forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/09/2019 : 19:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ali neka, meni to ne smeta, imamo što očekivati i naravno poslije kukati kad ne ispuni očekivanja.
Bitno da nije dosadno!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/09/2019 : 22:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Broj 70 opet jako zanimljiv, nešto se opasno kuha u pozadini, kroz cijelu priču proteže se neki osjećaj nesigurnosti i naša družina stalno na neki način kaska za događajima, u najmanju ruku zanimljivo, a sama radnja je vezana za sam početak tj. za Roman u stripu!
Ovo je tek prva epizoda od dvije, baš me zanima što će se dogoditi...
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3766 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 26/09/2019 : 17:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Broj 70 opet jako zanimljiv, nešto se opasno kuha u pozadini, kroz cijelu priču proteže se neki osjećaj nesigurnosti i naša družina stalno na neki način kaska za događajima, u najmanju ruku zanimljivo, a sama radnja je vezana za sam početak tj. za Roman u stripu!
Ovo je tek prva epizoda od dvije, baš me zanima što će se dogoditi...



Jesi ti jedini koji ima "pristup" stalnoizlazecim novonastalim epitodama Dragonera?

Dragi Teen, imam 18 godina i zaspala sam pokraj otvorene boce! Da li sam pijana?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/09/2019 : 20:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Hexen je pratio nove epizode ali sjećam se da je prije godinu-dvije govorio da se ohladio od serijala.
Jedno vrijeme je i Giuda Ballerino pratio ali sumnjam da to radi i sada, plus toga još je i u banu.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 26/09/2019 : 21:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Stićemo mi Solara za godinu, godinu i po...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3766 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 26/09/2019 : 21:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message  Reply with Quote
Pitan zbog toga jer (nemoj se uvridit), svaku epizodu spojlas 😋
Ima nas koji ne bi tili sad znat sve unaprid 😋

Dragi Teen, imam 18 godina i zaspala sam pokraj otvorene boce! Da li sam pijana?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/09/2019 : 21:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Pitan zbog toga jer (nemoj se uvridit), svaku epizodu spojlas 😋

Vjeruj mi, spojlera i detalja u ovim mojim komentarima ima minimalno ili nimalo a cijeli serijal je pun pojedinačnih preokreta i nerijetko teških sudbina određenih likova koje nikad nisam otkrio, uvijek pišem općenito.
Što se tiče smjera u kojem ide serijal tj. velikih ratnih događaja i njegovih posljedica - to je opće poznato i neizbježno, pa same naslovnice i nazivi epizoda ti govore što se u serijalu događa, čovjek bi trebao biti ćorav da ne primjeti neke stvari, evo primjera:

https://shop.sergiobonelli.it/dragonero/2017/11/27/albo/le-regine-nere-1002164/
https://shop.sergiobonelli.it/dragonero/2018/02/02/albo/l-ora-piu-buia-1002428/
https://shop.sergiobonelli.it/dragonero/2018/06/27/albo/ceneri-di-un-impero-1003113/
https://shop.sergiobonelli.it/dragonero/2018/10/08/albo/rhooga-l-implacabile-1003559/
https://shop.sergiobonelli.it/dragonero/2018/11/08/albo/il-demone-sotto-la-pelle-1003787/

... a ima toga još.
Naravno, Enoch i Vietti sve to još hajpuju posebno u vrijeme Lucca comicsa i sličnih velikih manifestacija.

Edited by - solar on 26/09/2019 21:30:15
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3766 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 26/09/2019 : 21:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message  Reply with Quote
Ok
You win

Dragi Teen, imam 18 godina i zaspala sam pokraj otvorene boce! Da li sam pijana?

Edited by - sonor on 26/09/2019 21:39:22
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/09/2019 : 21:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Što kažu ostali, trebam li manje pisati ili da uopće ne komentiram nove priče?
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 26/09/2019 : 22:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Što kažu ostali, trebam li manje pisati ili da uopće ne komentiram nove priče?



Po meni, slobodno nastavi pisati. Sve pročitam i nisam osjetio da sam si išta spoilao. Više mi naslovnice "spoilaju" od tvojih komentara. A opet, sigurno se neću sjećati tih komentara kad Libellus dođe do tih priča.

Edited by - Sarghan on 26/09/2019 22:14:01
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 26/09/2019 : 23:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Slobodno piši druže... Tvoje ocjene epizoda su dosta realne tako da uglavnom mogu znati šta me čeka u budućnosti serijala A ko želi da izbjegne spojlere (kojih nešto i nema) neka jednostavno preskoči tvoj osvrt na strip...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/09/2019 : 00:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Meni ne smeta pisanje.
Čitam sve ali cu ionako sve pozaboraviti dok dođu te epizode na čitanje.
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 27/09/2019 : 08:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da pratim od VČ dragonera možda nikad neću ni stić do tih epizoda 😁

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/09/2019 : 10:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by solar

Što kažu ostali, trebam li manje pisati ili da uopće ne komentiram nove priče?



Po meni, slobodno nastavi pisati. Sve pročitam i nisam osjetio da sam si išta spoilao. Više mi naslovnice "spoilaju" od tvojih komentara. A opet, sigurno se neću sjećati tih komentara kad Libellus dođe do tih priča.



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/09/2019 : 17:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Što kažu ostali, trebam li manje pisati ili da uopće ne komentiram nove priče?


Samo ti nastavi. Ako netko ne zeli znati stanje serijala/epizoda u buducnosti, nek jednostavno preskoci tekst.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/09/2019 : 17:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

S obzirom da pratim od VČ dragonera možda nikad neću ni stić do tih epizoda 😁


E nazalost, tu si potpuno u pravu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 29/09/2019 : 19:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
Čitam samo Zagora, nikada nisam čitao Dragonera, da li će mi se svidjeti ovaj Libellusov crossover? Tko je tu "starring" and tko "co-starring"?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/09/2019 : 20:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Čitam samo Zagora, nikada nisam čitao Dragonera, da li će mi se svidjeti ovaj Libellusov crossover? Tko je tu "starring" and tko "co-starring"?


Probaj, imao je Zagi slicnih prica.
Uloge su po 50%, iako je prica izasla u ediciji Dragonera.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/09/2019 : 20:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ne znam baš, bilo bi šteta probati nešto osim Zagora
Najbolje da pročitaš samo polovicu stripa koja se tiče Zagora
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/09/2019 : 21:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ok idemo dalje... broj 71 donosi zaključak prethodne priče koja opet postavlja temelje za nešto puno gore što se tek sprema. Tu je i jedno veliko iznenađenje koje je vezano za spin-off serijal "Bez duše". Crtež Galliccie u bilo kojem drugom serijalu bio bi u top 5 ili 6 ali ovdje ne ulazi ni u top 10, a opet je sasvim dobar i pristojan.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/09/2019 : 21:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo kolekcije nekog Talijana gdje se lijepo vide razlike između formata raznih izdanja.

Prvo je redovna serija pa onda HC-kolor reizdanja za knjižare, onda spin-off serijal "Bez Duše" koji trenutačno izlazi samo u knjižarama i na samom kraju je Dragonero Atlante, tj. sve moguće mape i slične stvari.
Go to Top of Page

FelipeKajetano
New Member



256 Posts

Member since 01/06/2016

Posted - 29/09/2019 : 21:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send FelipeKajetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ne znam baš, bilo bi šteta probati nešto osim Zagora
Najbolje da pročitaš samo polovicu stripa koja se tiče Zagora



Šta tebe boli kurac šta ja volim čitat, a što ne? vidi kako King fino odgovorio, od tvog sarkastičnog prdeža me uhvatila sraćka
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/09/2019 : 07:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Kako se lijepo izražavaš... vidi se da si načitan
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/09/2019 : 18:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

Čitam samo Zagora, nikada nisam čitao Dragonera, da li će mi se svidjeti ovaj Libellusov crossover? Tko je tu "starring" and tko "co-starring"?


Napisao sam već u drugom topicu... Iako he ovo team up ipak je scenarista iz stuffa Dragonera i likovi iz njegovog svijeta su ipak malo glavniji u ovom priči. Ja bih prije rekao da je ovdje Zagor sporedni glavni lik i kako je omjer nekih 60 naprema 40 posto u korist Dragonera. Za potpuno uživanje u priči mislim da bi bilo ipak dobro čitati oba junaka. Govorim to iz osobnog iskustva jer sam prvi puta pročitao ovaj strip dok još nije Libellus izdao Dragonera i užitak i dojam su mi bili potpuno drugačiji nego kad sam ponovo pročitao nakon upoznavanja sa svijetom Dragonera.


Da, I ja sam se tamo osvrnuo na ovaj team up, kako je to popularno danas reci... Nadodao bi opet da, ako je netko ljuti Zagorovac, ovo ce mu biti pomalo cudno. Narocito bez doticaja s Dragonero univerzumom. Ali za onoga tko je vec uronio u Dragonero svijet, prolazi I ova prica... No nije na odmet probati procitati, SBE sad vec mijesa sve moguce svoje junake I baca ih u kojekakve situacije , da privuku I nove citatelje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 30/09/2019 18:55:44
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/10/2019 : 21:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Momci što da vam kažem, 72. epizoda je za mene jedna od najboljih koje sam pročitao, ne znam, možda su mi dojmovi sada previše svježi ali priča je baš dobra.
Pokušat ću ukratko u najširim crtama bez spojlera, Enoch počinje na način koji je već prije Vietti upotrijebio u 65. broju, ko želi znati o čemu pričam neka baci pogled na moj komentar koju stranicu ranije.
Crtač je Salvatore Porcaro, jedan od onih koji su na početku bili solidni ali napreduju iz broja u broj i sad je to već jako dobro, ponekad i impresivno. Priča je jako bitna, vrti se oko iznimno važnih i moćnih ličnosti a karakter jedne od njih Enoch je baš dobro produbio i sve mi se čini da je ovo pravi početak nove narativne linije koja će se polako razvijati. Tu je i jedan jaki ženski lik a kao što je po samoj naslovnici jasno glavna tema je bolest ali ne bilo kakva, tu je Porcaro briljirao jer ima idealan stil za "bolesne i raspadajuće" scene. Također vraća se i jedan lik kojeg smo imali prilike vidjeli u početnom dijelu serijala... uglavnom, ne znam što bi više rekao a da ne bude spojler.

Ovo sam bio stavio kao soundtrack u pozadini dok sam čitao, baš mi je lijepo sjelo:
https://www.youtube.com/watch?v=aVjwBNsiOv0

Edited by - solar on 03/10/2019 21:53:55
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000