forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Manga - čita se i preporuke...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 31

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 24/01/2021 : 00:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

Lone Wolf & Cub, Samurai Executioner (Kazuo Koike i Goseki Kojima)
Proud to be a Samurai, Even Though I'm Destitute, Zatoichi (Hiroshi Hirata)
Rurouni Kenshin (Nobuhiro Watsuki)
Shadow Warrior Tokugawa Ieyasu (Tetsuo Hara)



Na prvu mi - Lone Wolf deluje najzanimljivije.

Hvala na preporukama.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 24/01/2021 : 08:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Preporuke još za:
- Shigurui
- Blade of the Immortal
- Lady Snowblood
- Mushashi (one-shot od Išinomorija)


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/01/2021 : 18:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam otprilike 2/3 The Promised Neverlanda i majko mila koliko je ovo opalo u kvaliteti... Nakon onih prvih nekoliko odličnih storyarcova, ovo šta sad čitam je ubitačno dosadno, rastegnuto i besmisleno. Nemam uopće volje ići dalje, al bome kad sam već došao do ovdje, izgurati ću do kraja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 25/01/2021 : 19:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Ja stao oko 105. chaptera, nakon Goldy Pond ludnice nekako mi je previše razvučen deo sa Yugom, ali što kažeš - mora se završiti.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 26/01/2021 : 00:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Preporuke još za:

- Mushashi (one-shot od Išinomorija)



Ovaj ne mogu da nađem, može neki link?

Resistance is futile.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 26/01/2021 : 01:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Mushashi od Ishinomori Shoutara mislim da imaš samo na francuskom, talijanskom i španskom.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 26/01/2021 : 09:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by corto33

Preporuke još za:

- Mushashi (one-shot od Išinomorija)



Ovaj ne mogu da nađem, može neki link?




Krivo sam napisao, Musashi je:
https://www.mangaupdates.com/series.html?id=99876

Ja imam na talijanskom, nisam znao da nema scanlationa.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik

Edited by - corto33 on 26/01/2021 09:35:57
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/02/2021 : 16:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ima li itko da je pročitao sve što je do sada izašlo od Vinland Sage? Jaki možda?
Malo sam čitao po internetu prvih par poglavlja i svidjelo mi se pa sam naručio prvu knjigu. Zanima me drži li kvaliteta cijelo vrijeme ili se razvodni kasnije?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 22/02/2021 : 19:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ima li itko da je pročitao sve što je do sada izašlo od Vinland Sage? Jaki možda?
Malo sam čitao po internetu prvih par poglavlja i svidjelo mi se pa sam naručio prvu knjigu. Zanima me drži li kvaliteta cijelo vrijeme ili se razvodni kasnije?



Nisam pročitao sve, možda nekih 5 onih debelih knjiga.
Nije da pada kvaliteta ali za mene je bilo previše razvučeno i odustao sam od daljnjeg čitanja.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/02/2021 : 23:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Znači klasična boljka dugačkih serijala... A ništa, vidit ću kako će ići. Hvala!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 22/02/2021 : 23:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Ja stao na 23. volumeu, da sačekam malo da se nakupi. Što se mene tiče - odlična je, ako ne zaseru nešto u budućnosti ima potencijala da bude jedan od najvećih mangi.

Edited by - nonchalant on 23/02/2021 00:34:42
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/02/2021 : 21:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ima li itko da je pročitao sve što je do sada izašlo od Vinland Sage? Jaki možda?
Malo sam čitao po internetu prvih par poglavlja i svidjelo mi se pa sam naručio prvu knjigu. Zanima me drži li kvaliteta cijelo vrijeme ili se razvodni kasnije?


Meni se ništa nije razvodnilo.
Neki likovi su otpali a došli neki novi.
Samo još uvijek nisu krenuli put Vinlanda(sad su na putu u Rusiju:)) a pitanje je hoće li uopće?
Taj Vinland više dođe kao potraga za drugom,boljom neiskvarenom zemljom,utopijom u kojoj neće biti rata,nasilja,robova i drugih radosti srednjeg vijeka.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 23/02/2021 21:10:57
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 05/03/2021 : 13:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Meni je Vinland saga odlična. Sad čitam "Monster", predobra manga.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 28/04/2021 : 13:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Spy x Family upravo citam, izgleda da je neki Shonen Jump hit, dosta kvalitetno stivo, podloga je kao neki hladni rat izmedju zapadne i istocne (Njemacka u prenesenom) drzave iz cega se razvija vrhunska prica obiteljske tematike s puno emocija i humora, urnebesnih situacija, a likovi i ekspresije su najveci adut. Nije kasno z aukljuciti se, izaslo je svega 40 i nesto brojeva.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 23/05/2021 : 17:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Nakon jedno 7-8 mjeseci dosta intenzivnog vjezbanja i prije toga ucenja, osposobio sam se za citanje raw mangi na japanskom. Prilicno se dobro sluzim i planiram iducih godina biti tecan i teziti strucnosti. Usput gledam i subbed anime i presretan sam sto sam otkrio ovako zabavnu i lijepu kulturu i zabavnu industriju. Pomalo se i sramim svoje fanaticne bonelli proslosti.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 29/05/2021 : 18:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote


Izuzetno uspjeli prvijenac Makota Yukimure. Iznenadila me vrlo japanska izvedba, očekivao sam više podilaženja Zapadu s obzirom na tematiku i uspjeh Vinland sage, Yukimurinog megahita. Planetes koristi svu ikonografiju mange koju sam dosad upoznao te dodaje još par trikova. Primjerice, ovakvo korištenje rastera nisam još vidio, samo oblačići s tekstom a u pozadini raster... To mi se konkretno ne sviđa baš nešto. Crtež se poboljšava kako priča napreduje, a priča drži i ne posustaje, to je onaj pravi hard SF kojeg volim. Objašnjenje sklopa astronautovog mozga je britko i jednostavno: otisneš se u tamni i negostoljubivi svemir tako da stisneš zube i skočiš. Podsjetilo me na Clarkea. Na Heinleina me, pak, podsjetila bliskost i uvjerljivost tehnologije. Nije potrebno dodavati, svemir je dovoljno čudesan sam po sebi. Shuckey preporučuje.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/05/2021 : 18:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Fibra će to siguro objaviti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 31/05/2021 : 15:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi volio imati u biblioteci; nažalost odavno rasprodano
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 31/05/2021 : 23:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

Ovo bi volio imati u biblioteci; nažalost odavno rasprodano



Pa nije baš odavno. Do prije mjesec dana obje knjige su se mogle kupiti na BD-u za 15-20 eura. Sad trenutno nema samo jedinice.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 01/06/2021 : 07:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RaoulDuke

quote:
Originally posted by maddjuro

Ovo bi volio imati u biblioteci; nažalost odavno rasprodano



Pa nije baš odavno. Do prije mjesec dana obje knjige su se mogle kupiti na BD-u za 15-20 eura. Sad trenutno nema samo jedinice.



Ima i polovna jedinica na njemačkom Amazonu.
https://www.bookfinder.com/search/?ac=sl&st=sl&ref=bf_s2_a1_t2_2&qi=Aixb,cOPZgSJORz5zemennj.170_1497963026_1:107:154&bq=author%3Dmakoto%2520yukimura%26title%3Dplanetes%2520omnibus


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 01/06/2021 : 22:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
znam da sam svojevremeno probavao nabaviti prvi dio i nisam imao sreće; ali budem jednog dana... Sada moram prvo kompletirati još par sitnica
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/10/2021 : 20:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


da li je moguce da mi pretraga daje nula rezultata za Dead Dead Demon's Dededede Destruction? da ispravimo tu nepravdu! doduse, nista se ovde ne desava (osim kraja sveta, no ni to ne sprecava tinejdzerke da se nabacuju profesoru) medjutim crtano je za sve pare. istina, verovatno je delo armije slabo placenih te nepotpisanih asistenata... ali mnogo je lepo.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/10/2021 : 21:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Jel to od Goodnight Punpun autora? Inio Asana? Ajde reci malo više.. Kakva je priča? Jel beznadno depresivna? Koliko ima nastavaka? Ima li šta akcije, uništenja ili je samo melodrama? Bi li preporučio Darkwoodu kao sljedeći manga hit?
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/10/2021 : 21:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Jel to od Goodnight Punpun autora? Inio Asana?
jeste
quote:
Ajde reci malo više.. Kakva je priča? Jel beznadno depresivna?
nije nimalo depresivno osim onoliko koilko je odrastanje depresivno
iznad tokija se pojavi mothership, izbiju prvi sukobi sa misterioznim posetiocima, japan pravi nuklearno oruzje
u medjuvremenu, dve tinejdzerke igraju pucacine, strebaju za test i loze se na mladog profu
quote:
Koliko ima nastavaka?
wiki kaze 11
quote:
Ima li šta akcije, uništenja ili je samo melodrama?
za sada nista od fajta, samo fotorealisticne pozadine
quote:
Bi li preporučio Darkwoodu kao sljedeći manga hit?

hahaha
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/10/2021 : 21:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
e znas sta me muci? ne mogu uvek da procitam emociju likova, recimo kad se klinke zezaju. da li je do crtaca, kulturoloskih razlika ili do mene ovako matorog, bem li ga.
Go to Top of Page
Page: of 31 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000