forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Presveto srce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic 
Page: of 9

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 28/07/2007 : 16:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ja sam musliman, i visok sam 1,86 m :-)

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood


Pih! Sitno, burazeru, sitno. Ja te sa svojih pravoslavnih 1,89 gledam sa visine. Pticja perspektiva, bre:-)

Haha (ili vec kako kaze Nelson...)



Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju. Reč se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tuđu reč u svoja usta. Uzmeš li tuđu reč, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potuđio.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 28/07/2007 : 17:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Koliko vidim ti smatraš da je nemoguće spoznati pravu istinu,u tom smislu si agnostik ili gnoseološki skeptik,možda u pilatovskom smislu sa ironičnim pitanjem:Što je istina.




ti živiš van vremena
mene zanima dobro sad i odma
meni je smiješno propovijedati vjeru , veličati je a nimalo se ne držat bar osnovnih postulata
a na ovom sajtu imaš masu primjera gdje ljudi mržnju ne mogu sakrit a propagiraju vjeru
i da ne bude zabune , pogledaj šta sam sve svrsta pod vjeru

il što bi jedan moj reko: al je hebat sa strane grijeh
a nije ak ženu prevrneš bočno

a za pilata- pa okreni se oko sebe
buš puno takvih videl
busanje u prsa dok ne zagusti
u svim sferama života pa tako i u življenje svoje vjere
a onda ... kažu ... hebi ga ljudi smo , grešni , oprostit će nam se
nameće se milijun malih pitanja moj dragi fantome o licemjerju i podvaljivanju muda pod bubrige

i ne volim ta radikalna življenja bilo čega
lako se takvima dogodi totalni opozit

Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 28/07/2007 : 17:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Toninho,ne razumješ prirodu kršćanstva,ta ono je i nastalo iz snage uvjerenja jedne relativno malobrojne grupe ljudi u jednoj rimskoj provinciji i nadolazećim stoljećima pokorilo rimsko carstvo.Kršćanstvu ne možeš prilaziti kao neki simpatizer ili kao nekoj filozofiji koju prihvaćaš reducirano,prema nahodjenju. odnosno možeš,ali onda se ne zoveš kršćanin. Ako vjerovati da je kršćanstvo jedina istinita religija znači biti dogmatik,onda ja to jesam i prihvaćam takvu kvalifikaciju.Medjutim,i dalje ne razumjem one koji vjeruju u pluralizam istina,ta Krist ili jest ili nije Bog,nema trećega.




jes pomislio kaj bi govoril da su ti se kojim slučajem mama i tata zvali recimo : fatima i Mirsad
i kako tu da postoji toliko vjera na ovom veselom svitu
i sve su prave

problem je u nama
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/07/2007 : 17:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ateist sam i time se ponosim jer sam to sam izabrao i tako odlučio pomnim i dugotrajnim razmišljanjem...
Smatram da bog (u biblijskom smislu) ne postoji.
Svojim nacionalnom podrijetlom se ne ponosim jer nisam sam birao već sam tako rođen tj. isto sam što su mi i roditelji.
Poštujem ljude svih vjerskih opredeljenja ako čine dobro.
Poštujem ljude svih nacija ako čine dobro.
Smatram da svi dijelimo istog pretka - bio to neki davnašnji primat ili posjetilac sa zvijezda koji je ostavio svoju djecu da rastu na ovoj našoj Zemlji.

Rasprave i ubeđivanja u ovom topicu su vrlo zanimljiva, ali totalno beskorisna jer jedni druge nećete ubjediti u svoje stavove (a ne biste ni trebali). Svatko neka ima svoj stav i mišljenje, na kraju vjerujem da ćemo ipak svi na isto mjesto...

Attachment leeds to jealosy. The shadow of greed that is...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2007 : 18:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by SejoSexon

Ja sam musliman, i visok sam 1,86 m :-)

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood


Pih! Sitno, burazeru, sitno. Ja te sa svojih pravoslavnih 1,89 gledam sa visine. Pticja perspektiva, bre:-)

Haha (ili vec kako kaze Nelson...)



Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju. Reč se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tuđu reč u svoja usta. Uzmeš li tuđu reč, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potuđio.



slabo je to.ja vas skeptički gledan sa 1,96
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/07/2007 : 18:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Toninho,ne razumješ prirodu kršćanstva,ta ono je i nastalo iz snage uvjerenja jedne relativno malobrojne grupe ljudi u jednoj rimskoj provinciji i nadolazećim stoljećima pokorilo rimsko carstvo.Kršćanstvu ne možeš prilaziti kao neki simpatizer ili kao nekoj filozofiji koju prihvaćaš reducirano,prema nahodjenju. odnosno možeš,ali onda se ne zoveš kršćanin. Ako vjerovati da je kršćanstvo jedina istinita religija znači biti dogmatik,onda ja to jesam i prihvaćam takvu kvalifikaciju.Medjutim,i dalje ne razumjem one koji vjeruju u pluralizam istina,ta Krist ili jest ili nije Bog,nema trećega.



svaka religija je nastala od "relativno male grupe" ljudi. i posli se proširila na mase.neke bolje uspješno neke manje
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 28/07/2007 : 18:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vadernapokon nema spaljivanja zbog toga što je zemlja okrugla...

ne bi stavio ruku u vatru da sam u pravu, ali cini mi se da nitko i nije spaljen zbog oblika Zemlje nego suludog uvjerenja da se citav Svemir ne vrti oko nje.

(relativist poput nas dvojice vjerojatno bi se slozio da sve to ovisi o tocci gledanja - iz moje perspektive, citav Svemir se zaista vrti oko mene :-))

quote:
Originally posted by fantomMedjutim,i dalje ne razumjem one koji vjeruju u pluralizam istina,ta Krist ili jest ili nije Bog,nema trećega.

u biti se slazem: nije i tocka (ja=)

enivej - zaboravljas onu varijantu: "nisam siguran. mozda jest mozda nije"

meni ti je, u biti, to najveci problem u raspravljanju o religiji s mojom sestrom, obrazovanom (doktorica molekularne biologije) i tolerantnom (za razliku od Krugera, recimo) vjernicom. kad ja kazem:
- dobro, ali ti kad pozelis provjeriti nekakvu znanstvenu hipotezu, uvijek kreces o suprotnog. trazis rupe u teoriji na svaki nacin. tek kad eliminiras sve ostale mogucnosti, tek tad izadjes s njom u javnost. zasto vjeru prihvacas bez dokaza? nije li u naravi znanstvenika da bude nevjerni Toma? da gura ruku u svaku ranu?
- ne. jer vjerujem.
- ali cisto da provjeris. cisto da budes sigurna.
- ja jesam sigurna.
- evo, recimo onda da uvjeris mene. zasto ne natjeras Boga nekim eksperimentom da dokaze svoju intervencionisticku narav. natjeraj ga da mi se pokaze!
- ja vjerujem i ne treba mi dokaz. ti ne vjerujes pa te nikakav dokaz i ne moze uvjeriti.
itd.

...i kako da ja sad ozbiljno shvatim tu ideju Boga-intervencioniste, koji je pomagao svakome tko ga je dvaput zamolio pred dvije tisuce godina kad nije bilo kamera, foto aparata, znanstvenih laboratorija i sl, a sad ga odjednom nema niotkuda?

mene slijepo vjerovanje, ono kojem netreba dokaz, djeluje fundamentalisticki. plasi me. podsjeca me na te mracne dane kad su ljudi vjerovali svakom sranju koje je izgovorio netko u svecenickoj mantiji ili pod kraljevskom krunom.

_________________________
www.kajgod.co.nr

Edited by - jurica on 28/07/2007 18:37:58
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 28/07/2007 : 23:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
U tom smislu tvrdim da je kršćanstvo iznad ostalih raligioznih i misaonih sustava jer držim da je istinito,a,složit ćeš se da je istina vrijednija od mita,zablude,opsjene.To ne znači da sam ja kao katolik vrijedniji od tebe koji si ateist,držim samo da je moje uvjerenje ispravnije od tvoga,ali ne vrijedja me kad ti misliš suprotno.Kad bi mislio da je svejedno biti katolik ili budist ne bi bio ni jedno ni drugo.


naravno da i dalje ne vidim razlog za mišljenje kako je biti katolik vrijednije od biti musliman i to reći jasno i glasno pred masom muslimana ovdje prisutnih. Jedno je nešto misliti za sebe, ali to izreći i u tome ustrajati, a opet govoriti o nekoj toleranciji...nema smisla, jebiga, nema
Lako kada ti misliš tako, ali kada dođe neki fundamentalist... pa to preraste u nešto veće...

quote:
ne bi stavio ruku u vatru da sam u pravu, ali cini mi se da nitko i nije spaljen zbog oblika Zemlje nego suludog uvjerenja da se citav Svemir ne vrti oko nje.



apsolutno si u pravu
ovdje sam više figurativno mislio na napredak znanosti, nove spoznaje svijeta oko nas, prirode koja nas okružuje... tako je došla ravna ploča, a trebao je Kopernik, Galileo...

quote:
U tom smislu,tvoje paralele su promašene zato što se mi radjamo kao pripadnici odredjenog naroda i spola,a samo uvjetno kao katolici,muslimani ili budisti.


naravno da se slažem da to nije jednako, ali nas vjera također opisuje na neki način.

quote:
meni ti je, u biti, to najveci problem u raspravljanju o religiji s mojom sestrom, obrazovanom (doktorica molekularne biologije) i tolerantnom (za razliku od Krugera, recimo) vjernicom. kad ja kazem:
- dobro, ali ti kad pozelis provjeriti nekakvu znanstvenu hipotezu, uvijek kreces o suprotnog. trazis rupe u teoriji na svaki nacin. tek kad eliminiras sve ostale mogucnosti, tek tad izadjes s njom u javnost. zasto vjeru prihvacas bez dokaza? nije li u naravi znanstvenika da bude nevjerni Toma? da gura ruku u svaku ranu?
- ne. jer vjerujem.
- ali cisto da provjeris. cisto da budes sigurna.
- ja jesam sigurna.
- evo, recimo onda da uvjeris mene. zasto ne natjeras Boga nekim eksperimentom da dokaze svoju intervencionisticku narav. natjeraj ga da mi se pokaze!
- ja vjerujem i ne treba mi dokaz. ti ne vjerujes pa te nikakav dokaz i ne moze uvjeriti.
itd.



to je ono što nikako ne mogu shvatiti
Ne mogu shvatiti da netko može uzeti nešto zdravo za gotovo. Uvijek tražim neke dokaze, propitkujem, pokušavam si objasniti, tražim odgovore.
Meni je nepojmljivo da jedan znanstvenik koji nešto otkrije i onda se danima, mjesecima, godinama trudi potvrditi teoriju, nešto tako teško uzme samo kao takvo, to je to i gotovo.

quote:
...i kako da ja sad ozbiljno shvatim tu ideju Boga-intervencioniste, koji je pomagao svakome tko ga je dvaput zamolio pred dvije tisuce godina kad nije bilo kamera, foto aparata, znanstvenih laboratorija i sl, a sad ga odjednom nema niotkuda?



također nemoguće za shvatiti
njega nema i nema, a njegov odabrani narod gine, 6 ili koliko već milijuna, a nekada se pojavljivao za puuuuuuno manje stvari. Jednostavno nema logike ( sada bi Mario rekao da se u te stvari ne ide logikom, ali... )

netko je dobro rekao, da je ovdje sve puno vjernika, ali totalno netolerantnih, od kojih neki i podmeću i još k tome prozivaju na jedan totalno ružan način. Ne znam tko ih je to naučio, ali takav način ponašanja nema nikakve veze s tolerancijom koju bi vjera trebala propovijedati ( ovo fantome ne ide tebe naravno ).

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 29/07/2007 : 10:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Svidjelo mi se u kojem pravcu je otišla ova rasprava,posebno prethodni post Obiwana.On je promišljanjem i vlastitim životnim iskustvom se odlučio za ateizam,ali njegova deklamirana životna načela potpisujem.Htio bih samo reći da nitko ne traži slijepu vjeru koja ne postavlja pitanja,pa i sumnje...Otvorili ste nekoliko kalasičnih teodicejskih pitanja o božjoj odsutnosti,mjeri božjeg intervencionizma,dokazima....To bi zahtjevalo stvarno dugu raspravu...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 29/07/2007 : 12:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
ma o tome se može nadaleko i naširoko ( kako se to narodski kaže ) raspravljati, ali što to vrijedi kada uvijek dođe netko i etiketira ljude kao komuniste, SRP-ovce, uzročnike največeg zla...
tada nema rasprave, nego samo vrijeđanja...

ja sam bio vjernik, ali sam nekakvim iskustvom odlučio to ne biti
Nisam mogao pronaći odgovore na mnoga pitanja i mnoge nelogičnosti, a nisam od onih koji bi to onda uzeli zdravo za gotovo. Ni sada nemam odgovore, ali ih pokušavam pronaći, stalno se propitkujem... ne kažem da odgovori postoje i da su jednostavni. Zapravo sam vjernik, vjerujem da bog ne postoji... Bog mi nekako sliči na utjehu, nemogućnost vjerovanja da je sve beznadno, prazno...zato smo uzeli Boga, kao konačnu utjehu, nešto što će nas dočekati kada umremo. Zašto je problem vjerovati da nema ničega, zašto bi to bilo invalidno. Meni utjeha ne treba, smrti se ne bojim.

Bog je po meni odgovor na strah od smrti.
To je kao kada se dijete boji mraka, pa mu roditelji upale neku noćnu lampicu da lakše zaspi. Samo to nije način, nije rješenje. Rješenje je prevladavanje straha od mraka.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 29/07/2007 : 12:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Kad bi ovako svaki strip komentirali kao Presveto srce...

If I could be you I will take the world and hold it in my hand
If I could be you I will bring the sunshine after rainy day
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 29/07/2007 : 14:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Kad bi ovako svaki strip komentirali kao Presveto srce...



...sto je za mene apsolutno kompliment stripu.

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 29/07/2007 : 20:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader
Dok se ja obazirem na ono što ste izrekli ovdje ( a izrekli ste hrpu gluposti ), dotle ti spominješ nekakve komunističke vještice.

Ti si taj koji prosipava hrpe gluposti, jadnice izgubljeni. Meni te je u stvari zao jer vidim da si izgubljen u svojim ateistickim zabludama i da ti je propast neminovna.
quote:
lupaš totalne gluposti. Još nisam skroz na skroz da li si stariji od 10 godina ili imaš manje od 4 osnovne, ali stavovi su ti otprilike takvi.

A ja jos nisam nacistu jel tebi glava (ili u tvom slucaju bundeva)sluzi samo da ju nosis na vratu ili da ti kisa ne pada kroz vrat u utrobu?
quote:
Kada nemaš što za reći, onda ajmo malo na komunističke vještice i zaplašivanje ljudi. Ako ne znaš ( ili ti to nitko nije rekao ), ovo je 21. stoljeće i ovdje ( napokon ) vrijede neka druga pravila. Napokon nema spaljivanja knjiga, napokon nema progona zbog drugačijeg stajališta, Staljin je to radio 50 godina, vi ste to radili 500 godina.

Ma hvala ti sto si me prosvjetlio, stvarno nisam znao da smo u 21.st. Da, napokon vise nema komunizma i tvog bacuske od kojeg se sad toboze ogradjujes. Bacuska i ovi drugi koje spominjes(sve redom ateisti) u nekoliko desetljeca 20. stoljeca poubijali su nekoliko tisuca puta ljudi vise nego Inkvizicija u 500 godina. Stvarno su nenadmasni ti ateisti.
quote:
dečko dragi, ja imam veze s logikom, ali ti nemaš.


quote:
Ovo sam morao reći, jer bi dsormaz ( u maniri razgovora kojeg je do sada vodio, načina diskreditacije i optuživanja za pripadnosti nekakvim strankama ) sigurno spomenuo Staljina, Lenjina, Tita ili nekog trećeg. To je klasičan način razgovora koji on vodi, i uvijek se vraćamo na njih.

Ti vec klasicno prvi zapocinjes s napadima na katolicku crkvu (koja ti je ocigledno najveci trn u oku), kao da jedva cekas da rasprava krene u tom pravcu pa da se mozes nabacivati s blatom. Onda se cudis kad ti netko odgovori to sto te ide, prozivas za vrijedjanje i podmetanje, a upravo si ti taj koji prvi s time pocinje.

Edited by - dsormaz1 on 29/07/2007 20:37:09
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 29/07/2007 : 20:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ateist sam i time se ponosim

Kako Obi-wan moze biti ateist?
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 29/07/2007 : 20:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader
ja sam bio vjernik, ali sam nekakvim iskustvom odlučio to ne biti
Nisam mogao pronaći odgovore na mnoga pitanja i mnoge nelogičnosti, a nisam od onih koji bi to onda uzeli zdravo za gotovo. Ni sada nemam odgovore, ali ih pokušavam pronaći, stalno se propitkujem... ne kažem da odgovori postoje i da su jednostavni. Zapravo sam vjernik, vjerujem da bog ne postoji... Bog mi nekako sliči na utjehu, nemogućnost vjerovanja da je sve beznadno, prazno...zato smo uzeli Boga, kao konačnu utjehu, nešto što će nas dočekati kada umremo. Zašto je problem vjerovati da nema ničega, zašto bi to bilo invalidno. Meni utjeha ne treba, smrti se ne bojim.


Dobit ces sve odgovore jednog dana, kad podjes Bogu na ispovijed, samo onda ce mozda biti prekasno. Jos ti nije kasno da se preobratis, nadam se da ces ipak kroz zivot dozivjeti prosvjetljenje i da neces propasti, tj. da ces se spasiti. Evo, ja cu izmoliti koju za spas tvoje izgubljene duse, krscansko milosrdje mi to nalaze.
Sto se tice straha od smrti, lako je dok si mlad, zdrav, dok je zivot jos pred tobom. Kad ostaris, kad ti smrt pokuca na vrata pocet ces se pitati da mozda ipak ima neceg poslije smrti. Samo hoce li onda biti prekasno?
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 29/07/2007 : 21:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
pa o tom strahu od smrti je i govorio
joj dsormaz
skrenul si vodu na darthov mlin
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 29/07/2007 : 23:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
dsormaz, oprosti, ali ti si zbilja udaren u glavu, i to ne pozitivno
teško mi je to reći, ne želim te vrijeđati ( ali ti mene konstantno vrijeđaš, i ovo ti nije prvi puta, uvijek je tako ), ali drugačije ne ide

toliko si zadrt u nekim svojim razmišljanjima da ti ja tu nikako ne mogu pomoći. Naprosto nemogu vjerovati da netko stariji od 10 godina može biti toliko zadrt ( i još k tome stalno spominjanje tih prokletih komunista. Što plašiš svijet s komunistima kada ih više nema. ). Lijepo razgovaramo, pokušavamo polemizirati, ali onda dođeš ti, pa počneš sa SRP-om, pa vrijeđaš, pa kažeš da ćeš se moliti za mene... samo se moli za mene, neću ti braniti
uistinu vjerujem da sam bolji čovjek od pola katolika koje poznam ( ne bolji kao bolji od kineza, nego bolji kao više sam napravio ), jer volontiram po svojoj osnovnoj školi, držim besplatne instrukcije, pomažem ljudima na faksu oko ispita ( gotovo svakodnevno, dok većina za to niti ne želi čuti...nebi podijelili znanje s drugima niti za milijun nečega ), pripremao sam nekoliko ljudi za prijemne besplatno, nikada u životu nisam bacio papirić na pod, radio sam u nekoliko katoličkih organizacija, nedavno sam samoinicijativno snimao akciju zagrlimo grad i sada je montiram kako bi je podijelio s katoličkom organizacijom mladeži gravitacija koja je organizirala akciju( ali oni to niti ne znaju, samo ću im poslati DVD poštom ), branitelje u kvartu ( i njima moram smontirati proslavu postavljanja spomenika, nisam stigao jer radim ), zatim na softball prvenstvu volontirao kamerom, snimao neke tekme, zatim po crvenom križu, darivanja krvi... nabrojao sam ovdje hrpu nečega ne zato da se hvalim, nego da upitam tebe da li si ikada igdje volontirao i pomagao, kada si već toliki katolik, a ja zadrti ateist samo mislim na sebe i svoje dobro ?
( da se razumijemo, ja ovo ne smatram nećim velikim, ovo je naravno ništa. Znam ljude koji su još puuuno više društveno angažirani, i na faksu i u naselju i po domovima... )
svi osim dsormaza ovo zaboravite, ovo nije samopromocija, nego samo produžetak pitanja za velikog katolika i dobrotvora dsormaza... kada već može reći za mene da sam loš čovjek, nadam se da je on napravio barem duplo više ( barem duplo )

meni katolička crkva nije trn u oku, meni su trn u oku zadrti kao ti, koji ne razlikuju kamen od kruške i koji misle da smo mi svi u krivu i da će nas oni spasiti
spasi prvo u svojoj kući, pa zatim neke starije osobe u susjedstvu, pa zatim pomaži okolini...
ako smo ateisti, nismo neljudi kako ti i Kruger mislite
neljudi ste vi, a ne mi
zapamti ovo, zapamti

if you only knew the power of the dark side

Edited by - darth-vader on 29/07/2007 23:45:27
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 29/07/2007 : 23:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
sada mi je žao što sam ovo napisao jer će se krivo shvatiti, ali morao sam kako bi upitao dsormaza što je on napravio u životu, kada već zna da sam loš čovjek i da se za mene mora moliti, da ću propasti

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 30/07/2007 : 01:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
http://www.selectsmart.com/PRO/beliefnet/index1.html

Evo, mislim da ce ovo resiti sve vase nedoumice :))
Resite testic i vidite kojoj ste religiji najblizi. I nemojte posle da se pravdate. Ili da padate u ocaj eventualno :)

Maj rizalts:
1. Secular Humanism (100%)
2. Unitarian Universalism (91%)
3. Liberal Quakers (76%)
4. Nontheist (72%)
5. Theravada Buddhism (69%)
6. Neo-Pagan (66%)
7. Mainline to Liberal Christian Protestants (60%)
8. New Age (51%)
9. Taoism (47%)
10. Orthodox Quaker (42%)
11. Reform Judaism (42%)
12. Mahayana Buddhism (41%)
13. Bah#1073;'#1085; Faith (30%)
14. Sikhism (30%)
15. Scientology (29%)
16. Jainism (28%)
17. New Thought (27%)
18. Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints (Mormons) (24%)
19. Christian Science (Church of Christ, Scientist) (21%)
20. Seventh Day Adventist (19%)
21. Hinduism (18%)
22. Mainline to Conservative Christian/Protestant (18%)
23. Eastern Orthodox (15%)
24. Islam (15%)
25. Orthodox Judaism (15%)
26. Roman Catholic (15%)
27. Jehovah's Witness (12%)

Naravno, pomoc Wikipedie je obavezna, da bi ste razumeli gde u stvari pripadate ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 30/07/2007 : 02:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
Oče naš,prosvitli im pamet...onima koji viruju u te i onima koji ne viruju...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic   
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000