forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lazarus Ledd
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 32

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/11/2017 : 16:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Postoji ih nekoliko.
Nakon finala u regularnom broju 151, pokrenut je novi story arc (odnosno nastavak regularne serije) u LL extra 23 koji traje do broja 27. Nakon toga je izašla ta kratka priča Arizona Moon i sledi aktuelni "The End"

Unakaživanje koje spominješ se desilo u LL Extra 25




Fala brale. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/11/2017 : 17:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tomislav

Potpisujem...ja bi sigurno uzimao!
Odlićan strip



Ma brale, jeba me pas, al skupin li neki kapitalčić u budućnosti, odo u izdavačke vode, samo da objavin Lazarusa. Svako govno se izdaje, a za ovo moderno remek djelce pokojne ljudine niko nema volje ni želje. Sramota!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 07/11/2017 : 17:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Tomislav

Potpisujem...ja bi sigurno uzimao!
Odlićan strip



Ma brale, jeba me pas, al skupin li neki kapitalčić u budućnosti, odo u izdavačke vode, samo da objavin Lazarusa. Svako govno se izdaje, a za ovo moderno remek djelce pokojne ljudine niko nema volje ni želje. Sramota!



Eto pa imaš i prvog kupca. :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/11/2017 : 17:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Tomislav

Potpisujem...ja bi sigurno uzimao!
Odlićan strip



Ma brale, jeba me pas, al skupin li neki kapitalčić u budućnosti, odo u izdavačke vode, samo da objavin Lazarusa. Svako govno se izdaje, a za ovo moderno remek djelce pokojne ljudine niko nema volje ni želje. Sramota!



Eto pa imaš i prvog kupca. :)



Fala stari. ;) Ma bilo bi nas dovoljno, tu nema straha.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 07/11/2017 : 19:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo
[quote]Ako mogu tjerati jednog Nicka Raidera ne vidim razloga da ne istjeraju i Lazarusa.

Po mom skromnom mišljenju Lazarus je svijet izmislio sa Nick Raidera. Ali to je samo moje skromno mišljenje.

P.S. Bez uvrede ljubiteljima Nick Raidera

Edited by - Dalen on 07/11/2017 19:22:00
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/11/2017 : 21:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Deset puta bolji od Nicka Raidera, ali eto...
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 07/11/2017 : 22:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Tomislav

Potpisujem...ja bi sigurno uzimao!
Odlićan strip



Ma brale, jeba me pas, al skupin li neki kapitalčić u budućnosti, odo u izdavačke vode, samo da objavin Lazarusa. Svako govno se izdaje, a za ovo moderno remek djelce pokojne ljudine niko nema volje ni želje. Sramota!



Eto pa imaš i prvog kupca. :)


I drugog!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 07/11/2017 : 23:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Tomislav

Potpisujem...ja bi sigurno uzimao!
Odlićan strip



Ma brale, jeba me pas, al skupin li neki kapitalčić u budućnosti, odo u izdavačke vode, samo da objavin Lazarusa. Svako govno se izdaje, a za ovo moderno remek djelce pokojne ljudine niko nema volje ni želje. Sramota!


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 08/11/2017 : 22:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Meni je Lazarus Ledd najdraži strip junak.

Dakako da bi kao i svi volio da posjedujem sve do zadnje epizode na našem jeziku. Jebaji ga, treba nešto izmudrovati da se to objavi.

E sad, kao što većina znate, nažalost, Ade Capone je preminuo još u drugom mjesecu 2015. Pokoj duši velikom genijalcu.

Ne samo da želim imati sve epizode, nego se nadam da će netko i nastaviti sa Lazarusom.

Pazite što želite, želje se uglavnom ostvaruju.

Moj prvi upis iliti post na forumu, ujedno i veliki pozdrva dragoj ekipi i ljubiteljima stripa
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 09/11/2017 : 23:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav druze Njofra i dobrodosao

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 10/11/2017 : 00:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by njofra32

Meni je Lazarus Ledd najdraži strip junak.

Dakako da bi kao i svi volio da posjedujem sve do zadnje epizode na našem jeziku. Jebaji ga, treba nešto izmudrovati da se to objavi.

E sad, kao što većina znate, nažalost, Ade Capone je preminuo još u drugom mjesecu 2015. Pokoj duši velikom genijalcu.

Ne samo da želim imati sve epizode, nego se nadam da će netko i nastaviti sa Lazarusom.

Pazite što želite, želje se uglavnom ostvaruju.

Moj prvi upis iliti post na forumu, ujedno i veliki pozdrva dragoj ekipi i ljubiteljima stripa





Eh, da mi je kuna svaki put kad mi je to netko rekao a da se obistinilo... Danas bih bio na kontu nula
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 10/11/2017 : 00:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ja se stvarno priupitam kako Blek, Mark, Kit i Miki idu (i Diabolik opet uskrsnuo), a za ovo nitko interesa? Šteta, taj strip sam najteže prebolio što je prestao izlaziti.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 10/11/2017 : 08:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
I ja se to odavno pitam ali...
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 10/11/2017 : 13:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da te indijanske stripove kupuju uglavnom stari nostalgicari, ako ih i ima ne vjerujem da puno klinaca to skuplja, uopce ni ne poznam nikog tko cita stripove, ja osobno bez uvrede ikom, procitao sam sredinom 90tih kad sam imao 10god par brojeva zagora i teksa, imao sam i bleka jednog i jednostavno sam jos onda kao dijete imao osjecaj da ti stripovi pripadaju nekom drugom vremenu i nisu mi sjeli nikad, stao sam na par brojeva, skupljanje je bilo samo larry i nathan i superheroji i af.
Za raidera isto nemam pojma osobno nisam ga u zivotu vidio, sacica epizoda je izasla u hrvatskoj i iz tog se krenulo s cijelim serijalom u hc, po meni to je logicno kao da sad cijelog diabolika netko ide radit u hc.
Ponukan ovim topicom prelistao sam par talijanskih skenova nocas i sjetio sam se apsolutno komplet teksta prvih par strana prvog broja, vise manje su doslovno preveli kod nas, pazite 20 god to nisam citao.
Tako da definitivno meni jako upecatljiv strip.
I nasmijao sam se sinoc kad sam vidio larryjev undercover name; sonny barnet, to je bio od don johnsona undercover name u miami vice.

Edited by - iggyk23 on 10/11/2017 13:51:23
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/11/2017 : 13:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23

Ja mislim da te indijanske stripove kupuju uglavnom stari nostalgicari, ako ih i ima ne vjerujem da puno klinaca to skuplja, ja osobno bez uvrede ikom, procitao sam sredinom 90tih kad sam imao 10god par brojeva zagora i teksa, imao sam i bleka jednog i jednostavno sam jos onda kao dijete imao osjecaj da ti stripovi pripadaju nekom drugom vremenu i nisu mi sjeli nikad, stao sam na par brojeva, skupljanje je bilo samo larry i nathan i superheroji i af.
Za raidera isto nemam pojma osobno nisam ga u zivotu vidio, sacica epizoda je izasla u hrvatskoj i iz tog se krenulo s cijelim serijalom u hc, po meni to je logicno kao da sad cijelog diabolika netko ide radit u hc.


Pa nije baš tako, Raider je strip koji je izlazio još za vrijeme Dnevnika, a kod starijih čitatelja posjeduje barem malu dozu nostalgije koja nedostaje serijalima pokrenutima nakon 1991.
Ima ''samo'' 200 brojeva za razliku od Diabolika koji je prešao 850, tako da ni ta usporedba ne stoji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/11/2017 : 14:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A dobro, vidim da niko ne spominje ''odlicnog'' Gordon Linka :D :D
Taj mi nije lego ni kad sam bio mulac.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 10/11/2017 : 14:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
(rekao sam u hrv al dobro) o tome i pricam, ja sam 85. godiste i nemam puno pojma ni velikog interesa o stripovima iz bivse drzave, osim himena i mikijevog zabavnika nisam nista citao 80tih a i njih sam samo gledao slike dok nisam naucio citat sa 6, mi novi klinci smo rasli na tim novijim stvarima koje su debitirale 90tih i nama je to nesto kultno iz djetinjstva kao starijima ovi ostali a ako gledamo danasnja kiosk izdanja vise se podilazi onima koji su bili klinci 10 ili 20 god prije mene, tako bar to meni izgleda.
I onda tko to kupuje, meni su koja generacija prije mene a sta su onda danasnjoj djeci, ja nemam pojma sta oni citaju ako ih uopce jos ima sto citaju stripove.
S izdavackog aspekta nije li logicnije da ce strip kupiti netko tko je jos relativno "mlad" znaci u kasnim 20tima ili ranim 30tima nego netko od 40 ili 50.
A ako gledamo te stripove s kioska meni je to namijenjeno prvenstveno za djecu 60tih,70tih i 80tih, sto naravno ne znaci da nema puno mladjih koji su ili ce se navuci na to naravno, nemam ja nista protiv tih stripova samo objasnjavam kako meni to izgleda.
To je jaz generacija, kao sto vi koji ste odrasli na prvih stotinjak epizoda alan forda ne mozete shvatiti da su meni nesretni dobitnik i kosarka kultne epizode iz djetinjstva koje sam procitao 50 puta.
E o tome ja pricam, tebi stripovi nakon 90te nemaju dozu nostalgiju, meni jedino oni imaju

Edited by - iggyk23 on 10/11/2017 14:30:07
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/12/2020 : 21:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Jeste li znali da je bio skoro "skandal" oko epizode Dama Herc? Navodno je Gamberi mazno brdo toga od Ville a to isto je signalizirao upravo Villa Caponeu? Što je rezultiralo javnom isprikom. navodno nije samo Villa bi "inspiracija" već i Rinalni, Castellini kao i braća Bastianoni.

Bacio sam brzinski oko i da, ima tu Ville. Stil kojim je crtan strašno podsjeća na njega. Gamberi se poprilično razlikuje od njegovog prijašnjeg rada (broj 36, i taj je doduše bio u tandemu). Ipak, stil je kroz cijelu epizodu poprilično ujednačen za jednog početnika tako da je definitivno morao dati i svoje. Osobno, nisam prepoznao točne scene (slabo sam čitao Villinog Texa a i Martina se ne sjećam baš) ali ima, ima Kita, Dylana i još nekih likova koje se prepoznaje. Da li je baš zaslužio toliku osudu, nisam siguran. Ali kad se danas njeguju klonovi i u SBEu ovo zvuči malo licemjerno. Koje je vaše mišljenje?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/12/2020 : 01:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Voleo bih da procitam ceo strip pa da kazem misljenje, ali bas kao sto kazes posto se u SBEu danas neguju oni koji precrtavaju (Verni) ovo mi zvuci krajnje licemerno i preterano.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/12/2020 : 08:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Sad sam bacio oko, da, puno je "posudio" od Ville. I u broju 36 ima Villinih kadrova, ali ovdje je cijeli strip takav. Primjerice, ova mi je faca odmah vukla na naslovnicu Dylanovog specijala:





Ova pak na prvi specijal:





Cijeli strip je maznut, ovo su samo primjeri koje sam na prvu uhvatio. Ima i u broju 36 toga, ovo je recimo, oko kakvo crta Villa:



Isti kadar je iskoristio i u Dami Herc:


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 28/12/2020 08:28:00
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 28/12/2020 : 10:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Voleo bih da procitam ceo strip pa da kazem misljenje, ali bas kao sto kazes posto se u SBEu danas neguju oni koji precrtavaju (Verni) ovo mi zvuci krajnje licemerno i preterano.


U potpunosti se slažem. Sudeći po ovim gore slikama, sve mi to zvuči kao pretjerivanje.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/12/2020 : 12:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobro oko Beva! Nije ga samo koristio kao referencu već i doslovno precrtavao i sjene. Svašta.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/12/2020 : 13:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Dobro oko Beva! Nije ga samo koristio kao referencu već i doslovno precrtavao i sjene. Svašta.



Rade to i drugi, meni se to ne sviđa ali vidim da je često. Unutar Bonellija doslovno precrtavaju Verni, Montanari i Grassani, Di Clemente, Bignotti je svojevremeno puno precrtavao itd. Ovdje je vjerojatno bio problem što nije ista tvrtka, da je u pitanju SBE strip, vjerojatno bi Villa šutio.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/12/2020 : 13:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa da, najsvježiji primjer su mi Torti i Biglia (mada u manjoj mjeri) koji kanaliziraju Ticcija. Mada, možda im je tako i naloženo, tko bi ga znao.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/12/2020 : 13:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Di Vito je/su? imao uputu od urednika da crta Mister Noa kao Diso pa je tu kopirano brdo kadrova.
Izgleda da je problem samo kad skidač nije u istoj kompaniji sa skinutim.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 32 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000