forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 29/06/2018 : 21:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ljepo,ljepo

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/07/2018 : 12:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Zadnja ratna priča

#63
Scenarij: Luca Enoch
Crtež: Giancarlo Olivares
Naslovnica: Giuseppe Matteoni

http://www.sergiobonelli.it/dragonero/2018/06/27/albo/ceneri-di-un-impero-1003113/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530108356291.jpg--.jpg?1530108356000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530108356960.jpg--.jpg?1530108357000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530108357379.jpg--.jpg?1530108357000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530108357982.jpg--.jpg?1530108358000



Ne zna se što je bolje: naslovnica ili crtež unutra, odlično, odlično!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 02/07/2018 : 19:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Šteta, ovo će ubiti VČ izdanje koje ionako jedva preživljava a duplo je jeftinije.



E, ali ne drži mi vodu da se za Lib svi nabrijali, a ovo jedva da tko i pogleda (barem se tako dade zaklljučiti iz ritma izlaženja). Je li taj haceraj toliko opaka drpga među stripofilima?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2018 : 19:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by mpavin

Šteta, ovo će ubiti VČ izdanje koje ionako jedva preživljava a duplo je jeftinije.



E, ali ne drži mi vodu da se za Lib svi nabrijali, a ovo jedva da tko i pogleda (barem se tako dade zaklljučiti iz ritma izlaženja). Je li taj haceraj toliko opaka drpga među stripofilima?



U pravu si. Najedanput su se svi raspomamili (osim par izuzetaka koji su citali Dragonera i pre toga u italijanskoj ili VC varijanti) i krenuli sa hvaljenjem Dragonera od kad je Libellus najavio da ce da ga izdaje.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/07/2018 : 19:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by mpavin

Šteta, ovo će ubiti VČ izdanje koje ionako jedva preživljava a duplo je jeftinije.



E, ali ne drži mi vodu da se za Lib svi nabrijali, a ovo jedva da tko i pogleda (barem se tako dade zaklljučiti iz ritma izlaženja). Je li taj haceraj toliko opaka drpga među stripofilima?



U pravu si. Najedanput su se svi raspomamili (osim par izuzetaka koji su citali Dragonera i pre toga u italijanskoj ili VC varijanti) i krenuli sa hvaljenjem Dragonera od kad je Libellus najavio da ce da ga izdaje.



to se zvove super reklama

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 02/07/2018 : 20:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Nije stvar u tome, nego je jedinica od Veselog jako tesko dobavljiva, pa je malo nezgodno krenuti od dvojke ili trojke. LL bi odmah u glavu od pocetka, tako da je bar kronoloski poslozeno.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/07/2018 : 20:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja bez kronologije ne mogu ni na wc
(inace, ovo sam od Curunira pokupio na jednoj od tema )

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2018 : 20:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Malo kasnim, ali Dragonero u Libellusu...ohoho. super i napokon. Sad ce taj strip biti dostojno prezentiran. Nadam se i "nulti" broj u boji.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/07/2018 : 20:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I ja bio dodao ono sto je isto vazno - ritam - koji ce sigurno biti odlican.

Nemam nista protiv Veselog da me se krivo ne shvati, naprotiv, obozavam ih, ali kako kolega Grabb kaze, knjige 1 nema. Ista stvar je i sa Dampyrom (knjiga 1), ali Dampyra zasad nitko da pokrene i ja sam odlucio sve uzeti od Veselog (osim te knjige 1 koje nema), posto sam vidio da mi je to najbolja solucija od Veselog sto se tice Dampyra, najduze su dogurali. Srpski izadavaci su mi super, Veseli-Darkwood-Carobna rasturaju sa izdanjima

Od Veselog mi treba ovaj tjedan stici i ova 2 specijala od Dragonera.
Kad zapocinjem sa nekim strip junakom, onda gledam koja mi je varijanta najbolja, nevezano bilo to kiosk izdanje ili neko hc. Ovdje mi je logicno krenuti sa LL posto cu imati sve (nema rupa u ediciji) te dobar ritam.

A ubijte me, volim citat kronoloski po redu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 02/07/2018 : 20:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Bez nultog (ne obavezno u boji) ne bi imalo smisla.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2018 : 21:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grabb

Bez nultog (ne obavezno u boji) ne bi imalo smisla.


Ma u Italiji je izasao kao luksuzno izdanje u boji. Stani pa gledaj. Pa ne bi bilo lose da i nasi "udare" kolor.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 02/07/2018 : 21:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Citam da je Dragonero uz Dampyra trenutno najbolji Bonelli strip?

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 02/07/2018 : 21:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Grabb

Bez nultog (ne obavezno u boji) ne bi imalo smisla.


Ma u Italiji je izasao kao luksuzno izdanje u boji. Stani pa gledaj. Pa ne bi bilo lose da i nasi "udare" kolor.



Taj nisam vidio, ali neka novija izdanja u koloru
No na zalost ne lovim toliko talijanski da bih mogao citati.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 02/07/2018 : 21:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Citam da je Dragonero uz Dampyra trenutno najbolji Bonelli strip?


gdje si to citao...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 02/07/2018 : 22:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by brni

Citam da je Dragonero uz Dampyra trenutno najbolji Bonelli strip?


gdje si to citao...



Na jednom stranom portalu je jedan lik napisa kratko osvrt, nisam cita Dragonero pa me zanima je li tako dobar..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/07/2018 : 22:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Na temelju pročitanog One Shota, 2 VČ knjige i 1 specijala, Dragonero mi je trenutno najzanimljiviji, ako ne i najkvalitetniji Bonellijev on-going serijal. Iz tog razloga se teškom mukom odupirem iskušenju da uzmem i treću VČ knjigu. Ipak, odlučio sam pričekati Libellus, i to samo iz jednog jedinog razloga: tempo izlaženja. Za mjesečni serijal sa jakim kontinuitetom, tempo izlaženja je od iznimne važnosti za praćenje i ukupni dojam o jednom takvom serijalu, a tu sam siguran kako će Libellus to ispratiti kako i dostoji jednom takvom serijalu s kontinuitetom. Nisam pobornik Libellusovih cijena, no ako to podrazumijeva i osigurava nekakav (i više nego) normalan tempo izlaženja, onda ću radije platiti nešto veću cijenu nego pratiti i podržavati ovo što VČ radi s Dragonerom. Da nisam u jednom komadu pročitao skoro sve od VČ Dragonera, teško da bih se baš toliko zagrijao za serijal.

Slično mi se dogodilo i s Meddinim Lukasom koji je također primjer (mini) serijala s jakim kontinuitetom koji zbog sporog tempa izlaženja može djelovati prosječno. Dok sam ga čitao kako je izlazio, djelovao mi je samo "ok". Ipak, kad se u komadu pročitaju svi do sada objavljeni brojevi na ovim područjima, vidljivo je koliko je ustvari Lukas iznimno kvalitetan strip. Lukas je ujedno i primjer kako bi trebao izgledati "horror" serijal s (jakim) kontinuitetom u odnosu na ono što Recchioni trenutno radi od Dylana.

Uglavnom, tko još nije čitao, preporuke za Dragonera.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2018 : 22:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by brni

Citam da je Dragonero uz Dampyra trenutno najbolji Bonelli strip?


gdje si to citao...



Na jednom stranom portalu je jedan lik napisa kratko osvrt, nisam cita Dragonero pa me zanima je li tako dobar..


Jako dobar. Izvrsno nacrtan.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/07/2018 : 01:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

Na temelju pročitanog One Shota, 2 VČ knjige i 1 specijala, Dragonero mi je trenutno najzanimljiviji, ako ne i najkvalitetniji Bonellijev on-going serijal. Iz tog razloga se teškom mukom odupirem iskušenju da uzmem i treću VČ knjigu. Ipak, odlučio sam pričekati Libellus, i to samo iz jednog jedinog razloga: tempo izlaženja. Za mjesečni serijal sa jakim kontinuitetom, tempo izlaženja je od iznimne važnosti za praćenje i ukupni dojam o jednom takvom serijalu, a tu sam siguran kako će Libellus to ispratiti kako i dostoji jednom takvom serijalu s kontinuitetom. Nisam pobornik Libellusovih cijena, no ako to podrazumijeva i osigurava nekakav (i više nego) normalan tempo izlaženja, onda ću radije platiti nešto veću cijenu nego pratiti i podržavati ovo što VČ radi s Dragonerom. Da nisam u jednom komadu pročitao skoro sve od VČ Dragonera, teško da bih se baš toliko zagrijao za serijal.

Slično mi se dogodilo i s Meddinim Lukasom koji je također primjer (mini) serijala s jakim kontinuitetom koji zbog sporog tempa izlaženja može djelovati prosječno. Dok sam ga čitao kako je izlazio, djelovao mi je samo "ok". Ipak, kad se u komadu pročitaju svi do sada objavljeni brojevi na ovim područjima, vidljivo je koliko je ustvari Lukas iznimno kvalitetan strip. Lukas je ujedno i primjer kako bi trebao izgledati "horror" serijal s (jakim) kontinuitetom u odnosu na ono što Recchioni trenutno radi od Dylana.

Uglavnom, tko još nije čitao, preporuke za Dragonera.



Ja iman sve od VČ-a dosad, lipo ću pričekat da Libellus dođe do toga, pa nastavit s njima. Tako ću lipo izbjeć i rizik od eventualnih rasprodanih prvih brojeva (iako u to sumnjan, osim ako naklada ne bude 200 komada).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/07/2018 : 01:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@vice
Kako napreduje recenzija?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/07/2018 : 01:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

@vice
Kako napreduje recenzija?



Kad triba bit gotova, šefe? :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/07/2018 : 02:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma, ja sigurno nisam nikakvo mjerilo po tom pitanju jer moje recenzije se vuku godinama. :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/07/2018 : 02:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ma sve ok. Ja ti inače to pišen u jednom danu. Tako da, kad krenu ostale onda ću se zabit 3-4 sata i ajmo. Sad je "lito ide mala" u điru, bit će ubrzo. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2018 : 09:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Imam sve od Veselog, ali bas se radujem Libellusu.
Prvo zato sto ce oni to obaviti,(bez sumnje), najbolje. Kad pogledam njihove Dylane i Nathane trobroje, bolje ne moze.
A drugo, zato sto sve promjenim iz srpskog ili drugih jezika, kad izade kod nas.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/07/2018 : 11:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Kod Libellusa, ritam izdavanja bi se mogao pokazati kao preusudan faktor, u odnosu na konkurentska izdanja, čak u tolikoj mjeri da cijena; iznimno ovoga puta; postane tema od trivijalne važnosti...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/07/2018 : 12:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Kod Libellusa, ritam izdavanja bi se mogao pokazati kao preusudan faktor, u odnosu na konkurentska izdanja, čak u tolikoj mjeri da cijena; iznimno ovoga puta; postane tema od trivijalne važnosti...



nema tu iznimaka...niti jedna cijena nije od trivijalne važnosti (osim za zdravlje )..pogotovo stripa

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000