauke, tehnologije...), rubrika (Priča iz života, Naučno fantastična priča, Ripley, Jeste li već čuli da..., Muzička strana), veliki format, izlaženje na latinici, na slovenačkom i makedonskom, kvalitetni i zanimljivi stripovi na srednjim stranama, Hogar, Disney-jevi junaci... Šta reći za jedan takav časopis?

Prelaskom na mali format je počeo da pada kvalitet, što se produbilo krizom 90-ih godina, kada je Zabavnik po meni bio na najnižim granama. Početkom 90-ih sam prestao da ga kupujem i u međuvremenu sam uzimao 2-3 broja godišnje, ako je u njemu bio neki zanimljivi strip ili čisto radi sećanja na stari Zabavnik. Nedavno sam kupio nekoliko brojeva i čini mi se da su se bar delimično vratili na stare staze. Jeste da tu ima reklama, malo drugačije organizacije časopisa, strip iz 3 dela, ali mi se čini da je dosta prisutan onaj duh Zabavnika iz 70-ih i 80-ih.

U svakom slučaju mislim da je sadašnji Zabavnik pun korisnih, zanimljivih i zabavnih informacija, za "neke nove klince", ali i za nas "odrasle", da se odmorimo od poplave časopisnog šunda koji danas izlazi na kioscima, a i da se setimo šta smo voleli da čitamo kao deca.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 14/03/2006 : 11:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by kico
Do kada je u Splitu taj Zabavnik na kioscima,da se zaletim?
Ili još bolje,kupi jedan meni.
Kažeš i kompletna epizoda?



Pa zar nema u MA???? PZ u Gradac redovito stiže na kiosk Tiska.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr


Provjereno NEMA!
Meni je bilo čudno još prošli put na sastanku kad si rekao da dolazi u Gradac.
Nešto sam sa Milkom pričao o tome i on je znao da ne dolazi do Makarske.
Nema veze,kupit ću u Splitu.
Go to Top of Page
Page: of 106 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000