forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 132

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 16/05/2020 : 09:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nisam znao da u magazinu br.1 postoje dvije price, a ne samo jedna koju je vc izdao u obojenom programu... ova druga je na 20-ak stranica i nju je crtao diso, ali ne znam zasto ju je vc izbacio...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/05/2020 : 09:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
aha, onda nije 90 stranica stripa + tekstualni dodaci nego 90 stranica stripa + 20 stranica stripa + tekstualni dodaci
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/05/2020 : 10:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tako bi trebalo biti. Nisam vidio taljanski original.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/05/2020 : 10:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Splash tabla iz novog specijalca, crtež - Alessandro Pastrovicchio
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/05/2020 : 14:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
#32 - La tratta delle schiave
Solidna priča sa klasičnom ropskom tematikom s time da je to Enoch malo začinio na svoj način, pogotovo kraj koji nije otišao u posve predvidljivom smjeru.

Evo sad sam Robinje opet pročitao u izdanju Libellusa i da, priča je starno solidna pa i više od toga. Zanimljivo je vidjeti onaj cijeli grad Vetwadart i te javne kuće sa onim nesretnicama. Sarchione se potrudio u prikazu grada, posebno su impresivne scene sa onim mostovima koji izgledaju kao da su u Veneciji. Kao što sam već bio spomenuo kraj je zanimljiv jer ubojica ima neki recimo to tako plemenitiji cilj.
Preporuka.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/05/2020 : 15:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#20 - "Mrtvačka glava"

U ovoj, kao i u prethodnoj (dvodjelnoj) Viettijevoj priči, nismo dobili ništa spektakularno ni iznimno, ali opet ne mogu reći da nisam zadovoljan.
Kad se oduzme svo šarenilo koje prati gusarske avanture vidi se da je okosnica priče sudbina mlade djevojke. Enoch je u to sve uspio ubaciti kritiku religije tj. kritiku fundamentalističkog interpretiranja vjerskih tekstova i društvenog uređenja baziranog na tome. Također mi se sviđa što se nije držao striktne crno-bijele podjele, jer premda je djevojka bila žrtva svih mogućih nepravdi to ne mora značiti da je apriori dobra i da se ne može pokvariti, dapače, na njezinom primjeru smo vidjeli kako težak život pun nepravdi može čovjeka odvesti iz lošeg u gore.
Od svega je najbolja Ianova rečenica na kraju gdje govori da je njegov motiv uvijek bio "napraviti pravu stvar", što hoće reći da njega vodi osjećaj dobrote i pravednosti bez obzira o kome se radilo. Ako se nekome u nekom vremenu dogodilo neko zlo ne znači da taj sada ima pravo zbog svoje boli nanosti bol nekom drugom.
Struktura scenarija je dosta dobra zbog retrospektivnih elemenata.
De Luca je dobar crtač, ima fin, relističan crtež, posebno su mi se svidjele scene na plaži i u onom gradu, jako mu dobro idu građevine, interijeri, konstrukcije.
Ipak nedostaje mu konstantnosti kod lica, posebno Ianovog, nema lepršavosti u potezu, uglavnom fali dosta toga da bi se pribižio najboljima u staffu, zasad.

Priča: 7
Scenarij: 8
Crtež: 7
Naslovnica: 9


Nakon što sam priču sada pročitao i u Libellus izdanju, mogu reći da mi je dojam sličan kao i prije pet godina kada sam bio pročitao talijanski original.
Preporuka.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 16/05/2020 : 15:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

aha, onda nije 90 stranica stripa + tekstualni dodaci nego 90 stranica stripa + 20 stranica stripa + tekstualni dodaci


176 stranica ukupno, od cega je 62 stranice teksta, 24 stranice ovog drugog stripa, za kojeg bas i nisam siguran da je uopste dragonero, i glavni strip kojeg je vc izdao u obojenom programu..
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/05/2020 : 16:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ajde kad neko nabavi izdanje nek napise sta je to sto je Diso crtao, ko je radio scenario za to i da li uopste ima veze sa Dragonerom jer mislim da sam negde procitao da to nema nikakve veze, ali zasto je onda uopste objavljeno u Dragonero magazinu pojma nemam.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 16/05/2020 : 16:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
i meni se cini da je bila vec prica o tome...gdje? nemam pojma...na ovom topicu sam malo trazio ali nisam nasao...mozda na nekoj od grupa na fb, ili nekom drugom forumu.... uglavnom, kako rekose iz libelusa, prica je na 24 stranice, diso crta, casteli pise...zove se oko bez kapaka...i ima veze sa ovim tekstom u magazinu..inace,rijec je o nekoj adaptacjji od nekog lika...charlas ili tako nekako se zove taj...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/05/2020 : 21:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Danas je Dragonero maraton, sad je na redu #22 "Šumski čovjek"!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/05/2020 : 23:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Broj 22 i 23 sada su mi ostavili nešto bolji dojam nego prvi put kada sam ih pročitao, spin-off je naravno jednako impresivan.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/05/2020 : 09:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
predozirati ćeš se Dragonerom, Solare :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/05/2020 : 09:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nije to problem uciniti s dobrim stivom. A Dragonero to zasigurno jest. Ja sam prosli mjesec udario maraton sa prvih dvjesto epizoda Zagora, skupo me to kostalo. Zaludio sam dobrano. Sad se vracam sebi, sa kronoloskim citanjem Alan Forda...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 17/05/2020 : 13:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ajde kad neko nabavi izdanje nek napise sta je to sto je Diso crtao, ko je radio scenario za to i da li uopste ima veze sa Dragonerom jer mislim da sam negde procitao da to nema nikakve veze, ali zasto je onda uopste objavljeno u Dragonero magazinu pojma nemam.




http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49412&whichpage=188

evo gdje se o tome pricalo...

znaci, kratka prica iz magazin dragonera br.2 je izasla u zs 15 kao dodatak pibd, dok ova iz magazina br.1, sta je nedavno libelus najavio, ce po svemu sudeci ici u zs br.26, koji bi trebao biti opet pibd... inace, te kratke price od castelija su isle u nekom magazinu 90-ih, i imaju neke veze sa edicijom zona x, pa stoga ima logike ovaj potez vx da ubaci kao dodatak pricama iz baze drugdje, a ne dragoneru...

Edited by - zlatan bihac on 17/05/2020 13:42:29
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/05/2020 : 14:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

predozirati ćeš se Dragonerom, Solare :)


Moguće, nadam se da na kraju neću završiti na terapiji. :D
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/05/2020 : 20:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Pročitao ponovo i #27 "Jelenske pandže", bio sam zaboravio koliko ima brutalne koljačine (lete glave, ruke, crijeva, ljudi nabijeni na kolce itd.), ali priča je jako dobra jer je njezina srž osveta, i pitanje časti.
Malisan je genijalan crtač a ovdje je pogodio baš pravu tmurnu atmosferu a na licima onih vojnika se vidi da ih progoni vlastita savjest.
Enoch je na jako dobar način prikazao kulturu Olhimovih sinova, njihov jezik obrede i sve ostalo.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/05/2020 : 09:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

predozirati ćeš se Dragonerom, Solare :)


Ja sam se predozirao sa prvih desetak epizoda. Dragonero je dobar serijal, ali treba ga umjereno dozirati. Ima dosta događanja, cijeli novi svijet, dosta novih termina.
Vjerovatno je najbolje serijal konzumirati kako i izlazi u Italiji, a ne odjednom brdo epizoda.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/05/2020 : 17:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by supermark

predozirati ćeš se Dragonerom, Solare :)


Ja sam se predozirao sa prvih desetak epizoda. Dragonero je dobar serijal, ali treba ga umjereno dozirati. Ima dosta događanja, cijeli novi svijet, dosta novih termina.
Vjerovatno je najbolje serijal konzumirati kako i izlazi u Italiji, a ne odjednom brdo epizoda.


I to je tocno. Zato bi bilo najbolje da LL dode ukorak s taljanima sto prije. Ja sam procitao ovo sve izdano u Hrvatskoj, vec dva puta, ali ima tu prostora za jos jednu rundu. Bas zbog opsirnosti tog izmastanog svijeta, ali i zbog neuobicajenog grafickog savrsenstva. Crtezi su famozni sa velikom ulozenom paznjom za detalje, tako da to meni igra jos vecu ulogu za 'repetama'. Sto cu sigurno ponovo i uciniti...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/05/2020 : 21:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo došao red i na broj 25:

Ovo je standardni i ne toliko ambiciozni Vietti, barem u ovoj fazi gdje se dobar dio njegovih priča odvija po sličnim shemama npr. - problem u nekoj zabiti, obično povezan sa magijom, kojeg Jan i Gmor brzopotezno rješavaju.

Ova priča ipak dolazi sa nešto zanimljivijim tvistom jer većina radnje je velika retrospektiva prve Janove i Gmorove izvidničke misije, simpatično ih je bilo vidjeti na onom prvom skupu gdje su morali skakati u rijeku radi one spačke.

Magijski elementi su pridonijeli da atmosfera bude malo misterioznija i intrigantnija, okršaj na kraju je relativno zanimljiv ali s druge strane mi se čini da Vietti prelako "troši" magiju koja bi se morala upotrebljavati baš kad je to nužno jer inače postane banalna. Darya također nije baš bila toliko zanimljiva kao lik, služila je samo za pokretanje radnje nije imala neku posebnu razradu poput Enochovih ženskih likova.

Kombinacija dva crtača tako da jedan radi sadašnjost a drugi prošlost je prilično uspjela, sviđa mi se kako Morrone crta Serino lice, onako malo čudnije kako i treba s obzirom da je u pitanju vilenjakinja.

Fora je detalj sa Gmorovim zdjelastim šeširom.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/05/2020 : 12:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ako ikoga zanima - usporedio sam Libellusovo i talijansko redovno izdanje i bez sumnje Libellusova tiskara ima bolji otisak tabli jer one sitne linije kod Talijana su manje vidljive i više se gube.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/05/2020 : 09:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zanima kako da ne. Nisam imao taljanski original u rukama, no nisam ni sumnjao sto je bolje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/05/2020 : 10:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Splash tabla iz novog specijalca



"Unistite Destroyer" 😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/05/2020 : 16:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Zadovoljan sam i ponovnim čitanjem broja 26, zadnja trećina je definitivno izvadila cijelu priču, a sviđa mi se što je i Vietti na efektan način ubacio ženski lik u scenarij premda je mogla dobiti i više prostora osim samog početka i kraja.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/05/2020 : 01:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo što Luca Malisan radi kao pripremu za crtanje Dragonera, citat s facebooka: "Reaching an abandoned mountain outpost. Environment exploration for a scene in Dragonero."
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 24/05/2020 : 00:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
Izlazi li još uvjek dragonero u italiji? Ili je zavrsio s brojem 77?
Go to Top of Page
Page: of 132 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000