forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ---HAJDUK ŽIVI VJEČNO---
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 602

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 27/11/2018 : 15:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Vulić bivši. Tko je slijedeći? Vulić nije kriv za ovakvo stanje u Hajduku.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 27/11/2018 : 15:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Hajduk živi smiješno.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 27/11/2018 : 15:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Hajduk živi smiješno.



Smiješno i tragično, ne zna se što je gore.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 27/11/2018 : 20:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Vulić smijenjen?!
A onakav stručnjak.

Idem vidit ko je novi, kad ono naš čovik.
Neka samo pripazi s kim pije kavu i nema zime.

Kad već uzimlju mafijine ljude pa šta ne zovu onog cigana u Bosni, ON će im nač/preporučit nekog dobrog a ne ove prosječne.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 27/11/2018 : 21:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Da točno, trebalo bi ih sve skupit i poslat kući u Bosnu (iz cile RH-a).
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 30/11/2018 : 14:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/daj-neka-hajduk-ispadne-u-drugu-ligu-da-ova-lakrdija-prestane-bivsi-predsjednik-bijelih-otkrio-kako-je-izgledao-razgovor-s-navijacima/8118998/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/11/2018 : 14:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nisam hajdukovac, jebe me se za hajduk, ali zaista je gadno citati orgijanje vas lesinara koji se zadnjih nekoliko stranica nasladjujete i cipelarite mrtvog magarca... od hajdukovaca vise ni slova... Zakljucajte ovaj topic, bar da ovi pravovjerni moralisti ne smrde vise.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 30/11/2018 : 16:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nisam hajdukovac, jebe me se za hajduk, ali zaista je gadno citati orgijanje vas lesinara koji se zadnjih nekoliko stranica nasladjujete i cipelarite mrtvog magarca... od hajdukovaca vise ni slova... Zakljucajte ovaj topic, bar da ovi pravovjerni moralisti ne smrde vise.



Pravi se javio. A nije ti smetalo orgijanje na temi hrvatske nogometne reprezentacije tijekom SP-a u kojem si manje-više i ti sudjelovao? Sve dođe na naplatu.
A ovaj Blueberryjev otvoreni govor mržnje ti isto ne smeta? Ma uostalom, tko te...

loading...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/11/2018 : 16:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sto ti baljezgas... u cemu sam ja sudjelovao, to sto sam rekao da mi nije stalo do hrv. reprezentacije kao nekad. Uostalom reprezentaciji je tad islo prilicno dobro, a hajduk je prakticki na samrti. Suparnika se ne udara dok je na zemlji, sto je bila i poanta mog posta...ovo nasladjivanje je nesto najjadnije do sad na forumu sto se mene tice...a ti vozi na ignore.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 30/11/2018 : 18:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nisam hajdukovac, jebe me se za hajduk, ali zaista je gadno citati orgijanje vas lesinara koji se zadnjih nekoliko stranica nasladjujete i cipelarite mrtvog magarca... od hajdukovaca vise ni slova... Zakljucajte ovaj topic, bar da ovi pravovjerni moralisti ne smrde vise.



Samo opušteno...srce če te.

Ovdje je jedini problem što si ti daješ pravo da na tematskom topicu zabranjuješ pisati o toj temi. Ali lako za ovaj topic jer to su teme o kojima pišu svi mediji - kako ceš tek njih sve ušutkati ?

Link koji sam ja postavio je intervju s bivšim predsjednikom Hajduka koji ukazuju na probleme u klubu iz kuta ljudi koje vole taj klub.

"Pretvaranje Hajduka u provincijski klub pretvaranje je i Hrvatske u provincijsku zemlju, koja, ostajući bez jednog nogometnog središta, ostaje i bez jednog nacionalnog stupa. To je i pretvaranje Splita u provincijski grad koji više ne može ni sanjati gostovanje velikih europskih klubova koji su ga ucrtavali u (nogometnu) kartu Europe. Split bez Hajduka, točnije, s ovako lošim Hajdukom, gubi svoju bitnu stogodišnju identifikaciju. Umjesto da se tuče s europskim veličinama, muči se s hrvatskim malogradskim klubovima koji su do jučer bili u nižim ligama u koje će se sutra vratiti. Ime Hajduk će sve više blijediti. Ne deset ili deset tisuća nego stotine tisuća ljudi u Hrvatskoj i Hrvata u svijetu gubi klub koji ih je bitno određivao, koji im je značio biti ili ne biti."

I zašto se ne bi afirmativno pisalo o problemu u topicu kojem je to tema ?

Zato što tamo neki ugostitelj iz Dalmacije koji "eto baš nije Hajdukovac ali baš ne voli ni Hrvatsku reprezentaciju" je odlučio tako - i nije neko opravdanje.

Ako ti se ne sviđa ova tema lijepo odeš na neki drugi topic samo pazi da to nije "Hrvatska reprezentacija" jer ćeš se poslije toliko njezinih uspjeha opet iznervirati




Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/11/2018 : 18:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobro...vidim da se i ti volis pravit glup. Tvoj link nije problem, sve ovo prije jest. Vi ne "pisete o temi" nego likujete nad tudjom nesrecom...lesinarite, ceprkate po strvini uz krezubi cerek. Da si je hajduk sam kriv za neke stvari bi se mozda u nekom normalnom "pisanju o temi" i slozio, mozda bi se ko zna slozili i oko jos stvari, ali tako sitnim dusama nedam podrsku iz principa.

...no dobro, nisam tu da vodim tudje bitke, zao mi je sto sam reagirao, nastavite svoju gozbu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 30/11/2018 : 18:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Dobro...vidim da se i ti volis pravit glup. Tvoj link nije problem, sve ovo prije jest. Vi ne "pisete o temi" nego likujete nad tudjom nesrecom...lesinarite, ceprkate po strvini uz krezubi cerek. Da si je hajduk sam kriv za neke stvari bi se mozda u nekom normalnom "pisanju o temi" i slozio, mozda bi se ko zna slozili i oko jos stvari, ali tako sitnim dusama nedam podrsku iz principa.

...no dobro, nisam tu da vodim tudje bitke, zao mi je sto sam reagirao, nastavite svoju gozbu.



A vidi... Hajduk i Dinamo su najveći sportski rivali u HR bez obzira na trenutno stanje Hajduka.

I normalne su navijačke šale, zafrkancije, podbadanja.... od strane jednih prema drugima.

Tu nema ništa loše....puno su "otrovniji" tvoji postovi ovdje.



Edited by - logo111 on 30/11/2018 18:33:39
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/12/2018 : 10:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nisam hajdukovac, jebe me se za hajduk, ali zaista je gadno citati orgijanje vas lesinara koji se zadnjih nekoliko stranica nasladjujete i cipelarite mrtvog magarca... od hajdukovaca vise ni slova... Zakljucajte ovaj topic, bar da ovi pravovjerni moralisti ne smrde vise.



šta te čudi ? pa to su navijači vranjinong najkatoličkijeg kluba

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 01/12/2018 : 14:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Nego danas je derbi - Rudeš : Hajduk.

Hajduk ulazi u utakmicu na klupi s novim trenerom koji je kod Zdravka Mamića trenirao Dinamove starije pionire.

Očekuje se zanimljiva utakmica
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 05/12/2018 : 17:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Bome, Slavonci imaju dužeg... a tek stigli na pola puta.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/12/2018 : 20:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Hajduk do sada u Osijeku gubio puno uvjerljivije nego večeras... Dakle mamičevac na klupi Hajduka ipak donio napredak
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/12/2018 : 22:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bio na utakmici, Hajduk stvarno izgleda loše... Možda da malo "pojačam" onu staru Barićevu, ne fali dva, fali deset igrača...
Ipak, uvođenje par mladića iz druge momčadi nije loš potez, bolje je tako gubiti nego sa legijom stranaca.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/12/2018 : 08:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
ZAŠTO SU HAJDUKOVCI POSTALI META NAPADA DESNIČARA I NACIONALISTA? sve je počelo u lipnju 2016. godine, jedan događaj pokrenuo je cijelu hajku


Jurica Pavičić, Jutarnji list, 15.12.2018.

Za znatnu većinu građana Hrvatske, godina 2018. po nečemu je iznimna: ona, naime, nije izborna. Od uspostave demokracije do danas, broj lokalnih, europskih, predsjedničkih i parlamentarnih izbora tako se namnožio da su godine koje nisu izborne postale takoreći rijetkost, a život uz izborne slogane, letke i spotove postao je za građane ove zemlje više pravilo nego iznimka.

Ova godina, rekoh, za većinu građana RH nije izborna. Ipak, postoje i iznimke. Postoji jedna skupina ljudi kojima 2018. jest izborna. Ta skupina ljudi proteklih je tjedana pratila kampanju, proučavala programe i nastupe kandidata, a upravo danas, ove subote, ta će skupina građana Hrvatske izići na birališta. U tu skupinu građana spadam i ja. Ta su skupina navijači Hajduka.

Upravo danas, ove subote, i ja i još šest i pol tisuća predregistriranih glasača glasovat ćemo za sedam članova Nadzornog odbora nogometnog kluba za koji navijamo, sedam članova koji u tom tijelu predstavljaju najvećeg dioničara (grad) i interes zainteresirane javnosti. Ja i ostalih šest tisuća glasača glasujemo dvokružno preko dobro organiziranog i vrlo jednostavnog sistema elektronskog glasovanja. I ja sam, kao i svaki od 30 tisuća registriranih članova kluba, tijekom jeseni na mail dobio poveznicu preko koje sam se mogao registrirati za glasovanje. Nakon toga, dobio sam na mail novu poveznicu - glasački listić - preko koje sam glasovao u prvom krugu.

Na dan kad u novinama izlazi ovaj tekst glasovat ću i u drugom krugu, gdje se od 11 preostalih kandidata bira sedam. Kao svaki ozbiljan čovjek koji demokraciju shvaća ozbiljno, i ja sam ovu klupsku demokraciju shvatio ozbiljno. Posljednjih tjedana brižljivo sam proučio nastupe kandidata, pročitao programe i motivacijska pisma, raspitao se o njihovoj profesionalnoj prošlosti i odabrao one koje podržavam. Naravno, ne pada mi na pamet napisati koji su to, jer kao što ove izbore shvaćam ozbiljno, shvaćam ozbiljno i pripadajuću izbornu šutnju.

Ovih dana, ukratko, ja sam kao mali akter dio građanskog participatornog eksperimenta koji u svjetskom nogometu nije rijetkost, no u nas je jedinstven, jer u hrvatskog nogometu klubovima monarhistički drmaju ili tajkuni ili mjesni šerifi. Akter sam jednog oblika građanske participacije koji smatram privilegijem i za koji se jedna generacija poklonika kluba teško izborila. Dugo se borila da iz kluba za koji navija istjera lokalne političke zvjezdice, HDZ-ove i HGS-ove stranačke patuljke, Kerumove prijatelje pekare i mesare. Također, akter sam građanskog participacijskog čina koji ima puno ideološki raspršenih protivnika. Među tim protivnicima su gotovo svi sportski novinari, čitava današnja HNS-ova hijerarhija, veliki dio političke desnice, ali bogme i neki moji kolege koji za sebe inače vjeruju da su lijevi (ali “samoupravljanje”, nažalost, unatoč tome koriste kao porugu).

Odmah ću reći, ta osporavanja smatram legitimnim, bar u onoj mjeri u kojoj je legitimno osporavati i parlamentarnu demokraciju. Problem s protivnicima “Hajdukov socios modela nije u tome što ga osporavaju. Problem je u tome što oni koji to čine nisu izrekli što hoće umjesto njega. Nisu, zato što su i sami svjesni da se alternativa modelu sociosa svodi na izbor između dvije jednako nepopularne “divote”. Prva od njih je da politika preuzme upravljanje klubom preko vlastitih kadrova, što je standardni model čiju “uspješnost” svakodnevno pratimo kroz krasne primjere HEP-a, Hrvatskih šuma, Zagrebačkog holdinga ili HRT-a.

Drugi je, pak, prodaja, pri čemu dio mojih kolega sportskih novinara potpiruje fantaziju o nekakvom Romanu Abramoviču koji bi trebao sletjeti u Split, optočiti Poljud milijunima i dovesti pol brazilske reprezentacije. Pritom zaboravljaju da Abramovič nije klub kupio u Bjelorusiji nego u Londonu te da je za svoju sportsku i životnu adresu odabrao Kensington ili Bloomsbury, zato što je čak i Manchester za njega vukojebina. Priča o “pravom gazdi”, ukratko, u realitetu hrvatskih nogometnih prilika svela bi se, nemojmo se lagati, na varijaciju Sinovčića ili Zdravka Mamića.

Osporavanje hajdučke građanske participacije postojalo je i dosad. To osporavanje počivalo je na legitimnoj neslozi oko toga je li taj model efikasan ili nije, je li sunovratio klub na trenutno sedmo mjesto (kako tvrde jedni) ili je rezultat tog modela bilo izbavljenje iz omče 50 milijuna dugova, financijsko stabiliziranje, ulaganje u infrastrukturu te iskorak u merchandisingu. Za jedne, Hajduk je stagnirao, jer je stagnirao rezultatski. Za druge, on je napredovao jer je u ovih pet godina vratio dug Gradu umjesto da od Grada uzima i jer je postao doslovce jedini sportski klub u Hrvatskoj koji živi od prodaje svog brenda i proizvoda (drugi takav, hokejaški Medveščak, nažalost nam upravo skapava pred očima). Sve to vrijeme ta je rasprava postojala, no nije imala u sebi ugrađenu ideološku klicu. Ali više nije tako.

Točno se može pokazati trenutak kad je prestalo biti tako: bio je tu lipanj 2016. kad je nakon izgreda na utakmici reprezentacije u Saint Etienneu predsjednica Republike Grabar-Kitarović organizirala ekspresnu presicu i izgovorila ključnu riječ iduće faze boja - “orjunaši”. Bilo je to, podsjećam, razdoblje kad je rat između Hajduka i hijerarhije HNS-a bio na vrhuncu, kad su mnogi navijači Hajduka ili bojkotirali ili sabotirali utakmice “repke”, a konceptualni umjetnik Boris Šitum je na bilbord kod Ciste Provo stavio fotografiju nogometne reprezentacije s 11 Mamićevih glava. Čak i tada, a pogotovo sada, nogometna je reprezentacija imala ključno mjesto u promotivnom narativu i populističke predsjednice i cijele hrvatske nacionalističke scene.

Činjenica da neko relativizira svetinju zbog takvih “sitnica” kao što su korupcija, namještaljke, porezne prevare, netransparentnost i klijentelizam u desnom je nacionalističkom diskursu pobuđivala diluvijalni bijes. Taj bijes u međuvremenu je dobio zamah “perfektne oluje” iz barem triju razloga. Prvo, reprezentacija je u međuvremenu postigla uspjeh koji je opio narodne mase. Drugo, Hajduk je prvi put od uspostave “socios” modela u sezonu krenuo baš porazno loše. I treće, nakon što je završio prvi krug izbora, ispostavilo se da - usuprot klišeju o ustaškoj navijačkoj supkulturi - na njima uvjerljivo vodi Benjamin Perasović, zagrebački doktor sociologije, bivši rastafarijanac i specijalist za omladinske supkulture.

Stoga je tijekom posljednjih tjedana krenula ljuta “topnička priprema”. Udrugu Naš Hajduk i model navijačke demokracije počeli su prvo napadati najdesniji kolumnisti, Josip Jović i Milan Ivkošić. Uključili su se konzervativni lokalni Mostovi vijećnici. Idući korak bila je fejs grupa hejtera Našeg Hajduka. U boj se potom uključio Igor Štimac, čovjek koji je upravo primjer one vrste “nogometnih funkcionara” kojima je navijačka demokracija prepriječila prodor u klub. Tijekom dva tjedna, frcale su aluzije na crvene zvijezde i kokarde, povlačili su se orjunaši, da bi se na koncu - sasvim očekivano - u cijelu se uključio i dragulj u kruni desničarskog medijskog polusvijeta, emisija “Bujica” Velimira Bujanca. Tjedan uoči drugog kruga hajdučkih izbora, Bujanec je u “Bujici” ugostio upravo Štimca.

Tom prilikom je čovjek koji je pola rata proveo u društvu reketara dinamitaša, a pola u Cádizu, počeo brojiti krvna zrnca pokojnom Žanu Ojdaniću, jednom od utemeljitelja splitske navijačke demokracije. Štimac je Ojdanića, inače veterana 4. brigade, građanskog aktivista i pasioniranog padobranca kojem se padobran jednom nažalost nije otvorio, nazvao “Jovan Ojdanić”. Tu je kap prelila čašu. Ovaj put nisu se javili samo Naš Hajduk i Torcida, nego i veteranske skupine i neki od najdesnijih lokalnih političara. Dan poslije, Split je bio oblijepljen “potjernicama” za Velimirom Bujancem.

Ima puno ironične pravde u tome da je ovakvu nacionalističku “lustraciju” doživjela navijačka supkultura koja se tijekom ova tri desetljeća tako upinjala dokazivati svoje hrvatstvo. Nema toga što torcidaši nisu napravili da bi bili košer-Hrvati: vijorili su banere protiv ćirilice u Vukovaru, cijeli Split tapecirali patriotskim muralima, skandirali protiv Srba i (najmanje triput) masovno izvikivali notorni ZDS. A sad su nakon sveg tog ustaševanja otkrili ono što im je trebalo biti jasno od početka: da koliko god ustaševao, hajdukovac nikad neće biti dovoljno Hrvat za nacionalističku ideologiju, jer je za tu ideologiju Dinamo nacionalni klub, a Hajduk županijska ispostava.

Također, sad su na svojoj koži spoznali i nešto drugo, važnije: da nema te šporkarije, nema tog klijentelizma, poreznih marifetluka, korupcije i krađe koju hrvatski nacionalisti neće braniti licitirajući patriotizmom. One koji propituju mamićevski kriminalni sustav nacionalisti danas ruže kao nedostatne domoljube, spominju im zvijezde, kokarde i Jovane. Ali to je upravo ono što hrvatska nacionalistička ideologija neprestance i radi od ‘90. do danas. Nogomet se tu opet pokazuje kao savršeni “case study”, laboratorijska menzura u kojoj se kemijski proces vidi s perfektnom jasnoćom. Šteta je samo što neki taj manipulativni obrazac nisu vidjeli dok nije inficirao ono što im je bilo važno: kožnu loptu.

Sada, nakon svega, ufam se da će biti pametniji. Da će mućnuti glavom drugi put, kad štimci, bujanci i kolinde na jeziku budu imali nekog drugog “orjunaša”, drugog Jovana ili “jovana”.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 17/12/2018 : 08:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Otvoreno pismo šest navijačkih podružnica Hajduka upućeno Gradu Splitu, Hajduku i javnosti mnoge iznenađuje, jer riječ je o neslaganju dotičnih podružnica s projektom da se putem članarina u Hajduku otkupi većinski paket dionica Hajduka. U tom pismu ističe se neslaganje s projektom “Naš Hajduk”.

Navodimo pismo u cijelosti:

“Poštovani gradski vijećnici, gradonačelniče, predsjedniče Uprave HNK Hajduk š.d.d. Split, predsjedniče Glavne skupštine HNK Hajduk š.d.d. Split, članovi NO HNK Hajduk š.d.d. Split, građani Grada Splita, navijači Hajduka.

Obraćamo vam se vezano za Prijedlog izmjena i dopuna Statuta HNK HAJDUK š.d.d.Split, a koji je objavljen na mrežnim stranicama Grada Splita vezano za predstojeću sjednicu Gradskog vijeća. Kako se u predloženim izmjenama nalaze i prijedlozi koji se izravno dotiču članstva HNK Hajduk, a sigurni smo da vijećnici nisu upoznati sa stvarnim stanjem i organizacijom Hajduka po tom pitanju, ovim putem vas s tim upoznajemo i dajemo prijedloge za poboljšanje stanja:

– HNK Hajduk š.d.d. za razliku od ostalih klubova u RH i svijetu nema izravno učlanjivanje u klub nego to radi preko Udruga s kojima ima potpisan Ugovor o međusobnoj suradnji. Ovakva praksa opravdava se navodnom nemogućnosti izravnog učlanjivanja zbog statusa kluba kao š.d.d. što je priča za naivne i lako se može provjeriti primjerom drugih klubova i provjerom kod nadležnih državnih institucija. Sve je zamišljeno i realizirano kako bi Udruga Naš Hajduk imala monopol na sve što se tiče HNK Hajduk. Napominjemo da je HNK Hajduk sve do pojave Udruge Naš Hajduk, dakle punih 100 godina, imao izravno učlanjivanje u klub, a broj članova je padao i dizao se ovisno koliko je klub poklanjao pozornosti članstvu.

– U takvom načinu članovi učlanjeni preko navedenih Udruga su do 31. 12. 2015. članarinu uplaćivali izravno Hajduku i nisu tražili da im klub taj novac na bilo kakav način vraća. Među članovima i Udrugama nije bilo velikih svađa ni problema. Od 1. 1. 2016. članovi koji članarinu plaćaju preko Udruge Naš Hajduk (tzv. Model 2) novac od članarine posuđuju klubu, te im je klub taj novac dužan vratiti prilikom dokapitalizacije kluba. Dakle, taj novac se knjiži kao pozajmica, a kasnije se povratom tog novca praktično kupuje klub. Svatko razuman zna da predmetni novac ne može biti istovremeno članarina i pozajmica, jedno bi trebalo isključivati drugo, u slučaju da je novac pozajmica, svi ljudi koji uplaćuju članarinu na takav način ne mogu biti članovi kluba. Nas ovo neodoljivo podsjeća na slavnu privatizaciju i pretvorbu, a vas poštovani vijećnici? Hoće li tko pozvati na odgovornost Nadzorni odbor i Upravu koji su ovo omogućili?

– U istom trenutku postoji oko 1500 članova koji članarinu uplaćuju po tzv. Modelu 1, to jest bezuvjetno plaćaju članarinu klubu i ne traže povrat tog novca. Ovaj novac se knjiži kao prihod kluba i klub s njim slobodno raspolaže bez obveze da ga ikada vrati. Istovremeno novac uplaćen od članova udruge Naš Hajduk knjiži se kao pozajmica, dakle kao dug koji klub mora vratiti kroz dokapitalizaciju. Je li normalno da je voljeni klub dužan Udruzi koja ga neizmjerno voli?. Je li itko pitao svakog dioničara pojedinačno što misli o ovome? Mali dioničari su dionice kupovali od svoga novca i mnogi podizali kredite, a sada se zlouporabom i pravnim smicalicama Hajdukovim novcem kupuje Hajduk.

– Ako bi koji od vjećnika poželio otići do Poljuda i platiti članarinu preko Udruge Naš Hajduk i na taj način posuditi novac klubu, ne bi imao nikakvih problema. Po blještavilu oznaka lako bi našao prostorije za učlanjivanje, a svi službenici bi mu pomogli u svemu što treba. No, ako bi pak koji od vas vjećnika poželio platiti članarinu klubu po Modelu 1, mogao bi danima lutati oko Poljuda i ne bi mu pomogli ni kompas ni topografska karta, jer vjerovali ili ne nema oznaka ni lakog načina da bezuvjetno platite članarinu klubu. Ako upitate portira ili kojeg službenika, najprije vas dočeka uvjeravanje da to obavite u prostorijama koje koristi Naš Hajduk, i tek uz veliku upornost, objašnjavanje i gubljenje živaca sretnici mogu platiti članarinu svom klubu, u zabačenom uredu na prvom katu, i to ako pronađete osobu koja bi to trebala obaviti. Dakle ako želite posuditi novac klubu sve će se učiniti da to obavite, ako ipak želite bezuvjetno platiti članarinu klubu na sve načine će vas pokušati zaustaviti. Ako ne vjerujete, nakon sjednice prošetajte do Poljuda. Žalosna je istina, Hajduk se prema svojim članovima ne odnosi jednako, to jest članovi koji ne traže povrat novca su neželjena djeca kluba i klub ih zajedno s Udrugom Naš Hajduk maltretira na sve moguće načine. O svemu ovome višekratno je upoznata Uprava kluba preko predsjednice Marijane Bošnjak, predsjednika Ivana Kosa i člana NO kluba Ante Šalinovića, također je upoznat i gospodin Hrvoje Akrap koji je zadužen za sport u Gradu Splitu. Svi sve znaju, nitko ništa ne čini, zašto? Jesu li članovi vodstva kluba samostalni i slobodni, i je li ovakav odnos ljudski i hajdučki???. Naši vapaji i njihova obećanja traju od lipnja mjeseca prošle godine. Zar zaista svi ne shvaćaju o čemu se radi ili su svi jednostavno robovi Udruge naš Hajduk i u strahu za svoj status ne smiju proturiječiti, stvarajući na taj način začarani krug straha i interesa po načelu, ruka ruku mije.

– Također želimo vam reći nešto i o famoznoj akciji „Ili jesi ili nisi“. Ta akcija sama po sebi nije sporna i mi je podržavamo, no ne podržavamo i smatramo nekorektnim način na koji je sve izvedeno. Naime, Hajduk je Udruzi Naš Hajduk bez natječaja iznajmio prostor na trećem dresu, a sve kako bi Udruga prodavala ispis imena i prezimena na tom dresu. Vezano za to, pitanje je, zašto nije objavljeno za koliko novca je Udruga Naš Hajduk platila klubu iznajmljivanje prostora na dresu, kako bi svi mogli vidjeti koliko je taj poslovni potez bio povoljan za klub. Nas ovo također podsjeća na slavnu pretvorbu i privatizaciju, a vas? Hoće li tko pozvati na odgovornost Nadzorni odbor i Upravu koji su ovo omogućili. Udruga Naš Hajduk se kune u transparentnost (prekrasna riječ za prodavanje magle), ako je tome tako neka Udruga Naš Hajduk javno objavi sve svoje ugovore s klubom, i neka se ne opravdavaju poslovnom tajnom jer Udruga Naš Hajduk nije običan poslovni partner nego Udruga kojoj su gradski vijećnici dali veliko povjerenje, čemu strah ako je sve na dobrobit voljenog kluba.
– Nakon svega kao šlag na tortu predlaže se između ostalog izmjena članka 28 Statuta š.d.d. na način da bi ubuduće članove Nadzornog odbora birali članove Udruge navijača koja u zadnjih 5 godina ima najviše članova, to jest članovi Udruge Naš Hajduk. U ovom slučaju postoje dva pitanja, jedno je, zašto ovakvu odredbu uopće stavljati u Statut kada Udruga Naš Hajduk bez problema provodi izbore i nitko je ne ometa u tome. Drugo pitanje je zašto nije predviđeno i predloženo da članove Nadzornog odbora biraju svi članovi HNK HAJDUK š.d.d. a ne članovi neke Udruge. Logično bi bilo da članove Nadzornog odbora HNK HAJDUK š.d.d biraju članovi HNK HAJDUK š.d.d a ne članovi neke Udruge bez obzira o kojoj Udruzi se radi. Ovakva odredba je još jedan način diskriminacije, a istovremeno otežava većinskom vlasniku upravljanje svojom imovinom.

– Vezano za sve navedeno predlažemo i tražimo:
1. Izmjene i dopune Statuta Društva predložene na ovakav način ne donose ništa dobro klubu, ni gradu, te ih ne treba prihvatiti.
2. Odmah omogućiti izravno učlanjivanje u klub, a ne preko Udruga i to na način izravnog i bezuvjetnog plaćanja članarine klubu, a ne da članarina bude pozajmica. Klub i nadalje može i treba surađivati s Udrugama navijača pa tako i s Udrugom Naš Hajduk. Sav posao oko članarine trebaju obavljati djelatnici Hajduka preko Odjela za članstvo kluba, a ne djelatnici bilo koje od Udruga. Upis članstva se treba obavljati u prostorijama Odjela za članstvo HNK Hajduk koje su bez razloga prepuštene Udruzi Naš Hajduk, ako je potrebno klub Udruzi Naš Hajduk može dati na korištenje neki drugi prostor na stadionu. Ne želimo biti Model 1 ni Model 2, ne želimo da nam bilo koja Udruga bude članska baza, želimo biti izravni članovi HNK Hajduk i biti upisani u registar članova HNK Hajduk. Ako postoji kakva birokratska zapreka za to, molimo odmah je riješite.
3. Kako je Udruga Naš Hajduk stekla vlasništvo nad 24,53% dionica i provodi izbore za članove Nadzornog odbora neka preuzme potpunu odgovornost za sportske i poslovne rezultate, a ne kao sada, da prisvaja uspjehe, a neuspjehe ostavlja većinskom vlasniku i svima ostalima.
4. Onemogućiti bilo kakav način otkupa dionica otvorenim ili prikrivenim korištenjem klupskih sredstava, bilo od članarine, trećeg dresa ili bilo kojeg klupskog proizvoda i simbola. Novac od dionica može se prikupljati donacijama, organizacijom zabavnih i sportskih priredbi itd., te su mnogi od nas spremni pripomoći u tome.
5. Ako Grad Split kao većinski vlasnik i dalje želi prepustiti svoja upravljačka prava Udruzi Naš Hajduk, na način da i dalje organiziraju demokratske izbore za članove NO, nemamo ništa protiv, osim da u se Odluci točno naznači da pravo biranja članova NO HNK Hajduk š.d.d. Split imaju članovi HNK Hajduk š.d.d. Split, a koji su upisani u registar članova koji HNK Hajduk š.d.d.Split vodi preko svog Odjela za članstvo.
6. Onemogućiti davanje osobnih podataka članova HNK Hajduk trećim fizičkim i pravnim osobama, to jest Udruzi Naš Hajduk jer je to protuzakonito, a što Predsjednik kluba dopušta i tako krši zakon. Mi nismo članovi Udruge Naš Hajduk, te im nitko nema pravo ustupati naše podatke kao ni podatke maloljetnih članova naših obitelji.
7. Tražite javno objavljivanje svih ugovora HNK Hajduk š.d.d. Split i Udruge Naš Hajduk u svrhu otklanjanja sumnji u štetnost tih ugovora za HNK Hajduk š.d.d. Split
8. Iako nema veze s predloženim izmjenama Statuta, a nakon zamolbe djelatnika Hajduka koji su vam se prošli put obraćali vezano za izdvajanje pojedinih klupskih poslova, u njihovo ime vam postavljamo pitanje, te tražimo vašu reakciju i ljudsku brigu i suosjećanje: Kod vodstva kluba provjerite postoji li u Hajduku Plan zbrinjavanja viška djelatnika, vodi li se računa o socijalnom i zdravstvenom statusu tih ljudi, godinama radnog staža itd. ili ih se jednostavno izbacuje na ulicu uz ponižavajuće otpremnine kojima ne mogu ni pokrpati rupe na tekućim računima, do kojih su došli u godinama kada nisu redovito primali plaću. Jesu li baš svi ovi ljudi uhljebi i neradnici? Provjerite koliko su prekovremenih sati odradili a da im nije nikada plaćeno, čistačica je uhljeb, genijalna umotvorina iz radionice Našeg Hajduka. Ako vam kažu da klub nema novca za ljudsko zbrinjavanje tih ljudi, nemojte im vjerovati, novac potrošen na samo jednog od devet stranaca, koji nam donose četvrto mjesto, dovoljan je za zbrinuti sve ove ljude. Ovim ne ulazimo u poslovne odluke nego od vas i vodstva kluba tražimo da pokažete dušu i ljudskost, ako ih niste izgubili u medijskim maglama koji ispuštaju prikriveni i vidljivi vlastodršci iz Udruge Naš Hajduk.

Na kraju radi otklanjanja svih nedoumica napominjemo da nemamo ništa protiv demokratskog biranja članova Nadzornog odbora, kao ni protiv otkupa dionica od strane navijača (među nama ima puno dioničara kluba), ali smo protiv načina na koji se sve radi, protiv smo vrijeđanja, fizičkog i verbalnog napadanja neistomišljenika. Zalažemo se za istinsku demokraciju na način da svatko ima pravo izreći svoje mišljenje bez straha od maltretiranja, bilo od strane kluba, neke udruge ili izmanipuliranih pojedinaca. Poštovani vijećnici, iskreno recite ono što se potiho govori, a to je da vlada autocenzura, politika nezamjeranja i strah kako navijača, tako novinara, djelatnika kluba, veterana Hajduka, članova Nadzornog odbora, i vas gradskih vjećnika, ukoliko se mišljenje ne slaže s mišljenjem Udruge Naš Hajduk.

Ovim istupom i prijedlozima mi vama Gradskim vijećnicima, vodstvu našeg kluba, Udruzi Naš Hajduk i svim navijačima Hajduka i građanima našeg Grada pružamo ruku suradnje na dobrobit našeg kluba i grada. Zajednički i uz različita mišljenja možemo iznaći najbolja riješenja. Također ovim istupom ne želimo zatajiti ni poništiti neke pozitivne pomake koje je ovakav način vođenja kluba donio, niti umanjiti zasluge bilo koga, pa ni Udruge Naš Hajduk.

U slučaju vašeg ignoriranja i nastavka dosadašnje prakse jednoumlja i maltretiranja neistomišljenika mi vam ubuduće ne ćemo smetati. Predložit će mo članovima gašenje naših Udruga, mnogi od nas više neće dolaziti na utakmice sve dok naš klub ponovo zaista ne bude HRVATSKI NOGOMETNI KLUB HAJDUK, klub svih svojih navijača i Grada Splita. Ostavit će mo vas i naš klub u idiličnom ozračju povratka jednoumlja za kojim mnogi upravljači ovih procesa neizmjerno žude.

Na kraju ćemo vam se i predstaviti, među nama ima članova slabog obrazovanja, ima visoko obrazovanih, ima starih i mladih, logoraša srpskih koncentracijskih logora, višestruko ranjavanih hrvatskih branitelja, dioničara kluba, osnivača Torcide, muškaraca i žena, ima i, vjerovali ili ne, i dužnosnika našeg kluba koji nikad nisu okaljali svoj obraz ni naštetili klubu, a što je najzanimljivije ima i članova Udruge Naš Hajduk koji ne podržavaju ovakav način rada. Sve nas veže ljubav prema Hajduku i činjenica da svi doživljavamo razne uvrede i ponižavanja pa i fizičke napade samo zbog činjenice da želimo slobodno misliti, ovo se posebno odnosi na članove iz Makarske i Požege koji su svakodnevno izloženi pritiscima samo zbog činjenice da svom klubu ne žele posuđivati novac nego mu ga bezuvjetno davati. Isto tako na znanje svima, posebno zadovoljstvo im čine prijetnje i pritisci na višestruko ranjavane hrvatske branitelje i ostale dragovoljace Domovinskog rata koji ne pristaju na privid demokracije.

Ovo je naše prvo i zadnje obraćanje u kojem smo sve rekli gradskim vjećnicima, gradonačelniku, vodstvu kluba i cjelokupnoj javnosti, te vas u skladu s tim sve, a posebno novinare molimo da nas poštedite dodatnih pitanja na ovu temu, jer se ne želimo više s ovim zamarati, osim ako gradski vijećnici i vodstvo kluba ne budu istinski željeli u demokratskom duhu ispraviti sve pogreške i nepravde kojima smo mi i naš klub izloženi. Bilo je dovoljno vremena, sve demokratske metode smo iscrpili a druge ne želimo koristiti. Ne tražimo nikakve promjene ni smjene, nemamo ništa protiv nikoga, posebno nemamo ništa protiv članova Udruge Naš Hajduk, koji vjeruju da je njihovo prikriveno ili vidljivo vodstvo demokratično i koji za sada ne vide da je sve ovo obmana i manipulacija s prividom demokracije. Želimo samo istinsku demokraciju i slobodu mišljenja, želimo plaćati članarinu isključivo i izravno svom klubu, želimo da se dionice otkupljuju na sve moguće načine, samo ne klupskim novcem. Tražimo li previše?

U ime navijača Hajduka i mnoštvo građana našeg Grada koji su nas zamolili za ovaj istup, a sami zbog straha ne žele imenom i prezimenom izići u javnost:

Predsjednici Udruga: DPH Split, DPH Metković, DPH Primošten, DPH Rijeka, DPH Požega i DPH Gabela”.

Pismo je prvo prenio portal – sportal.com.hr.

Naravno prijedlozi su odbijeni a nastavilo se rezultatsko i financijsko srozavanje kluba ali barem su opravdanja kroz medijske magle besplatna.....

Edited by - logo111 on 17/12/2018 09:15:22
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 17/12/2018 : 22:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nek digne ruku ko je pročitao zadnja dva posta.
Ima kakav sažetak izlaganja ili bar rezime?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/12/2018 : 11:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/12/2018 : 11:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Špaco
Počivaj u miru
Fala im

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/12/2018 : 11:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
R.I.P. veliki čovjek

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/12/2018 : 11:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovati.
Odličan čovjek i veliki Splitovac.
Pripadnik dvije prvoligaške generacije.
Šjor Špaco, počivaj u miru.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 24/12/2018 : 11:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
R.I.P. Tužna vijest!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page
Page: of 602 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.62 seconds. Snitz Forums 2000