forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Thorgal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2016 : 22:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Rosinski & Van Hamme:Thorgal,knjiga 8 (Libellus)

Dvadeset drugi album:Divovi

U Šajganov zamak stiže princ,koga su njegovi ljudi oteli na povratku iz jednog od pljačkaških pohoda.Reč je o Galatornu,vladaru Brek Zarita,koji Torgala proziva po pravom imenu.Sve sumnjičaviji oko svog pravog identiteta,Torgal odlučuje da ovaj put uz Galatornovu pomoć, stvar istera do kraja.Dolazi do velike svađe između njega i Kris,i ona odlučuje da ga na silu zadrži uz sebe;on se penje na najvišu kulu zamka i zahteva od bogova da mu vrate ime.Grom ga pogađa i on se odjednom nađe u Asgardu, pored božice Fride.Od nje saznaje da samo na jedan način može da od Odina dobije oprost za sve njegove prethodne drskosti (koje Odin tako doživljava);a to je da ode u zemlju divova i povrati Fridinom mužu Draupnir,njegov sveti prsten kojeg je izgubio tokom ragnaroka.

10/10

Dvadeset treći album:Kavez

Torgal,sa povraćenim pamćenjem i imenom,započinje svoj put natrag kući.U Brek Zaritu,Galatornova sestra mu nudi sebe na jednu noć,on je odbija,a ona mu zbog toga smešta smrtonosnu zamku.
On se ipak iskobeljava iz nevolje,a dotada Arisija koja ne zna da je njen muž napustio Kris od Valnora, traži pomoć od Sardaza oderanog;čime navlači na sebe ogromnu nevolju.
Torgal stiže na njihovo ostrvce,ali ga neko onesvešćuje i stavlja u kavez;Arisija odlučuje da se grubo našali sa mužem,kako bi mu barem malo vratila za sve nevolje prouzrokovane njegovim odlaskom.

Nisam neki stručnjak za crtež,ali sam poprilično siguran da od ove epizode,Rosinski više nije na onom svom najvišem nivou crtanja.

10/10

Dvadeset četvrti album:Arachnea

Torgalova porodica,zajedno sa Darekom i Lehlom,napušta ostrvce (za koje mnogi znaju,pa im nije više garantovan miran život na njemu) i kreću put juga.Doživljavaju nesreću na moru, i Torgal i Vučica se razdvajaju od ostalih.Dolaze na jedno ostrvo i dok se penju uz litice nailaze na pećinu, u kojoj Vučica ostaje zarobljena usled pojave nevidljivog zida koji se isprečio između njih. Sin zvezda odlazi na ostrvo kako bi našao rešenje da izbavi ćerku;tamo će zateći jedan neobičan narod koji živi na tom predivnom ostrvu blage klime i izobiljem čudnog voća u gradu Arahnopolisu,a koji ga doživljava kao demona i zarobljavaju ga.
U ovoj epizodi mi je kraj malo "jeftiniji" nego obično,pa stoga i ocena niže.

beton 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2016 : 22:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Rosinski & Van Hamme:Thorgal,knjiga 9 (Libellus)

Dvadeset peti album:Plava bolest

Torgal sa porodicom i prijateljima njegove dece,opet na okupu,uživa u blagodatima predivnog ostrva, čije je žitelje oslobodio od demonske Arahnee.Pa ipak,odlučuje da krenu dalje na jug i stižu do nove zemlje (neke afričke),gde Jolan dolazi igrom slučaja na jednu barku,i tamo zatiče mrtvaca čija je koža skroz plava,pri čemu ga ugrize pacov koji se nalazio u blizini leša.
Ubrzo nakon toga,napadaju ih nekakvi patuljci,a iz nevolje ih spašava princ Zarkaj sa svojim ljudima.Princ pokazuje pretenzije prema Arisiji,ali u jednom trenutku shvata da je Jolan,a verovatno i ostali,zaražen smrtonosnom plavom bolešću,pa ih sve zajedno smeštaju u neku provaliju,koja predstavlja nekakav karantin;gde ih čeka sigurna,brza i užasna smrt.

između 9/10 i 10/10

Dvadeset šesti album:Kraljevstvo ispod pijeska

Torgal i Arisija se odlučuju vratiti nazad na sever u svoj dom.Te večeri na obali mora u pustinji ih posećuju dva stranca, koji ih pozivaju u svoje selo,što Torgal ljubazno odbija.Iste večeri im gori brod sa svim namirnicama,pa oni odlučuju da prihvate poziv stranaca koji se opet pojavljuju.Tokom hoda preko pustinjskih dina,Vučica upada u živi pesak,a u bezizlaznoj situaciji,jedan od njih počinje da leti i tako spašava devojčicu.Torgal tako uviđa da nema posla sa običnim ljudima,a vrlo brzo će se ispostaviti da su to ljudi iste zvezda odakle i on potiče.
Ova epizoda je slabija od svih prethodnih,ali kao deo celine,ipak odlično funkcioniše.

9/10

Dvadeset sedmi album:Barbarin

Torgal sa porodicom i prijateljima iz prethodne avanture (Tijagom i Ilenijom,bratom i sestrom) dospeva u ropstvo,te biva prodat guverneru nekog (cenim) grčkog ostrva zajedno sa Tjagom.Tamo će njih dvojica učestvovati sa ostalim zarobljenicima u krvavoj igri,lovu na robove,koji se organizuju za zabavu vlastelinske dece.No,Torgal se izbavlja sa svojim prijateljem iz nezavidne situacije i ne ubija guvernerovog sina,koji mu se našao na oštrici noža;nakon toga ostaje na dvoru kao majstor za obuku strelaca,a ubeđuje guvernera da otkupi Arisiju i ostale, i da im omogući zajednički život.Situacija je daleko od dobre,a još se više pogoršava kada guverner traži od Torgala da zajedno sa njegovim sinom,učestvuje na turniru deset provincija carstva.
Kvalitet priča se vraća na onaj najviši,dok je crtež iz albuma u album sve lošiji.

10/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2016 : 22:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Rosinski & Van Hamme & Sente:Thorgal,knjiga 10 (Libellus)

Dvadeset osmi album:Kriss od Valnora

Torgal leži mrtav na ostrvu Sireniji,gde se održavao turnir iz prošlog albuma.Otrovao ga je Heraklije,zavidljivi guvernerov sin.Arisija i deca su u ropstvu kod gospodara deset provincija,odakle pokušavaju da pobegnu,ali bivaju uhvaćeni i poslati u rudnik srebra.
Za to vreme na Sireniju,po Torgalov leš dolaze dva vlastelina,čiji su sinovi zbog sina zvezda nastradali u lovu iz prethodne priče.
Umesto leša,zatiču bljuvotinu koja ukazuje da je Torgal izbacio deo otrova iz organizma i da se krije negde na ostrvu.
U rudniku srebra,Arisija nailazi na Kris od Valnora,takođe osuđenicu,ali u nešto povlašćenijem položaju.Ova je predlaže beskstvo,a Arisiju će prilikom toga sačekati jedno veliko iznenađenje.
Dvadeset osmi album mi je vrhunac priče o lutanjima Torgala,Arisije i dece.Sećam se da sam se u jednom trenutku zaprepastio kada sam video da sam na samom kraju albuma,koliko sam izgubio pojam o vremenu čitajući ga.
Sa druge strane,Rosinski ovde više ne liči na sebe, i fenomenalna je odluka za promenu stila crtanja/slikanja od narednog broja.
Scena u kojoj se zajedno obnažene kupaju Kris i Arisija,i kada crnokosa ratnica, uhvativši Torgalovu ženu za grudi,predloži je zajedničku utehu zbog gubitka njihovog voljenog ratnika,mi je jedna od najačih erotskih scena koje sam ikad video u stripu.
Vrhunski kraj!!!

10/10 !!!

Dvadeset deveti album:Žrtva

Zadnji autorski Van Hamov album,a prvi u kojem je Rosinski prešao na novi stil crtanja.Ili je možda bolje reći slikanja.U svakom slučaju,predivno izgleda.
Arisija sa decom i mužem u teškom stanju putuje kući.Nailazi na lokalnog vlastelina koji joj odbija gostoprimstvo,a Jolan iskorišćava svoje moći kako bi se sa njim grubo našalio.
Ali zbog toga upadaju u nevolju iz koje ih spašava bog Vigrid (koga je poslala božica Friga), koji potom daje biserne suze (koje je Arisija svojevremeno bacila u jezero) kako bi Torgalu povratio snagu na dva dana.Za to vreme,Torgal treba da pronađe Mantora,čarobnjaka koji se bavi crvenom magijom, i koji jedini može da ga izleči.Odin saznaje za ovo i pravi malu diverziju,tako da u avanturu kreću i Torgal i Jolan.

10/10

Trideseti album:Ja,Jolan

Sente preuzima scenario.I kreće da piše jednako dobro kao i veliki Van Ham.
Jolan je napustio dom i pošao da služi Mantoru,što je bio uslov da spasi njegovog oca u prošloj priči.
Zajedno sa još četvoro mladih ljudi,od kojih svako ima neku posebnu moć,treba da prođe put inicijacije kako bi stekao veliku sudbinu;ali samo jedna osoba može da prođe tu inicijaciju,tako da između njih dolazi do trvenja i sukoba.
Za to vreme u selu,Arisija uznemirena zbog odlaska sina,ide kod gatare Mahare,od koje saznaje pravu istinu o Anielu.

10/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2016 : 22:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Rosinski & Sente:Thorgal,knjiga 11 (Libellus)

Trideset prvi album:Thorov štit

Mantor šalje svoje učenike (Jolana i ostalih četvoro) u Asgard,ne bi li uzeli Torov štit, i tako odlučio ko je od njih "odabrani".Zadatak na granici neverovatnog.
Za to vreme,gatara Mahara koja saznaje ko je najmlađi Torgalov sin,daje informaciju bratstvu crvene magije,ne bi li je u znak zahvalnosti primili.

10/10

Trideset drugi album:Asgardska bitka

Mantor daje Jolanu sledeći zadatak:da ode sa Mantorovom vojskom u Asgard, i da donese jabuku besmrtnosti od boginje Vilnie,kojom će svojoj majci vratiti večni život.Na put,Jolana prati Mantorova "lutkasta" vojska,a veliki čarobnjak ga upozorava na Lokija koji bi mogao da mu pravi velike probleme.
Na drugoj strani,Torgal kreće u potragu za otetim Anielom.

10/10

Trideset treći album:Brod-sablja

Mantor pripoveda svojim učenicima o posebnoj sudbini koja ih čeka - a to je da ih obuči u crvenoj magiji,kako bi oni usavršili svoje veštine i ojačali, i tako spasili narode severnih zemalja,od nadolazeće pretnje;ratnike sa juga koji veruju u jednoga Boga.
Dotle,Torgal sa novim prijateljem Petrovom,je u službi nekakvog trgovca na brodu-sablji (brod koji može da seče led),a sve to u cilju da bi sustigli Anielove otmičare koji su se zaputili ka Bag Dadu,mesta na krajnjem severu;zadatak im je da odbiju napadače iz naroda Belih stepa.
Na žalost,na kraju imamo klasičan cliffhanger.

10/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/02/2016 : 14:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Thorgal, i od mene zadni brojevi zaslužuju čistu desetku!

Nisam ni ja stručan za crtež ali meni se naprotiv više sviđa crtež u zadnjim brojevima.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2016 : 15:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Torgal - doživljaji jednog čitaoca

Kad se setim koliko smo samo kukali za jednom normalnom domaćom edicijom Torgala.I zahvaljujući vrednim izdavačima,dobismo čak dva,hvalevredna izdanja.Libelus brži i skuplji,DW&ČK jeftiniji i sporiji,ali oba pre svega kvalitetna.

Moj izbor je pao na Libelusovo brže,i mogu reći sa obzirom na količinu nestrpljenja koje sam imao,da se nisam ni najmanje pokajao.Nakon godinu dana hrvatski izdavač je izbacio 11 integrala sa 33 albuma;ostao je još jedan neobjavljen,a mislim da je i 35. tu negde pri kraju radova,pa verujem da ćemo za najkasnije dve godine videti i dvanaestu Libelusovu knjigu.

Inače,čitanje kompletnog Torgala je posebna priča.Ove trideset i tri epizode se čitaju kao jedna celina, i u tom kontekstu,Torgal dobija jedan poseban kvalitet.Znam da je neverovatno što sam dao ovoliko desetki,ali takav je zaista bio moj utisak;i tek na retke trenutke sam osetio pad u priči,a i on je bio mali.Kapa dole Van Hamu kako je čovek uklapao ne mali broj detalja u jednu celokupnu sagu.A i Senteu za jednako sjajan nastavak scenarija.

Rosinski isto jednako zaslužan ovaj fascinanatan strip svojim jedinstvenim i prelepim crtežom.Napisah već da se od jednog trenutka vidi njegov manji trud i zalaganje,koje u Kris od Valnora dostiže vrhunac u padu kvaliteta crtanja,ali od 29. albuma imamo novi pristup i jedan od najupečatljivijih crteža u BD produkciji.

Voleo bih da čujem mišljenje još nekog ko je pročitao ceo serijal odjednom (ako takav postoji),jer tvrdim da se ne može porediti takvo čitanje i višegodišnje koje je tu obuhvatalo i skaradne Stripotekine brojeve.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2016 : 15:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
*Libelusovi Thorgali su najbolji 3-1 integrali koje posedujem u kolekciji.


*Zadivljujuć je prevod Andrija Cvitaša aka Doka Lestera.
Slučajno sam nešto vrteo u rukama treću knjigu BP Torgala,i rekoh,ajde da malo uporedim prevode.Miroslav Aksentijević je prevodio za Beli put,i u ne malom broju slučajeva je podbacio kada se upoređuje sa Dokovim.Evo par primera:

BP:
Jolan u pustinji govori:"Torgale...Arisija...U zaklon!U zaklon."

LL:
"Thorgale...Aaricia...Upomoć!Upomoć"

kakav bre zaklon??

BP:
Arisija govori Kris koja je pala licem u blato i traži njenu pomoć:"Želim da ti spasem život,kao i na letećoj lađi,ali ti se,bez sumnje,čvrsto držiš na svojim rukama."

LL:
"Ako ti treba spasiti život,kao što sam to učinila na letećem brodu,u redu,to je jače od mene,ali ni u snu te neću držati za ruku."

Andrejev prevod tačno gađa smisao situacije,Miroslavov ne.



*evo moja top tri BD-a dugačka serijala (avanturistička):
1.Torgal
2.Bluberi
3.XIII

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/02/2016 20:06:45
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/02/2016 : 15:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Uporedo s glavnom serijom valja čitati i svjetove Thorgala jer radnja se isprepliće s onom u glavnoj seriji.

Thorgalu i Libellusu kapa do poda!
Nadam se da planiraju i Svjetove Thorgala. Tu je već objavljeno ako se ne varam 14 albuma. (6+5+3)
Dovoljno za 4-5 integrala.

Ovo za omašku nisam siguran. Mislim da je pitanje dobro postavljeno.

Have mercy
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 16/02/2016 : 20:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Prije bih rekao kapa do poda ČK i Darkwoodu....jer nećeš naći ništa ni približno slično za 80-ak kuna ;)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/02/2016 : 04:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A meni su svi poslije 13 tog albuma losi a i prvih par.samo ponavljanje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 17/02/2016 : 13:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A meni su svi poslije 13 tog albuma losi a i prvih par.samo ponavljanje.



Kao da ti znaš nešto o Thorgalu
Uglavnom, uz Riđobradog i XIII jedan od najdražih BD izdanja.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 18/02/2016 : 22:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

[u][i][i]

Voleo bih da čujem mišljenje još nekog ko je pročitao ceo serijal odjednom (ako takav postoji),jer tvrdim da se ne može porediti takvo čitanje i višegodišnje koje je tu obuhvatalo i skaradne Stripotekine brojeve.



Pa, dao sam si truda da pročitam cijeli serijal, i svakako, treba priznati da je ovo vrlo kvalitetan strip, scenaristički i crtački. Jako maštovita ideja o spajanju atlantiđanske fantastike, nordijske mitologije i SF-a. Miješanje magije i napredne tehnologije, nepredvidiva božanstva, surovi barbarski svijet i napredni došljaci sa zvijezda. Ali se ne slažem s Antom da je to sve manje više za desetku, jer je ipak prva trećina serijala (slično kao i kod Astera recimo, samo manje drastično) ipak najbolja.
Prva tri albuma doduše baš i ne obećavaju, imaju podosta naivnosti, prvi je nacrtan sasvim drugačije (i lošije) od ostalih, a treći album mi je pomalo bezvezan. Ali evo, 6/10. (na skali od 1/10).
4-6, Blek-Zarita, je već dosta bolje, a naročito peti album kada Thorgal odlazi suočiti se sa samom sudbinom je odličan i dobio bi devetku, a kao cjelina ova trilogija bila bi 8/10.
Sin Zvijezda je sjajan, i sve tri priče su odlične. Fantasy i SF su rijetko kad zajedno ovako dobro išli. 10/10.
Alinoe je malo čudan album, zanimljiv je na svoj način, ali u njemu se Thorgal ni ne pojavljuje i nije mi nešto bitan za radnju (osim što se prikazuju moći njegova sina) pa ajde 7/10.
Strijelci - dosta dobar album, jednostavna priča, ali je upečatljiv zbog pojave vjerojatno najboljeg sporednog lika u serijalu, Kris.
Zemlja Ka trilogija (odnosno tetralogija, jer je trinaesti album ipak pravi kraj) je pun pogodak, i vrhunac serijala, jer mi ništa nakon ovoga nije bilo na ovoj razini. Prava stvar je što se ovdje spajaju svi najbolji elementi - spoj mitološkog i SF-a, daljnje otkrivanje Thorgalova porijekla, Kris od Valnora i ostali upečatljivi sporedni likovi. 10/10, iako je zadnji (trinaesti) album nešto malo slabiji.

Sve u svemu, Sin Zvijezda i Zemlja Ka svakako najbolje. Kasnije slijedi polagano opadanje.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/02/2016 : 22:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by anto

[u][i][i]

Voleo bih da čujem mišljenje još nekog ko je pročitao ceo serijal odjednom (ako takav postoji),jer tvrdim da se ne može porediti takvo čitanje i višegodišnje koje je tu obuhvatalo i skaradne Stripotekine brojeve.



Pa, dao sam si truda da pročitam cijeli serijal, i svakako, treba priznati da je ovo vrlo kvalitetan strip, scenaristički i crtački. Jako maštovita ideja o spajanju atlantiđanske fantastike, nordijske mitologije i SF-a. Miješanje magije i napredne tehnologije, nepredvidiva božanstva, surovi barbarski svijet i napredni došljaci sa zvijezda. Ali se ne slažem s Antom da je to sve manje više za desetku, jer je ipak prva trećina serijala (slično kao i kod Astera recimo, samo manje drastično) ipak najbolja.
Prva tri albuma doduše baš i ne obećavaju, imaju podosta naivnosti, prvi je nacrtan sasvim drugačije (i lošije) od ostalih, a treći album mi je pomalo bezvezan. Ali evo, 6/10. (na skali od 1/10).
4-6, Blek-Zarita, je već dosta bolje, a naročito peti album kada Thorgal odlazi suočiti se sa samom sudbinom je odličan i dobio bi devetku, a kao cjelina ova trilogija bila bi 8/10.
Sin Zvijezda je sjajan, i sve tri priče su odlične. Fantasy i SF su rijetko kad zajedno ovako dobro išli. 10/10.
Alinoe je malo čudan album, zanimljiv je na svoj način, ali u njemu se Thorgal ni ne pojavljuje i nije mi nešto bitan za radnju (osim što se prikazuju moći njegova sina) pa ajde 7/10.
Strijelci - dosta dobar album, jednostavna priča, ali je upečatljiv zbog pojave vjerojatno najboljeg sporednog lika u serijalu, Kris.
Zemlja Ka trilogija (odnosno tetralogija, jer je trinaesti album ipak pravi kraj) je pun pogodak, i vrhunac serijala, jer mi ništa nakon ovoga nije bilo na ovoj razini. Prava stvar je što se ovdje spajaju svi najbolji elementi - spoj mitološkog i SF-a, daljnje otkrivanje Thorgalova porijekla, Kris od Valnora i ostali upečatljivi sporedni likovi. 10/10, iako je zadnji (trinaesti) album nešto malo slabiji.

Sve u svemu, Sin Zvijezda i Zemlja Ka svakako najbolje. Kasnije slijedi polagano opadanje.



Delim mišljenje uz razliku u nijansama - možda bi peti album kod mene dobio 10/10, a Zemlja Ka albumi 9/10. Strelci su mi za vrlo jaku 8.icu. Mada bih morao da obnovim gradivo za definitivne ocene.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 18/02/2016 : 23:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Strijelci - dosta dobar album, jednostavna priča, ali je upečatljiv zbog pojave vjerojatno najboljeg sporednog lika u serijalu, Kris.




Zoro, nisi dao ocenu za ovaj album?
Meni je i on za 10, jeste jednostavna priča, ali mi nekad baš takve priče prijaju.
Odnosno, od ovih što sam čitao od Torgala, više volim one-shot priče.
Ova, Sin zvezda i Gospodar planina, te tri su mi za 10. Dalje nisam čitao.
I još bih i ovaj peti album tu dodao.
Zemlju Ka sam davno čitao, ali mislim da joj ne bih dao više od 9.
Kao što rekoh, nekako su mi ove pobrojane one-shot priče bolje legle.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 18/02/2016 : 23:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Strijelci - dosta dobar album, jednostavna priča, ali je upečatljiv zbog pojave vjerojatno najboljeg sporednog lika u serijalu, Kris.




Zoro, nisi dao ocenu za ovaj album?
Meni je i on za 10, jeste jednostavna priča, ali mi nekad baš takve priče prijaju.
Odnosno, od ovih što sam čitao od Torgala, više volim one-shot priče.
Ova, Sin zvezda i Gospodar planina, te tri su mi za 10. Dalje nisam čitao.
I još bih i ovaj peti album tu dodao.
Zemlju Ka sam davno čitao, ali mislim da joj ne bih dao više od 9.
Kao što rekoh, nekako su mi ove pobrojane one-shot priče bolje legle.



Jaka osmica.
Meni se opet sviđalo to što se radnja razvija, pa ni Sin Zvijezda nije u pravom smislu riječi one-shot priča jer je bitan za kasnije priče.
Nisu ni Strijelci jer se tu prvi put pojavljuje Kris koja je bitna kasnije itd.
Inače kad ocjenjujem, dajem desetke za najbolje priče u serijalu, što ne znači da su ove ostale loše, nego jednostavno se moraju usporediti s vrhuncem serijala. Zato serijal sudim po njegovim najboljim epizodama, a ne po nekom prosjeku.

Edited by - Zoroasterixx on 18/02/2016 23:55:47
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 19/02/2016 : 16:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Ima i kasnije jako puno dobrih epizoda. A naročito treba napomenuti, da iznenašujuče kvalitet ne padne čak ni nakon promijene scenarista. A Rosinski mi je u tim novijim albumima čak i bolji.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/02/2016 : 18:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vid

Ima i kasnije jako puno dobrih epizoda. A naročito treba napomenuti, da iznenašujuče kvalitet ne padne čak ni nakon promijene scenarista. A Rosinski mi je u tim novijim albumima čak i bolji.



Dve poslednje epizode iz Stripoteke - one u kojima Rimljani zarobljavaju Torgala i porodicu mu - su prilično dobre.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 19/02/2016 : 19:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vid

Ima i kasnije jako puno dobrih epizoda. A naročito treba napomenuti, da iznenašujuče kvalitet ne padne čak ni nakon promijene scenarista. A Rosinski mi je u tim novijim albumima čak i bolji.



Istina, kvaliteta nije znatno opala, iako ima i nekih slabih albuma kao oni između Arakne i Barbara, ti su loši. Ali su mi rani albumi ipak bolji i draži.

Edited by - Zoroasterixx on 19/02/2016 19:10:40
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/02/2016 : 18:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma ljudi,šta se bre maltretirate sa svim tim osmicama,devetkama i desetkama - budite prgamatični kao ja - svim albumimam 10 i nek ide život!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 02/10/2016 : 21:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam i ja svih 11 LL integrala, po redu i u relativno kratkom vremenu. U 2016. imam projekt iščitavanja klasika, Riđobradog, Tanguya, Spiroua i Thorgala. Thorgal se u tom društvu ističe po tome što njega nisam čitao u djetinjstvu ili tinejdžerskoj dobi kad su pročitane knjige i stripovi ostavljali puno dublje utiske.
Danas, nakon završetka 33. epizode mogu reči da je to bila izuzetno zanimljiva i ugodna vožnja. Ne mislim kao Anto da je ovo najbolji dugotrajni, avanturistički BD serijal (tu su ispred svakako Blueberry, pa i Riđobradi), ali neke epizode su svakako pri vrhu. Tu definitivno spada tetralogija o zemlji Ka koja je vrh serijala i meni jako dobri albumi iz 10. i 11. integrala.
Rosinski mi nije među omiljenim crtačima, ali nemam nekih primjedbi. Jedino me je malo zasmetala promjena stila u 10. integralu, ali navikao sam se. Van Hamme i Sente besprijekorni.
Apsolutna preporuka.

Edited by - Ernie Pike on 02/10/2016 22:52:13
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/10/2016 : 22:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Erni,nije Ante,već Anto :)
Možda sam se u zanosu oduševljenja malo istrčao sa davanjem epiteta najboljeg BD serijala - sad,sa jedne određene vremenske distance bih ipak to mesto prepustio Bluberiju,ali uglavnom,ova dva serijala su mi tu negde kvalitetom,možda Blub za nijansu bolji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 02/10/2016 : 23:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Erni,nije Ante,već Anto :)
Možda sam se u zanosu oduševljenja malo istrčao sa davanjem epiteta najboljeg BD serijala - sad,sa jedne određene vremenske distance bih ipak to mesto prepustio Bluberiju,ali uglavnom,ova dva serijala su mi tu negde kvalitetom,možda Blub za nijansu bolji.




Ispravio.

Čitanje ovih dugih serijala kronološkim redom i u relativno kratkom vremenu je zbilja posebni doživljaj i može ponijeti čovjeka.
Takvo čitanje daje i novu perspektivu čitatelju. Nakon pročitanih 18 albuma Riđobradog u LL izdanju, moje mišljenje o tom stripu se značajno poboljšao u odnosu na ono koje sam stekao čitajući albume razbacane po raznim časopisima bez ikakvog reda. I tad sam volio taj strip, ali mi nije ulazio u red vrhunskih.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/10/2016 : 23:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/10/2016 : 23:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Poslije dvanaestice su slobodno mogli završit seriju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
262 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 11/11/2016 : 16:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
Postoji li pdf privjui za Libellusova izdanja?

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000