forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Novo: SAMBROVI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/01/2007 : 23:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bravo, dobar pas. Evo ti jos jedna kost.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 30/01/2007 : 23:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message  Reply with Quote
rekoh ja zakuhava seeee.....a mora se priznati nije bilo odavno ovako "zanimljivih" konverzacija

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
789 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 30/01/2007 : 23:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message  Reply with Quote
WTF????
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 31/01/2007 : 02:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Bravo, dobar pas. Evo ti jos jedna kost.



manje droge

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove će čitat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 31/01/2007 : 08:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
O čemu se ovdje radi?

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 31/01/2007 : 09:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da nisam samo ja zbunjen. Kakva je ovo zona sumraka odjednom?
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 31/01/2007 : 09:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message  Reply with Quote
malo se prenela atmosfera sa jednog drugog foruma...

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/01/2007 : 09:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Prošlo je više od 20 godina od objavljivanja prvog albuma ovog izuzetnog serijala.

1986. sam prvi put bio u Parizu i prvi put sam se susreo u knjižari Boulinier sa šokom koji nepripremljenom ljubitelju stripa izazove takva knjižara prepuna strip albuma.

U toj gomili izabrao sam za kupnju tek izašli prvi album Sambre-a. Zbog svoje vizualne superiornosti (usuđujem se reći remek-djelo) jednostavno mi se zalijepio za prste. U ovih 20-ak godina izašlo je pet naslova plus neka specijalna izdanja.

Iako priča nije na tako visokom nivou kao crtež, vjerujem da nijedan ljubitelju francusko-belgijskog stripa (ako nije materijalno spriječen) neće propustiti nabavku ovog izdanja.

Evo i jednog linka:
www.glenatbd.com/pageshtm/07dossiers/sambre/" target="_blank">http://www.glenatbd.com/default.asp?Id=http%3A//www.glenatbd.com/pageshtm/07dossiers/sambre/

Između ostalog tada sam nabavio i prvih 5 albuma Gastona, koje je nedavno objavila Zagrebačka naklada (doduše sada u kronološkom izdanju).

Zaključak: Kasnimo sa objavljivanjem 20 godina, ali ovakvi stripovi (Sambre i Gaston) ne gube na vrijednosti i njihovo izdavanje je za svaku pohvalu.

P.S. Od istog autora još se može nabaviti (na engleskom jeziku):
http://www.humanoids-publishing.com/products/prod.php?id=52
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/01/2007 : 09:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
Peyo, cinjenica da si u toj gomili uzeo bas prvi album Sambrova govori o tvom dobrom ukusu. Malo je ljudi ovde imalo priliku da cita ovaj strip. Takodje, ne bih se slozio da je prica na ista nizem nivou od crteza. Nikako.
Cetvrti album je izasao 1996, a posto su u ovom izdanju sva cetiri albuma moze s reci da kasnimo "samo" 10 godina.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 31/01/2007 : 10:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
odabir izdanja je odličan
nadamo se još nečemu sličnom

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/02/2007 : 13:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
beli put je otišao previše u širinu, serijale nema smisla čekati, ali ovi integrali mi se čine prava stvar
jel' to došlo u mc i libellus, i koliko cajta
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 02/02/2007 : 13:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
Ove godine (Vuce?) bi valjda trebala da krene i edicija Klasici strip a ili tako nesto, a za prvih 5 knjiga su najavljeni Fantom, Mandrak, Fles Gordon, Stiv Kenjon i mislim Modesti Blejz...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/02/2007 : 17:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

odabir izdanja je odličan
nadamo se još nečemu sličnom



@darth: Hvala na pohvalama, che da se potrudimo. Evo stize, ne toliko slican, album Tamo gde pogled ne dopire, ali jednako vredan.

@ken2: Broj zapocetih serijala se nije povecao, on je isti, samo sto je u BP objavio jos i nekoliko kompletnih storija americkog i frankofonog stripa.
Sky is the limit.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 02/02/2007 : 17:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam Sembrove.Odlican i crtez i prica.Preporucujem ga svima.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/02/2007 : 19:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by darth-vader

odabir izdanja je odličan
nadamo se još nečemu sličnom



@darth: Hvala na pohvalama, che da se potrudimo. Evo stize, ne toliko slican, album Tamo gde pogled ne dopire, ali jednako vredan.

@ken2: Broj zapocetih serijala se nije povecao, on je isti, samo sto je u BP objavio jos i nekoliko kompletnih storija americkog i frankofonog stripa.
Sky is the limit.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


jasno mi je, i kažem da su integrali dobri, jer dobijemo odjednom sve, što sa serijalima nije slučaj, ostarismo čekajući, ja se mučim s preacherovim engleskim, ili koji je to već jezik, al' mi ide neloše, i zadovoljan sam, i žao mi što pare dajem na originale, a ne belom putu, preko koga sam i upoznao taj strip, ali sami su krivi
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/02/2007 : 19:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
jasno mi je, i kažem da su integrali dobri, jer dobijemo odjednom sve, što sa serijalima nije slučaj, ostarismo čekajući, ja se mučim s preacherovim engleskim, ili koji je to već jezik, al' mi ide neloše, i zadovoljan sam, i žao mi što pare dajem na originale, a ne belom putu, preko koga sam i upoznao taj strip, ali sami su krivi



Ne treba da ti je žao kome god da daješ pare za Propovednika. To je slobodno tržište - kupiš ono što voliš i sve u redu.
Ako si preko Belog puta upoznao Propovednika - super, deo mislije BP-a je ispunjen, i svi srećni.
Keep on rockin'.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 02/02/2007 : 19:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Mogao bi se mozda i sajt belog puta malo osveziti,ko da se radi svaka 4 meseca.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/02/2007 : 19:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Mogao bi se mozda i sajt belog puta malo osveziti,ko da se radi svaka 4 meseca.



Apdejtuje se mnogo cesce, ali svakako da bi moralo jos redovnije.
Primedba notirana.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 03/02/2007 : 00:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message  Reply with Quote
>Ove godine (Vuce?) bi valjda trebala da krene i edicija Klasici strip a ili tako nesto, a za prvih 5 knjiga su najavljeni Fantom, Mandrak, Fles Gordon, Stiv Kenjon i mislim Modesti Blejz...

super, kad se već izdaju infantilne gluposti mogli bi krenuti i s kapetanom mikijem u nekoj sličnoj ediciji. pa tko će na to bacati pare?

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/02/2007 : 02:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
A ne, oprosti ali Flash Gordon iz pera D. Barryja je jedan od vrhunaca devete umjetnosti. Bez obzira sa koje distance gledamo i na kakve god šarene stripove danas naše oči bile navikle.

U stvari sve su to klasici i ja im pristupam tako. Slično kao sa glazbom. Dobra stvar je uvik dobra stvar.


www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr

Edited by - Renky on 03/02/2007 03:04:11
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/02/2007 : 03:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
slažem se sa tobom,pogotovo u svezi Dan Barryja!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/02/2007 : 09:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by ken2
jasno mi je, i kažem da su integrali dobri, jer dobijemo odjednom sve, što sa serijalima nije slučaj, ostarismo čekajući, ja se mučim s preacherovim engleskim, ili koji je to već jezik, al' mi ide neloše, i zadovoljan sam, i žao mi što pare dajem na originale, a ne belom putu, preko koga sam i upoznao taj strip, ali sami su krivi



Ne treba da ti je žao kome god da daješ pare za Propovednika. To je slobodno tržište - kupiš ono što voliš i sve u redu.
Ako si preko Belog puta upoznao Propovednika - super, deo mislije BP-a je ispunjen, i svi srećni.
Keep on rockin'.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


pa ne znam baš da bi misija belog puta trebala biti otkrivanje dobrih stripova publici i onda ih izluditi ritmom izlaženja i odbiti od sebe, to je promašaj,VELIKI, možda sam se gore krivo izrazio, meni je žao samo to što bi radije preachera čitao na srpskom, ništa drugo, da je ritam trejdova jedan godišnje, nikad mi ne bi pali na pamet originali (to bi značilo da bi za pola godine imali već treće brojeve constantina, propovednika, 100metaka, sandmana...)
a beli put sa 17 izdatih naslova još uvijek nema mjesečni ritam, iako mu se opasno približio sa ovom serijom integrala, a poznavajući dosadašnji politiku, svaki novi naslov samo još više odgađa pojavljivanje drugih trejdova započetih serijala
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 03/02/2007 : 09:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
... a ja baš mislim obrnuto. Meni je ovako puno draže, imam mogučnost upoznati se sa širom ponudom. Moguće i drugima, koji nisu kolekcionari. Koji će mi K.... 15 preachera, kad ne znam kako Sambrovi ni izgledaju. Eto, ovo je individualno, mislim bliže običnom strip konzumentu, nego nekom ko ima 10 000 stripova. Ja možda imam 50-ak, sve drugo cirkulira...

Upri tute, rodijače!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/02/2007 : 09:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nismo se razumjeli rico, i meni je drago da izlaze i sambrovi i ostali, ali serijali moraju imati svoj ritam, inače je bolje da odustanu od njih
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 03/02/2007 : 09:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
... ma ne, ne, ti si u pravu, ovo moje gore je čisto individualno. To je ono što meni paše.

Upri tute, rodijače!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000