forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CONAN
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 23/06/2011 : 10:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
onda cete jos brze izdavati i vise knjiga godisnje , ljudi su gladni Conana

to volim da cujem

feka

Edited by - feka82 on 23/06/2011 10:24:55
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 23/06/2011 : 10:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82

onda cete jos brze izdavati i vise knjiga godisnje , ljudi su gladni Conana

to volim da cujem


samo da mi ne ostanemo gladni...od izdavanja :)
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 23/06/2011 : 10:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote

feka
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 12/07/2011 : 11:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Jel mi može netko reći kolko su stranica imali oni SD Conani?

I jel se mogu čitat kako spada, tj. da nema nekih epizoda koje se nastavljaju, a da nastavak nije objavljen?

To da ne idu po redu znam, no zanima me da nema nekih većih rupa i to.

Čitao sam dok sam bio mlađi, no samo par epizoda, i zaboravio sam.

Sad bi nabavio za ljeto. Znam da postoji Savage Sword od DH, no neda mi se na engleskom, a BG i DW su sadržani u prvoj DH knjizi koju sam pročitao.

Tako da mi je trenutno ovo od SD-a najprivlačnije, ako je kolko-tolko u kontinuitetu.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/07/2011 : 11:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Jel mi može netko reći kolko su stranica imali oni SD Conani?

I jel se mogu čitat kako spada, tj. da nema nekih epizoda koje se nastavljaju, a da nastavak nije objavljen?

To da ne idu po redu znam, no zanima me da nema nekih većih rupa i to.

Čitao sam dok sam bio mlađi, no samo par epizoda, i zaboravio sam.

Sad bi nabavio za ljeto. Znam da postoji Savage Sword od DH, no neda mi se na engleskom, a BG i DW su sadržani u prvoj DH knjizi koju sam pročitao.

Tako da mi je trenutno ovo od SD-a najprivlačnije, ako je kolko-tolko u kontinuitetu.


Imaju oko 40-50 stranica, u prosjeku dvije epizode u jednom broju. I da, mislim da ih možeš čitati bez nekog gubitka kontinuiteta. Jedino što im je redoslijed malo ispremiješan. Jedan broj u sebi obično sadrži jednu stariju i jednu noviju epizodu, koje se onda obje nastavljaju u idućem broju, itd.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/07/2011 : 11:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Uostalom, pogledaj redoslijed ovdje.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=11579&REPLY_ID=1242996

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 12/07/2011 : 11:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
OK, hvala.

Nabavit ću.
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 21/07/2011 : 00:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
isječak iz novog filma

http://www.youtube.com/watch?v=E8VAXSQqDKQ

Ne izgleda uopšte loše.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 21/07/2011 : 01:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Izgleda ko Pathfinder.
A to nikako ne podsjeća na dobro.

Lako je danas napraviti dobru scenografiju, obuć neka krzna i koristiti razne filtre u kameri.

No kad dođe pitanje priče, scenarija i glume... vidjet ćemo.
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
523 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 22/07/2011 : 23:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message  Reply with Quote
Video: Conan - Divlji mač - Bookglobe
http://www.youtube.com/watch?v=rWqpUVIX7B8
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/07/2011 : 00:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Dobra prezentacija i predivna knjižica.

Ali loš omjer cijene i broja stranica, te veliki upitnik hoće li i kad će ostale knjige, pogotovo kad ima ogromnu konkurenciju od DW-a.

Možda, dok službeno dođu barem još 2-3 knjige, rasprodam nešto i uzmem ovo.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/07/2011 : 10:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ja zavrsavam danas SSOC vol.1 napokon...knjizurina i pol!
Imam jos Chronicles vol. 9,pa ponovo u kupovinu 10,11,12,13,14....
SSOC mislim da necu vise kupovati jer ima previse i dovoljan mi jedan u kolekciji...malo se spojlaju na kronike jer se spominje dosta likova i dogadjaja iz kronika(bolje,jer su mi draze kronike,bolji papir ,boja..itd) samo bi volio doci do onoga kad postaje kralj..ako ima u SSOC ,mislim da je netko napisao vec jednom..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/07/2011 : 10:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Features the epic battle that leads to Conan becoming the king of Aquilonia in "Conan the Liberator," the sword and sorcery classic "Sword of Skelos," and the exhilarating "Conan and the Sorcerer." Collecting selections from "The Savage Sword of Conan the Barbarian" issues 49 through 60, this volume also includes the frontispieces and pinups


Izgleda da cu i ovaj kupiti ,malo bode za oci ova flourescencija,ali dobro da je unutra crno-bijeli da odmorim oci!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 23/07/2011 10:46:06
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/07/2011 : 13:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Meni Conan mora biti crno-bijeli.
Nikako ne paše u boji.
A nisam mislio da ću ikada to reći za neki strip.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/07/2011 : 18:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Da pitam znalce.

Koje su to top epizode Conana, onako vrhunske i legendarne među fanovima (kao recimo Dark Phoenix Saga ili Days of Future Past kod X-Mena, ili Zimska zmija i Divovi dobra i zla kod Zagora)?

Pretpostavljam da je jedna od tih priča ona saga o Belit, no koje još?

Edited by - Windwalker on 23/07/2011 18:22:16
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/07/2011 : 18:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Smrt na Crnoj Obali je dosta kultna epizoda, a uz to i stvarno genijalna.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/07/2011 : 18:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Da, za tu znam, no zanimaju me još neke, posebno kod SSOC serijala.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/07/2011 : 10:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Da, za tu znam, no zanimaju me još neke, posebno kod SSOC serijala.


Bas sinoc citao SSOC pa kaze u prici "Corsairs to Stygia" (mislim) kako je Conan tu bio prije 20 godina sa Belit i piratima sa crne obale..znaci mislim da su najbolje epizode bile u kronikama...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/07/2011 : 16:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Negdje sam čuo da je SSOC kao ozbiljniji, za odrasliju publiku, te kultniji, pa me zanima jel to istina.

Jer ono što sam pročitao (prva polovica prve knjige DH) mi se ne razlikuje puno od onih par epizoda što sam čitao u SD izdanjima.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/07/2011 : 17:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
razlikuje se i po boljem crtežu i sa više eksplicitnijeg nasilja i po broju stranica.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/07/2011 : 17:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Negdje sam čuo da je SSOC kao ozbiljniji, za odrasliju publiku, te kultniji, pa me zanima jel to istina.

Jer ono što sam pročitao (prva polovica prve knjige DH) mi se ne razlikuje puno od onih par epizoda što sam čitao u SD izdanjima.


Početkom 1970-ih godina, kada je Conan the Barbarian počeo izlaziti, Comics Code Authority (državno tijelo zaduženo za kontrolu sadržaja stripova) još uvijek je imalo vrlo stroge kriterije oko toga što smije biti u stripovima. Zato ćete tih godina jako rijetko u tim stripovima vidjeti krv ili eksplicitne scene u kojima Conan nekoga ozljeđuje s mačem.

Međutim, Comics Code Authority se nije odnosio na ostale tiskovine, samo na stripove. U Marvelu su se sjetili kako da zaobiđu pravila CCA. Tako da izdaju novu tiskovinu po imenu Savage Sword of Conan koja će biti tiskana u formatu novinskog časopisa. Kao časopis, Savage Sword of Conan nije bio podložan pravilima CCA, te je sadržaj bio nešto slobodniji, bilo je krvi, nasilnijih scena i golotinje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/07/2011 : 17:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Haha, ne virujen Dobar način za zajebat sistem.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/07/2011 : 17:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Aha. Dok sam prije davno čitao neka SD izdanja, nisam toliko obraćao pažnju na golotinju i krv, već na razna čudovišta i mistične priče.
Ali sjećam se da je i tamo Conan divljao.

Što se crteža tiče, Buscemin mi je daleko najbolji, i njegov Conan mi je onaj pravi, koji mi prvi padne na pamet.
A na nekoj listi sam vidio da je on nacrtao većinu CTB serije.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 25/07/2011 : 22:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Windwalker

Negdje sam čuo da je SSOC kao ozbiljniji, za odrasliju publiku, te kultniji, pa me zanima jel to istina.

Jer ono što sam pročitao (prva polovica prve knjige DH) mi se ne razlikuje puno od onih par epizoda što sam čitao u SD izdanjima.


Početkom 1970-ih godina, kada je Conan the Barbarian počeo izlaziti, Comics Code Authority (državno tijelo zaduženo za kontrolu sadržaja stripova) još uvijek je imalo vrlo stroge kriterije oko toga što smije biti u stripovima. Zato ćete tih godina jako rijetko u tim stripovima vidjeti krv ili eksplicitne scene u kojima Conan nekoga ozljeđuje s mačem.

Međutim, Comics Code Authority se nije odnosio na ostale tiskovine, samo na stripove. U Marvelu su se sjetili kako da zaobiđu pravila CCA. Tako da izdaju novu tiskovinu po imenu Savage Sword of Conan koja će biti tiskana u formatu novinskog časopisa. Kao časopis, Savage Sword of Conan nije bio podložan pravilima CCA, te je sadržaj bio nešto slobodniji, bilo je krvi, nasilnijih scena i golotinje.


Dobra fora. Uvijek se može naći način da zajebeš sistem.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/07/2012 : 12:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://www.stomugromova.com/recenzije/prica-o-conanu-ili-kako-je-krkan-postao-heroj?Itemid=68

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000