forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ridjobradi - Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 01/03/2014 : 21:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Do koje epizode se isplati čitati Riđobradog? Ja sam prestao nakon kraja sage o Maurima...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/03/2014 : 21:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovih 5 albuma o mladosti Riđobradog nije čemu, tanko je to...

Have mercy
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 01/03/2014 : 23:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Do koje epizode se isplati čitati Riđobradog? Ja sam prestao nakon kraja sage o Maurima...


Svakako pročitaj još sljedeće 4 epizode.
Za dalje ne znam.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/03/2014 : 19:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Eto konačno 19. i 20. knjige.




Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/03/2014 : 23:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ovih 5 albuma o mladosti Riđobradog nije čemu, tanko je to...


Naravno da je tanko kada su u pitanju pojedinačni albumi , nekakav integral bi sigurno bio puno deblji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/04/2014 : 08:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


quote:


Usred frenetičnog rada na novoj turi, vrijeme je da najavimo ovu koja će iz tiskare izaći za koji dan (krajem ovoga ili početkom sljedećeg tjedna).

No da ne duljimo, jer već je poprilično kasno (ili bolje rečeno - rano), prva dva izdanja koja ćemo najaviti su nova dva albuma Riđobradog (21 i 22) - “Huacapacovo ukleto zlato” i “Grad smrti” - a u njima ćete imati priliku pročitati svršetak uzbudljive pustolovine na Yucatanu koja je započela u devetnaestom albumu.

Scenarij potpisuje Charlier, crtež je Gatyjevo djelo, a tekstove na stražnjim koricama napisao je Renky.

Redovna cijena Riđobradog 21 i 22 bit će 120 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ih kupiti za 96 kuna.

Bacite pogled:

Riđobradi 21:






Riđobradi 22:










Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/04/2014 : 13:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
bravo za Libelus; još mesec dana i dva albuma, i Šarlijeov opus je završen (ne računam što je on šatro učestvovao u pisanju 25. albuma (po LL numeraciji)).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2014 : 14:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
veliko je pitanje a što sada?
Nastaviti ili ne?
S jedne strane Charlier je gotov a s druge ipak je to Riđobradi.?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/04/2014 : 14:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

veliko je pitanje a što sada?
Nastaviti ili ne?
S jedne strane Charlier je gotov a s druge ipak je to Riđobradi.?


Pa, ako me sjećanje ne vara, kada se svojedobno bilo javilo ovo pitanje, Dade su rekli kako će izdati kompletnog Riđobradog, uključujući i serijal Mladost Riđobradog.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/04/2014 : 14:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by jaki

veliko je pitanje a što sada?
Nastaviti ili ne?
S jedne strane Charlier je gotov a s druge ipak je to Riđobradi.?


Pa, ako me sjećanje ne vara, kada se svojedobno bilo javilo ovo pitanje, Dade su rekli kako će izdati kompletnog Riđobradog, uključujući i serijal Mladost Riđobradog.


Nije jaki mislio na dade, već na nas, čitatelje.

ja sam dugo razmišljao da li da uzmem još tri sledeća albuma (o ostatku i mladosti i ne razmišljam; prvi razlog je što ne želim da mi taj ostatak pokvari sveukupni utisak o ovom genijalnom serijalu; drugi razlog je cena albuma - da koštaju kao DW perle, verovatno bih i uzeo , pa makar ih posle i bacio.A Mladost bi mi savršeno legla u Stripoteci) - ali sam na kraju čvrsto odlučio da se zaustavim na 24. albumu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/04/2014 14:53:13
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/04/2014 : 14:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

bravo za Libelus; još mesec dana i dva albuma, i Šarlijeov opus je završen (ne računam što je on šatro učestvovao u pisanju 25. albuma (po LL numeraciji)).


Nema tu šatro, to je doista Charlierov posljednji Riđobradi. Preminuo je dok je pisao scenarij, pa ga je Jean Ollivier dovršio.

Po meni se to ne razlikuje od slučaja kada je John Prentice dovršio epizodu Ripa Kirbyja koja je ostala nedovršena zbog smrti Alexa Raymonda.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/04/2014 : 15:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

bravo za Libelus; još mesec dana i dva albuma, i Šarlijeov opus je završen (ne računam što je on šatro učestvovao u pisanju 25. albuma (po LL numeraciji)).


Nema tu šatro, to je doista Charlierov posljednji Riđobradi. Preminuo je dok je pisao scenarij, pa ga je Jean Ollivier dovršio.

Po meni se to ne razlikuje od slučaja kada je John Prentice dovršio epizodu Ripa Kirbyja koja je ostala nedovršena zbog smrti Alexa Raymonda.


ali je pitanje da je preminuo dok je pisao početne, srednje ili završne stranice.
(uostalom, sačekaću na kraju krajeva da vidim šta kažu ljudi kad izađu sva tri broja; nisam 100% odlučio da ih ne uzimam; ali zato sledeće jesam)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/04/2014 : 17:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Moze li mi netko reci, tko je crtao u 14. broju "Pirat bez lica", recimo od str. 20 pa sigurno do str. 28, jer to nimalo ne lici na Hubinona. Uzas!

Stranice 25 i 26 mi djeluju najgroznije.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/04/2014 : 18:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Moze li mi netko reci, tko je crtao u 14. broju "Pirat bez lica", recimo od str. 20 pa sigurno do str. 28, jer to nimalo ne lici na Hubinona. Uzas!

Stranice 25 i 26 mi djeluju najgroznije.





Ako se ne varam, tu su Hubinonu pomogli Jijé i Eddy Paape.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2014 : 19:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Paape je sigurno a za Jijea vjerovatno?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2014 : 19:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Nije jaki mislio na dade, već na nas, čitatelje.


Tako je.Vidi se da slično razmišljamo.
Skupi su pojedinačni Riđobradi a opet kad bi bili na nivou ovih prethodnih uzimao bih i dalje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/04/2014 : 19:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, ako su bolji od R. mladosti, onda bih mogao nastaviti. Mladost me bas i nije pretresla - prosjecan do los crtez, a i scenarij ... ma ajde, moze proci. Da je bolji crtez, vjerojatno bi to malo popravilo ukupni dojam.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Goblin
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 09/07/2008

Posted - 04/05/2014 : 14:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Goblin a Private Message  Reply with Quote
Izvinjavam se ako se negde pisalo, mrzi meda tražim, šta je ovo na bedetheque ima između Libelusovog 19 i 20 broja epizoda Le jeune capitaine (original broj 20), a između Libellusovog 20 i 21 Trafiquants de bois d'ébène (original broj 22)?
Jel to Libellus preskočio dve epizode ili šta?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2014 : 15:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
traži,bilo je rijeći o tome:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/05/2014 : 15:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Goblin

Izvinjavam se ako se negde pisalo, mrzi meda tražim, šta je ovo na bedetheque ima između Libelusovog 19 i 20 broja epizoda Le jeune capitaine (original broj 20), a između Libellusovog 20 i 21 Trafiquants de bois d'ébène (original broj 22)?
Jel to Libellus preskočio dve epizode ili šta?



Kada je Dargaud svojedobno krenuo objavljivati Riđobradog u obliku albuma, nespretno je presložio materijal koji je bio objavljivan u časopisu Pilote, tako da je nešto od tog materijala ostalo neobjavljeno. Riječ je dijelu albuma Kralj sedam mora i dvije kraće epizode, L'or du San Cristobal i Le cobra. Ovaj materijal će tek 1981. godine biti objavljen u albumu Le jeune capitaine.

Libellus je ovo korigirao, te je album Kralj sedam mora objavio u cijelosti. Naknadno bi trebale biti objavljene i epizode L'or du San Cristobal i Le cobra.

Zato u izdanju Libellusa nije bilo potrebe objavljivati album Le jeune capitaine.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 04/05/2014 15:36:18
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/05/2014 : 15:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče albuma Trafiquants de bois d'ébène, on je objavljen u krivom redoslijedu i nastavlja se na 25. album, Les révoltés de la Jamaïque.

Tako da, nije ga Libellus preskočio, već će ga objaviti kada na njega dođe red, poslije albuma Grad smrti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 05/05/2014 01:20:37
Go to Top of Page

Goblin
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 09/07/2008

Posted - 04/05/2014 : 18:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Goblin a Private Message  Reply with Quote
Hvala.
Koja glupost(mislim na Dargaud)...
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 07/05/2014 : 13:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Goblin

Hvala.
Koja glupost(mislim na Dargaud)...



ali zato je tu libellus)))
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/05/2015 : 16:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prvi susret sa Riđobradim imao sam (čini mi se) u četvrtom raztedu osnovne škole,odnosno davne 1984.godine.ili je to bilo u petom,godinu dana kasnije,ne mogu sad tačno da se setim,a nije to ni toliko bitno.
Nabavio sam prva tri broja strip revije koja je preteča današnjih integrala,Gigant, sa Brunom Brazilom,Bobom Moranom i Riđobradim.Sva tri stripa su mi bila odlična, i pravo otkriće za moje poimanje stripa koje se uglavnom ograničavalo na Boneli produkciju,malo Diznija i ponešto od humorističkog BD-a.
Naročito upečatljiv mi je svakako bio Gigant sa Karipskim gusarom.Izvesno vreme kasnije,došao sam u posed još nekih epizoda ovog serijala u reviji Super, i od tada sam postao iskreni obožavatelj Riđobradog.
Nažalost,druženje je prekinuto sa ratom na ovim prostorima,kada je strip doživeo totalan krah; u Superu je tada izašla epizoda Ostrvo izgubljenih brodova,prva iz tetralogije sedmog ciklusa Blago asteka.Par godina kasnije Maverick je u okviru magazina Free objavio i nastavak,Nestali sa Crnog sokola,i sa tim se završila priča sa Riđobradim.
Sve do pokretanja Libelusove bibloteke !

Još samo da se osvrnem na pisca scenarija,Šarlijea - posle Riđobradog gusara,upoznao sam se i sa Tangijem i Laverdirom,kao i Poručnikom Bluberijem,još dva kultna stripa koja potpisuje ovaj scenarista - dovoljno da mi postane i ostane najomiljeniji.Neverovatan dar pripovedanja i precizna priča inženjerski potkrepljena istorijsko/tehničkim činjenicama je ono po čemu je Šarlije poznat.Bilo da se radi o avionima,brodovima,srednjem veku,divljem zapadu ili modernom dobu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/05/2015 16:58:34
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/05/2015 : 16:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prvi ciklus: Karipski demon

Riđobradi 1:Karipski demon (Libellus)




Uvodna priča u kojoj saznajemo kako je Riđobradi postao Erikov "otac".Glavna priča se vrti oko otmice izvesnih profesora koje matori gusar misli da iskoristi za obrazovanje svog posinka.Ali tokom otmice ne ide sve kako je planirano i počinju "sranja".
Uvodna epizoda u kojoj se i Šarlije i Hubinon tek zagrevaju.
Boja je na više mesta ne-toliko-dobra.
(vrlo jaka)8/10

Riđobradi 2:Kralj sedam mora (Libellus)




Nakon oslobađanja oca iz engleskog zarobljeništva,Erik se nalazi u teškoj situaciji, i obruč se polako ali sigurno steže.Ipak,uspeva da se ukrca na jedan brod, i pobegne iz Londona,ali muke tek počinju.
Ako je prvi broj bio zagrevanje,već u drugom albumu mogu reći da je Šarlije u top formi - sjajna punokrvna avantura u kojoj nema mnogo praznog hoda.
(ekstra jaka) 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/05/2015 23:50:55
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000