forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Thorgal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/03/2006 : 21:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nisam odavno video topic o ovom junaku, koji se kod mene baš visoko kotira.
Sećam se kada sam kao klinac pročitao epizodu sa patuljcima(u stripoteci, mislim) i za mene je tada to bila filozofija non plus ultra.
Do sada su dogurali do 28. epizode, i čujem da menjaju scenaristu.
Vaše mišljenje o ovom, po meni, malom remek delu evropskog stripa?

Oh, I'm sorry. Did that break your concentration? I didn't mean to do that. Please, continue. I believe you were saying something about "best intentions."

Edited by - BlekenDekara on 13/05/2009 11:06:31

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 27/03/2006 : 21:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
to je remek dalo do 12. epizode, posle je nevidjeno sranje, a scenarista se menja zato sto je Van Hamma sramota da ljudima prodaje obicne gluposti, ista situacija je i sa XIII-om

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/03/2006 : 21:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, mada mislim da do 15. epizode može da sa čita..Od ovih novijih nisam ni pročitao sve, ali sa na nićem nivou nego, na primer, prvih sedam.

Oh, I'm sorry. Did that break your concentration? I didn't mean to do that. Please, continue. I believe you were saying something about "best intentions."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/03/2006 : 22:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nedavno pročitao šesnaestu epizodu, "Vučica", ako se ne varam i baš mi je super.

Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/03/2006 : 22:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
ja ga se sjecam dobro,,kao klinac sam imao skoro sve ali je izgorjelo u ratu..jebiga.
za mene je torgal izuzetan strip koji visoko kotira u mojoj osobnoj top listi ali ga iz emotivnih razloga jos nisam pokusao opet nabaviti..ali mislim da hocu,strip je jaci od uspomena..pa evo tko ga ima i zeli ga prodati neka me kontaktira.

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/03/2006 : 01:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Zadnji Thorgal je objavljen u Stripoteci broj 1012. epizoda "Vučica" iz 1990.godine.
Nek barem Stripoteka ubrza taj odličan serijal,kada možemo još samo sanjati o koloriranim albumima.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/03/2006 : 01:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Nisam odavno video topic o ovom junaku, koji se kod mene baš visoko kotira.
Sećam se kada sam kao klinac pročitao epizodu sa patuljcima(u stripoteci, mislim) i za mene je tada to bila filozofija non plus ultra.
Do sada su dogurali do 28. epizode, i čujem da menjaju scenaristu.
Vaše mišljenje o ovom, po meni, malom remek delu evropskog stripa.



U Super Eksu - ta epizoda je dobila neku nagradu za fantastiku, čini mi se.

Ako je Vučica 16-a epizoda - onda se serijal dobro drži i posle 12-e - jer je i ona vrlo dobra!
Go to Top of Page

metabaron
New Member

177 Posts

Member since 25/01/2004

Posted - 28/03/2006 : 02:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send metabaron a Private Message  Reply with Quote
Thorgal mi dobar, ali sam samo procitao sporadicno. Bilo bi super da to izade na Engleskom - mislim da su samo 4 izasle...
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 28/03/2006 : 02:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
12. epizoda je logican kraj serijala, slicno je i sa XIII, a i sa Asterom...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/03/2006 : 07:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

12. epizoda je logican kraj serijala, slicno je i sa XIII, a i sa Asterom...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''


za astera si potpuno u pravu, za XIII ne znam, ali za torgala si u krivu, to nije serijal koji ima zatvoreni krug, koji ne može podnijeti štajaznam, 30-ak nastavaka, on se može nastavljati koliko se hoće i može,torgal ima i sina koji ima potencijala... samo je pitanje koliko kvalitetno će to biti...istina, ispočetka nije uopće zamišljen kao serijal, nego samo za 4 epizode
ja nisam čitao dalje od ovih epizoda objavljenih kod nas, za sad mi se dobro drži, kako će to dalje izgledat, vidjet ćemo
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 28/03/2006 : 09:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

12. epizoda je logican kraj serijala, slicno je i sa XIII, a i sa Asterom...



Svi kažu da je XIII-ica morala da se završi sa osmom epizodom. Od onih posle nje sam pročitao "Za Mariju", koja mi je OK, a ne znam šta je Van Hamme pisao posle i koliko su kvalitetne kasnije epizode.

U principu volim da čitam Van Hammove radove. Od Thorgala sam pročitao sve što je izašlo kod nas i mislim da i u ovoj 16. epizodi održava zavidan nivo kvaliteta.

"Gospodari ječma" su sjajni.

Largo Wincha kupujem sada u Italiji, gde ga izdaju u boji sa tvrdim koricama za 7.5 EUR-a. Stigli su do 7. broja i serijal je zabavan, za sada ne gubi na snazi (mada je naravno daleko iza jednog Thorgala). Ne znam da li je crtež Larga vredan takvog izdanja (za razliku od Vance-a i posebno Rossinskog koje bi sevap bilo imati u boji). Ne bih imao ništa protiv da je Stripoteka nastavila da ga izdaje u crno-beloj varijanti, onda sigurno ne bih kupovao italijane...
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 28/03/2006 : 11:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
torgal mi je ok
prenošenjem u cb gubi 64,32% svoje kvalitete
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/03/2006 : 11:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Uskoro ce Thorgal da prestane ali ce zato poceti epizode s njegovim sinom Jolanom, Thorgal spin off.
Van Hamme ima kontrakt do 2006 i nakon toga prestaje s Thorgalom, neki Japanac je kupio prava na Jolana pa cemo vidjeti o cemu se radi... Malo pomalo pa i prestati s XIII ali Vance je vec popizdio (money money money jer se to ko ludo prodaje u Belgiji) i rekao da on nastavlja.

"You see something you want then go for it (go for it)
don't think twice go for it (go for it)
don't leave this earth with nothing to show for it"
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 28/03/2006 : 12:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Toninho

torgal mi je ok
prenošenjem u cb gubi 64,32% svoje kvalitete



Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/03/2006 : 12:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Šta nas još u Thorgalu očekuje?

1991.La gardienne des Cles
1992.L Epee-Soleil
1993.La Forteresse invisible
1995.La Marque des bannis
1995.La Couronne dOgotai
1996.Geants
1997.La Cage
1999.Arachnea
2000.Le Mal bleu
2001.Le royaume sous le sable
2002.Le Barbare
daljnih podataka nemam,ali Thorgalov serijal i dalje ide
dok mi dođemo do ovoga ostarićemo....
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 28/03/2006 : 13:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico

Šta nas još u Thorgalu očekuje?

1991.La gardienne des Cles
1992.L Epee-Soleil
1993.La Forteresse invisible
1995.La Marque des bannis
1995.La Couronne dOgotai
1996.Geants
1997.La Cage
1999.Arachnea
2000.Le Mal bleu
2001.Le royaume sous le sable
2002.Le Barbare
daljnih podataka nemam,ali Thorgalov serijal i dalje ide
dok mi dođemo do ovoga ostarićemo....




2004.Kris de Valnor
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 28/03/2006 : 16:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

..pa evo tko ga ima i zeli ga prodati neka me kontaktira.

the chase is better than the catch



To uopće nije problem nabaviti.Najbolje Thorgalove epizode su iz "nove" Stripoteke: 968, 974, 980, 985 a ti se brojevi mogu naći gotovo svugdje.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 28/03/2006 : 16:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod Thorgala,on je jedan od mojih favorita.Vrhunski strip.Najbolje epizode su mi one koje sam gore naveo,dakle mini-serijal Zemlja Ka i nastavci.I nakon 13.epizode također ima dobrih priča;#15(Gospodar planina)je odlična a i Vučica je OK tako da se ne bih složio da je došlo do nekog drastičnog pada kvaliteta.Šteta što ne izlaze albumi u boji ali i ovako u c/b Thorgal izgleda dobro.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2006 : 16:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
pa evo tko ga ima i zeli ga prodati neka me kontaktira.

the chase is better than the catch



imam ja nešto thorgala i gomilu stripoteka, razne junake, pa ak te zanima, kaži da odradimo

dakle, rješavam se dosta stripova

samo iskrcaj $$$$ i sve može

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 28/03/2006 : 16:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus

Svi kažu da je XIII-ica morala da se završi sa osmom epizodom. Od onih posle nje sam pročitao "Za Mariju", koja mi je OK, a ne znam šta je Van Hamme pisao posle i koliko su kvalitetne kasnije epizode.




XIII je zakon ali #9-Za Mariju me malo razočarao.Kao da je došlo do pada kvalitete same priče(dok je crtež još uvijek vrhunski).Ili su možda prošli albumi bili tako dobri pa ovaj izgleda nešto lošiji.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2006 : 16:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
inače, i meni je thorgal odličan
uz astera blistoka i korta maltezea, gotovo jedino što vrijedi van bonellija

ma dobro, ima još ponešto, ali bonelli je bonelli hehe

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 29/03/2006 : 01:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus

quote:
Originally posted by kico

Šta nas još u Thorgalu očekuje?

1991.La gardienne des Cles
1992.L Epee-Soleil
1993.La Forteresse invisible
1995.La Marque des bannis
1995.La Couronne dOgotai
1996.Geants
1997.La Cage
1999.Arachnea
2000.Le Mal bleu
2001.Le royaume sous le sable
2002.Le Barbare
daljnih podataka nemam,ali Thorgalov serijal i dalje ide
dok mi dođemo do ovoga ostarićemo....




2004.Kris de Valnor


hvala na dopuni
ovo nisam znao
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 29/03/2006 : 20:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan koji zali za bojom. Svojevremeno sam skinuo par prvih epizoda u boji na poljskom. UH,covece kakav vatromet. Slazem se sa onih 64%.
Thorgal je jedan od retkih stripovskih blaga.

Edited by - Profesor on 29/03/2006 20:41:14
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 01/04/2006 : 21:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Živjeli!

Thorgal stvarno jest kvalitetan strip. Ne čitah ništa poslije Vučice,no do tog albuma samo mi se iz Stripoteke 985 priča nije svidjela(mislim da se zove Između zemlje i svjetlosti). Nekako je mlaka. Ostale izvrsne.
A te demagoške cake da neki strip ne valja nakon tog i tog broja valja bez žaljenja u vodu baciti. Kolika je mogućnost da poslije određene epizode nema uopće dobre epizode?! Zar novi scenaristi ne mogu napisati niti jednu kvalitetnu epizodu?!Oni su nepismeni?!
Tako je veleprihvaćena klimava teza da je svaka epizoda Alan Forda do "Odlaska Superhika" remek djelo, dok su poslije sama sranja. Mo'š mislit. U onoj sedamdestpetorki ima gluposti jednako kako i kasnije ima vrlo lijepih stripova.Uostalom, tu je isti čovjek pisao i dalje, ako se ne varam.Znači, frajer je sadistički rekao:"E, od sad namjerno i konstantno pišem sve loše epizode."
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/04/2006 : 22:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
no, konačno da i humbert coe kaže nešto valjano
dakle, ni ja ne mislim da aster blistok postane sranje poslije, ne znam, 11. epizode ili thorgal poslije 17. da, da, ima loših "starih" epizoda, kao i dobrih "novih" i to je to.

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 02/04/2006 : 02:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Živ mi bio, Stinky!
A baš razmišljah hoću li trošiti vrijeme te komentirati tvoju izjavu "bonelli je bonelli",misleći pri tom više na briljantan logički zaključak gdje je premisa(jedna!)i konkluzija, i obratno(rušenje pravila vlastitog hobija(?),znanstvene discipline o oblicima valjanih misli i pretpostavkama spoznaje,na koju se moderno društvo nerijetko mora podsjećati),a ne osvrćući se na već zastarjeli te djetinjasti sraz o izdavačkim kućama i inim šablonskim frazama koje žuljaju one koji nemaju pametnijega posla nego pred ekranom braniti omiljenoga junaka ili cijelo izdavaštvo.
Ali, pohvalio si me, pa neću. :)
Pozdrav!

Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000