forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Metabaruni Integral
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 15/03/2010 : 00:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
Mislim da odgovor mozes naci u Incalu.

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 15/03/2010 : 08:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wildboar

Mislim da odgovor mozes naci u Incalu.

OK, hvala, čekam dakle Incal .

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 09/06/2010 : 22:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Metabaruni su odlicni integrali..da mi je znat kad ce onaj nacrtan od odlicnog crtaca Travis Charesta..ako se sjecam bilo je planirano ili je bilo nesto drugo?
Go to Top of Page

Daddo
Starting Member

Croatia
6 Posts

Member since 22/08/2007

Posted - 16/07/2010 : 19:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Daddo a Private Message  Reply with Quote
Evo nakon polaganog čitanja (svaki mjesec po jedna epizoda ) pročitao ja Metabarune do kraja.

Kraj je ponešto razočaravajuči, možda zato što mi neke stvari ne štimaju s obzirom na početak stripa. Pa reko' da priupitam ovdje ako je nekom možda jasnije

SPOILER (za one koji nisu pročitali)

Naime, u prvoj epizodi trenutačni metabarun je dobio sina (ukazala mu se neka dobra vila i podarila mu sina iako ga on prvo nije htio).

I sad, nakon toga radnja se dalje nastavlja. Tonto priča Lotaru priču itd.

I onda u zadnjem nastavku, Lotar skuži da je željezna glava i ide se osvećivati. Ali ono malo dijete sa početka nema nigdje. Bezimeni i dalje ne želi imati djece. Na kraju otkriva milosrđe i ide raditi svjet boljim mjestom ili što već. A ja se pitam, pa pobogu, gdje nestade djete
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/08/2010 : 00:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> A ja se pitam, pa pobogu, gdje nestade djete

Za to treba pročitati Inkala, nacrtanog orije Metabaruna, ali tek uskoro u izdanju Fibre.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/01/2011 : 01:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Malo da izvadim stariji topic dok čekamo Inkal..
Metabaruni su strašan strip! Od kada sam pročitao Metabarune (odnosno od kada sam naletio na njih na polici u knjižari) ponovno sam otkrio ono ludilo za stripovima iz mulačkih dana kada se čitao Marti, Zagor, Mr.No i Stripoteka.
Priča nije normalna, a crtež je izvan konkurencije. Isprva me Tonto malo ubio u pojam, ali onda je došlo na svoje jer zaboli glava od sufiksa i prefiksa pa vrijeđanje Lotara dođe ko da zraka uhvatiš. Uz svu Jodovu pogansku simoliku, koja mi je ponešto i iritantna, i bezbroj detalja fabule pa time i povremeno gubljenje u toku događaja, pripovijedanje je ipak ono u čemu najviše uživam pa je ovo strip kojemu se s guštom vraćam.
Preporuke!

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/05/2012 : 21:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Sama činjenica da je ovaj strip stigao na red za čitanje po drugi put govori nešto.
Kod mene puno stripova ne dođe na red ni jednom (puno želja, malo vremena).
Šta se promjenilo za tih 5 godina od kada sam čitao prvi put:
Crtež sam doživio kao trunku slabiji nego onomad. Valjda mi je oko oštrije jer sam u međuvremenu vidio dosta toga. Još uvijek prekrasan da ne bude zabune...
Priča mi se čini još bolja nego prošli put. Moguće da sam primjetio i neke stvari koje su mi onda promakle.
Strip je bio i ostao fenomenalna zezancija. Humor je za mene ovdje na prvom mjestu. Veličina stripa je i u tome što će drugom čitatelju biti važnija simbolika, akcija, crtež ili nešto deseto. Puni lipih stvari - za svakog ponešto
Bio i ostao jedan od najboljih stripova koje sam do sada čitao. Knjige su biser moje kolekcije i preporučujem svima koji žele istinsko uživanje u stripu.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 25/05/2012 : 11:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Neki dan su mi stigli, i preko vikenda polako krecem s citanjem. Nadam se najboljem

There can be only one, me!
Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 28/08/2012 : 15:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitah 1. integral. Uz dvije male curice, smatram to velikim uspjehom.
Nisam bas neki SF brijac, ali nakon ovog navukao sam se na tu cijelu pricu.
Uskoro kupujem i Inkala, makar se pitam kad cu to uopce stici procitati...

Metabaruni? Njih svima preporucam da ih imaju u svojoj strip kolekciji!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 30/08/2012 : 08:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Evo, ipak tek jucer zavrsio.

Fantasticno nesto. Preporuka svima, odlicna prica, fenomenalan crtez.

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/08/2012 : 19:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gjuro76

Upravo procitah 1. integral. Uz dvije male curice, smatram to velikim uspjehom.
Nisam bas neki SF brijac, ali nakon ovog navukao sam se na tu cijelu pricu.
Uskoro kupujem i Inkala, makar se pitam kad cu to uopce stici procitati...

Metabaruni? Njih svima preporucam da ih imaju u svojoj strip kolekciji!


Možeš onda i Tehnoočeve pa imaš sve od Fibre iz tog univerzuma.
Isto superzabavan strip.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/08/2012 19:27:08
Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 30/08/2012 : 23:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
Uzeti cu i Tehnooceve, naravno.

Procitah i drugi integral MB prije par minuta i naravno sve sto sam napisao za prvi dio, vrijedi i ovdje.

Mislim da cu cim stignem jos jednom procitati ove integrale, da obnovim gradivo i poslozim si detaljnije pricu
u glavi, jer ima gro sitnih detalja, kako u crtezu, tako i u scenariju, koji traze da se strip cita vise puta, IMHO.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/08/2012 : 19:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gjuro76

Uzeti cu i Tehnooceve, naravno.

Procitah i drugi integral MB prije par minuta i naravno sve sto sam napisao za prvi dio, vrijedi i ovdje.

Mislim da cu cim stignem jos jednom procitati ove integrale, da obnovim gradivo i poslozim si detaljnije pricu
u glavi, jer ima gro sitnih detalja, kako u crtezu, tako i u scenariju, koji traze da se strip cita vise puta, IMHO.


To je upravo najveći adut tih stripova. Možeš ih svake 2-3 godine čitati ponovo i svaki put će ti biti zabavni i svaki put ćeš otkriti nešto novo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 05/09/2012 : 23:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

To je upravo najveći adut tih stripova. Možeš ih svake 2-3 godine čitati ponovo i svaki put će ti biti zabavni i svaki put ćeš otkriti nešto novo.



Na ovo bih dodao i ne samo da će sa svakim novim čitanjem bit zabavni i novi, već će jednostavno biti sve bolji i bolji.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

gjuro76
New Member



Croatia
135 Posts

Member since 14/09/2011

Posted - 18/10/2012 : 19:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send gjuro76 a Private Message  Reply with Quote
Evo da se pohvalim, kupio i Inkala i Tehnooceve. Kad cu ih procitati, to samo moje kcerke znaju, ali bitno da je orao sletio...

Edited by - gjuro76 on 19/10/2012 08:50:11
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/11/2012 : 16:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote


96.50 eura...Luksuzno izdanje silver...
http://www.goodreads.com/book/show/12123436-the-metabarons-ultimate-collection

http://product.half.ebay.com/The-Metabarons-Ultimate-Collection-2011-Paperback/124239937&cpid=5000011525982

Kako god preko 600 do 700kn..
Ipak ljepse mi je za 500kn ako se jos mogu naci u prodaji...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/03/2013 : 00:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uzeo integral 1 u knjižnici, vidim dobre komentare, pa puno očekujem.
Crtež je genijalan, zasad samo toliko (nakon malo listanja).
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 13/03/2013 : 00:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ce ti se svideti. Meni je odlican, ja sam ga do sad dva puta procitao.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 13/03/2013 : 07:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo definitivno najlošiji Fibrin naslov. Crtež i kolor su mi odlični, ali to je jedino što me se dojmilo

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/03/2013 : 09:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni su Metabaruni bolji i drazi od Inkala. Nazalost, ali tako je.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/03/2013 : 09:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Metabaruni su izvrsna space-opera i jedan od najboljih SF stripova koje sam pročitao.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 13/03/2013 : 09:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
U potpunosti se moram sloziti s poli-em, Inkal mi nije legao, dok su mi Metabaruni u samom vrhu procitanih stripova.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 13/03/2013 : 19:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Kakav sam ja sok(u pozitivnom smislu) doziveo kada sam poceo da citam Metabarone. Poptuno razlicito od svega sto sam do tad citao.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/03/2013 : 19:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zo

Meni je ovo definitivno najlošiji Fibrin naslov. Crtež i kolor su mi odlični, ali to je jedino što me se dojmilo


Meni najbolji i to ne zbog crteža...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 13/03/2013 : 20:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je svako djelo zasebno i kao cjelina i kao pojedinačno, znao je stari Lisac Jodorowsky zašto to radi, vidim da on ne bira crtače tek onako bezveze nego sa pomno promišljenim razlozima (čak iako nisam ljubitelj cjelog Manarina opusa za Borgije mu je on bio najbolji i jedini izbor na svijetu) ... i eto meni su i Inkal i Metabaruni svaki za sebe - posebni, pa tako u njima i uživam.
Preostalo mi je još pročitati Tehnopape, Jodorowsky i Janjetov, hmmmm, uhmmmm, šta li me tu čeka, khmmmmm ... zaključujem da mi je tu najpametnije dati si neko vrijeme lufta prije nego na to prijeđem a ne onako odjednom nakon Inkala i Metabaruna ....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000