forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Manga - čita se i preporuke...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 31

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/07/2019 : 13:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove





Kul

Nego, eto ja od mange trenutno čekam 10-o omnibus I Am A Hero-a od 11, ovaj zadnji izlazi krajem ove godine i to je to.
Moram priznat dosta skup sport s obrziom da je riječ o mini SC formatu, ali manga mi je fantastična, napeta, baš prava alternativa TWD-u.
Čitam kako ih kupujem, ali mislim da ću morat to još jednom pročitat u miru kad izađe zadnji omnibus.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/07/2019 13:27:21
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/08/2019 : 19:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Netko čitao Devilmana?
Ja završio drugi tankobon i premda mi se sviđa setting počelo se previše ponavljati a imam osjećaj da tu neće biti previše odstupanja i da gubim vrijeme.

Neka preporuka za najbolji run?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 04/08/2019 : 20:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Netko čitao Devilmana?
Ja završio drugi tankobon i premda mi se sviđa setting počelo se previše ponavljati a imam osjećaj da tu neće biti previše odstupanja i da gubim vrijeme.

Neka preporuka za najbolji run?



Meni je bio dobar. Ima dosta sličnosti sa Berserkom, Berserk ti je skoro pa remake Devilmana. Ima samo 5 tankobona, tako da se brzo pročita. Ili misliš na neki drugi Devilman? Ja sam čitao original.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/08/2019 : 11:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Na original i mislim, onaj iz sedamdesetih. Pročitao jučer i treći ali sumnjam da ću nastaviti. Mislim da krećem sa Shin,Saga ili možda čak Devilman Lady jer je ovaj original ipak vrijeme malo pregazilo. :/

Berserk je odličan btw!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 05/08/2019 : 21:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Na original i mislim, onaj iz sedamdesetih. Pročitao jučer i treći ali sumnjam da ću nastaviti. Mislim da krećem sa Shin,Saga ili možda čak Devilman Lady jer je ovaj original ipak vrijeme malo pregazilo. :/

Berserk je odličan btw!



Devil Lady je slična priča i dosta duža, ima 17 tankobona. Ako ti Devilman nije OK, neće ti biti ni Devil Lady.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/09/2019 : 01:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Koliko god mi se bas ne dopada glavni lik, “Saga of Tanya the Evil” postaje jako zanimljiv. Volim mange cija se radnja odvija u alternativnim svijetovima gradenim po povijesnim periodima.

Preporucujem svima i ove naslove, koje sam u zadnje vrijeme pratio:
- Fuuka
- Monster
- Food Wars
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/09/2019 : 22:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovaj opičeni i zabavni strip ide u reprint.

Ako niste čitali preporučujem:

https://www.darkhorse.com/Books/3004-968/Whats-Michael-Fatcat-Collection-Volume-1-TPB
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2019 : 20:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Jošiharu Cuge:Čovek bez talenta (Besna kobila)

"Prodajete kamenje koje ste skupili u kraju.Drugim rečima,zar nije isto kao da spavate po ceo dan.
Budući da ništa ne prodajete,ništa i ne radite;dobro znajući da Vam ga niko neće kupiti.
Sve u svemu,ničemu ne služite.Vaše postojanje,nema nikakvu vrednost."


Lepo je videti ovakvu mangu i u domaćem izdavaštvu.Ne kažem da su one do sada objavljivane loše,već da imamo nešto ozbiljnije u rukama ovog puta.

Kultna manga Čovek bez talenta je čistokrvni slice of life na japanski način.
Glavni junak ima ženu i malog sina,lenj je,i trenutno se bavi prodajom kamenja koje je pokupio u obližnjj reci (doduše,skupljao ih je dve godine).
Živi bedan život,a ni emotivni mi nije na viskokom nivou;ima razne ideje kako da zaradi više novca,ali nijedna se ne bazira na njegovom najvećem talentu,bavljenje stripom.

Pa ipak,način na koji doživljava tu svoju lenjost i situaciju u kojoj se nalazi,je jako zanimljiva i nesvakidašnja;uostalom,kao i sve što dolazi iz Japana.
Isto kao i razgovori koje će voditi u pojedinim poglavljima sa živopisnim i neobičnim likovima poput gospodara ptica,učiteljem Sekuinom,prodavcom starudija,Jamaijem(vlasnikom knjižare).

I još jedan odlično odrađen strip u AMD-a + fenomenalan izbor papira.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 15/02/2020 : 02:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Stigla mi jučer prva tri broja Komi can’t communicate koje sam naručio preko DBa, čekao sam samo 18 dana, tako da sam jako zadovoljan.
Prvi utisci su mi jako pozitivni, kratka poglavlja koja uglavnom prikazuju svakodnevnicu djevojke Shoko Komi koja pati od socijalne anksioznosti i poremećaja komunikacije. Nakon upoznavanja sa jednim mladićem imenom Tadoro, polako se počinje oslobađati od okova svoje boljke te kreće na zadatak da stekne 100 prijatelja.

Nije neka bas originalna ideja ali ono sto zapinje za oko u pozitivnom smislu jeste sama Komi koja je jednostavno sročeno - predivna. Taman kada radnja počinje da malo popusta na akciji, autor nas bombarduje velikim kadrovima Komi-sana koji su jako lijepo nacrtani. Iako već dosta viđeno, priča me svejedno privlači i stvarno planiram nastaviti ovaj divni serijal. Tek je februar a vec sam siguran da je Komi-san jedna od najboljih investicija ove godine.

Kome su dosadile silne akcije Onepunch Mana, preozbiljnost Attack on Titana ili pretjerana seksualizacija Monster Musumea, onda definitivno treba probati ovaj slice of life, romantic n comedy strip :)
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 06/03/2020 : 01:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Novo PreliStAvanje...



...i jedno podsećanje...!


PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 15/06/2020 : 20:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi mi ovaj topic mogao pomoći :D Evo upravo sam prije koji dan pročitao svoju prvu mangu - Vrh bogova i bila mi je jako dobra. I sada sam u knjižnici posudio 2. i 3. dio te Daleko susjedstvo istog autora. Kako mi je to sve novo koga bi mi još preporučili da čitam. Koliko sam shvatio prateći forum hvali se Tezuka pa razmišljam možda uzeti sva 3 dijela Adolfa. Jel se to isplati? Koje još autore da popratim za početak?
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 15/06/2020 : 20:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DK24

Mislim da bi mi ovaj topic mogao pomoći :D Evo upravo sam prije koji dan pročitao svoju prvu mangu - Vrh bogova i bila mi je jako dobra. I sada sam u knjižnici posudio 2. i 3. dio te Daleko susjedstvo istog autora. Kako mi je to sve novo koga bi mi još preporučili da čitam. Koliko sam shvatio prateći forum hvali se Tezuka pa razmišljam možda uzeti sva 3 dijela Adolfa. Jel se to isplati? Koje još autore da popratim za početak?



Sve što je Fibra izdala
Pročitaj Daleko susjedstvo i ako ti se svidi šišaj dalje po Taniguchiju. Takodjer pročitaj Adolfa pa ako ti valja slijedi Oda Kirihitu i Buddha. Ako ti se ne svidi Adolf i Daleko susjedstvo teško da će ti sjesti ostatak opusa Tezuke i Taniguchija.

Meni je Vrh bogova daleko najbolji od svega nabrojanog, jednostavno ga nisam mogao pustiti iz ruke dok ga nisam cijelog procitao.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/06/2020 : 22:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem sve što je RaoulDuke napisao, osim zadnje rečenice. Meni je Vrh bogova uz Bosonogog Gena najslabija Fibrina manga. No i dalje je to dobro. Uglavnom, teško možeš pogriješiti.

Ako ti je opcija i čitanje stranih izdanja, predlažem da baciš oko na RadioClashev topic Manga Showacase. Naravno, uvijek se možeš obratiti i Bushidu da ti sastavi jednu listu nezaobilaznih naslova za početnike od nekih 200 mangi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/06/2020 : 20:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

City Hunter
https://en.wikipedia.org/wiki/City_Hunter

Citao netko i da li bi preporucili? Vidim da postoji i TV serija,. kao i nekoliko filmova...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 21/08/2020 : 05:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote



Pročitao sam No Longer Human, adaptaciju istoimenog romana iz 1948. Vidim da je pre desetak godina izašlo još tri, ali ovo je jedina koju sam našao. Bilo bi zanimljivo uporediti različite verzije, tim pre što se Junji Ito izgleda nije verno držao izvora. The Comics Journal ima nekakvu recenziju po kojoj je autor začinio predložak ne samo elementima strave (što je, je li, bilo za očekivati), nego i nepotrebnom mizoginijom. Da ne kačim sad slike.

Iako ne ljubim adaptacije, mnoštvo likova i zapleta bilo mi je osveženje u odnosu na Itove ranije mange, od kojih u sećanju uglavnom ostane tek body horror. Ovog puta biće teško zaboraviti glavnog junaka, koji krene kao kamijevski stranac kog na pola puta do pakla nezgodno gricne savest. Ljubitelji Uzumakija će se osećati kao kod svoje kuće, s tim što su spirale sad uglavnom u a ne na glavi.

preview: https://www.viz.com/read/manga/junji-ito/product/6126

Edited by - Vlaadisha on 21/08/2020 05:13:25
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 15/10/2020 : 12:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Gin no saji/Silver Spoon (Hiromu Arakawa)
Majko mila, kako vreme leti! Kao da sam juče počeo da čitam Gin no saji, a evo prošlo je devet godina. Doduše, bilo je tu puno hiatusa, puno prekida u objavljivanju, puno prekida u mom čitanju, ali lep je osećaj kad se nešto lepo završi lepo.

Gns je o nekoliko tinejdžera koji se upisiju i školuju u nekakvoj srednjoj agronmskoj (da li se tako kaže?) školi u Japanu. Priča ih prati tokom nekoliko godina njihovog školovanja (tri?), njihove sudbine, nastavu, slobodno vreme, hobije, klubove u kojima su članovi (konjički, bejzbol...), poslove koji započinju za vreme školovanja kako bi zaradili nešto dodatno, i naravno, njihove emotivne odnose (koji su slično kao kod Bakumana! veoma "japanski").

Glavni lik je izvesni Yuugo, dobrodušni smušeni trapavi momak koji nikome ne ume da kaže "ne", uglavnom propast u svemu u šta se upusti, od samog uzgoja biljaka/životinja i prozvodnje hrane, do učenja jahanja u konjičkom klubu. Daje prasićima imena, veže se za njih i bude veoma depresivan kad dođe vreme za klanje.
Ostali likovi su takođe veoma živopisni i ako je Arakawa u nečemu dobra, to je upravo u tome što uspeva da vas veže za svakog lika, bio on dobar, loš, dosadan, gnjavator, zloban, preambiciozan... Svako je bitan!

Priča je zabavna, veoma duhovita, fenomenalno nacrtana, ali ponekad previše informativna. Arakawa, koja je i sama odrasla u porodici koja se bavila proizvodnjom mleka, dosta često možda pretera i počne previše detaljno da se bavi tehnologijom hrane, kao i statusom i problemima proizvođača u Japanu. Opet, kao i u Fullmetal Alchemist (koji baš i nije moja šoljica čaja), i ovde su likovi ti za koje se vežete i zbog kojih čitate dalje. Zato Gin no saji jeste moja šoljica mleka.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 15/10/2020 12:13:17
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/12/2020 : 18:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čitao itko The Promised Neverland?
Ja krenuo skroz onako neobavezno i baš sam se navukao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 03/12/2020 : 01:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Ta prva dva arca u Gracefieldu su mi remek-delo. Nakon toga mali pad u kvalitetu, a onda jako dobar Goldy Pond arc. Ja sam pre oko godinu dana stao na polovini Cuvitidala arca, ne jer je manga loša, (čak i kad je najslabija, i dalje je solidna) nego sam pauzirao dok se ne nakupe chapteri ili dok se ne završi. Skoro videh da se završila, tako da bi moglo da se baci na čitanje uskoro...Koliko vidim po ocenama na myanimelist, ljudi nisu baš oduševljeni krajem...
Go to Top of Page

Chui
Average Member



923 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 26/12/2020 : 21:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Nisam neki expert za mange al ovaj popis ovdje mi izgleda mnogo zanimljiv https://www.domestika.org/en/blog/6034-10-great-manga-artists-and-their-work?utm_source=Facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=blog&utm_term=10MangaArtists&utm_content=blog_10MangaArtists_enFB
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 27/12/2020 : 00:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Proganja me ta reklama na facebooku ovih dana haha, ali jako dobri naslovi za ljude koji žele da uđu u priču. Da budem iskren, nisam još uvek čitao Gantz! i Blade of the Immortal, ali nema greške sa ostalim naslovima, svaki je jako dobar starting point (osim možda Oyasumi Punpun, zbog svog malo čudnijeg koncepta)
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 28/12/2020 : 12:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Preporuka za Gantz, iako je možda malo previše razvučen.
Punpun kod mene još čeka na čitanje.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 17/01/2021 : 01:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Je l' čitao neko Ashita no Joe? Koliko vidim, crtež u se vremenom (značajno¿) popravlja...

Je l' ok One Pound Gospel kao starting point za Rumiko Takahashi? Ne bih baš odmah uletao u Maison Ikkoku ili Ranma 1/2...
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/01/2021 : 09:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nonchalant

Je l' čitao neko Ashita no Joe? Koliko vidim, crtež u se vremenom (značajno¿) popravlja...

Je l' ok One Pound Gospel kao starting point za Rumiko Takahashi? Ne bih baš odmah uletao u Maison Ikkoku ili Ranma 1/2...



Ashita no Joe je fantastičan, meni u top 5 manga serijala a pročitao sam ih mnogo.
Od Takahashi je bolji Maison Ikokku, One Pound Gospel je dobar ali je poslednji četvrti volume kojeg je autorica uradila nakdnadno, dosta lošiji od prva tri.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 23/01/2021 : 23:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Jel ima nešto na foru Vagabond?

Samurajština sa dobrim crtežom i solidnom pričom...




Resistance is futile.

Edited by - borg on 23/01/2021 23:42:22
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 24/01/2021 : 00:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Lone Wolf & Cub, Samurai Executioner (Kazuo Koike i Goseki Kojima)
Proud to be a Samurai, Even Though I'm Destitute, Zatoichi (Hiroshi Hirata)
Rurouni Kenshin (Nobuhiro Watsuki)
Shadow Warrior Tokugawa Ieyasu (Tetsuo Hara)

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page
Page: of 31 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000