forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Metabaruni Integral
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/05/2019 : 11:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Od danas, konačno, u prodaji dugo traženi i priželjkivani reprint Metabaruna, s tim da smo u drugu knjigu u ovom novom izdanju dodali još jednu kratku priču od 16 stranica.



Weeeeeeeeeee

Vidim i da je cijena sa 270kn x2 sada 250kn x2.
Ovo uzimam sad čim bude popust (ako bude) u 7-om mjesecu

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 20/05/2019 : 14:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
U jednu ruku mi je čak i drago da nije izašlo za CRŠ. I previše sam iskeširao na štandu, a slijedi mi rega za auto... Srpanj će biti taman, pogotovo što uz ovo pikiram još nekoliko naslova.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/05/2019 : 14:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kad bi Fibra uvela plaćanje u ratama to bi bio ogroman plus za sve

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 20/05/2019 : 15:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman
Možemo li mi koji imamo prvo izdanje nekako pročitati tu kratku priču (pdf recimo)?

Legitimno pitanje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/05/2019 : 15:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Što se plaćanja na rate tiče, radimo nešto po tom pitanju s kartičarima, pa ćemo vidjeti...

Trouble will find me
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 20/05/2019 : 16:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Što se plaćanja na rate tiče, radimo nešto po tom pitanju s kartičarima, pa ćemo vidjeti...


Za svaku pohvalu
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/05/2019 : 16:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ono,dođeš na liber na štand fibre i uzmeš stripova za 5000 kuna i ladno molim vas na 12 rata.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/05/2019 : 16:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by Wolfman
Možemo li mi koji imamo prvo izdanje nekako pročitati tu kratku priču (pdf recimo)?

Legitimno pitanje.



Imam Humanoidsovo izdanje i u njemu su dva dodatna kratka stripa:
-The Crest Of Castaka
-The Inkal's Dream

Pretpostavljam da je u ovo reprintu riječ o prvoj priči (zajedno imaju više od 16 stranica)?


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/05/2019 16:42:01
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/05/2019 : 16:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by Wolfman
Možemo li mi koji imamo prvo izdanje nekako pročitati tu kratku priču (pdf recimo)?

Legitimno pitanje.



Imam Humanoidsovo izdanje i u njemu su dva dodatna kratka stripa:
-The Crest Of Castaka
-The Inkal's Dream

Pretpostavljam da je u ovo reprintu riječ o prvoj priči (zajedno imaju više od 16 stranica)?




Inkal's dream je službeno dio prvog albuma, pa to nije imalo smisla ponavljati, dakle, riječ je o prvoj priči , tako je.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/05/2019 : 17:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jaki

Marko možeš li mi nešto objasniti???
U USA izdanju Metabarona od Humanoida nema stranica od 5-14 tvoga izdanja.Te stranice su u USa objavljene posebno u malom tradeu Metabarons;Alpha i Omega skupa sa još 3 kratke priče od kojih je jedna od Moebiusa od 8 stranica po kojoj je doslovno precrtana ova Gimezova "izbačena"od 10 stranica.
Kod priče od Moebiusa piše da su te stranice(8)bile nacrtane za Incala ali su na kraju sabijene na 3 slike i bile objavljene u trećem albumu Incala.
Za priču od Gimeneza (10 stranica)piše;
;originalno objavljene u prvom albumu Metabaruna u Francuskoj ovih 10 stranica je bazirano na Moebiusovim stranicam koje je nacrtao za Incala.Ali u vremenu od kad je izašao prvi album u Francuskoj do objavljivanja u USa došlo je do promjene kontinuiteta u Incal universu i zbog toga nisu objavljene u metabarunima 1 USA.
Zanima me koje su to promjene u Incal universeu koje su uzročile izbacivanje tih stranica iz usa izdanja i da li si ti sada objavio "zastarjelo" izdanje Metabarona 1????????????????
By the way,osim te dvije pričice,u Alpi/Omegi su izašle još dvije pričice;
jedna od Gimeneza(14 stranica)koja objašnjava" origin" tetovaže koju nose pripadnici klana Castaka a
druga od Travisa Charesta(9 stranica)koja je praznik za oči(kao da ove od Gimeneza nisu).
Zanima me da li će te dvije pričiće biti objavljene u ovim integralima
ili možda naknadno??????????????????

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!


Konačno neko on-topic:)
Dakle, francuzi su izbacili tih 10 Gimenezovih stranica iz prvog albuma naknadno. Ne znam zasto, ali u novijim fr. izdanjima ih nema. Ovo o promjeni kontinuiteta mi je prvi glas o tome. Ako saznas vise o tome, javi, jako me zanima. Ja sam procijenio da bi to bilo zgodno objaviti, pa sam tih 10 stranica ipak ubacio nazad u taj prvi album. Moebiusovu pricu imam, ali to mi je bilo glupo ubacivati jer je identicna, ali je (Boze mi prosti) losije nacrtana, smatrao sam da je bolje popuniti visak stranica dodatnim naslovnicama i tekstovima. Ostale dvije pricice, Charestova i Crest of Castaka sam ostavio za, ako sve bude kako treba, knjigu o Metabarunima - Kuća predaka http://www.humano.com/catalogue/fiche_catal.php?id=34424&page=fiche_tome


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ah, pa pričalo se o tome, OK, nisam znao

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/05/2019 : 17:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


Ono,dođeš na liber na štand fibre i uzmeš stripova za 5000 kuna i ladno molim vas na 12 rata.



To je to.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Dennis_112
Starting Member

10 Posts

Member since 21/11/2018

Posted - 18/06/2019 : 21:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dennis_112 a Private Message  Reply with Quote
Dvoumim se da li uzet ovo na ljetnom popustu. Što misle znalci, hoće mi se sivdjeti ako mi Inkal nije bio nešto?

Moje iskustvo sa Inkalom je da sam prvih 50tak stranica bio oduševljen, svijet i crtež su mi genijalni i priča je zanimljivo počela. No kasnije mi je postala prekonfuzna, jako brzo i puno mijenja fokus i nije mi sjelo sve skupa, na silu pročitao do kraja. Svijet me i dalje privlači, a i cijeli serijal je jako popularan, pa se pitam hoće li mi se druge stvari možda više svidjeti :)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/06/2019 : 23:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dennis_112

Dvoumim se da li uzet ovo na ljetnom popustu. Što misle znalci, hoće mi se sivdjeti ako mi Inkal nije bio nešto?




hoće
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/06/2019 : 00:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dennis_112

Dvoumim se da li uzet ovo na ljetnom popustu. Što misle znalci, hoće mi se sivdjeti ako mi Inkal nije bio nešto?

Moje iskustvo sa Inkalom je da sam prvih 50tak stranica bio oduševljen, svijet i crtež su mi genijalni i priča je zanimljivo počela. No kasnije mi je postala prekonfuzna, jako brzo i puno mijenja fokus i nije mi sjelo sve skupa, na silu pročitao do kraja. Svijet me i dalje privlači, a i cijeli serijal je jako popularan, pa se pitam hoće li mi se druge stvari možda više svidjeti :)

Metabaruni su najbolji jodorowsky. Cista epika.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 16/12/2019 : 00:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam upravo Kastu Metabarona (po prvi put!), i vau, kakav paprikaš od stripa, ne znam da li je strip sprdnja, promišljena naučna fantastika, sektaški pamflet, srednjovekovna herojština, seksi humor, žestoka kritika religija i društvenih ustrojstava, ili nešto posve treće. No, svideo mi se veoma. Ostavljam Kuću predaka i tekstualna objašnjenja za kasnije, kada mi se utisci malo slegnu.

No, htedoh pitati kad već niko u 14 stranica komentara nije ni spomenuo – da li je nekom čudno što se “Poslednji pesnik” u Galaksiji u Kasti preziva Krleža? :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/12/2019 : 14:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa ne. Jodorowsky je načitan a Krleža ipak i nešto znači u svjetskim okvirima.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/01/2020 : 01:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 13/01/2021 : 08:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Eh da zaboravih se pokloniti i Metabarunima. Biblija SFa stari i novi zavjet, sveto pismo. Za mene osobno najbolji SF svih vremena u svim medijima.
Čitao sam još od Gimeneza četvrtu silu i iako priče nisu toliko dobre taj crtež ga zapravo čini djelom Metabarunovog svemira i raj je za oči.

Edited by - Chui on 13/01/2021 08:43:44
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/01/2021 : 09:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Eh da zaboravih se pokloniti i Metabarunima. Biblija SFa stari i novi zavjet, sveto pismo. Za mene osobno najbolji SF svih vremena u svim medijima.
Čitao sam još od Gimeneza četvrtu silu i iako priče nisu toliko dobre taj crtež ga zapravo čini djelom Metabarunovog svemira i raj je za oči.

Prodam ti avatar...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/01/2021 : 11:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Eh da zaboravih se pokloniti i Metabarunima. Biblija SFa stari i novi zavjet, sveto pismo. Za mene osobno najbolji SF svih vremena u svim medijima.
Čitao sam još od Gimeneza četvrtu silu i iako priče nisu toliko dobre taj crtež ga zapravo čini djelom Metabarunovog svemira i raj je za oči.



Moj čovjek.

Uz samu ludu, nenormalnu i odličnu priču, taj Gimenezov crtež je jedan od najboljih crteža SF-a koje sam vidio. One bitke preko dvije strane, mašta, ludilo...vrh!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 13/01/2021 11:35:31
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 13/01/2021 : 18:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Chui

Eh da zaboravih se pokloniti i Metabarunima. Biblija SFa stari i novi zavjet, sveto pismo. Za mene osobno najbolji SF svih vremena u svim medijima.
Čitao sam još od Gimeneza četvrtu silu i iako priče nisu toliko dobre taj crtež ga zapravo čini djelom Metabarunovog svemira i raj je za oči.

Prodam ti avatar...



Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 13/01/2021 : 18:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Chui

Eh da zaboravih se pokloniti i Metabarunima. Biblija SFa stari i novi zavjet, sveto pismo. Za mene osobno najbolji SF svih vremena u svim medijima.
Čitao sam još od Gimeneza četvrtu silu i iako priče nisu toliko dobre taj crtež ga zapravo čini djelom Metabarunovog svemira i raj je za oči.



Moj čovjek.

Uz samu ludu, nenormalnu i odličnu priču, taj Gimenezov crtež je jedan od najboljih crteža SF-a koje sam vidio. One bitke preko dvije strane, mašta, ludilo...vrh!




Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/06/2021 : 19:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Spin-off iz Inkal univerzuma gde je jedan do epizodista dobio svoj serijal i to potpuno zasluženo, strip prebogat scenama borbe i epskih bitaka, brdo komedije sa trtljanjima dva robota i (ne)očekivanim obrtom za jednog od njih, Metabaroni kao najveći ratnici univerzuma nisu imuni na romantiku i njihove ljubavne patnje su ispričane na tragičan starogrčki način, dok su seks, krv i sakaćenja na Alejandrov način; i kombinacija svih ovih sastojaka je dovela do vrhunske spejs opere koja spada u top 5 stripova naučne fantastike koje sam do sada imao prilike da iščitam

Cenim da većina zna za Alejandrov stav prema superherojštini i fascinantno je da toliko prezire tu potrebu da heroji pate dok je u isto vreme kreator serijala u kojem likovi pate i bukvalno i figurativno, pate od boli ljubavnih tragedija dok u isto vreme pate i u fizičkom smislu kroz kastraciju jednog dela njihovog tela kao ceremonijalnog procesa inauguracije u kastu Metabarona. Samo je jedan Hodo

Gimenez crtež ostavlja bez daha i moraćete se baš potruditi da me ubedite da postoji bolji crtač tenkova, borbenih aviona, svemirskih brodova i planeta i zvezda koje implodiraju od ovog argentinca, jednom rečju fenomenalna grafička podloga dostojna ratnika Valhale kao što su to Metabaroni i Fibrin XXL format ovog stripa je best buy za fanove ovog crtača

Na stranu to što je Alejandro posvetio svetu dva sjajna sci-fi ostvarenja kao što su Inkal i Metabaroni Don Alejandro je jedan od autora čiji propratni tekstovi nekada i više šokiraju negoli njegovi stripovi. Ovom prilikom je pričao o čuvenoj incest sceni u stripu između majke i sina i da je inspiraciju za ovo pronašao u jednoj od teorija psihologije da je svaki muškarac na nekom dubokom podsvesnom nivou zapravo zaljubljen u svoju majku ali pošto društvo takav vid "ljubavi" smatra tabuom onda muškarci teže da se ožene devojkom koja najviše podseća na njihovu mamu, i vice versa za odnos ćerka-otac Pandan ovome mi je Bodoenova Arleri gde se aludira na nešto slično jer se u jednom momentu spominje da nakon što muška beba izađe iz "rupe" tokom porađaja ceo život provede pokušavajući da se u nju vrati
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 16/06/2021 : 21:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker



Gimenez crtež ostavlja bez daha i moraćete se baš potruditi da me ubedite da postoji bolji crtač tenkova, borbenih aviona, svemirskih brodova i planeta i zvezda koje implodiraju od ovog argentinca, jednom rečju fenomenalna grafička podloga...



Pitao me jedan forumaš što još držim Četvrtu silu i Leo Roa u kolekciji.
Rekoh - zbog crteža...

Resistance is futile.

Edited by - borg on 16/06/2021 23:15:14
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/06/2021 : 23:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Četvrta sila i Leo Roa se ne čitaju već gledaju, ali naravno da to nisu loši stripovi ali SF kao žanr sam po sebi zahteva malo veći stepen pažnje od proseka
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000