forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 09/02/2020 : 18:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Je jedino od stripova i knjiga skupljam fantasy, i Dragonero mi je odličan...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/02/2020 : 19:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Meni normalno.
Ja nisam nezahtjevni ljubitelj fantazija.


Normalno. Normalno.
Normalno da je jedan reciklirani, uvjek isti, iz broja u broj, godine u godinu, Tex Willer, gdje jasu i razgovaraju jedno petnaest stranica pa pocne iole kakva radnja, bolji. To svi znaju, osim nas nezahtjevnih ljubitelja fantasija. Sto ces...na mlado je, naucit cemo. Hvala sto si nas ti prosvijetlio.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/02/2020 : 20:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tex je za nezahtjevne ljubitelje vesterna.
Uzalud ti ljutnja,citav Bonelli osim par iznima je takav.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/02/2020 : 21:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kad ovo pročitam sjetim se onih uobraženih baba iz Alan Forda koje bi s prijezirom gledale na siromašan narod.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/02/2020 : 00:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nema tu nikakvog prezira,vec je to istina volili mi Bonelli ili ne.
Sund za siroke mase.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 10/02/2020 : 08:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
pa dobro, nije valjda da jos uvek ima nekoga ko to nije shvatio

to me podseca na rano iskustvo sa metal muzikom
svi koji pocnu da slusaju metal su ubedjeni u originalnost i umetnicku vrednost (to je valjda da se opravda ta razlicitost - kao drugaciji sam, bolji sam)
tek kasnije, kad (ako ikad) sazru i prosire vidike shvate malo gde im je mesto
onda neki, poput mene, iako smo svesni ogranicenja, volimo taj zvuk, osecaj koji se javlja i to je to, bez uzdizanja, bez hvalospeva

isto tako i boneli, kratka zabava, jednostavna emocija, nostalgija i nista vise

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2020 : 12:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tja, iako se ovdje diskutira o Dragoneru, moram se malo nadovezati na gornji post i replicirati...
A sto sa onima koji desetljecima slusaju siroku lepezu glazbenih pravaca, konstantno pohode koncerte, glazbena dogadanja sirom Hrvatske, Europe i svijeta. Prosirili su odavno glazbene vidike, a i dalje misle da je heavy metal glazba najbolja. Ajd da preciziram, NWOBHM, zacet ranih osamdesetih i potkovan do dana danasnjeg maltene, religijske sljedbe. Dakle bendovi, koji dan danas isporucuju nosace zvuka, rade kontinuirano nove turneje, imaju odnos prema glazbi koju isporucuju kao stil zivota i zivotni temelj. Te okupljaju desetke tisuca takvih istomisljenika uzivo. Apropo originalnosti i umjetnicke vrijednosti da se i ne doticem, pa to i jest postalo vise od zivota...i traje, traje...trajace sve dok nas bude, a zilavi smo i ne damo se.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2020 : 12:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Kad ovo pročitam sjetim se onih uobraženih baba iz Alan Forda koje bi s prijezirom gledale na siromašan narod.


Nisi pogrijesio...
No da se vratimo Dragoneru. Pitao si za utisak, pa sam ti napisao ukratko, da ne kvarim gust nekome tko nije jos zaronio u taj svijet. Slazes li se, ista?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/02/2020 : 13:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
No da se vratimo Dragoneru. Pitao si za utisak, pa sam ti napisao ukratko, da ne kvarim gust nekome tko nije jos zaronio u taj svijet. Slazes li se, ista?

Dobro, to je više nekakav opći pogled, ja sam mislio na konkretne priče.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2020 : 14:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E, ali tada bi morao detaljizirati, a kazem, nije mi do oduzimanja gusta, drugim citateljima.
Nego sve mi se cini, da cu ponoviti ovih dosad izaslih devet knjiga, prije citanja ove desete.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/02/2020 : 15:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Napišeš samo prije teksta "SPOILER" i tako upozoriš one koji možda nisu čitali da ne gledaju taj komentar.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/02/2020 : 23:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#5 Dragonero Pobunjenik
Scenarij: Luca Enoch
Crtež: Riccardo Latina
Naslovnica: Gianluca Pagliarani

https://www.sergiobonelli.it/dragonero/2020/01/30/albo/gli-dei-dell-arena-1007708/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1580371019586.jpg--.jpg?1580371020000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1580371020359.jpg--.jpg?1580371020000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1580371020655.jpg--.jpg?1580371020000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1580371020886.jpg--.jpg?1580371021000
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/02/2020 : 23:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

pa dobro, nije valjda da jos uvek ima nekoga ko to nije shvatio

to me podseca na rano iskustvo sa metal muzikom
svi koji pocnu da slusaju metal su ubedjeni u originalnost i umetnicku vrednost (to je valjda da se opravda ta razlicitost - kao drugaciji sam, bolji sam)
tek kasnije, kad (ako ikad) sazru i prosire vidike shvate malo gde im je mesto
onda neki, poput mene, iako smo svesni ogranicenja, volimo taj zvuk, osecaj koji se javlja i to je to, bez uzdizanja, bez hvalospeva

isto tako i boneli, kratka zabava, jednostavna emocija, nostalgija i nista vise



I ja moram baciti repliku :) Brate, gdje metal da uzmes za poredjenje sa Bonelijem? Metal je nacin zivota, jedan cijeli svijet raznoraznih karaktera, kojima je jedino zajednicko slobodan duh i vjecita mladost.
Svakako da tu ima onih koji prolete, i ne zadrze se, iz raznoraznih razloga. Reci da je metal kratka zabava i jednostavna emocija je nekako uvrijedljivo za ogroman broj istinskih umjetnika u istom tom metalu. Slicno sto je ivanl napisao, prosao svasta od koncerata, nema sta nisam gledao, ali jedno ostaje za sva vremena, jedino odredjeni bendovi jos uvijek zmarce izazivaju. A to je sve samo ne jeftina emocija, a ako cemo se upustati u raspravicu o vrijednosti pojedinih bendova ili svirackim umijecima nekih u tom svijetu, moze i to.

Sto se Dragonera i Bonelija generalno tice, ne vidim velerazlike sa drugim hiperprodukcijama. Nesto ispadne sjajno, nesto je bezveze. Generalno, dovoljan je to kvalitet da se covjek lijepo zabavi, a vrhunski crtez i epska fantastika sigurno doprinose da ugodjaj bude bolji. Ne vidim zasto su neki razvikani stripovi ne znam sta bolji, smijesna mi je ta prica, a sto sam duze u svijetu stripa, sve smijesnija. Kao da ljudi sebe vise vrijednuju ako pljunu po Boneliju, a uzdizanje nekih necitljivih dosada na pijadestal me podsjeca na ponasanje tinejdzera koji namjerno izazivaju paznju nekim postupcima.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 12/02/2020 : 00:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nema tu nikakvog prezira,vec je to istina volili mi Bonelli ili ne.
Sund za siroke mase.


Ne znam baš, suviše je skup za šund. Ne vjerujem da Talijani kupe Texa na jednoj stanici i bace u smeće na sljedećoj. Nekad je davno možda bilo tako, možda su i danas pojedine epizode šund kvalitete, ali serijali gledani u cijelosti sigurno nisu.

Naravno ovisi dosta i o tome kako pojedinac definira šund te kako doživljava strip kao pojavu.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/02/2020 : 09:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by morski

pa dobro, nije valjda da jos uvek ima nekoga ko to nije shvatio

to me podseca na rano iskustvo sa metal muzikom
svi koji pocnu da slusaju metal su ubedjeni u originalnost i umetnicku vrednost (to je valjda da se opravda ta razlicitost - kao drugaciji sam, bolji sam)
tek kasnije, kad (ako ikad) sazru i prosire vidike shvate malo gde im je mesto
onda neki, poput mene, iako smo svesni ogranicenja, volimo taj zvuk, osecaj koji se javlja i to je to, bez uzdizanja, bez hvalospeva

isto tako i boneli, kratka zabava, jednostavna emocija, nostalgija i nista vise



I ja moram baciti repliku :) Brate, gdje Boneli da uzmes za poredjenje sa metalom? Boneli je nacin zivota, jedan cijeli svijet raznoraznih karaktera, kojima je jedino zajednicko slobodan duh i vjecita mladost.
Svakako da tu ima onih koji prolete, i ne zadrze se, iz raznoraznih razloga. Reci da je Boneli kratka zabava i jednostavna emocija je nekako uvrijedljivo za ogroman broj istinskih umjetnika u istom tom Boneliju. Slicno sto je ivanl napisao, procitao svasta od stripova, nema sta nisam citao, ali jedno ostaje za sva vremena, jedino odredjeni stripovi jos uvijek zmarce izazivaju. A to je sve samo ne jeftina emocija, a ako cemo se upustati u raspravicu o vrijednosti pojedinih stripova ili crtackim umijecima nekih u tom svijetu, moze i to.

Sto se Dragonera i metala generalno tice, ne vidim velerazlike sa drugim hiperprodukcijama. Nesto ispadne sjajno, nesto je bezveze. Generalno, dovoljan je to kvalitet da se covjek lijepo zabavi, a vrhunska svirka i epska fantastika sigurno doprinose da ugodjaj bude bolji. Ne vidim zasto su neki razvikani bendovi ne znam sta bolji, smijesna mi je ta prica, a sto sam duze u svijetu metala, sve smijesnija. Kao da ljudi sebe vise vrijednuju ako pljunu po metalu, a uzdizanje nekih neslusljivih dosada na pijadestal me podsjeca na ponasanje tinejdzera koji namjerno izazivaju paznju nekim postupcima.


mozda je sad malo jasnije

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/02/2020 : 22:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Meni ovaj Dragonero dosta sličan Witcheru...


Neka potvrdi netko tko zna Talijanski, ali koliko sam uspio shvatiti iz ovog intervjua sa Stefanom Viettijem, Ianov je izgled inspiriran izgledom Jeffa Bridgesa u filmu The Fisher King.

https://www.havocpoint.it/2018/05/intervista-a-stefano-vietti/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/02/2020 : 22:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Inicijalno je to bio neki miks između Willow/Val Kilmer, Jim Morrison i Jeff Bridges.

Edited by - solar on 12/02/2020 23:00:10
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/02/2020 : 19:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Luca Malisan, kadar iz 76. broja...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/02/2020 : 19:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Unutrašnjost carske palače...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2020 : 23:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Eto, nije Dragonero nesto posebno nacrtan...
Fenomenalno. Najbolji crtacki staff, ne samo u SBE, vec mnogo sire i dalje.
Vrhunski!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/02/2020 : 00:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Eto, nije Dragonero nesto posebno nacrtan...
Fenomenalno. Najbolji crtacki staff, ne samo u SBE, vec mnogo sire i dalje.
Vrhunski!

Dobro, Malisan je jedan od najboljih, tu se nema što puno diskutirati.
Ali istini za volju, u zadnjih dvadesetak brojeva crtež je u prosjeku malo pao u kvaliteti a razlog za to su silni spin-off serijali, npr. Buscaglia, Calcaterra, Olivares, Morrone, Rizzato su radili na Bez Duše spin-offu, Matteoni je radio Adventures spin-off, a tu su i Erondarske Kronike tako da su na redovnu seriju uletjeli neki novi crtači koji ipak nisu uspjeli održati vrhunsku razinu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/02/2020 : 00:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne citam taljanske stripove iz principa, tako da nisam jos dosao do svih tih spin offova. Ali naslucujem tu vec dokazanu boljku industrije zabave, pa tako i Bonellijeve, stripovske; daj jos, jos i jos. Profit na kolicinu. Tako se zasigurno gubi na kvaliteti. Ostaje da vidim u buducnosti, kad izade kod nas.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/02/2020 : 21:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kaže Enoch na facebooku, bez obzira na karantenu oko virusa, on je svejedno u svom studiju i piše nove scenarije
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/02/2020 : 22:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Sarghan donosi recenziju najnovije Dragonerove priče objavljene kod nas:

https://www.stripovi.com/recenzije/dragonero-drgn-lib-10a-b-lovci-na-krakene/2385/
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/02/2020 : 17:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#6 Dragonero Pobunjenik
Priča: Luca Barbieri, Luca Enoch, Stefano Vietti
Scenarij: Luca Barbieri, Stefano Vietti
Crtež: Gianluca Pagliarani, Giuseppe De Luca, Giuseppe Matteoni
Naslovnica: Gianluca Pagliarani

https://www.sergiobonelli.it/dragonero/2020/02/24/albo/la-voce-della-foresta-profonda-1007833/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1582557162464.jpg--.jpg?1582557162000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1582557162948.jpg--.jpg?1582557163000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1582557163230.jpg--.jpg?1582557163000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1582557163559.jpg--.jpg?1582557163000

Edited by - solar on 27/02/2020 17:07:20
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000